2020-09-08

A diviziono apžvalga: pirmasis čempionų pralaimėjimas

Vienuoliktasis MFL A diviziono turas tapo tuo, kuriame pirmąjį sezono pralaimėjimą patyrė dabartiniai lyderiai ir čempionai – FK „El Dorado“. Puikią sportinę formą įgavęs „Rytas“ nugalėjo „El Dorado“ vyrukus ir galbūt intriga dėl pirmosios vietos vėl atgis? Apie tai skaitykite turo apžvalgoje.

A diviziono XI-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
51 11 2020-09-03 19:40:00 FK Eksperimentas FK Fortitudo 3:3 I "Fanų" ketvirtis
52 11 2020-09-03 19:40:00 FK Rotalis FC IndEx 2:3 II "Fanų" ketvirtis
53 11 2020-09-03 20:40:00 FK Polivektris GREEN TOWN - FK Eagle Team 1:9 II "Fanų" ketvirtis
54 11 2020-09-03 20:40:00 El Dorado FK Rytas 1:3 I "Fanų" ketvirtis
55 11 2020-09-03 21:40:00 Maracana SKK Oniksas - TEC 5:4 II "Fanų" ketvirtis

34. A divizione rezultatyvumas ir toliau lenkia B divizioną. Nors šįkart komandos pelnė keturiais įvarčiais mažiau nei prieš savaitę, bet bendrai buvo įmušti 34 įvarčiai, o tai vidutiniškai yra 6,8 įvarčio per rungtynes.

Pirmieji. Puikią sportinę formą jau kurį laiką demonstruojantis FK „Rytas“ tapo pirmaisiais, kuriems šiame sezone pavyko nugalėti FK „El Dorado“ ekipą, dabartinius čempionus ir lyderius.

Savo progomis „El Dorado“ pirmajame kėlinyje nepasinaudojo, o po pertraukos „Rytas“ įmušė du greitus įvarčius. Tada „El Dorado“ žaidė „va bank“, vietoje vartininko išleido žaidėją ir sugebėjo sušvelninti rezultatą, bet grubi klaida galiausiai palaidojo jų viltis ir „Rytas“ laimėjo 3:1.

„Manau, kad laimėjome pelnytai. Labai džiaugiuos už vyrus ir esu jiems labai dėkingas. Vienu metu buvome mažumoje, „El Dorado“ išleido šeštą žaidėją, bet varžovai suklydo bei mes įmušėme trečią įvartį. Tai padarius, jie nuleido rankas ir likęs laikas buvo tik formalumas. Antrame rate mums tikrai gerai viskas einasi ir jei dar norime kovoti dėl medalių, turime nugalėti ir lyderius. Šiame ture tai ir padarėme!”, - džiaugėsi „Ryto“ vadovas Olegas Miasniankinas.

Tuo metu „El Dorado“ vadovas Martynas Rašinskas matė aikšią pralaimėjimo priežastį – komanda nesilaikė taktikos.

„Pralaimėjome turbūt pelnytai. Pirmajame kėlinyje dominavome mes, bet progų savo neišnaudojome. Antrajame kėlinyje dominavo jie ir savo progas išnaudojo. To pasekmė – pirmasis mūsų pralaimėjimas. Sakyčiau, kad pralaimėjome ne dėl to, jog „Rytas“ atrodė gerai, o dėl mūsų taktinių niuansų. Nedarėme to, ką turėjome daryti. Turėjome juos nuolatos dusinti, visada ant jų lipti, bet to nedarėme ir tai buvo mūsų didžiausia klaida, dėl kurios ir pralaimėjome rungtynes“, - konstatavo M.Rašinskas.

Apmaudas. Tokį jausmą po rungtynių išgyveno „Fortitudo“ komanda. Nors ji prieš „Eksperimentą“ nepralaimėjo, bet ir nelaimėjo. Rungtynės pasibaigė lygiu rezultatu 3:3.

Pasak „Fortitudo“ vadovo Gabrieliaus Butkevičiaus, jo komanda tikrai turėjo laimėti, bet sėkmė buvo ne jų pusėje.

„Liūdna, tikrai turėjome laimėti. Mes buvome geresnė komanda, bet koją pakišo fortūna ir karštos emocijos, dėl to ir sužaidėme lygiosiomis. Tikrai apmaudžios nuotaikos po tokių lygiųjų, bet galiu drąsiai pasakyti, kad galime žaisti su visais ir A divizione tikrai galime išlikti“, - kalbėjo G.Butkevičius.

Skylės. Jomis varžovų gynyboje kuo puikiausiai pasinaudojo „Green Town – Eagle Team“ komanda. O skylės „Polivektrio“ gynyboje atsirado po to, kai per pertrauką dėl traumos rungtynių tęsti negalėjo „Polivektrio“ lyderis Valentinas Baranvoskij. Tuo „Ereliai“ greitai pasinaudojo, sumušė daug įvarčių ir galiausiai laimėjo 9:1, taip iškovoję didžiausią turo pergalę.

„Rungtynes pabaigėme beveik tokiu pat skirtumu kaip ir pirmame rate, gaila konstatuoti, kad bendras dviejų rungtynių rezultatas 19:4, manau, tai per didelis atotrūkis tarp komandų, kurios varžosi tame pačiame divizione, juk dar praeitą sezoną jie buvo labai rimta jėga. Lyginans su pirmomis rungtynėmis, kur garantavome pergalę dar pirmame kėlinyje, šį kartą išėjome ilsėtis rezultatui esant tik 2:1. Pirmame kėlinyje šlubavo progų realizacija ir vėl ne visi žaidėjai žaidė taip kaip tarėmės prieš rungtynes. Bet nuo antro kėlinio nepamatėme priešininkų lyderio Valios, o be jo varžovai savo centre turėjo 9 metrų diametro skylę. Per pirmas 6 minutes, kol jie bandė kažkaip užlopyti tą skylę, sumušėme 3 įvarčius ir nulėmėme rungtynių baigtį. Jie tikrai kovojo ir stengėsi, pagarba jiems, bet labai tikiuosi kad jie liks A divizione ir kitais metais rodys ženkliai geresnė futbolą. Mums tai buvo labai svarbios rungtynės, kovojant dėl medalių, svarbu, kad laimėjome jas“, - sakė „Eagle Team“ vadovas Aleksandr Dergačiov.

Pritrūko. „Maracana“ ir SKK „Onikso – TEC“ rungtynės prasidėjo šaltu dušu pastarajai komandai. „Maracana“ labai greitai į varžovų vartus pasiuntė tris kamuolius, bet „Onikso“ tai iš vėžių neišmušė. Jie pirmajame kėlinyje patys pelnė tris įvarčius, o į pertrauką „Maracana“ išėjo pirmaudama tik vieno įvarčio skirtumu – 4:3.

Visgi „Oniksui“ galutinai atsitiesti pritrūko ir laiko, ir jėgų, o „Maracana“ šventė pergalę rezultatu 5:4. Tiesa, „Onikso“ komandoje reikia pasveikinti Arminą Lapinską, kuris pelnė dublį ir MFL lygoje pasiekė 100 įvarčių ribą bei prisijungė prie šimtininkų būrio.

„Pirmojo kėlinio rezultatas (4:3) rodo, kad abi komandos visą dėmesį skyrė puolimui, o ne gynybai. Deja, eilinį kartą rungtynių pradžia buvo mums nesėkminga: 0:3 po 11 minučių tikrai optimizmo nesuteikė, nors komanda reagavo gan ramiai, nes progų turėjome ne mažiau nei varžovai. Visgi pavyko nuginkluoti Mindaugą Malinauską dar ir pirmame kėlinyje. Antrame kėlinyje geltonieji visą dėmesį skyrė gynybai ir kontratakoms. Turėjome ne vieną galimybę išlyginti rezultatą, bet vietoje 4:4 , rezultatas tapo 5:3. Paskutinę minutę dar spėjome sumažinti rezultatą, bet daugiau laiko nebeliko“, - rungtynes aprašė „Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan.

Sumažino. „El Dorado“ patyrė pirmąją sezono nesėkmę, o atsilikimą nuo jų iki 5 taškų sumažino FC „IndEx“ komanda, kuri dar prieš „El Dorado“ rungtynes laimėjo savąsias ir 3:2 palaužė FK „Rotalį“.

„Rotalis“ vienu metu pirmavo 2:1, bet „IndEx“ kaip ir visą šį sezoną parodė tvirtą charakterį ir perlaužė rezultatą savo naudai.

Po šios pergalės „IndEx“ turi 25 taškus, o „El Dorado“ – 30.

Rinktinė. Čempionus nugalėjęs FK „Rytas“ A diviziono turo rinktinėje turi net tris savo atstovus. Du žaidėjus turi „Green Town – Eagle Team“, o po vieną narį – „Maracana“ ir FC „IndEx“.