2020-06-10

2020 m. MFL – du pajėgūs divizionai, naujos komandos ir (ne)treniruotės

Pagaliau! Šį žodį tikriausiai ištars visų MFL komandų žaidėjai ir tai padarys jau rytojaus vakarą.


Dėl koronaviruso pandemijos MFL pirmenybių startas 2020 metais buvo gerokai nukeltas, bet laukimas baigėsi ir mažasis futbolas sugrįžta! Grįžta jis tiek į A, tiek į B divizionus, kuriuose pasikeitimų nuo praėjusių metų netrūksta.


Apie juos ir komandas, kurios jau rytoj išbėgs į aikštelę, skaitykite žemiau!


A divizionas

 

Praėjusiais metais A divizione žaidė 12 komandų, o šiais metais stipriausiame MFL divizione žais 10 komandų. Su stipriausiu divizionu atsisveikino FK „Riešė“, kurie šiais metais rungtyniaus B divizione, bei FK „Spartako“ ir „Western Union“ klubai, kurie šiais metais apskritai MFL lygoje nerungtyniaus.


Tačiau A divizione bus ir naujokų/sugrįžėlių – tai B diviziono vicečempionai – FK „Eksperimentas“. Ši komanda drąsiai žengė į jų laukiančias sunkias kovas ir nebijo iššūkių, o prieš sezono startą spėjo ir pasitreniruoti bei sužaisti ne vieną draugišką mačą su „WorldOne United“ ekipa.


Kelis žaidėjus „Eksperimentas“ prarado, tačiau pasipildė ir ne vienu naujoku, o tai leis „Eksperimentui“ dar daugiau eksperimentuoti.


Nors apie medalius „Eksperimentas“ galvoti neketina, tačiau paskutiniai likti jie taip pat nenori.


„Sugrįžome į A divizioną! Kovosime tikrai ne dėl medalių, nors gal ir pasiseks pasiekti kokią bronzą. Mūsų tikslas – nelikti paskutiniais. Futbolas grįžta – tai nuotaikos puikios!“, – prieš sezono pradžią kalbėjo vienas iš „Eksperimento“ vadovų Edvin Moroz.


Dėl medalių tikrai varžysis FK „El Dorado“ ir jų amžinas varžovas – „Eagle Team“, kurie nuo šių metų tapo „GREEN TOWN - FK Eagle Team“. 


Aukso medaliais praėjusiais metais pasidabinę „El Dorado“ karantino metu nesitreniravo ir pirmąją treniruotę turės ketvirtadienį. „Eagle Team“ situacija panaši, bet „Ereliai“ dar spėjo sužaisti vienas draugiškas rungtynes.


Komandų sudėtys taip pat išliko labai panašios ir pasikeitimai, lyginant su praėjusiais metais, yra minimalūs. Išliko sudėtys – išliko ir komandų ambicijos, žibančios auksu.


„Norėtųsi laimėti auksą, o lengva nebus, visi norės mus nugalėti“, – konstatavo „El Dorado“ kapitonas Martynas Rašinskas.


Tą patį, bet kitais žodžiais, pasakė ir „Eagle Team“ vadovas Aleksandr Dergačiov: „Tikslas kaip visada – laimėti čempionatą“.


Medalių iš akiračio nepameta ir „Maracana“ kolektyvas. Savo sudėtį išlaikę praėjusių metų bronzininkai tikisi išlaikyti stabilumą, bet tarsi patys save perspėja, kad futbolo jūroje bangų būna visada.


„Norime medalių, tačiau puikiai suprantame, kad sezono tikslai gali labai koreguotis. Tikimės, kad medalių tikslo sezono pabaigoje neteks iškeisti į siekį išlikti aukščiausiame divizione“, – rašė „Maracana“ komunikacijos specialistas.


Kaip atrodo „Maracana“ kolektyvas, jau patikrino SKK „Oniksas“, susijungęs su FK TEC ekipa ir tapęs SKK „Oniksas – TEC“.


„Manau, kad pas daugumą šiemet pasiruošimas sezonui prasidėjo staigiai ir gan neseniai. Mes spėjome sužaisti net 3 draugiškas rungtynes. Du kartus smagiai susikovėme su „Maracana" vyrukais ir pasidalijome po pergalę. Trečiose rungtynėse susitikome su MFL debiutantais MTG komanda. Mėlynieji buvo rimtai nusiteikę, bet mums pavyko pergalingai užbaigti pasiruošimą sezonui“, – apie pasiruošimą sezonui sakė „Onikso – TEC“ vadovas Edvardas Ruskan, kuris dar pats nežino kokią įtaką komandos žaidimui turės toks susijungimas.


Dar yra ir tokios komandos kaip FK „Polivektris“ ir FK „Rotalis“. Šios ekipos taip pat sezono pabaigoje save mato ant prizininkų pakylos.


„Rotalio“ vadovas Dainius Riškus į vatą nevyniojo ir kalbėjo tik apie aukso prabą.


„Tikslas – būti pirmiems“, – tiesiai, šviesiai sakė D.Riškus, nors „Rotalio“ komanda bendrų treniruočių iki sezono pradžios neturėjo.


FK „Fortitudo“ yra dar viena komanda, kuri bandys kabintis į medalius. Praėjusiais metais puikų sezoną turėjusi ekipa liko penkta, tad šiais metais norėtų likti aukštesnėje pozicijoje.


„Fortitudo“ – kaip vynas - su metais vis geresni! Todėl ir tikslai tik patys aukščiausi. Turėjome jau keletą treniruočių, sezoną pradėsime ganėtinai panašia sudėtimi kaip ir praeitais metais. Sakyčiau, būsime stipresni priekyje, nes grįžo mūsų kapitonas bei prisijungė dar vienas neblogas saugas“, – šiek tiek detalių atskleidė „Fortitudo“ vadovas Gabrielius Butkevičius.


Nereikia pamiršti ir patyrusių komandų – tai FC „IndEx“ ir FK „Rytas“. Pastarųjų vadovas Olegas Miasniankinas sako, kad šis sezonas komandai turi būti it lakmuso popierėlis. 


„Nesitreniravome, nežinau kaip žais mano komanda, kaip žais varžovai. Pačiam bus įdomu pamatyti savo žaidėjus, tarp kurių bus ir naujokų. Tačiau komandos pagrindas kartu žaidžia jau tris metus. Kada, jei ne dabar galime įsitikinti, kad jau esame susižaidę ir galime pakelti savo žaidimo lygį?“, – retoriškai prieš sezono pradžią kalbėjo O.Miasniankinas.


B divizionas

 

B divizione pokyčių dar daugiau nei A divizione. Šiame divizione nežais čempionų titulą iškovojęs FK „Barbakanas“, kuriam tapo sunku surinkti sudėtį rungtynėms. Neliko ir „Signalizacija.lt“ kolektyvo bei FK „Valčiūnų“. Bet antrajame divizione bus ir naujų veidų – tai iš A diviziono atėjusi FK „Riešė“ bei dar du visiškai nauji vardai – FK „Ąžuolas“ ir FC MTG. 


Pirmieji į MFL atneš jaunatviškos energijos, kadangi „Ąžuolo“ kolektyvas tikrai jaunas – komandos amžiaus vidurkis nesiekia net 21 metų.


MTG ekipa yra kiek labiau patyrusi – amžiaus vidurkis didenis per dešimt metų. O ir ambicijų naujokai neslepia:


„Tikimės papulti į pirmą penketuką“, – sakė MTG vadovas Artūras Karenga, kurio komanda prieš sezono pradžią ne tik treniravosi, bet ir sužaidė draugiškų rungtynių.


Kai palengvėjo karantino sąlygos, panašų ciklą įgavo ir tokios komandos kaip FSB „Zenitas“, FK „Alytis“, ta pati FK „Riešė“, FC „Žalia Raudona“ ar VU MIF. Visos šios komandos treniruočių neužmiršo ir per mėnesį ar kiek mažiau laiko reguliariai treniravosi.


„Kai tik palengvino karantiną, pradėjome gausiai rinktis, žaisti futbolą ir gyvai bendrauti kelis kartus per savaitę. Visi pasiilgo kamuolio spardymo bei gyvo bendravimo. Jau mėnesį treniruojamės, žaidžiam draugiškas su kitomis MFL komandomis“, – FSB „Zenito“ vadovas Mark Bogdevič apibūdino komandos atsmosferą per paskutinį mėnesį.


Panašiai skamba ir FK „Alyčio“ mėnuo. Komandos vadovas Mykolas Adamavičius atskleidė: „Mes treniruojamės nuo gegužės 19 dienos. Jau viso turėjome 7 treniruotes ir 2 draugiškas rungtynes, taip pat dalyvavome turnyre, Alytuje. Žaidėme su FK „Viesulas“ iš SFL B, tai laimėjome 3:0 ir 7:2, o kitas – su „Žalia Raudona“. Taip pat laimėjome abi rungtynes“.


Po tokio pasiruošimo „Alytis“ nekeičia ir tikslo. Praėjusiais metais laimėję bronzą, jie ir šiais metais nori medalių.


„Tikslai šiai komandai visada yra medaliai, tai toks tikslas ir išlieka“, – pabrėžė M.Adamavičius.


Priešinga situacija yra MSC bazėje. Treniruočių komanda nedarė ir MFL senbuviai vėl savo žaidimą lipdys jau sezono metu.


„Kokios dar treniruotės? Dalis žaidėjų paskutinį kartą futbolą žaidė išvis žiemą. Tai manau didžiausias pliusas ir minusas tuo pačiu. Esame velniškai pasiilgę futbolo, kovos, tačiau kaip atrodysime aikštėje, pamatysime jau ketvirtadienį“, – juokdamasis sakė MSC vadovas Adomas Kripas.


Toliau tobulėti MFL lygoje sieks ir dar trys komandos – tai FK „Volcano“, „WorldOne United“ ir SFK „Novovileisk“. Pirmosios dvi komandos patirties MFL lygoje jau turi nemažai, bet kovoti dėl aukštų vietų joms jau kurį laiką nepavyksta. Galbūt gera sezono pradžia suteiks joms papildomą impulsą kabintis į aukštesnes vietas.


Tuo metu Naujosios Vilnios ekipai SFK „Novovileisk“ tai bus antrasis sezonas MFL lygoje. Pirmasis pasibaigė devintoje vietoje, tad šiais metais klubas nori pakelti savo kartelę. 


Jiems tai padaryti stengsis padėti patyręs Grigorij Kisel, kuris paliko FK „Rytą“ ir nusprendė ginti tos vietovės komandos garbę, kurioje ir gyvena pats. Rimtas pastiprinimas ir gražus Grigorij gestas!


Dar kartą sveikiname visas komandas su artėjančia sezono pradžia ir linkime puikių 2020 metų futbolo aikštėje!

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500217+1415
2GREEN TOWN - FK Eagle Team54012615+1112
3FC IndEx54012015+512
4Maracana4301169+79
5FK Eksperimentas5203811-36
6SKK Oniksas - TEC52031216-46
7FK Fortitudo51041014-43
8FK Rytas51041421-73
9FK Polivektris4103918-93
10FK Rotalis5104717-103

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 5

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Gediminas Skrockas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
10 Varžybų:4
Edvardas Nuobara Komanda:FC IndEx
5 Varžybų:4
Tomas Birškys Komanda:El Dorado
5 Varžybų:5
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
5 Varžybų:5
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
5 Varžybų:5
Valdemar Šaveiko* Komanda:FK Rytas
4 Varžybų:3
Jevgenij Učajev Komanda:Maracana
4 Varžybų:4
Nikita Juščenko Komanda:El Dorado
4 Varžybų:5
Arvydas Veikutis Komanda:Maracana
4 Varžybų:4
Deividas Linauskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
3 Varžybų:3

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Darius Pupliauskas Komanda:El Dorado
0 2
Simonas Solovjovas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
0 2
Gražvydas Bučys Komanda:Maracana
1 0
Oleg Miasniankin Komanda:FK Rytas
0 1
Aleksandr Lebedev* Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
0 1
Ernest Plavskij* Komanda:FK Eksperimentas
0 1
Darius Baltiejus Jr Komanda:SKK Oniksas - TEC
0 1
Gžegož Vilkin Komanda:FK Polivektris
0 1
Silvestr Baranovič Komanda:FK Polivektris
0 1
Liepa   2020
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: