2020-06-11

I turo anonsas: sveiki sugrįžę po karantino!

Turėjo būti balandis, gavosi birželis. Būtent per tiek mėnesių nusikėlė MFL sezono pradžia, bet tai puikiai suprantama, žinant kokioje situacijoje atsidūrė visas pasaulio sportas. Kas buvo, tas buvo, o jau šįvakar komandos išbėgs į aikštelę ir A bei B divizionuose sužais pirmąjį turą. Labai sunku prognozuoti, kaip atrodys tai vienos, tai kitos ekipos. Juk vieni spėjo pasitreniruoti vos kelis kartus, kiti tų treniruočių turėjo daugiau ir sužaidė net draugiškų rungtynių, o treti apskritai pirmą kartą šiais metais žais būtent šiandien vakare. Sunku būtų kažką spėlioti ir atsižvelgus į praėjusių metų rezultatus, kaip sakoma, nauji metai – verčiamas naujas istorijos puslapis, o štai koks bus to naujo puslapio pirmasis įrašas – pirmojo turo anonsas!


Rungtynių pradžia – 19:40MFL naujasis sezonas startuos trimis rungtynėmis, iš kurių dvi bus žaidžiamos A divizione, o vienos – B divizione.


MFL čempionų titulą ginantis FK „El Dorado“ susirems su FC „IndEx“ ekipa.


„IndEx“ klubas savo branduolį išlaikė, tą patį padarė ir „El Dorado“ ekipa. Tiesa, ji pasipildė vienu naujoku, bet, kaip sakė komandos kapitonas Martynas Rašinskas, tik vėliau paaiškės, ką komanda šiame sezone prarado.


Nors „El Dorado“ iki sezono pradžios bendrų treniruočių neturėjo, tačiau tai komandai geros nuotaikos tikrai neatims.


„Sezoną pasitinkame puikiomis nuotaikomis. Pasiilgome vieni kitų, bus smagu pasipykti, pasidžiaugti, po rungtynių „baltyminių“ kokteilių energijai paragauti (šypsosi, - aut. pastaba). Šis sezonas tikrai bus kitoks, todėl reikia gausiai rinktis į rungtynes“, – sakė M.Rašinskas, kuris pabrėžė, kad komandos tikslas bus apginti čempionų titulą.


Kitame ketvirtyje A divizione susikaus FK „Rytas“ ir SKK „Oniksas - TEC“. Apie „Onikso“ ir TEC susijungimą jau rašėme, o ar tai padės komandai, parodys tik sezono eiga.


„Permainų ir pereinamojo etapo nuotaikos. Deja, ne jaunėjame, o po atšvęsto klubo dešimtmečio, šiemet dėl traumų netekome daug klubo senbuvių, todėl siekiant išlaikyti konkurencingumą A divizione, sudėtis stipriai pasikeis. Galima teigti, kad tam pradėjome ruoštis 2019 m. pabaigoje, kai SFL 7x7 žiemos sezone dalyvavome jau kaip SKK „Oniksas -TEC.“ Jau kelis metus sėkmingai bendradarbiaujame su FK TEC klubu, tikiuosi taip bus ir ateityje. Taipogi, prisijungs keli „Western Union“ komandos žaidėjai. Manau suprantama , kad esant tokiems sudėties pasikeitimams, ne tik varžovai bet ir mes patys pradžioje nežinosime savo galimybių. Gal dėl to būsime mažiau nuspėjami? Kaip pastebėjome tarpusavyje, tai pagrindinis tikslas bus suburti komandą ne tik aikštelėje , bet ir už jos ribų. Visiems linkiu gero sezono, nes dar neseniai iš viso buvo nuogąstavimų, kad jis galės neprasidėti“, – apie permainas komandoje kalbėjo „Onikso - TEC“ vadovas Edvardas Ruskan.


Permainų yra ir „Ryto“ komandoje. Juos paliko Grigorij Kisel (perėjo į SFK „Novovileisk“ ir Deividas Petravičius (perėjo į „Eagle Team“). Tačiau komandą papildė ir ne vienas naujokas, o konkurencijos buvo įnešta ir į vartininkų grandį, kadangi prie „Ryto“ prisijungė vartininkas Tomaš Novoslavskij.


„Dar pats nemačiau kaip atrodo mūsų naujokai, tad nežinau ko tikėtis ketvirtadienį. Bendrų treniruočių neturėjome, visi sportinę formą palaikė individualiai, bet taip turbūt yra pas daugelį komandų. Iš tikro, nes keista taip pradėti sezoną, kai susižaidimą lipdysime jau žaisdami rungtynes, o ne treniruotėse“, - sakė „Ryto“ vadovas Olegas Miasniankinas.


Tuo metu B divizione susitiks „WorldOne United“ ir MSC. Abi komandos praėjusiame sezone liko turnyrinės lentelės apačioje, bet prieš sezoną „WorldOne United“ jau spėjo treniruotis ir sužaisti draugiškų rungtynių su FK „Eksperimentu“, o MSC – ilsėjosi ir daugelis komandos narių tik šįvakar pirmą kartą išbėgs į aikštelę nuo praėjusio sezono pabaigos.


„Po praėjusio sezono supratome, kad tikslai – šūdinas reikalas, tad tikslas vienas – geriausiai praleistas laikas su bajeriais už aikštės ir kova aikštėje“, – sakė MSC vadovas A.Kripas.


„Keletas žaidėjų paliko komandą. komplektuodami ir ieškodami naujų, visada pirmenybę teikiame buvusiems žaidėjams. tad labai malonu, kad grįžta žaidėjai, draugai, kurie praleido keletą sezonų be MSC ir dabar vėl grįžta, tad pasikeitimų bus, legionierių bus“, – apie pasikeitimus sudėtyje prasitarė A.Kripas, o kam tie pasikeitimai duos daugiau naudos, bus galima pamatyti šįvakar.


Rungtynių pradžia – 20:40Kiek vėliau šįvakar į aikštelę išbėgs ambicingoji „Green Town Eagle Team“ ekipa ir jiems įkąsti sugebantis FK „Fortitudo“ kolektyvas.


Abi komandos kelia sau aukščiausius tikslus, abi turi pasikeitimų sudėtyje, tad ši akistata bus labai įdomi.

 

Praėjusiame sezone „Eagle Team“ ne visada turėdavo ilgą atsarginių suolą, tad šiais metais komandos vadovas Aleksandr Dergačiov nori turėti du pajėgius šešetukus, bet tai gali pavykti tik tada, jei komandą aplenks traumos.


„Nuotaikos puikios, visi labai išsiilgę futbolo, bet labai tikiuosi, kad komandos nariai „nepersivalgys“ futbolo per ateinantį mėnesį. Visi taip pat žaidžia didžiajame futbole, kituose turnyruose ir komandose. Dabar bus toks laikotarpis, kai teks sužaisti ir užbaigti kai kuriuos žiemos turnyrus , prasidės lauko sezonas visais frontais. Labiausiai nerimauju dėl to, kad prie didelio krūvio, padidėja ir traumų galimybės. Labai linkiu visiems žaidėjams likti sveikiems viso sezono metu. Sudėtis galima sakyti išliko beveik tokia pati, keitėsi minimaliai, keletas žaidėjų mus paliko, keliais pasistiprinome. Labai tikiuosi, kad jie subalansuos komandą ten, kur to trūko praeito sezono metu, tokiu atveju turėsime du labai lygiaverčius bei pajėgius šešetukus“, – mintimis prieš sezoną pasidalino A.Dergačiov.


Tuo metu „Fortitudo“ vadovas Gabrielius Butkevičius irgi džiaugėsi, kad jiems pavyko sudėtį ne tik išlaikyti, bet ir pastiprinti.


„Turėjome jau keletą treniruočių. Sezoną pradėsime ganėtinai panašia sudėtimi, kaip ir praeitais metais. Sakyčiau, būsime stipresni priekyje, nes grįžo mūsų kapitonas bei prisijungė dar vienas neblogas saugas. Gynyboje rečiau padės mums Deividas, tačiau, pagaliau turėsime vėl puikų vartininką“, – atskleidė G.Butkevičius.


Kitoje aikštėje tuo pat metu į A divizioną sugrįžęs FK „Eksperimentas“ susitiks su FK „Rotaliu“. Pastarieji tarpsezonio metu kartu nesitreniravo, o FK „Eksperimentas“ į treniruotes jau rinkosi ne kartą, o ar tai padės jiems įveikti ketvirtoje vietoje praėjusiais metais likusią komandą – pamatysime šįvakar.


„Praradome tik du lyderius, bet žaidėjai liko tie patys, taip pat atkeliavo daug naujokų, kurie pagyvins mūsų žaidimą“, – sakė vienas iš „Eksperimento“ vadovų Edvin Moroz.


Pokyčių sudėtyje turi ir FK „Rotalis“, o treniruočių stoką turėtų kompensuoti tai, kad šios ekipos žaidėjus sieja bendra filosofija.


„Sudėtis šiek tiek pasikeitusi, bet visi yra pažįstami, nes yra Viktoro Osetrovo išaugintos dvi kartos – 1984m ir 1993m gimimo. Bus įdomu!“, – pakomentavo „Rotalio“ vadovas Dainius Riškus.


B divizione taip pat laukia įdomios akistatos. Viena iš jų – FK VU MIF ir FSB „Zenito“ kova. Treniruočių komandos turėjo ne po vieną, praėjusiais metais abejų jų tarpusavio dvikovos būdavo atkaklios, bet, panašu, kad koronaviruso pandemija pakeitė „Zenito“ filosofiją.


„Po visų įvykių pasaulyje, tos nežinios kurioje gyvenome šitą laiko tarpą, kažkaip perdegė tas noras siekti kažkokių tikslų. Sukūrėme draugišką kompaniją, kurios tikslai yra gauti malonumą, emocijas bei šauniai praleisti laisvalaikį“, – teigė „Zenito“ vadovas Mark Bogdevič.


Savo kolektyvą jam taip pat pavyko išsaugoti, tik vartininko Tomašo Novoslavskij išvykimas į „Rytą“ nebuvo toks jau malonus.


„Sudėtis nepasikeitė visai, liko visi tie patys stiprūs žaidėjai, kurie kuria žaidimą. Pakeitėme tik vartininką, nes ankstesnis vartininkas, kurį mes laikėme artimu draugu, mus išdavė ir perėjo į kitą komandą. Linkėjimai Čiomai, niekada to nepamiršiu“, – žinutę buvusiam komandos draugui perdavė M.Bogdevič.


Dar kitame ketvirtyje susirems dvi raudonos komandos – tai FC „Žalia Raudona“ ir FK „Alytis“. „Žalia Raudona“ ekipos žaidimas kol kas per du sezonus tik gerėjo, tad galbūt ši tendencija tęsis ir toliau. Visgi jų lauks nelengvas varžovas – trečiosios vietos laimėtojai FK „Alytis“.


Ši komanda rimtai ruošėsi naujam sezonui, o taip pat savo gretas papildė naujais žaidėjais.


„Išėjo Deividas Golubickas, atėjo Matas Laniauskas, Saulius Klimas ir Arnoldas Arbočius. Visi buvę alytiškiai, iš FK „Dainava“ sistemos. Šios komandos tikslas visada yra medaliai, tai tikslo tikrai nekeičiame“, – konkrečius pasikeitimus sudėtyje atskleidė „Alyčio“ vadovas Mykolas Adamavičius.

 

Rungtynių pradžia – 21:40Pirmojo turo vakarą užbaigs dar trys rungtynės. FK „Polivektris“ A divizione susirungs su „Maracana“. Abi šios komandos žaidžia gražų futbolą, abi turi savo lyderių, abi jos kuria gerą atmosferą komandos viduje.


„Maracana“ praėjusiais metais liko trečia, o „Polivektriui“ pirmasis sezonas A divizione nebuvo lengvas. Tačiau dabar jie jau žino, koks čia lygis ir kokias klaidas padarė praėjusiais metais.


Tačiau „Maracana“ – tikrai nebus lengvas riešutas. Nors komanda kartu ir nesitreniravo, tačiau žaidėjai į aikštę sugrįš turėdami bent jau kažkokią sportinę formą.


„Visavertėms komandinėms treniruotėms laiko nepakako, kelis kartus susibėgome pasižaisti, bet už sportinės formos palaikymą atsakingas kiekvienas pats, o komandinius ryšius tvirtinsime kaip įprasta – per kartu praleistą laiką aikštėje ir už jos. Didžiausia viltis, jog futbolo ilgesys suteiks papildomų jėgų ir adrenalino. Varžovams irgi suteiks, bet tikime, kad mes futbolo pasiilgome labiau, kadangi stipriau jo mylėti neįmanoma. Sudėtis beveik nepasikeitė, bet tai nebūtinai reiškia, jog nesustiprėjome. Ant popieriaus beveik viskas tas pats, bet išsigydė traumas keli mums svarbūs žaidėjai, kurie pernai padėjo mažiau. Taip pat pernai buvo naujokų antrame rate, kurie dabar jau įsilieję ir nebekyla susižaidimo problemų. Iš kitos pusės, visi metais pasenome. Jei esame geras vynas – tuomet papildomi metai tik į naudą. Jei buvome šviežias pienas – tuomet galima ir apsinuodyti“, – nuotaikingai komandos pasiruošimą ir naujienas aprašė „Maracanos“ komunikacijos padalinys.


B divizione MFL naujokų FK „Ąžuolo“ lauks patyrusi FK „Riešės“ ekipa. Iš A diviziono iškritusi „Riešė“ tikisi, kad B divizione jiems pavyks pagaliau sustyguoti savo žaidimą ir vėl pakilti į viršų.


Pirmasis varžovas, įsitikinti ar kelios treniruotės prieš sezoną davė naudos, pakankamai palankus. Naujokų „Ąžuolo“ kolektyvas labai jaunas, bet MFL pirmenybėse jau ne kartą įsitikinome, kad patirtis dažnai būna naudingesnis dalykas nei jaunatviškas maksimalizmas. O kaip bus šiuo atveju, parodys vėlus ketvirtadienio vakaras.


Pirmasis turas pasibaigs SFK „Novovileisk“ ir FK „Volcano“ ekipos mūšiu. „Novovileisk“ šiam sezonui pasistiprino, „Volcano“ taip pat nesusilpnėjo.


Abi ekipos jau praėjusiais metais pasidalino po pergalę tarpusavio dvikovoje, tad nugalėtoją nuspėti nėra lengva.


Kaip jau daugelis komandų sakė, tikriausiai čia laimės tie, kas labiau pasiilgo futbolo arba tie, kam pavyko daugiau pasitreniruoti ir susižaisti.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500217+1415
2GREEN TOWN - FK Eagle Team54012615+1112
3FC IndEx54012015+512
4Maracana4301169+79
5FK Eksperimentas5203811-36
6SKK Oniksas - TEC52031216-46
7FK Fortitudo51041014-43
8FK Rytas51041421-73
9FK Polivektris4103918-93
10FK Rotalis5104717-103

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 5

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Gediminas Skrockas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
10 Varžybų:4
Edvardas Nuobara Komanda:FC IndEx
5 Varžybų:4
Tomas Birškys Komanda:El Dorado
5 Varžybų:5
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
5 Varžybų:5
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
5 Varžybų:5
Valdemar Šaveiko* Komanda:FK Rytas
4 Varžybų:3
Jevgenij Učajev Komanda:Maracana
4 Varžybų:4
Nikita Juščenko Komanda:El Dorado
4 Varžybų:5
Arvydas Veikutis Komanda:Maracana
4 Varžybų:4
Deividas Linauskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
3 Varžybų:3

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Darius Pupliauskas Komanda:El Dorado
0 2
Simonas Solovjovas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
0 2
Gražvydas Bučys Komanda:Maracana
1 0
Oleg Miasniankin Komanda:FK Rytas
0 1
Aleksandr Lebedev* Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
0 1
Ernest Plavskij* Komanda:FK Eksperimentas
0 1
Darius Baltiejus Jr Komanda:SKK Oniksas - TEC
0 1
Gžegož Vilkin Komanda:FK Polivektris
0 1
Silvestr Baranovič Komanda:FK Polivektris
0 1
Liepa   2020
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: