2014-08-25

Vasaros MFL 7x7: pusfinalių apžvalga

Pusfinaliai

El Dorado – FK Ciongas 5-3

Ketvirtfinalyje El Dorado gerbėjai palaikė šūkiais, pusfinalyje jau atsinešė vėliavų, finale laukiam pirotechnikos. Ciongas gerbėjų neturėjo, tačiau turėjo visus kurie kada nors buvo įtraukti į paraišką, išskyrus Denisą Orlovą. Ir tai buvo didžiausias nuostolis. Nes Denisas puikiai sužaidė ketvirtfinalyje prieš Viršuliškes, sugebėjęs atremti net du 9-ių metrų baudinius. Bet ir be Deniso rungtynės prasidėjo puikiai. Antrose rungtynėse iš eilės krito kurioziškas įvartis į varžovų vartus. Tolimas smūgis, gynėjas atmuša kamuolį galvą į viršų ir kol su vartininku stebi kamuolio laisvą kritimą, Darius Vizbaras ramiai pakiša galvą ir pelno pirmą įvartį. Įvykių eiga nepatenkinti geltonieji puola lyginti. Pavojingai smūgiuoja galva Rašinskas, vėliau jis pabando smūgiu koja nuginkluoti vartininką. Deja.  Ciongo legionierius iš Italijos  Adriano Negri su kamuoliu bando prasiveržti per visą aikštę – jį griauna Paplauskas ir gauna geltoną kortelę. Adriano pats smūgiuoja iš maždaug 18metrų. Gynėjas gelbsti komandą, 2-0 būtų rimtas žingsnis link finalo. El Dorado ir toliau atakavo ir bandė suplėšyti tinklą, esantį greta vartų. Kaip nesisekė, taip nesisekė. Keista, bet Ciongas nesinaudoja ketvirtfinalio taktika – pasigedau, ir turbūt ne aš vienas, tolimų smūgių. Spaudė spaudė El Dorado ir galu gale kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą. Dešiniame atakos krašte kamuolį gavęs Juščenko, stipriu smūgiu siunčia kamuolį į tolimą viršutinį kampą. Po pirmo kėlinio 1-1. Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeičia, El Dorado spaudžia, Ciongas bando kontratakuoti. Tiesa geltoniesiems sekasi geriau ir jei ne puikus Mindaugo Kupšio vartų saugojimas, tai rungtynių baigtis būtų nulemta anksčiau. Bet be Mindaugo Ciongo pusėje buvo ir vartų konstrukcijos, ne kartą keikėsi El Dorado puolėjai, kuomet pavojingi smūgiai sudrebindavo konstrukcijas. Bet amžinai sektis negali, gavęs kamuolį prieš vartininką, sugeba jį suklaidinti ir pelnyti savo antrąjį įvartį šiose rungtynėse Nikita Juščenko. Po kelių minučių Normontas „uždaro“ perdavimą ir atrodo, kad viskas bus ramu ir užtikrinta. Egidijus  Kupšys tolimu smūgiu švelnina rezultatą. Atgimstančią intrigą sunaikina jo brolis Mindaugas, tolimas Pupliausko smūgis praslysta tarp vartininko kojų. 4-2. Tuoj įvyksta ir nemalonus įvykis – lygioje vietoje be varžovo pagalbos traumą ir sunkią gauna Darius Vizbaras. Komandos draugai padeda palikti aikštę. Kyla įtarimas, kad su futbolu teks kuriam laikui atsisveikinti.  Nesugebėdami išlyginti ar bent sušvelninti rezultato Ciongo futbolininkai griebiasi slapto ginklo. Išleidžia papildomą žaidėją, bet šis gudrus taktinis ėjimas neliko nepastebėtas ir teisėjas įspėja aštuntąjį žaidėją Nerijų Grigaliūną geltona kortele. Išsilyginus žaidėjų skaičiui Ciongas bando šturmuoti varžovus, bet greita ataka ir Tadas Paplauskas savo smūgiu veda komandą į finalą 5-2. Egidijus Kupšys besisukdamas dar sugebėjo sušvelninti rezultatą, bet laikas buvo geltonųjų sąjungininkas. 5-3 galutinis rezultatas ir labai nedidelė paklaida anonse.

