2017-06-06

B divizionas: Lyderių mūšyje - įspūdingas VDA pranašumas

Aštuonis turus MFL B divizione Vilniaus Dailės Akademija (VDA) ir Vilniaus Futbolo Meistrai (VFM) ėjo koja kojon, skindamos pergales iš eilės. Devintame ture šios komandos susitiko tarpusavyje ir netikėtai lengvą pergalę lyderių mače iškovojo VDA komanda. Ji tapo pirmo rato nugalėtoja, o VFM neribotam laikui įsitaisė antroje pozicijoje.

REZULTATAI. VDA - VFM 5:1 (2:1); "Signalizacija.lt" - "FK Barbakanas" 5:7 (2:2); "Western Union Foundation" - "WorldOne United" 5:1 (1:1); "Perkūnas" - BSC 5:3 (1:2); "FK Volcano" - "FK Perkūnas" 9:2 (1:0).

RATO MAČAS. VDA ir VFM susitikimas 9 ture neabejotinai kėlė didžiausią susidomėjimą - jame turėjo paaiškėti, kas taps pavasario rato nugalėtojais. Rungtynių pradžioje labiau pasisekė VFM. Jų lyderis Artūras Žarnovskis įmušė įvartį ir galėjo pasižymėti dar porą kartų, bet vienas smūgis lėkė pro šalį, o kitas pataikė į virpstą. VDA nariai sakė, kad puikiai jiems pažįstamas A.Žarnovskis yra žinomas kaip pavojingas žaidėjas, tačiau jo meistriškumas nugali bet kokią gynėjų priežiūrą.

Dailininkai atsitokėjo greitai ir palaipsniui perėmė iniciatyvą, o Pavelas Šarynskis puikiu smūgiu "iš eigos" išlygino rezultatą. Kėlinio pabaigoje Pavelas įgrūdo ir antrą įvartį, persverdamas rezultatą. Antrame kėlinyje dvikovos eigai nemažai įtakos turėjo anksti Gedimino Skrocko pelnytas įvartis. Po jo VDA atitrūko 3:1 ir perleido iniciatyvą oponentams. VFM atakos buvo dažnos ir pavojingos, tačiau Akademijos komanda gynėsi be panikos ir pridėjo dar du įvarčius (5:1), o P.Šarynskis rungtynes baigė su "hat-tricku". Per pirmąjį sezono ratą Pavelas jau pasižymėjo 14 kartų.

KOMENTARAI. Nors rezultatas 5:1, VDA komandos vadovas Paulius Kutniauskas tvirtino, kad pergalė toli gražu nebuvo lengva. VDA pranašumas išryškėjo tik antrame kėlinyje, ėmus demonstruoti komandinį žaidimą. VDA yra laimėję kai kurias rungtynes tik 2 įvarčių skirtumu, tačiau ši dvikova, pasak Pauliaus, pareikalavo daugiausiai jėgų ir privertė maksimaliai išsikrauti. O 9 pergalės iš 9 yra puikus rezultatas pirmai sezono daliai.


VFM žaidėjui diriguojantis Artūras Macijauskas svarstė, kad tokį rezultatą lėmė didesnė VDA patirtis šioje lygoje ir vaikiškos jo žaidėjų klaidos. O labiausiai treneris stebėjosi, kad jiems trūko sportinio pykčio ir noro laimėti, nors tai buvo svarbiausios ligšiolinės sezono rungtynės.


GYNYBA. Klubo svetainei A.Macijauskas papasakojo ir daugiau pralaimėjimo priežasčių. Tiesiai ir be užuolankų. "Visų pirma, sveikinu VDA komandą su pelnyta pergale. Gavome pamokų. Ačiū už jas. Prisiimu kaltę už taktinę klaidą, kad mėginome žaisti trimis gynėjais. Manau, kad tai nepasiteisino, nes praradome aštrumą puolime, o gynybos taip ir nesutvarkėme. Tenka pripažinti, kad nemokame žaisti antru numeriu, darome daug taktinių – pozicinių klaidų. Ne veltui vis kritikavau mūsų gynybą. Esame vos penktoje vietoje pagal praleistus įvarčius. 28 įvarčiai per 9 rungtynes yra rezultatas neatsparus kritikai“ – kalbėjo Macijauskas.

Paklaustas, ar buvo įmanoma šiais rungtynes laimėti, Artūras atsakė teigiamai: „Mes buvome silpnesni, bet ne visada futbole laimi stipresnis. Pirmavome 1-0 ir tada Žarnovskis du kartus patikrino varžovų vartų konstrukcijas. Jei rezultatas taptų 2-0, gal emocinis fonas būtų kitoks ir rungtynių scenarijus pasikeistų. Labai apmaudu, kad žinojome, kur turėsim problemų, iš kur kils grėsmės, viską aptarėm, bet to neįgyvendinome. Momentais elgėmės neatsakingai, nesilaikėm plano. Turiu pastabų ir dėl sportinio pykčio. Atitinkamas ir rezultatas. Labai trūko Jeršovo, jis būtų suteikęs aštrumo puolime.“

Paklaustas kaip vertina pirmą ratą, treneris jį vertino pozityviai: „Antra vieta ir taškų skaičius yra geras rezultatas naujokams. Yra žmonių, kurie sako, jog galime būti A divizione. Galime, bet po pirmo rato būtų praleista 60 įvarčių. Turime susitvarkyti gynybą, kitaip nieko nebus. Turėjome gerų rungtynių, norėčiau kad tai taptų sisteminiu reiškiniu.“

ĮVARČIAI. Devintame MFL B diviziono ture į gynybą ranka numojo "Signalizacija.lt" ir "FK Barbakano" komandos. Įvarčiai krito maždaug 4,5 minutės intervalu o šiame "karnavale" įspūdingu rezultatu 7:5 nugalėjo visų rungtynių metu pranašumą turėjęs "FK Barbakanas". Jo atstovas Romualdas Laurinavičius papasakojo, kodėl buvo primušta tiek įvarčių: "Treneris ne kartą yra akcentavęs, jog norint laimėti minifutbole reikia mušti mažiausiai 6 įvarčius."

Rungtynės komandoms išėjo sunkokos ir net kažkiek nervingos. Gynėjai nesužaidė geriausių rungtynių ir puolėjams suteikė nemažai dovanų, nepasaugojo savo pozicijų.

"Mes visą laiką pirmi įmušdavome, tačiau po akimirkos iš karto praleisdavome. Ar tai degėme noru dar daugiau pasižymėti, ar atsipalaidavimas, - svarstė R.Laurinavičius. - Turnyre dabar pertrauka, bandysime taisyti klaidas, naujus narius mokyti išmesti užribį. Taip pat styguoti žaidimą, kadangi treneriui labai sunku, kai kone kas turą komandą papildo po naują narį, o prieš šį turą iš karto net 3. Turime laiko iki rudens, bandysime pratęsti pergalių seriją."

Įpusėjus sezonui, "FK Barbakanas" su 21 tašku tvirtai laikosi lyderių trejete. 13 taškų sukaupusiai "Signalizacijai", anot šios komandos vadovo Simo Sakaičio, lieka tik teorinės viltys pakovoti dėl prizinių vietų. Tačiau R.Laurinavičius mano kitaip: "Šios komandos jokiu būdu negalima nurašyti. Porą turų nepasiseks aukščiau esančioms komandoms ir intriga kovoje dėl aukščiausių vietų sugrįš."

TENDENCIJA. Neblogų galimybių kovoti dėl prizinių vietų turi "Western Union Foundation", pirmą ratą pabaigę 5 pergalių serija. 9 ture "WU" 5:1 nukovė "WorldOne United" komandą, nors pirmame kėlinyje gerokai strigo ir įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus 1:1. Bet "Western Union Foundation" pergalės pamatus paklojo trumpoje atkarpoje antro kėlinio viduryje, kai per 5 minutes pelnė 3 įvarčius ir nutolo nuo varžovų, o paskutinę minutę tašką padėjo šiemet komandos lyderiu tapęs Ignas Griškonis - 5:1. "Western Union" komandos vadovybę tenkina pastarieji rezultatai, tačiau netenkina nuolat pasikartojantis silpnas žaidimas rungtynių pradžioje. Tai reikia gerinti prieš antrą varžyų ratą.

Ne pirmą kartą fiksuojama tendencija, kai "WorldOne United" komanda per labai trumpą laiką praleidžia kelis lemtingus įvarčius. Ir šios komandos vadovas Victoras Cachay mano, kad dėl to labiausiai kaltas dažnas keitimų skaičius, kuris įsiliejant didesniam kiekiui žaidėjų, įneša savo korektyvų. Tuomet po virtinės keitimų komandos žaidime ima stigti stabilumo, prarandamas balansas ir atsiranda chaosas. Akivaizdi stabilumo stoka ir lemia per trumpą laiką praleidžiamus įvarčius.

