2017-10-03

A divizionas: "Eagle Team" per kelias dienas sulaukė dviejų dovanų

MFL čempionato A divizione situacija per kelias dienas ėmė verstis į tą pusę, kuri darosi labai neparanki praėjusio sezono nugalėtojams "El Dorado". Per dvejas rungtynes jie "įmerkė" net 5 taškus žaisdami su "FC IndEx" ir "FK Spartaku". Ačiū - tarė po šių dviejų siurprizų "Eagle Team-Žibintas", po 14 turo atitrūkęs 3 taškais. Per likusias rungtynes "El Dorado" klysti jau negali. O jei lyderiai surinks po lygiai taškų, auksinę poziciją lems: a) tarpusavio rungtynės; b) bendras įvarčių santykis.

REZULTATAI. "FC IndEx" - "El Dorado" 2:1 (0:0); "FK Spartakas" - "El Dorado" 3:3 (1:2); "MSC-Hilltown" - "Eagle Team-Žibintas" 4:7 (2:3); "FC IndEx" - "SKK Oniksas" 3:2 (2:1); "FK Eksperimentas" - "FK Rytas" 2:5 (1:2); "FK Riešė-Lindab" - "FK Fortitudo" 3:2 (3:1).

ŠOKINĖTOJAI. Trimis pergalėmis ir 23 įvarčiais pradėjo "El Dorado" rudens rato kampaniją. Viskas atrodė smagu ir gražu, bet tik iki paskutinio rugsėjo antradienio, kai teko žaisti atidėtas 11 turo rungtynes prieš "FC IndEx" komandą. Jos nukeltos dėl mėnesio pradžioje vykusios "El Dorado" išvykos į EMF Čempionų lygos turnyrą. Galbūt rugsėjo pradžioje žaisti prieš "IndEx" būtų buvę geriau, nes paskutinių metu jų forma žiauriai gera. Ir tą indeksai patvirtino nugalėdami čempionus 2:1. Dubliu prie pergalės prisidėjo Edvardas Nuobara, antrą tikslų smūgį atlikęs priešpaskutinę mačo minutę. Tai buvo lygios rungtynės, tokios, kuriose nugalėtoją paprastai lemia vieno įvarčio skirtumas. O taip pat - "FC IndEx" revanšas šiems varžovams už pralaimėjimą pirmame rate 3:4 ir taip pat paskutinėmis minutėmis praleistą lemtingą įvartį.

Paskutinių minučių įvarčio reiškinys pasirodė ir 14 turo "El Dorado" rungtynes su "FK Spartaku". Tąkart Martynas Rašinskas tik 48 min. išplėšė lygiąsias ir tašką - 3:3. Nepaisant to, Martynas tokią baigtį vertino lyg pralaimėjimą: "Visai nevykdėme to, apie ką kalbėjome ir buvome numatę prieš rungtynes. "Šokinėjome" prieš varžovus lyg futbolą žaistume pirmą kartą. Rezultatas labai nuviliantis, nes "FK Spartakas" ne ta komanda, prieš kurią žaisdami turime "merkti" taškus. Nepalyginsi su rungtynėmis prieš "FC IndEx". Bet po visko klaidas atradome ir išvadas padarėme".

Tokia buvo nesėkminga "El Dorado" savaitė, per kurią jie stipriai apsunkino savo situaciją. Po jos norom nenorom ėmė pirštis išvada apie galimai čempionus užklupusį nuovargį. Juk per mėnesį vien minifutbolo varžybose teko sužaisti 13 rungtynių. Tačiau M.Rašinskas tokius pasvarstymus paneigė. Esą komanda visad renkasi gerai ir keitimų turi, tad nepervargsta. Reikia tik neklysti. "Finišo tiesioji, laukia 4 kieti "grajai" su stipriais varžovais. Kovosime kaip mokame ir galime, nes turnyro lentelėje tapo ankštoka", - tikino jis.

UŽSIVEDĖ. 2009 metų Europos krepšinio čempionate tragiškai nesisekė Lietuvos rinktinei. Kandieji sirgaliai ją ragino su transparantu "Moskvičiau, užsivesk". Neužsivedė. Bet moskvičius užsivedė po metų, parsiveždamas pasaulio čempionato bronzą. Panašioje situacijoje po vasaros periodo buvo atsidūręs "FK Spartakas", bet tam, kad užsivesti, metų šitiems neprireikė. Rugsėjį jie pradėjo trimis pralaimėjimais, o viską vainikavo pralaimėjimas 2:10 "FC IndEx", po kurio raudonieji pasvarstydavo ir apie sugrįžimą į B divizioną. Tačiau "FK Spartakas" pagaliau sujudėjo praėjusį ketvirtadienį minėtame mače su "El Dorado" (3:3).

Klausiamas, kas padėjo išsijudinti, komandos vadovas, emocinis lyderis ir siela Dmitrijus Raksa pirštu dūrė į laikrodį: "Rungtynių laikas - 21.30 val. Tokiu metu mes visada surenkame nepilną sudėtį. Bet tokiomis sąlygomis komanda kaip tik sugeba susikoncentruoti. Šį kartą visi buvo motyvuoti, norėjo nugalėti. Gal jiems padėjo visų mylimo Edvino buvimas rungtynėse..."

D.Raksa apgailestavo dėl išsprūdusios pergalės paskutinėmis minutėmis, kai kamštyje prie vartų "El Dorado" kažkelintu bandymu visgi įgrūdo kamuolį į vartus. "Apmaudu. Bet manau, kad "El Dorado" turėtų jaustis dar prasčiau, nes jie juk kovoja dėl pirmosios vietos", - svarstė "FK Spartako" kapitonas.

LYDERIAI PRAKAITAVO. Pereikime prie vienvaldžiais turnyro lyderiais tapusių "Eagle Team-Žibinto". Slogus LMFA čempionato finišas nesugniuždė "Erelių komandos" ir jie sugebėjo susikaupti. Užpraėjusią savaitę 4:2 buvo įveikti "FK Fortitudo", praėjusią - 7:4 "MSC-Hilltown". Atrodo, nieko keisto, jog nugalėtas absoliutus autsaideris. Tačiau iš praeities mes žinome, kad "Mėgėjai" turi kažką tokio, kas leidžia jiems būti labai konkurencingais tose dvikovose. Šį kartą svarbų vaidmenį atliko Aringas Streckis, stipriai prisidėjęs prie intrigos palaikymo.

Visgi rungtynės prasidėjo "Eagle Team" dominavimu ir palaipsniui ėmė kristi įvarčiai. Kai 20 min. įmušė Svajūnas Savickas, rezultatas tapo 3:0 ir "Ereliai" veikiausiai pagalvojo, kad darbas jau atliktas. Su tuo nesutiko A.Streckis, prieš pat pertrauką spėjęs įmušti du sykius (2:3). O 32 min. rezultatą išlygino Jurgis Babušis ir - lygu. "Eagle Team" teko dėti visas pastangas, kad pavyktų persverti mačo svarstykles savo naudai. Daugiausiai Pauliaus Sakalio pastangų ir atlikto dublio dėka jiems pavyko atitrūkti. Paskutinėmis minutėmis įvarčiai krito kas antroje atakoje, kol buvo užfiksuotas rezultatas 7:4.

KLASIKA. "Svarbiausias dalykas - paimti 3 taškai. Bet buvo labai nelengva ir vienu metu netgi maniau, kad prarasime taškų", - prisipažino "Eagle Team-Žibinto" vadovas Aleksandras Dergačiovas. Nors jo komanda pasiekė 4 pergalę iš eilės, žaidimo mechanizmas net laimint trūkčioja ir kelia nerimą. O tai neva dėl keičiamos žaidimo formacijos - vicečempionai atsisakė senojo 3-3 išsidėstymo ir dabar instaliuoja kitokią, 2-3-1 schemą. "Akcentuojame, kad taip žaidžiant du žaidėjai privalo likti gale. Bet matyt vyrai užsižaidžia ir kiekvienose rungtynėse turime po 3-5 atsikirtimus, kai du varžovai pabėga prieš vieną mūsiškį. Ir tai tapo klasika, kad kiekvieną ketvirtadienį taip praleidžiame vieną ar du įvarčius", - ironizavo A.Dergačiovas. Kitas niuansas - suprastėjęs jų rinkimasis į rungtynes. Jei pavasarį žaidėjų susirinkdavo 11-12, tai dabar jų būna 8-9. Tad taip žaidžiant kartais pristingama jėgų greitai sugrįžti į gynybą.

Kalbai pasisukus apie 14 ture įveiktus varžovus, A.Dergačiovas pagyrė juos ir nusistebėjo, kad su tokia sudėtimi "MSC-Hilltown" sėdi paskutiniai. O pastarųjų vadovas Adomas Kripas paaiškino, kad nereikia čia stebėtis: "Tose rungtynėse įvyko tai, kas mums įvyksta visą antrą ratą. Išlaikome lygų rezultatą maždaug 40 minučių, o tada gauname kelis įvarčius ir - viskas. Tai mus ėmė žiauriai erzinti, nes jaučiame, kad seniai nusipelnėme taškų." Taigi, tokį "MSC-Hilltown" rungtynių scenarijų jau taip pat galima vadinti klasikiniu.

SITUACIJA. A diviziono turnyro lentelėje dar daug neatsakytų klausimų, nors vis labiau panašėja, kad dėl titulo toliau lenktyniaus "Eagle Team-Žibintas" (32 tšk.) ir "El Dorado" (29 tšk.). Priminsime, kad pirmame rate derbį laimėjo "El Dorado", tad nugalėję ir antrame spalio 12-ąją, jie aplenktų didžiausius savo varžovus pagal tarpusavio santykį. "Nuo to mačo 90 proc. priklausys galutinė čempionato baigtis", - neabejojo A.Dergačiovas. Vis tik jis pridūrė, kad koncentruotis tik į spalio 12-ąją negalima, nes A divizione taškų gali netekti kiekvieną ketvirtadienį.

"Antrame rate visi labai dažnai barsto taškus. Arba visi pasistiprino, arba ėmė žaisti dar geriau. Vertinant tvarkaraštį, manau, kad mums atiteko šiek tiek parankesnis finišas, - svarstė "Eagle Team-Žibinto" vadovas. - Bet labai daug lems mūsų tarpusavio dvikova."

NUTRŪKO. Ne mažiau kietai nei frazė "Kamuolys apvalus" skamba ir posakis, kad "Visos serijos kažkada nutrūksta". 14 ture abiem lozungais gyvai įsitikino "SKK Oniksas", iki tol įvairiuose turnyruose nepralaimėjęs 22 sykius paeiliui. Bet ketvirtadienį juos 3:2 nugalėjo įsibėgėjęs "FC IndEx". Nemažą impulsą jiems tada suteikė dar švieži pergalės prieš "El Dorado" įspūdžiai. "Pastarieji rezultatai leido komandai patikėti savo jėgomis, o stabilesnį ir solidesnį žaidimą labiausiai įtakojo pagerėjusi disciplina ginantis", - pažymėjo "FC IndEx" komandos vadovas Georgijus Maksimovas.

Ši dvikova abiem komandoms buvo sudėtinga, o nugalėti indeksams padėjo kantriai, iki pabaigos pildytas žaidimo planas. "FC IndEx" planas buvo kietai ir drausmingai gintis, ieškant progų išėjimams į kontrataką. Joms atsiradus, atakuojama buvo gausiomis pajėgomis. Planas suveikė ir atnešė dar 3 taškus.

"SKK Onikso" vadovas Edvardas Ruskan, analizuodamas pralaimėjimą, pirmiausiai nurodė pragmatišką, bet gerą oponentų žaidimą. O taip pat - saviškių taktines klaidas, pernelyg didelį nusiraminimą įmušus pirmiems ir daug neišnaudotų progų. Taigi, problemų buvo nemažai.

REVANŠAS. Dvi dienos praėjo ir "SKK Oniksas" pamiršo tą nesėkmę bei šventė revanšą, laimėdamas MFL OlyBet taurės finalo kovoje. Joje "FC IndEx" ekipa buvo įveikta po baudinių serijos. "Du kartus per savaitę neįmanoma nugalėti tos pačios komandos", - triumfavo "SKK Onikso" vadovai.

TRADICIJOS. Po "SKK Onikso" pralaimėjimo trečiąją vietą A divizione susigrąžino "FK Rytas". Susigrąžino 5:2 įveikdamas "FK Eksperimentą", bet tą padarė ekstremaliomis sąlygomis - žaisdami vos su vienu keitimu, be kelių svarbių žaidėjų, kurie tą vakarą mėgavosi BATE ir "Arsenal" maču kaimynų šalyje. "Rytas" šį kartą sužaidė taktiškai sėkmingai, sugebėdami prilaikyti iniciatyvą, bet tuo pačiu neforsuodami žaidimo spartos ir tausodami jėgas.

O "FK Eksperimentui" šios rungtynės buvo tradicinėmis. Tradicinėmis dėl to, kad patiems pavyko įmušti pirmiems, dėl to, kad kovingumo vėl nestigo ir dėl tradicinės rungtynių baigties - pralaimėjimo bei nulio taškų.

"Varžovų taktika žaisti labiau atsitraukus davė vaisių, kadangi praktiškai visus įvarčius įmušė kontratakuodami. Tuo tarpu mes valdydami kamuolį ilgą laiką negalėdavome sukurti progų prie jų vartų dėl kompaktiškos "Ryto" gynybos. Suprantama taktika, nes su vienu keitimu jie kitaip žaisti negalėjo", - pažymėjo Stasys Kvietkauskas iš "FK Eksperimento" komandos.

KAPITULIAVO. Pralaimėjus du turus iš eilės, "FK Riešės-Lindab" komandai buvo iškilęs pavojus likti kovos dėl apdovanojimų užribyje. Tačiau tą pavojų pavyko atitolinti, praėjusią savaitę 3:2 nugalint "FK Fortitudo" komandą. Įdomi detale - šiame mače "FK Fortitudo" žaidėjai du kartus įsimušė į savuosius vartus.

O štai į tą užribį jau pasitraukė "FK Fortitudo". Kapituliuoti juos privertė trys pralaimėjimai iš eilės. Panaikinti 10 taškų deficitą iki lyderių per 4 turus tiesiog neįmanoma. "Galima drąsiai teigti, kad iš kovos dėl medalių mes jau pasitraukėme. Galima kaltinti traumas, ligas, fortūną, kuri mūsų nemyli, bet tai nepadės ir nepaguos. Likusiose rungtynėse stengsimės pasimėgauti varžybų atmosfera ir išplėšti kuo didesnį taškų skaičių", - pranešė "FK Fortitudo" feisbukas.

LAUREATAI. Po 14 turo atėjo metas paskelbti MFL A diviziono mėnesio rinktinę. Šį kartą organizatoriai įvertino "FC IndEx" progresą ir pasiektas 4 iš eilės pergales. Simbolinėje mėnesio rinktinėje - trys "FC IndEx" nariai. O geriausio žaidėjo Sportcup.lt prizas atiteks vartininkui Pauliui Bartaševičiui, solidžiai prisidėjusiam prie komandos atgimimo.


Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FK Rytas97023625+1121
2El Dorado96213214+1820
3Eagle Team - Žibintas96124522+2319
4VFM95133124+716
5FK Riešė93331614+212
6FC IndEx93153737010
7Western Union92342632-69
8SKK Oniksas92252336-138
9FK Fortitudo92162034-147
10FK Spartakas91261644-285

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 9

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Valdemar Šaveiko* Komanda:FK Rytas
13 Varžybų:8
Arvydas Veikutis Komanda:VFM
10 Varžybų:9
Dmitrij Raksa* Komanda:FK Spartakas
10 Varžybų:9
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
9 Varžybų:7
Arminas Lapinskas Komanda:SKK Oniksas
9 Varžybų:8
Albertas Šaveiko* Komanda:FK Rytas
9 Varžybų:9
Valdemar Voinič Komanda:FC IndEx
8 Varžybų:8
Eduard Grudinskij* Komanda:FC IndEx
8 Varžybų:9
Erikas Milašauskas* Komanda:FC IndEx
7 Varžybų:7
Artūras Jeršovas Komanda:VFM
7 Varžybų:6

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandr Černiavskij Komanda:VFM
1 2
Eduardas Tučinskis* Komanda:FK Rytas
0 3
Oleg Ivanovskij Komanda:SKK Oniksas
0 3
Artur Plešakov Komanda:Eagle Team - Žibintas
0 3
Giedrius Šablinskas* Komanda:Eagle Team - Žibintas
0 3
Paulius Lekarevičius* Komanda:SKK Oniksas
1 1
Dmitrij Raksa* Komanda:FK Spartakas
0 2
Tadas Paplauskas Komanda:El Dorado
0 2
Martynas Misevičius Komanda:FK Fortitudo
0 2
Ignas Griškonis Komanda:Western Union
0 2
Birželis   2018
PrAnTrKtPnŠtSk
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Mūsų partneriai: