2020-06-16

A diviziono apžvalga: favoritų ir ne favoritų pergalės

Praėjusį ketvirtadienį po ilgos pertraukos startavo 2020 metų MFL lygos sezonas. Dėl smarkaus lietaus A divizione nebuvo sužaistos vienos rungtynės, tačiau ketveri mačai įvyko. Pergales šventė praėjusio sezono lyderiai, tačiau sugebėjo nustebinti ir A diviziono naujokai – FK „Eksperimentas“. Apie jų pergalę ir kitus tos dienos įvykius – turo apžvalgoje.

A diviziono I-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
1 1 2020-06-11 19:40:00 FK Rytas SKK Oniksas - TEC 1:3 II "Fanų" ketvirtis
2 1 2020-06-11 19:40:00 FC IndEx El Dorado 3:5 I "Fanų" ketvirtis
3 1 2020-06-11 20:40:00 GREEN TOWN - FK Eagle Team FK Fortitudo 3:1 I "Fanų" ketvirtis
4 1 2020-06-11 20:40:00 FK Rotalis FK Eksperimentas 0:3 II "Fanų" ketvirtis

19. A divizione įvarčių buvo daugiau nei B divizione. Tiesa, čia buvo sužaista vieneriomis rungtynėmis daugiau, bet 19 įvarčių per pirmąsias keturias rungtynes nėra mažai – 4,75 įvarčio per rungtynes.

Lietus. Kaip jau minėjome, dėl lietaus nebuvo sužaistas vienas mačas – tai FK „Polivektrio“ ir „Maracana“ dvikova. Abi komandos rimtai apšilinėjo net per lietų, bet galiausiai buvo nuspręsta, kad rungtynės bus sužaistos kažkurį antradienį.

Prisirašė. Į A divizioną iš B diviziono pakilęs FK „Eksperimentas“ stipriausiųjų komandų dešimtuke prisirašė labai sėkmingai – „Eksperimentas“ sugebėjo net 3:0 nugalėti FK „Rotalį“.

Visus tris įvarčius „Eksperimentas“ įmušė antrajame kėlinyje, o vienas iš komandos vadovų Edvin Moroz pripažino, kad rungtynės buvo sunkios ir iki pirmojo įvarčio.

„Sezono pradžią vertinčiau neblogai, nes visada smagu laimėti pirmose sezono rungtynės prieš tokią stiprią komandą kaip „Rotalį“. Žaidėme antru numeriu, todėl labai nudžiugino gynyba, visi vyrai kovojo iki galo tiek pirmajame, tiek antrajame kėlinyje. Kiek nuliūdino realizacija, bet su ja problemų turėjo ir mūsų varžovai. Tai buvo labai geros rungtynės, matėsi, kad tai tos rungtynės, kurias laimės pirmieji įmušę. Pasisekė, kad tai mes padarėme pirmi, o vėliau įmušėme antrą įvartį ir jau tapo ramiau“, – sakė E. Moroz.

Susijungimas. Jis tikrai sėkmingai susiklosė SKK „Oniksui“. Prieš sezoną „Oniksas“ susijungė su TEC ekipa bei pasipildė dar keliais „Western Union“ žaidėjais.

Toks susijungimas leido „Oniksui“ pergalingai startuoti ir 3:1 nugalėti FK „Rytą“, o tokia pradžia prieš „Rytą“ – visiškai naujas „Onikso“ istorijos puslapis.

„Po rungtynių savo komandos puslapyje minėjome, kad 3 kartus mums teko startuoti MFL prieš FK „Rytą“ ir visi tų trijų starto rungtynių skaičiai: 0 taškų ir įvarčių skirtumas 2:17...Tiesa, rudenį dažniausiai mes atimdavau taškus iš ketvirtadienio varžovų. Taigi, jei remtis dedukcijos metodu - išvada tokia, kad sezono startus mes pramiegodavome ir varžovai (FK „Rytas“) mus tiesiog bausdavo greičiu ir visu pirma savo energija. Sunku pasakyti ar alinantis karštis, ar 10 keitimų ant suolo, ar tai, kad komanda išgirdo patarimus, bet bent pirmosios rungtynės tikrai pavyko. Kibi gynyba, staigios kontratakos ir, manau, pirmame kėlinyje turėjome pelnyti bent 2 įvarčius. Komandos draugai teigia, kad vienas iš jų tikrai buvau jau už vartų linijos, bet rezultatas po pirmo kėlinio išliko 0:0. Mūsų laimei, senasis futbolo dėsnis nesuveikė ir antrame kėlinyje pagaliau atidarėme įvarčių kraitį. O vėliau krito ir kiti du įvarčiai. Smagu, kad FK „Rytą“ pavyko nugalėti jų pačiu ginklu“, – po rungtynių samprotavo „Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan.

Virpėjo. Čempionų titulą ginantis FK „El Dorado“ pergalingai pradėjo naująjį sezoną ir 5:3 nugalėjo FC „IndEx“.

Antrojo kėlinio pradžioje „El Dorado“ dar pirmavo 3:1, bet varžovai puikiais įvarčiais rezultatą sugebėjo išlyginti. „El Dorado“ vadovas Martynas Rašinskas pripažino, kad tada per jo nugarą perbėgo virpuliai ir jis jaudinosi, kad jo ekipa gali paleisti pergalę, bet galiausiai „El Dorado“ įmušė dar du įvarčius ir laimėjo.

„Sunki sezono pradžia. Tiek mes, tiek varžovai dar jautėmės mediniais, bet „IndEx“ stengėsi, įmušė puikius įvarčius. Pripažinsiu, kad rezultatas tapo lygus, galvoje perbėgo įvairių minučių, bet gerai, kad nepasidavėme, žaidėme savo žaidimą ir laimėjome“, – džiaugėsi M. Rašinskas.

Reikia paminėti ir tai, kad šiose rungtynėse buvo užfiksuota istorija – parodyta pirmoji geltona kortelė, po kurios „IndEx“ žaidėjui teko pailsėti 3 minutes. Per šį periodą „El Dorado“ spėjo įmušti įvartį.

Stipresni. Tokiais buvo „Green Town - Eagle Team“ ekipa. Puikus Pavel Pelakausko baudos smūgis, du Mariaus Linkevičiaus įvarčiai – būtent tai leido „Ereliams“ 3:1 nugalėti FK „Fortitudo“.

Progų „Eagle Team“ turėjo ir daugiau, o „Fortitudo“ patys pripažino, kad šįkart „Eagle Team“ buvo stipresni.

„Sezono pradžia puiki, visi buvo jau pasiilgę to sportinio jaudulio. Pačias rungtynes, manau, pelnytai laimėjo varžovai. Viskas paprasta, laimėjo todėl, kad mes nieko nesukūrėme“, – sakė „Foritudo“ vadovas Gabrielius Butkevičius.

Tuo metu „Green Town - Eagle Team“ vadovas Aleksandr Dergačiov sakė: „Sezono pradžia gera, iškovoti 3 taškai. Komandos žaidimas dar turi gerėti, reikia praktikos ir, manau, viskas susitvarkys kai vyrai sukalibruos kojas. Pačios rungtynės buvo kovingos, bet man buvo per daug chaoso tam tikromis atkarpomis. Bet labiausiai įsiminė kruša, kuri daužė  visiems galvas“.

100. Pirmosios 2020 metų sezono rungtynės „El Dorado“ ir „Eagle Team“ ekipoms tapo istorinės – tai buvo šimtosios šių komandų rungtynės MFL čempionate.

Rinktinė. Pirmojo turo rinktinėje vietos gavo visų keturių nugalėtojų žaidėjai. Po dvi vietas gavo „Oniksas - TEC“, „El Dorado“ ir FK „Eksperimentas“, o vieną vietą – „Eagle Team“.