2019-10-14

B diviziono apžvalga: sidabras jau turi savo šeimininkus, bet dėl bronzos kova toli gražu dar nebaigta

MFL lygoje iki sezono pabaigos liko vos du turai! Dvidešimtasis turas B divizione padėjo dar vieną tašką, kadangi tapo aišku, jog FK „Eksperimentas“ sidabro medalių jau niekam neduos. Taigi, pirmosios dvi vietos B divizione aiškios, bet dėl trečiosios vyks labai arši kova ir po šio turo ji tapo tik dar aršesnė.

B diviziono XX-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
235 20 2019-10-10 19:40:00 VU MIF FSB Zenitas 5:2 III "Fanų" ketvirtis
236 20 2019-10-10 19:40:00 WorldOne United FK Eksperimentas 1:4 IV "Fanų" ketvirtis
237 20 2019-10-10 20:40:00 FC Žalia Raudona SIGNALIZACIJA.LT 7:3 III "Fanų" ketvirtis
238 20 2019-10-10 20:40:00 FK Alytis FK Volcano 5:5 IV "Fanų" ketvirtis
239 20 2019-10-10 21:40:00 SFK Novovileisk MSC 6:0 III "Fanų" ketvirtis
240 20 2019-10-10 21:40:00 FK Valčiūnai FK Barbakanas 0:3 IV "Fanų" ketvirtis

38. Dvidešimtajame ture buvo įmušta mažiau įvarčių nei prieš tai buvusiame ture, bet į šią statistiką neįtraukėme vieno mačo (apie tai žemiau). Taigi, per penkias rungtynes buvo įmušta 38 įvarčiai, o tai yra 7,6 įvarčio per rungtynes – pakankamai daug.

Du po šimtą ir sidabras. Dvidešimtasis turas buvo papuoštas labai gražiu epizodu – FK „Eksperimentas“ ir „WorldOne United“ žaidė savo šimtąsias rungtynes MFL pirmenybėse ir žaidė – tarpusavyje.

Taigi, šventiškos ir pakilios nuotaikos rungtyniavusios ekipos, kurios abi labai gerai sutaria, didelių staigmenų nepateikė ir mačą laimėjo „Eksperimentas“ rezultatu 4:1.

Ši pergalė „Eksperimentui“ leido užsitikrinti antrąją vietą, todėl jie jau dabar gali siūtis frakus ar kostiumus ir derinti juos prie sidabro medalių!

„Šiose rungtynėse nuo pat pirmų minučių daugiau kontroliavome kamuolį ir kūrėme progas, bet „WorldOne United“ taip pat turėjo savo šansų, tačiau jais nepasinaudojo. Taigi, iškovojome pergalę, po kurios nuotaikos yra dvigubai geros – 100 rungtynių MFL’e ir sidabro medaliai“, – džiaugėsi „Eksperimento“ narys Edvin Moroz.

Būti ar nebūti. Toks retorinis klausimas iškilo MSC komandos galvoje, kuri toliau neišlipa iš pralaimėjimų liūno ir šįkart net 0:6 nusileido MFL naujokams SFK „Novovileisk“.

MSC su 11 taškų lieka priešpaskutinėje vietoje ir turbūt niekas negalėjo pagalvoti, kad praėjusių metų bronzininkai šiame sezone žais taip prastai.

To turbūt nesitikėjo ir MSC vadovas Adomas Kripas, kurio galvoje, po dvidešimtajame ture patirto pralaimėjimo, iškilo visokių minčių.

„Rungtynės blogos, visiškai bloga progų realizacija. Taip pat neturėjome vartininko. Varžovas buvo tikrai geras, rungtynės kovingos, bet ne grubios“, – mačą apibūdino A. Kripas.

„Mes žaidėme vangiai, be didelio noro laimėti. Po tokių rungtynių nuotaikos slogios ir nusprendėme, kad po kitų rungtynių arba tęsime MSC gyvavimą, arba išformuosime komandą“, – šokiruojantį galimą sprendimą atskleidė A. Kripas.