Pavasario rate "WorldOne United" laimėjo tik dvejas rungtynes, tad Victoro vertinimas yra vienareikšmis: "Neigiamai. Galėjome laimėti daugiau rungtynių. Tačiau būtent tos detalės, kai per trumpą laiką praleidžiame kelis įvarčius, ir lėmė tuos pralaimėjimus. Belieka viltingai žvelgti į ateitį ir laukti geresnių rezultatų."

PERLAUŽĖ. Šiemet gerokai sėkmingiau nei pernai rungtyniaujantys "Perkūno" komandos "Senukai" pirmą ratą pabaigė puikia ir valinga pergale rezultatu 5:3 prieš lygos naujokus BSC komandą. BSC labai anksti pelnė du įvarčius ir 8 min. buvo priekyje. Bet ne pirmą kartą pranašumą išbarstė ir rungtynes pralaimėjo. Visiškai nesustabdomas buvo "Perkūno" puolėjas Vytautas Tuinyla. Jis pelnė visus 5 komandos įvarčius ir perlaužė mačo eigą savo naudai.

"Antro kėlinio viduryje mano žaidėjai išsikvėpė, - pripažino BSC vadovas Aurelijus Petrėnas. - Jėgų neliko, žaidėjai pavargo ir nesigynė, o žaidimas visiškai nesiklijavo. Antras kėlinys mums visada būna sunkesnis."

Aurelijus sako, kad 7 taškai per pirmą ratą nėra prastas rezultatas. Tačiau būtų ir geriau, jei visi žaidėjai lankytų rungtynes ir būtų susižaidę. Tiesa, toliau bus sunkiau, nes rudens rate BSC nepadės vienas jos lyderių Gvidas Širvys.

PAGALIAU. Tik devintame ture pirmąją pergalę šventė "FK Volcano", net 9:2 sutriuškinę absoliučius turnyro autsaiderius "FK Perkūną". Nepadėjo šiems ir nuoširdus bei aktyvus Juozo Liesio palaikymas. "FK Perkūnas" nenusipelnė tokio sutriuškinimo. Tačiau jiems tragiškai nenusisekė antro kėlinio pradžia. Praleidę kelis įvarčius per kelias minutes, jie nuskubėjo lyginti rezultato ir buvo dar skaudžiau nubausti. Pirmąją pergalę šventę "FK Volcano" džiaugėsi nuoširdžiai. Šis laimėjimas suteikė vilties, kad rudens rate bus galima kovoti ne tik dėl 9-osios pozicijos, bet ir dėl vietų pirmame šešete. O "FK Perkūno" laukia sudėtinga apmąstymų vasara.

RINKTINĖ. B diviziono simbolinėje 9 turo rinktinėje vėl dominuoja skambią pergalę iškovojusios VDA nariai. Jų čia - net trys. Rinktinės smaigalyje - penkis kartus pasižymėjęs V.Tuinyla.


Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FK Rytas97023625+1121
2El Dorado96213214+1820
3Eagle Team - Žibintas96124522+2319
4VFM95133124+716
5FK Riešė93331614+212
6FC IndEx93153737010
7Western Union92342632-69
8SKK Oniksas92252336-138
9FK Fortitudo92162034-147
10FK Spartakas91261644-285

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 9

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Valdemar Šaveiko* Komanda:FK Rytas
13 Varžybų:8
Arvydas Veikutis Komanda:VFM
10 Varžybų:9
Dmitrij Raksa* Komanda:FK Spartakas
10 Varžybų:9
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
9 Varžybų:7
Arminas Lapinskas Komanda:SKK Oniksas
9 Varžybų:8
Albertas Šaveiko* Komanda:FK Rytas
9 Varžybų:9
Valdemar Voinič Komanda:FC IndEx
8 Varžybų:8
Eduard Grudinskij* Komanda:FC IndEx
8 Varžybų:9
Erikas Milašauskas* Komanda:FC IndEx
7 Varžybų:7
Artūras Jeršovas Komanda:VFM
7 Varžybų:6

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandr Černiavskij Komanda:VFM
1 2
Eduardas Tučinskis* Komanda:FK Rytas
0 3
Oleg Ivanovskij Komanda:SKK Oniksas
0 3
Artur Plešakov Komanda:Eagle Team - Žibintas
0 3
Giedrius Šablinskas* Komanda:Eagle Team - Žibintas
0 3
Paulius Lekarevičius* Komanda:SKK Oniksas
1 1
Dmitrij Raksa* Komanda:FK Spartakas
0 2
Tadas Paplauskas Komanda:El Dorado
0 2
Martynas Misevičius Komanda:FK Fortitudo
0 2
Ignas Griškonis Komanda:Western Union
0 2
Liepa   2018
PrAnTrKtPnŠtSk
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Mūsų partneriai: