2017-01-23

Žiemos MFL. Sugrįžome prie dvivaldystės

Praėjęs trečiadienis žymėjo MFL Žiemos turnyro pusiaukelę. Komandos sužaidė 5-ojo turo rungtynes ir taip baigė pirmąjį varžybų ratą.

Po poros savaičių pertraukos turnyre ir vėl atsirado dvivaldystė - lyderio pozicijomis dalinasi po 12 taškų surinkusios "Teros" ir "Riešės-Lindab" komandos.

Tad jei abi komandos išlaikys panašų tempą, Žiemos turnyro nugalėtojai gali paaiškėti tik paskutiniame pirmenybių ture po mėnesio. Tokia pati intriga šviečiasi ir kovoje dėl trečiosios vietos, į kurią taikosi "SKK Oniksas" ir AFK.

 

"FK Tera" - AFK 1:2 (0:1).

"Teros" komanda solidžiai pradėjo Žiemos turnyrą, iškovojo keturias pergales iš eilės. Bet visos serijos kažkada baigiasi. Kaip ir ši.

Pirmąjį pralaimėjimą "Teros" vadovas Vytautas Velička vertino filosofiškai: "Reikia žiūrėti optimistiškai - turnyras nuo to bus daug įdomesnis, ir dabar turėsime priešininką, kuriam antrame rate reikės atsirevanšuoti."

Kontroliuoti situaciją ir iniciatyvą rungtynėse įpratusi "Tera" šįsyk pirmą kartą atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje ir šios situacijos nepakeitė.

Kad pergalė buvo sunki, patikino ir AFK ekipos vadovas Paulius Baradinskas: "Vien faktas, kad mūsiškių buvo vos 7, o varžovų dvigubai ar trigubai daugiau, patvirtina, kad rungtynės buvo sunkios."

Atsižvelgę į šį faktą, AFK rungtynes pradėjo atsitraukę, nuo gynybos. Bet neilgai trukus Arūnas Šmigelskis nuginklavo varžovų vartininką. Šis įvartis sutrikdė "Teros" komandą ir ne už ilgo tuo pasinaudojęs Arūnas persvarą padvigubino.

Po kelių minučių Vytautas Dainius rezultatą sušvelnino (1:2), bet nuo pralaimėjimo turnyro lyderiai tą vakarą neišsigelbėjo.

Rungtynės buvo atkaklios - antrame kėlinyje pasitaikė ir žodžių mūšių, ir susistumdymų.

5 ture "Tera" ir vėl turėjo gausią sudėti ir daugiau nei reikia keitimų. Tačiau komandos vadovas V.Velička sakė, kad ne dažna rotacija kišo koją.

"Rotacija nepadėjo, bet tai nebuvo esminė pralaimėjimo priežastis. Pagrindinė priežastis - nusiteikimas. Jis buvo prastas ir ankstesniame mače su "Titanais", tik tuomet mums pasisekė. Vaikinai ateina į rungtynes galvodami, kad viskas jau padaryta. O varžovai atvyksta nusiteikę bet kokia kaina atimti taškus. Tad taip ir gaunasi", - atskleidė Vytautas.

Koją "Terai" kišo ir vartininko netektis - praėjusį trečiadienį į vartus teko stoti aikštės žaidėjui.

"Nepaisant to, turėjome visus šansus savo rankose. Tačiau patys neišnaudojome daugybės progų, o varžovai turėjo kelias ir pora jų pasinaudojo", - sakė "Teros" atstovas.

 

"Mėgėjų sporto centras" - "SKK Oniksas" 3:7 (0:5).

"Mūsų eksperimentai tęsiasi. Ir tęsis jie visą žiemos sezoną", - šyptelėjo MSC komandos vadovas Adomas Kripas.

Šį kartą Mėgėjai paeksperimentavo iš širdies. Trečiadienį jie niekur neskubėjo ir gal pusė komandos į rungtynes atėjo tiesiog sulig jų pradžia. Kiti net vėlavo.