Nesugadino. Užtikrintą pergalę iškovojusi „Novovileisk“ ekipa atskleidė, kas užvedė komandą sužaisti taip gerai. Pasirodo, „Novovileisk“ treneris Artūr Sikorskij auklėtinis buvo pakviestas į Lietuvos rinktinę, tad „Novovileisk“ treneriui jokiais būdais nenorėjo sugadinti nuotaikos, o tai ir lėmė, kad buvo pasiekta puiki pergalė.

„Prieš rungtynes treneris Artūr Sikorskij pasakė, kad jam yra gera savaitė, kadangi vienas iš jo vaikų grupės žaidėjų gavo pakvietimą į rinktinę, o penktadienį jo mažieji auklėtiniai turės galimybę sužaisti rungtynes prieš Dortmundo „Borussia“ bendraamžius. Negalėjome sugadinti treneriui nuotaikos.

Prasidėjus rungtynėms, gavę nurodymus aukštai presinguoti varžovų gynybą, jau 5 minutę pasinaudojome netiksliu priešininkų gynėjo perdavimu prie savų vartų. Po įmušto įvarčio sukūrėme dar daugybę progų, tačiau vėl pasižymėti sugebėjome tik 22 rungtynių minutę. Antrojo kėlinio scenarijus buvo beveik identiškas pirmajam. Spaudėme varžovus ir jau po 6 minučių Kiril Vilkin labai panašiu būdu įrašė dublį. Praleidę trečią įvartį, varžovai kelis kartus labai pavojingai atakavo. Tačiau šiose rungtynėse nepriekaištingai gynėsi mūsų gynybos linija ir vartininkas.

Darant išvadas apie šias rungtynes, galima sakyti, kad kiekvienas žaidėjas, dalyvavęs kovoje, daug stengėsi ir atidavė visas jėgas. Tai ir nulėmė rezultatą. Taip pat, tai buvo „pirmųjų kartų“ rungtynės. Pirmą kartą sužaidėme oficialias sausas rungtynes, pirmą kartą laimėjome tokiu dideliu skirtumu, taip pat vienas iš žaidėjų pasižymėjo pirmą kartą.

Nenuvertiname ir varžovų. Kol rezultatas buvo tik 1:0, priešininkai turėjo progų prie mūsų vartų. Esame buvę jų vietoje ne vieną kartą. Todėl, norime padėkoti MSC už kovą bei garbingą elgesį aikštėje“, – štai taip rungtynes apibūdino ir viską paaiškino „Novovileisk“ ekipa.

Komandinis. FC „Žalia Raudona“ ekipa jau ne kartą minėjo, kad šiais metais jų žaidimas tapo labiau komandinis, nei praėjusiame sezone. Būtent toliau toks žaidimas ir leido „Žalia Raudona“ ekipai net 7:3 nugalėti „Signalizacija.lt“ komandą.

Praėjusiame sezone „Žalia Raudona“ buvo labai priklausoma nuo Augustino Trinkūno žaidimo, tačiau dabar jie turi daugiau pajėgių žaidėjų, todėl komandos žaidimas ir tapo labiau komandinis, o tai akivaizdžiai duoda rezultatą.

„Mūsų komandos nekaustė įtampa dėl padėties turnyrinėje lentelėje, nes beveik neturime šansų nukristi ar pakilti, tad žaidėme atsipalaidavę ir mėgavomės futbolu. Kūrėme progą po progos, kelias grubias klaidas padarė ir patys varžovai. Realizavome turbūt tik pusę savo progų, bet po pirmo kėlinio pirmavome net 3:0. Sunkus momentas buvo tada, kai varžovai metė visas jėgas ir prisivijo iki 2:3, tačiau mes nepraradome aikštės centro kontrolės, žaidėme itin gerai komandinį, kuriamąjį futbolą ir po to pavyko vėl įmušti. Kai rezultatas tapo 4:2, varžovams tapo itin sunku pakeisti rungtynių eigą. Paskutinėse minutėse išryškėjo ir mūsų geresnis fizinis pasiruošimas, tad įmušėme dar kelis įvarčius ir šventėme puikią pergalę“, – rungtynes apibūdino „Žalia Raudona“ vadovas Sigitas Stasevičius.

„Jaučiamės tikrai puikiai, labai svarbu, kad gynyba savo geru, patikimu žaidimu griauna varžovų atakas ir iškart aprūpina kamuoliais mūsų puolimą. Sugebame labai tiksliai perduoti kamuolį pirmyn. Futbolas yra visu pirmą komandinis žaidimas, net labiau nei krepšinis, tad antrame rate sėkmę atneša būtent komandiniai veiksmai – tikslūs perdavimai ir efektyvi kolektyvinė gynyba“, – pridūrė S. Stasevičius.

Bronza. Dėl šios spalvos medalių kova po 20-ojo turo išaugo iki neregėtų aukštumų, o tai lėmė keli rezultatai. Pirmasis – tai, kad „Alytis“ ir vėl prarado taškų bei su „Volcano“ ekipa sužaidė lygiosiomis 5:5. Ir tą tašką „Alytis“ pasiėmė tik pačioje rungtynių pabaigoje, kuomet varžovai įsimušė į savus vartus.

„Alytis“ vienu metu atsiliko 1:4, tad iškovotas taškas parodo komandos charakterį, bet prarasti du taškai gali kainuoti labai daug.

„Alytį“ pagal taškus pasivijo FK VU MIF ekipa, kuri 5:2 įveikė kitus tiesioginius konkurentus FSB „Zenitą“.

„Nuo rungtynių pradžios pasirinkome taktiką atiduoti kamuolio kontrolę priešininkams ir laukti jų klaidų gynyboje. Taktika suveikė puikiai, kadangi jau pirmo kėlinio viduryje, po dviejų Igno Kunicko įvarčių, pirmavome 2:0. Toliau gynėmės drausmingai, tačiau artėjant kėliniui link pabaigos varžovai rezultatą sušvelnino. Antrą kėlinį ir toliau laukėme klaidų varžovų gynyboje bei bandėme išnaudoti kontratakas. Per 5 minutes Danielius Šaputko pelnė dublį, tačiau netrukus varžovai įmušė antrą savo įvartį ir sugrąžino intrigą. Iš klaidų pirmame rate pasimokėme ir turėtos persvaros nebepaleidome. Kėlinio pabaigoje dar kartą pasižymėjo Danielius Šaputko ir rezultatu 5:2 iškovojome tris taškus“, – apie rungtynes kalbėjo VU MIF ekipa.

Taigi, tinkamai pasirinkta taktika leido VU MIF komandai laimėti ir ji dabar turi 37 taškus, tiek pat kiek ir FK „Alytis“, esantis trečioje vietoje. Pralaimėjęs „Zenitas“ taip pat neatsilieka per daug – vos 2 taškais, tad kova dėl bronzos nusimato labai arši.

Neatvyko. Čempionų titulą užsitikrinęs FK „Barbakanas“ praėjusį ketvirtadienį žaisti neturėjo, nes… neatvyko jų varžovai. FK „Valčiūnai“, esantys dešimtoje vietoje, dėl jiems žinomų priežasčių praleido dvidešimtojo turo rungtynes ir jiems buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas rezultatu 0:3.

Rinktinė. B diviziono dvidešimtojo turo rinktinėje net trys komandos turi duetus – tai sidabrą užsitikrinęs FK „Eksperimentas“, puikią pergalę pasiekusi FK VU MIF ir varžovus sutriuškinusi SFK „Novovileisk“. Dar vieną savo atstovą rinktinėje turi ir FC „Žalia Raudona“ ekipa.