2020-07-14

A diviziono apžvalga: pirmasis „Eagle Team“ pralaimėjimas lėmė pirmąją „Rotalio“ pergalę

Penktasis A diviziono turas tapo tuo, kuriame pirmuosius taškus prarado vieni iš lyderių – „Green Town - Eagle Team“. Šis turas tapo ir tuo, kuriame pirmąją pergalę iškovojo FK „Rotalis“, bet jie laimėjo būtent prieš „Eagle Team“, o jų kluptelėjimu pasinaudojo abu šiuo metu arčiausiai esantys varžovai.

A diviziono V-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
20 5 2020-07-09 19:40:00 FK Rytas FC IndEx 4:6 I "Fanų" ketvirtis
21 5 2020-07-09 19:40:00 FK Eksperimentas El Dorado 0:3 II "Fanų" ketvirtis
22 5 2020-07-09 20:40:00 FK Rotalis GREEN TOWN - FK Eagle Team 4:2 I "Fanų" ketvirtis
23 5 2020-07-09 20:40:00 Maracana FK Fortitudo 5:4 II "Fanų" ketvirtis
24 5 2020-07-09 21:40:00 FK Polivektris SKK Oniksas - TEC 1:2 I "Fanų" ketvirtis

31. Penktasis A diviziono turas padovanojo tris dešimtis įvarčių. Iš viso buvo įmuštas 31 įvartis – dviem daugiau nei prieš savaitę. Vidutiniškai per rungtynes buvo pelnyta po 6,2 įvarčio.

Antausis. Taip savo pirmąjį pralaimėjimą apibūdino „Green Town - Eagle Team“ ekipa. „Ereliai“ 2:4 nusileido iki tol be taškų buvusiai FK „Rotalio“ komandai, kuri sužaidė puikias rungtynes.

„Eagle Team“ vadovas Aleksandr Dergačiov pagyrė „Rotalį“ už parodytą žaidimą, o dėl pralaimėjimo nenusiminė ir galvoja, kad jis buvo patirtas pačiu laiku ir tai komandai buvo taip reikiamas šaltas dušas.

„Susirinkimas buvo labai geras, susirinko 2,5 sąstato ir vyrai buvo nusiteikę kovai. Nuo pat pirmų minučių pasirinkome „spaudimo“ taktiką ir neišnaudojome 2-3 labai gerų progų pelnyti įvartį. Priešininkai irgi susirinko gerai. Gal kažkiek ne organizuotai presingavome, bet nuo pirmų minučių matėsi, kad priešininkai kažkaip „lengvai“ išsisuka nuo mūsų spaudimo. Jei „Rotalis“ sužaidė ne sezono rungtynes, tai tikrai sužaidė savo rato rungtynes, nes tai buvo kitoks „Rotalis“, kietas „Rotalis“, išalkęs pergalių „Rotalis“. Manau, kad didžiausia klaida buvo kai pirmavome 2:1 ir varžovas liko mažumoje, mums reikėjo pradėti saugoti rezultatą, o ne bandyti užbaigti rungtynes, norint įmušti dar vieną. Bet iš kitos pusės – rungtynių tempas buvo labai greitas ir buvo sunku kažką koreguoti, nes abi komandos žaidė greitą, technišką futbolą. Noriu pasveikinti priešininkus su pergale, jei jie taip rinksis ir nusiteikinės, mažiau kalbės, o daugiau žais – jie pilnai galėtų pretenduoti į pirmą trejetuką“, – sakė A.Dergačiov.

„Laiku ir vietoje gautas antausis. Čempionatas tik įsibėgėja, po didelės pergalės prieš „Polivektrį“ buvo tokių minčių, kad gali kažkas negero įvykti. Pralaimėjimo skonis nepatinka niekam, bet kai supranti dėl ko pralaimėjai, pasidarai išvadas ir grįžti į aikštę patobulėjęs“, – pridūrė „Erelių“ vadovas.

Pabėgo. Po penktojo turo į priekį pabėgo čempionų titulą ginantis „El Dorado“ klubas, dabar turintis 3 taškų persvarą. Jie ne itin lengvose rungtynėse 3:0 palaužė FK „Eksperimentą“, o pergalės skoniui naujų poskonių suteikė ir „Eagle Team“ kluptelėjimas.

„Rungtynės prasidėjo aukštu tempu ir nemažu kiekiu klaidų puolant. Nei vieni, nei kiti nesukūrė nieko gražaus. „Eksperimentas“ turėjo vieną progą vienas ant vieno, kai ponas Aringas truputį pramiegojo, bet varžovai šio šanso neišnaudojo. Tada mes įmušėme ir tapo lengviau, bet „Eksperimentas“ kovojo iki galo, gal kiek mums pasisekė dėl rezultato, bet Edgariukas (vartininkas, - aut. pastaba) puikiai sustovėjo ir rungtynes baigėme užtikrintai po Jakaičio medžioklinio šūvio“, – rungtynes apibūdino „El Dorado“ komanda.

„Emocijos geros kaip ir po kiekvienos pergalės, bet pasidarė dar geresnės, kai sužinojome, kad „Eagle Team“ merkė taškus“, – užbaigė čempionų komanda.

Nenuliūdo. Nors „Eksperimentas“ pralaimėjo penktojo turo rungtynes, bet dėl to nenuliūdo. Vienas iš komandos vadovų Edvin Moroz liko patenkintas tuo, kaip jo ekipa žaidė prieš FK „El Dorado“.

„Rungtynės buvo labai geros. Pirmas kėlinys pasibaigė 0:0, davėme tikrą kovą priešininkams, bet antrame kėlinyje jie pasinaudojo mūsų klaidomis ir pralaimėjome. Visgi, pralaimėjimas mūsų nenuliūdino, gerai sužaidėme prieš stiprią komandą“, – dėl pralaimėjimo nenuliūdo E.Moroz.

Įsiminta. Tokia buvo pergalė „Maracana“ ekipai. Jie 5:4 FK „Fortitudo“ žaidėjus, pergalingą įvartį įmušdami paskutinę minutę. Visų rungtynių metu rezultatas keitėsi tai į vienos, tai į kitos komandos pusę, tad net „Maracana“ šias rungtynes apibūdino kaip filmą.

„Turbūt esate matę Quentino Tarantino filmus, kur pradžioje rodomas istorijos vidurys, tada priešistorė ir galiausiai kulminacija. Taip ir mes pradėkime savo pasakojimą nuo rungtynių pertraukos.

„Aš nesuprantu, kas Jums darosi! Kur Jūs lekiate, kur Jūs lupate tą kamuolį. Nu pačemu Jūs per 10 sekund norite užbaigti ataku?! Prasukite kamuolį, paderžyte 2 minuty, bus šansov!” – nejuokais įpykęs griaudėjo treneris Archi Macola, šaukdamas pusiau lietuviškai, pusiau legionieriams suprantama kalba. Įraudęs jis nenustojo mūsų auklėti visą pertrauką. Net nebuvo kada tarpusavyje pasipykti.

Po pirmo kėlinio rezultatas buvo sausas – 0:0. Nors ir turėjome keletą progų, bet reikia pripažinti, kad užtikrintas Gražvydas Bučys žaidimas pirmajame kėlinyje mums leido išvengti didesnių problemų ir laikyti galvą virš vandens. O štai antrajame kėlinyje prasidėjo fu*king šou. „MFL - Where Amazing Happens“ – galėtų būti oficialus pirmenybių pavadinimas, jei kiekvienos rungtynės klostytųsi pagal tokį scenarijų, kurį futbolo Dievai mums surašė antrajame kėlinyje.

Greiti du įvarčiai, ir visiška rungtynių kontrolė nežadėjo nieko blogo. Saugi dviejų įvarčių persvara nuramino ir žaidimą, ir trenerio balsą. Bet tie, kas žaidžia FIFA, žino nuvalkiotą komentatorių pasakymą, jog rezultatas 2:0 kartais gali būti labai pavojingas. Gavome įvartį, prieštaraujantį logikai, ir staiga paaiškėjo, jog karalius nuogas. Varžovai grįžo į žaidimą, o mes pasijutome pažeidžiami. Prasidėjo nemenkas gaisras. Nespėjome apsidairyti, o varžovai jau mušė trečiąjį įvartį, kuris persvėrė rezultatą jų naudai.

Reikėjo skubiai atrasti jėgų, nusiraminti ir dar prisišaukti sėkmę, jog susigrąžinti tai, kas buvo taip neatsakingai prarasta. Dalinai pavyko ir bent jau pavyko išlyginti rezultatą bei atstatyti psichologinę lygybę. Bet ir tai tetruko minutę. Vėl gavome skaudu dūrį ir varžovai dar kartą įsiveržė į priekį. Viskas tame kėlinyje keitėsi kas minutę: tai džiaugsmo banga, tai pyktis ir neviltis bei visą tą laiką ūžianti bekompromisė kova.

„Dabar jau jų nepaleisim“ – turėjo galvoti triumfuojantys Fortitudo žaidėjai, kuomet šventė įvartį ir rezultatą 4:3. Galbūt taip ir turėjo būti, bet pergalės šventimas, matyt, buvo per ankstyvas, o žaisti, kaip žinia, reikėtų iki galo. Du žudikiški mūsų lyderių įvarčiai per paskutines dvejas minutes paliko priešininkus be taškų. Mes patys po rungtynių dar ilgai kraipėme galvas, negalėdami atsigauti nuo emocijų jūros. Visa laimė, kad iš jos išlipome sausi. Praėjusią savaitę išsiskalbėme šortus, dabar jau švarios ir gėtros. Susitepę skalbiamės toliau“, – savo socialiniame profilyje rungtynes aprašė „Maracana“.

Tuo metu komandos puolėjas Artūras Jeršovas sakė: „Pergalė prieš „Fortitudo“ turbūt viena įsimintiniausių, paskutinėmis minutėmis išplėšėme 3 taškus, nors galėjo viskas baigtis daug liūdniau“

Apie tai, kad rungtynės buvo įsimintos ir permainingos, bet pasibaigė ne jų naudai, kalbėjo ir „Fortitudo“ vadovas Gabrielius Butkevičius.

„Labai permainingos rungtynės. Gaila, kad nepavyko išlaikyti rezultato. Tikrai galėjome pasigerinti savo šansus laimėti jau po pirmo kėlinio, bet savo progų ir vėl nerealizavome“, – apmaudą išliejo G.Butkevičius.

Danai. SKK „Oniksas - TEC“ pirmąją sezono pergalę iškovojo pirmose rungtynėse, bet po to sekė trijų nesėkmių serija, kurią nutraukti pavyko tik praėjusią savaitę, kuomet „Oniksas“ 2:1 palaužė FK „Polivektrį“.

Tačiau ši pergalė „Onikso“ vadovui įsiminė ir tuo, kad komandą rungtynėms jam teko rinkti įvairiausiais būdais ir iš įvairių vietų, kaip kadaise tai darė legendinė Danijos rinktinė.

„Nežinia ar vasaros įkarštis, ar vėlyvas rungtynių laikas, ar traumų epidemija (gal geriau dabar skamba visgi- lavina) bet atrodo pirmą kartą MFL turnyre dar likus valandai iki mačo pradžios nežinojau ar turėsime bent 7 žaidėjus. Kaip 1992 metais danai, taip ir mes ketvirtadienį rinkome žmonės vos ne iš pliažų, gimtadienių ir kitų futbolo aikštelių. Tikėjausi visgi labiau emocingų rungtynių, bet iš šono pasirodė, kad „Polivektrio“ komanda buvo kiek kita, nei juos teko matyti anksčiau. Mes gynėmės atidžiai. Puikiai visą gynybą cementavo ir atrodo nei vienos dvikovos nepralaimėjo Heraklio U. Perez. Puolime išnaudojome dvi savo progas ir pasiėmėme ilgai lauktus 3 taškus. Emocijos tikrai pakilios, ypač, kad prieš rungtynes buvo nuogąstavimų dėl susirinkimo“, – sakė E.Ruskan.

Susilygino. „Eagle Team“ pralaimėjimu pasinaudojo ne tik „El Dorado“, bet ir FC „IndEx“ ekipa, kuri iškovojo dar vieną pergalę, o šįkart 6:4 nugalėjo „Ryto“ žaidėjus.

Po šios pergalės „IndEx“ turi 12 taškų, tiek pat kiek ir „Eagle Team“. Ši pergalė pakėlė nuotaiką „IndEx“ kapitonui Eduardui Grudinskij, tačiau ją pakėlė ir vienas iš varžovų žaidėjų.

„Rungtynės prasidėjo gan gerai ir stabiliai mūsų naudai. Baigėme kėlinį 4:1 ir išėjome ilsėtis pakiliai ir ramiai. Antra kėlinį per daug atsipalaidavome ir leidome „Rytui“ įmušti porą greitų įvarčių. Treneris davė ,,velnių” ir mes prabudome. Pora pelnytų įvarčių vėl nuramino aistras ir 3 taškai kišenėje! Po rungtynių visi buvome geros ir pakilios nuotaikos dėl iškovotų svarbių trijų taškų. Dar labai kėlė nuotaiką E.Tučinskio vaidybos (cirko) elementai rungtynių metu, kurie verti kaip minimum MFL Oskaro. Pavyko įvykdyti trenerio planą, gerai, tiksliai ir stabiliai sužaisti“, –akcentravo E.Grudinskij.

Rinktinė. A diviziono 5-ojo turo rinktinė: pirmąją pergalę iškovojęs „FK Rotalis“ turi du narius, bet net tris savo atstovus turi „Maracana“ ekipa, o po vieną vietą gavo „El Dorado“ ir FC „IndEx“.