Eagle Team – FK Joma 4-2

Antrasis pusfinalis taip pat sutraukė daug žiūrovų, tik čia buvo daugiau futbolo, o ne kažkurios komandos gerbėjų ir skirtingai, nei El Dorado moterys, šūkiais komandų nepalaikė. Rungtynės buvo ne tik įtemptos, bet ir pasižymėjo aukštu tempu, nepavykus įmušti, tekdavo visai komandai bėgti gintis, nes varžovas nelaukdavo. Erelių gretose pirmais smuikai griežė Pelakauskas ir Barinovas, būtent jie ir pelnė po įvartį pirmajame kėlinyje. Dauguma erelių atakų baigdavosi vieno arba kito paminėto piliečio smūgiais į vartus ar link jų. Jomos priekyje išsiskyrė Nerijus Budraitis. Dažnai Nerijui būdavo siunčiami aukšti kamuoliai ir jis bandydavo arba galva nukreipti į vartus, arba atmesti į šalia esančiam komandos draugui, tačiau Sergėjus Kuosa patikimai žaidė. Ilgą laiką abi komandos daužė vartininką, gynėjus, bet tik ne vartų tinklą ir tik pirmajam kėliniui einant į pabaigą iššovė Artiomas Barinovas. Smūgis iš dešimties metrų buvo toks stiprus, kad vartininkas nespėjo sureaguoti ir atmušti. Iš kart po įvarčio, Nerijui Budraičiui nepavyksta atsakyti tuo pačiu, smūgis skrieja greta virpsto. Likus žaisti maždaug minutę, rankas į viršų tiesė Pavelas Pelakauskas. Jo smūgis suspurdėjo vartų tinkle. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi. Antrajame kėlinyje Joma perstatė žaidėjus, puolime nepavykus pasižymėti, į gynybą  buvo nustumtas Nerijus Budraitis, puolėju tapo Giedrius Štreimikis, nežinia ar tai padėjo, bet antrajame kėlinyje Joma sugebėjo įmušti. Joma pradėjo spausti, tiesa dažnai jiems pritrūkdavo to lemiamo paskutinio paso, kuomet saugas arba netiksliai atiduodavo kamuolį laisvam puolėjui arba iš viso pagailėdavo. Taip bespaudžiant juodieji prasileido trečią įvartį. Artiomas Barinovas perėmė kamuolį iš Budraičio ir iššokęs vienas prieš vartininką, nepaliko jam jokių vilčių. Status quo juodieji atstatė labai greitai. Kampinis. Suirutė. Ne tai Svajūnas Savickas, ne tai Vytautas Zemleckas į savus, bet rezultatas jau 3-1.  Komandos ir toliau keičiasi pavojingomis atakomis ir smūgiais, bet sėkmė, o gal ir meistriškumas lydi oranžinius. Pelakauskas klaidina gynėją ir smūgiuoja, vartininkas laukia smūgio į tolimą kampą, daro žingsnį, o kamuolys lekia į artimą 4-1. Darius Šliageris sugeba sušvelninti rezultatą, bet tai ir viskas. Ką sugebėjo Joma, toks jausmas, kad dingus komandinė dvasia, kad kiekvienas nori pats būti didvyriu ir nulemti rungtynes, o ne atiduoti perdavimą geresnėje pozicijoje esančiam komandos draugui. Paskutinę minutę Svajūnas Savickas griauna Artiomą Barinovą ir skiriamas 9-erių metrų baudinys. Barinovas smūgiuoja....ir jei tai būtų buvę regbio vartai-įvartis būtų įskaitytas. Tačiau čia tik mini futbolas. Bet ir neįmušus, Eagle Team finale.

Kova dėl 5-8 vietų

FK Viršuliškės – FK IndEx 5-8

Komandos nesugebėjo surinkti stipriausių savo žaidėjų,  baltųjų gretose nebuvo Ilcevičius ir Giko, mėlyniesiems nepadėjo Markovskis. Ir jei Markovskį kiek netikėtai labai sėkmingai pakeitė iki tol nei vieno įvarčio nepelnęs Vitalijus Krasovskis, tai Ilcevičiaus netekties niekas nekompensavo. Rungtynės buvo atkaklios ir persvara keitėsi gana dažnai. Komandos nesnaudė ir nuo pirmų minučių puolė į priekį. Sužaidus penkias minutes IndEx sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą , bet ir persverti. Grudinskio ir Krasovskio pastangomis. Galėjo ir labiau įtvirtinti pranašumą, bet Kuraksos smūgis sudrebino skersinį. Tolimas Ričardo Ivanovo smūgis rezultatą lygina. Bet jau po kelių minučių, naujas Viršuliškių vartininkas nesugeba atlaikyti Viršzumirskio smūgio. 2-3. Nepatenkintas esamu rezultatu, iniciatyvos imasi Smolkovas. Pirmasis kėlinys baigėsi Pavelo įvarčiu. 3-3.  Antrasis prasidėjo IndEx vartininku keitimu ir dar vienu Pavelo įvarčiu. 4-3. Po kelių minučių Smolkovas atiduoda puikų perdavimą Tomui Delnickui ir atrodo, kad pastarasis kiek perlaikė kamuolį, bet vis tik sugebėjo pelnyti įvartį. 5-3. Atrodo, kad bus lūžis rungtynėse. Ir jis įvyksta, tik kiek netikėtai, palūžta Viršuliškių komanda. Ir nors Viršuliškės ir toliau puola, bet labai sėkmingi tolimi perdavimai Krasovskiui, kuris išbėgęs vienas prieš vartininką ne tik sušvelnino rezultatą, bet ir išlygino. Tiesa, lyginant teko pasinervuoti, nes praskriejęs greta vartininko, kamuolys atsimušė į virpstą, bet Krasovskis buvo greitesnis. 5-5. Smolkovui kelis kartus nepavyksta tiksliai užbaigti atakos, o varžovui lyderiui Eduardui Grudinskiui pavyko 6-5. Viršuliškės puola lyginti, bet atsikerta keli žmonės ir mėlynieji išbėga į ataka trise prieš vieną gynėją ir vartininką. Keletas tikslių perdavimų ir Viršzumirskis nukreipia kamuolį į tuščius vartus. 7-5. Viršuliškės puola aklai ir vėl vos nelieka nubaustos, Kuraksa išbėgęs  vienas prieš vieną, nepataiko į vartus. Tačiau į vartus pataiko Viršzumirskis ir 8-5 IndEx naudai, penki iš eilės pelnyti įvarčiai nulėmė, kad dėl 5 vietos kovos Viršuliškės.

FK Ventlis –Mėgėjų sporto centras 5-2

Kaip ir prognozuota Ventlis pasiekė revanšą ir toliau kovos dėl 5 vietos. Prognozė buvo kiek netiksli. Prognozavau 5-3, baigėsi 5-2.  Ir šioje dvikovoje kaip ir Viršuliškių- IndEx kovoje buvo sugrįžimas. Atsilikinėdami Ventilio futbolininkai sugebėjo pelnyti 4 įvarčius. O prasidėjo viskas gerai Mėgėjų Sporto Centro komandai, po Pauliaus Baradinsko smūgio jie pirmavo, tačiau suklydus gynėjams rezultatą išlygino Evaldas Lukoševičius. Po kelių minučių MSC nieko nelaukdami greitai įžaidžia baudos smūgį ir  Vitalijus Korablikovas pelno įvartį. 1-2 MSC naudai. Ventlis pradeda spausti varžovus. Kuzmicko smūgis -greta, Puodžiūno gelbsti vartininkas. Virpstas. Ir galų gale pelno įvartį Evaldas Lukoševičius. Tolimas smūgis, ir suklydusiam vartininkui pro pažastimi įriedėjo kamuolys į vartus. Dar po kelių atakų MSC gynėjas nuo vartų linijos atmuša skriejantį kamuolį. Kampinis, gal kiek nesėkmingai pakeltas, bet gynėjai išmuša Kuzmickui po kojomis ir Vydmantas nestabdydamas kamuolio, išveda savo komandą į priekį. Antrajame kėlinyje tik kelis pavojingus momentus tesukūrė atsilikinėjantys MSC žaidėjai, bet nieko pavojingo išpešti iš tų smūgių nepavyko. Už tai į komandą sugrįžęs Mindaugas Puodžiūnas pasižymėjo antrajame kėlinyje dviem tiksliais smūgiais ir įtvirtino komandos pergalę. 5-2. Ventlis kovos su IndEx dėl 5-6 vietos, Mėgėjų Sporto Centro ekipa bandys pasipriešinti Viršuliškėms ir nelikti aštunti.

Kovos dėl 9-12 vietų

CSC – FK Barbakanas 5-3

Šiose rungtynėse įvyko net du stebuklai. Pirmasis: CSC pagaliau apsirengė kaip komanda ir įgavo spalvas, dabar jie juodai raudoni(dar spės sužaisti turą-pasipuošę). Ir antrasis- CSC pergalė. Pirmasis kėlinys prasidėjo Julieno Richardo smūgiu galva ir įvarčiu. Tačiau tai nepatiko Slavai Čebrukui ir per kelias minutes jis išvedė savo komandą į priekį. 2-1. Pirmajame kėlinyje labai neproduktyviai žaidė Barbakanas, labai daug neišnaudotų galimybių. CSC gi išnaudojo beveik viską ką turėjo.  Ir smūgį galva ir dar du tolimus smūgius: vieną įmušė Denis Vanpoucke, vieną Marius Maciulevičius. Ir nors kamuolio kontrolė bei iniciatyva pirmame kėlinyje priklausė Barbakanui, didesnės naudos iš to jie nesugebėjo išpešti. Bet atrodė, kad iniciatyva pavirs į įvarčius antrajame kėlinyje. Tačiau antrasis kėlinys buvo lyg pirmo veidrodinis atspindys. CSC perėmė iniciatyvą ir labai protingai žaisdami sugebėjo pelnyti dar du įvarčius ir išplėšti kiek netikėtą pergalę rezultatu 5-3. Slava Čebrukas sugebėjo rungtynių pabaigoje sušvelninti rezultatą.  Kuomet už CSC nežaidžia gynybos ramstis- Romanas Buršteinas, tuomet komanda laimi. Nelaimę nešantis asmuo. Gal reiktų kitame sezone atsisakyti iš vis Romano ir pergalių keliu keliauti link nugalėtojų pjedestalo. CSC kiek netikėtai įsitvirtina kovoje dėl 9 vietos, bet apie padėtį toje grupelėje – anonse.

FK Vikingai –Western Union 3-1

Kaip ir buvo prognozuota, pergalę iškovojo Vikingai. Buvo prognozuota jų pergalė rezultatu 4-1, tačiau Vikingai pelnė tik tris.  Rungtynės buvo įtemptos ir patrauklios akiai, bet ne futbolo kokybiškumu, o kovos ir noro buvimu.  Komandos buvo apylygės ir abi kovojo, stengėsi. Šį kartą labiau sekėsi Vikingams, kurie Rolando Beržanskio pastangomis įsiveržė į priekį, vėliau Rolandas padvigubino persvarą. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi. Antrajame abi komandos apsikeitė įvarčiu ir galutinis rezultatas 3-1. Tai pirmieji Vikingų taškai, bet jie dar turi galimybė pakovoti tiek dėl 9 vietos, tiek ir dėl nepatekimo į 12. Western Union lieka nepatyrę ne tik pergalės džiaugsmo, bet ir lygiųjų. Tiesa jie gali kiek netikėtai pakilti net iki 10 vietos, bet apie tai anonse.