2020-07-07

A diviziono apžvalga: lyderių tempas ir sugrįžimai į pergalių kelią

Ketvirtasis turas A divizione buvo sužaistas praėjusį ketvirtadienį, bet daug pokyčių per jį neįvyko. Lyderiai „El Dorado“ ir „Green Town – Eagle Team“ vėl laimėjo, pergalę iškovojo ir FC „IndEx“, o FK „Rotalis“ – toliau lieka be taškų.

A diviziono IV-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
15 4 2020-07-02 19:40:00 SKK Oniksas - TEC Maracana 1:4 I "Fanų" ketvirtis
16 4 2020-07-02 19:40:00 FC IndEx FK Rotalis 3:1 II "Fanų" ketvirtis
17 4 2020-07-02 20:40:00 GREEN TOWN - FK Eagle Team FK Polivektris 10:3 I "Fanų" ketvirtis
18 4 2020-07-02 20:40:00 FK Rytas El Dorado 1:4 II "Fanų" ketvirtis
19 4 2020-07-02 21:40:00 FK Fortitudo FK Eksperimentas 0:2 I "Fanų" ketvirtis

29. A divizione komandos išlaikė panašų rezultatyvumą, kaip ir prieš savaitę. Šįkart jos pelnė 29 įvarčius – dvejais daugiau nei prieš savaitę. Vidutiniškai per rungtynes buvo galima išvysti po 5,8 įvarčio, bet šią statistiką gerokai pakėlė „Eagle Team“ ekipa, pelniusi net 10 įvarčių.

Dominavimas. „Green Town – Eagle Team“ ekipa šiais metais laimėjo visas keturias rungtynes, nors tos pergalės būdavo skirtingos – kartais sunkios, kartais – lengvesnės. Šįkart „Ereliai“ tiesiog užsiautė aikštėje ir visiškai dominavo prieš FK „Polivektrį“. Pergalė rezultatu 10:3 tai tik parodo.

„Mes dominavome nuo rungtynių pradžios ir neleidome priešininkams net pagalvoti apie galimybę pakovoti dėl 1 taško, jau nekalbant apie 3. Džiaugiuosi teisingu komandos nusiteikimu, matėsi ugnelė akyse ir svarbiausia ­– jie jautė malonumą žaidžiant mūsų komandos futbolą ir taip diktuojant priešininkams mūsų sąlygas“, - džiaugsmo po tokios pergalės neslėpė „Green Town – Eagle Team“ vadovas Aleksandr Dergačiov.

25 minutės. Nors MFL lygoje žaidžiami du kėliniai po 25 minutes, „El Dorado“ vadovas Martynas Rašinskas sako, kad jo komandą žaidė tik kėlinį.

Panašu, kad tai buvo antrasis kėlinys. Po pirmojo kėlinio FK „Rytas“ prieš čempionus net pirmavo 1:0, tačiau antrajame kėlinyje „El Dorado“ mažiau vėlėsi į kalbas ir parodė savo žaidimą, kuris atnešė pergalę rezultatu 4:1.

Visgi aistromis aikštėje ir pačiomis rungtynėmis M.Rašinksas neliko patenkintas: „Privalėjome laimėti, nes turėjome optimalią sudėtį, bet sunku kažką pasakyti, nes žaidėme tik 25 minutes, kadangi pirmas kėlinys buvo apie tai ar reikia varžovų komandos lyderiui parodyti geltoną kortelę ar ne. Baisios rungtynės, gėda ir tiek. Nenoriu daugiau komentuoti”

„Džiaugiamės, kad antrame kėlinyje pavyko nekalbėti, turbūt pavargome nuo pirmo kėlinio kalbų. Apsiraminę, pradėjome žaisti savo žaidimą ir taip pelnėme įvarčius“, - šiek tiek pozityvo „El Dorado“ vadovas visgi įžvelgė.

Vartininkas. Praėjusią savaitę „Maracana“ patyrė skaudžią nesėkmę, o jau po rungtynių „Maracanos“ vartininkui Gražvydui Bučiui buvo parodyta raudona kortelė. Dėl to jis negalėjo žaisti prieš SKK „Oniksą – TEC“, tačiau „Maracana“ į jo vietą pasikvietė kitą vartininką. Ne bet ką, o patį – Mindaugą Malinauską.

Puikiai pasirodęs Malinastabdė beveik visus varžovų smūgius, o jį nuginklavo tik į savus vartus kamuolį pasiuntęs Evaldas Lukaševičius. Tiesa, po to Evaldas pats įmušė du įvarčius į varžovų vartus ir taip pat tapo svarbia pergalės (3:1) dalimi.

Tai, kad varžovams laimėti padėjo ne tik jų turima patirtis, bet ir į vartus stojęs Mindaugas, pabrėžė „Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan.

„Rezultatas rodo , kad „Maracana“ geriau išnaudojo savo sukurtas progas ir tuo pačiu jis, deja, nerodo, kad mes savo progų sukūrėme tikrai ne mažiau nei varžovai. Antrą savaitę iš eilės susitikome su komanda, kuri turi daugiau patirties nei mes – šis aspektas, manau, ir buvo lemiamas ir, žinoma, Mindaugas Malinauskas vartuose. Atsižvelgiant į visus ketvirtadienio faktus, manau, kad sužaidėme pakankamai gerai. „Maracanai“ iki 1:3 teko paprakaituoti, gaila , kad pritrūko visai nedaug. Ketvirtadienį nebuvo ryškių duobių, todėl tikiuosi žingsnis po žingsnio gerinsime susižaidimą“.

Pergalės. Jas pakankamai gerai sezono pradžioje skina FC „IndEx“ kolektyvas. Jie laimėjo tris iš keturių žaistų rungtynių, o paskutiniu jų taikiniu tapo vis dar be taškų esantis FK „Rotalis“. Jį nugalėti pavyko rezultatu 3:1, nors „IndEx“ ir pirmi praleido įvartį.

Komandos treneris Olegas Romanovskis akcentavo, kad jo ekipai pavyko gerai sužaisti gynyboje, o šio sezono pergalės receptu yra tapęs ilgas atsarginių suolelis.

„Gausiai susirenkame į rungtynes, turime praktiškai dvi sudėtis. Stengiuosi visiems rasti laiko aikštėje ir, panašu, kad man tai pavyksta. Kai komanda laimi, tai visi ir nori ateiti į rungtynes, turbūt būtų priešingai, jei pakliūtume į pralaimėjimų liūną“, - sakė O.Romanovskis.

„IndEx“ žaidžiantysis treneris pabrėžė ir tai, kad „Rotalis“ šiais metais stengiasi žaisti per daug techniškai.

„Rotalis“ yra gera komanda, bet jie bando žaisti kaip „Barcelona“, o MFL lygoje to nereikia. Galima sužaisti ir paprasčiau“, - patarimus varžovams dalino O.Romanovskis.

Iki galo. Po pergalingos sezono pradžios FK „Eksperimentas“ jau buvo pasiilgęs pergalės skonio, bet ketvirtajame ture jiems jį pavyko pajausti. Iki galo kovojęs „Eksperimentas“ du įvarčius įmušė priešpaskutinę rungtynių minutę ir taip išplėšė pergalę rezultatu 2:0 prieš FK „Fortitudo“.

„Kovojome iki galo ir už tai esu dėkingas visai komandai. Rungtynės buvo apylygės, jas laimėti galėjo bet kuri komanda, bet mes išlaukėme savų progų ir sumušėme įvarčius. Šios pergalės komandai labai reikėjo psichologiškai, visi jau labai norėjo laimėti, todėl buvo susikaupę ir atidavė visas jėgas“, - po rungtynių sakė „Eksperimento“ narys Audrius Šakauskis.

Lyderis. A diviziono rezultatyviausių žaidėjų sąraše turime aiškų lyderį – vos per 3 rungtynes 9 įvarčius pelnęs Gediminas Skrockas. Artimiausią varžovą jis lenkia 4 įvarčiais, o G.Skrocko įvarčiai „Green Town – Eagle Team“ komandai padėjo laimėti jau ne vienas šio sezono rungtynes.

Rinktinė.Ketvirtojo turo rinktinėje po du atstovus turi FK „Eksperimentas“, „Maracana“ ir „Green Town- Eagle Team“ ekipos. Didžiąją vietų dalį išsidalinusios komandos leido dar vieną vietą nugvelbti FK „El Dorado“ atstovui.