"Tai įnešė chaoso. Skubėjome, žvalgėmės per petį - kas atėjo, kas tuoj prisijungs. Vartuose rungtynes pradėjo aikštės žaidėjas. Nebuvome apšilę, po keitimo pasirodę nebuvo lietę kamuolio, tai viskas ir susidėjo į tokį rezultatą", - aiškino Adomas.

Rungtynės MSC komandai prasidėjo katastrofiškai. Jau 10 min. jie atsiliko 0:3, o po pirmo kėlinio "SKK Oniksas" buvo priekyje 5:0 ir praktiškai garantavo sau pergalę.

Nugalėtojų atstovas Edvardas Ruskan tokį sėkmingą kėlinį aiškino taip: "Viską nulėmė mūsų gerai įžaistas kamuolys ir elementarios varžovų klaidos gynyboje. 2 ar 3 įvarčiai krito į tuščius vartus."

Mėgėjai rankų nenuleido ir po pertraukos pabandė spustelėti varžovus. O šie per anksti nusiramino ir sulaukė perspėjimo - 33 min. rezultatas tapo 2:5.

"Tačiau atsakėme dviem įvarčiais ir turbūt varžovai patys sutiks, kad kontroliavome rungtynes, o jiems nutraukti dar vienos mūsų nepralaimėtų rungtynių serijos beveik nebuvo šansų", - sakė Edvardas.

Omenyje jis, suprantama, turėjo abiejų komandų tarpusavio mačų seriją. MFL aikštėse "Mėgėjų sporto centras" dar nėra įveikęs "SKK Onikso". Ir ši serija tęsiasi dvejus metus.

"Bent jau pavyko per pertrauką nusiteikti kovai. Tai ir antro kėlinio rezultatas palankus mums", - pozityvumo įžvelgė Adomas.

Mėgėjai pirmą kartą įmušė 3 kartus, bet liko ten, kur ir buvo prieš turą. Jie dar turi penkis bandymus atidaryti pergalių sąskaitą.

 

"FK Titanai" - "FK Riešė-Lindab" 2:5 (0:4).

Pirmosios pergalės teks palaukti ir jaunatviškai "Titanų" komandai. Jie 5 ture patyrė labai panašų pralaimėjimą, kaip ir "Mėgėjų sporto centras".

Kovoje su "Rieše-Lindab" žemė iš po kojų "Titanams" ėmė slysti taip pat pirmame kėlinyje. Per trumpą laiko tarpą jie praleido keturis įvarčius be atsako ir neturėjo galimybių įgelti vieniems iš lyderių.

Antro kėlinio rezultatas palankesnis "Titanams", tačiau tai neturėjo jokios įtakos dvikovos baigčiai.

Tą trečiadienio vakarą buvo akivaizdu, kad "Riešės-Lindab" nariai padarys viską, kad pasiimtų tris taškus. Prieš rungtynes jie jau žinojo, kad pagrindinė konkurentė "Tera" pralaimėjo AFK, tad atsirado neeilinis šansas pavyti juos.

"AFK šaunuoliai, didelis ačiū ir pagarba jiems! Tikimės žaisti su jais finale", - už paslaugą oponentams linkėjimus perdavė "Riešės" vadovas Tomas Guiskis.

Vertindamas saviškių rungtynes jis bandė įtikinti, kad pergalė nebuvo tokia lengva, kaip gali pasirodyti: "Ne visai mums taip greitai sekėsi tvarkyti reikalus... Po greitų įvarčių pirmame kėlinyje truputį atsipalaidavome ir antrame buvo sunkiau. Neišnaudojome progų, varžovai įmušė ir intriga laikėsi iki pabaigos."

Pirmaujant trimis įvarčiais rungtynių pabaigą laikyti intriguojančia? Įdomus požiūris. Bet tiek to.

O nepaisant svarbios pergalės, nugalėtojų atstovai dangumi neskrajojo ir rado neigiamų dalykų. Labiausiai buvo akcentuojama šlubuojanti realizacija.

"Pažiūrėjus tik į rezultatą galima būtų sakyti, jog viskas kaip ir neblogai, tačiau pažiūrėjus pačias rungtynes galima būtų sakyti, kad yra labai daug kur tobulėti.

Neišnaudotos progos - jų turėjome begalę. Kiekvienas komandos žaidėjas galėjo pasižymėti, daugelis net ir ne po vieną kartą. Įvarčių turėjo būti kaip minimum dvigubai daugiau nei tai matome rezultate... Toliau dirbsime treniruotėse, kad kuo daugiau progų būtų išnaudota", - teigiama "Riešės" paskyroje.

Antra vertus, galima pastebėti, kad "Riešė-Lindab" išlieka rezultatyviausia turnyro komanda (vid. 4,4 įvarčio).

 

6 turas (sausio 25 d.)

Puikią progą patikrinti savo realizaciją "Riešė-Lindab" (12 tšk.) turės ateinančio trečiadienio rungtynėse su "SKK Oniksu" (9 tšk.). Prieš porą savaičių riešiškiai pirmą kartą MFL istorijoje nugalėjo "SKK Oniksą" ir padarė tai įspūdingai (5:1). Bet ir čempionai po to nustatė reikiamas išvadas. Dar vienas pralaimėjimas "SKk Oniksui" tikriausiai reikštų kovos dėl 1-osios vietos pabaigą.

"FK Tera" (12 tšk.) tuo pat metu egzaminuos "FK Titanus" (1 tšk.). Kad lengva nebus, byloja ir pirma komandų akistata, kai "Tera" triumfavo 4:2 tik po dviejų įvarčių pabaigoje. Be to, lyderiams tąkart koją kišo ir motyvacijos stygius.

Vėlesnėje 6 turo dvikovoje AFK (9 tšk.) susitinka su "Mėgėjų sporto centru" (1 tšk.). Arba gal reikėtų sakyti "Mėgėjų eksperimentų centru". "Turas bus tikrai smagus, nes susitinkame su savo draugais iš MSC", - neabejojo AFK vadovas Paulius. Tuos draugus jo komanda 4 ture mušė 4:0...


Turnyrinė lentelė

Turnyras: Žiemos MFL
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FK Riešė108023915+2424
2SKK Oniksas106134928+2119
3FK Alytis105143527+816
4FK Tera104152439-1513
5FK Granitas 3103163544-910
6FK Granitas 3 (dubleriai)101272756-295

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: Žiemos MFL
Sezonas
Turas 10

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: Žiemos MFL
Sezonas
FotoInformacija
Arminas Lapinskas Komanda:SKK Oniksas
22 Varžybų:10
Mykolas Kaveckas Komanda:FK Riešė
12 Varžybų:4
Mantas Miklaševičius Komanda:FK Granitas 3 (dubleriai)
10 Varžybų:10
Silvester Kimbar Komanda:FK Granitas 3
9 Varžybų:10
Ovidijus Požela Komanda:FK Tera
9 Varžybų:7
Aivaras Brindza Komanda:SKK Oniksas
8 Varžybų:7
Deividas Mačiulis Komanda:FK Riešė
7 Varžybų:7
Domas Ivanauskas Komanda:FK Alytis
7 Varžybų:8
Laimonas Beinoras Komanda:FK Granitas 3 (dubleriai)
6 Varžybų:8
Robert Lipnevič Komanda:SKK Oniksas
6 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: Žiemos MFL
Sezonas
FotoInformacija
Liudas Velička Komanda:FK Tera
1 1
Deividas Mačiulis Komanda:FK Riešė
1 0
Darek Zaviša Komanda:FK Granitas 3 (dubleriai)
0 1
Denis Vlasov Komanda:FK Riešė
0 1
Ugnius Olišauskas Komanda:FK Alytis
0 1
Oleg Ivanovskij Komanda:SKK Oniksas
0 1
Vytenis Ruzgas Komanda:FK Alytis
0 1
Mykolas Adamavičius Komanda:FK Alytis
0 1
Aleksandr Voiško Komanda:FK Granitas 3
0 1
Erik Sinica Komanda:FK Granitas 3 (dubleriai)
0 1
Gruodis   2018
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Mūsų partneriai: