2020-09-28

B diviziono apžvalga: pirmasis trejetas bando pabėgti

Kiekvieną savaitę MFL B diviziono komandoms tenka žaisti futbolą ir kartais net du kartus per savaitę. Praėjusį ketvirtadienį komandos sužaidė septynioliktojo turo rungtynes. Šiame ture diviziono lyderiai šventė lengvas pergales, pirmosios trys vietos kiek atsiplėšė, o kova dėl ketvirtosios pozicijos tapo dar aštresnė.

B diviziono XVII-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
151 17 2020-09-24 19:40:00 VU MIF FK Volcano 5:2 IV "Fanų" ketvirtis
152 17 2020-09-24 19:40:00 FC MTG FK Alytis 1:8 III "Fanų" ketvirtis
153 17 2020-09-24 20:40:00 FSB Zenitas WorldOne United 10:3 III "Fanų" ketvirtis
154 17 2020-09-24 20:40:00 FC Žalia Raudona MSC 2:3 IV "Fanų" ketvirtis
155 17 2020-09-24 21:40:00 SFK Novovileisk FK Riešė 2:2 I "Fanų" ketvirtis

38. Šiame ture B diviziono komandos įmušė neįprastai daug įvarčių – net 38. Tai yra 9 įvarčiais daugiau nei prieš savaitę, o vidutiniškai per rungtynes buvo galima išvysti net po 7,6 įvarčio per rungtynes.

Rezultatyviausias. Eilinę pergalę iškovojo FK „Alytis“, esantis antroje turnyrinės lentelės vietoje. „Alytis“ net 8:1 sutriuškino lygos naujokus MTG, o net penkis įvarčius nugalėtojams pelnė jų lyderis Aivydas Ruškys. Po šio savo benefiso A.Ruškys gerokai įsiveržė į priekį kovoje dėl rezultatyviausio diviziono žaidėjo titulo ir šiuo metu savo sąskaitoje turi net 19 įvarčių (tik per 9 rungtynes) bei artimiausius varžovus lenkia 8 įvarčiais.

Tuo metu skaudų pralaimėjimą patyrusiai MTG ekipai liko tik susitaikyti su pralaimėjimu po savo eksperimentų aikštėje.

„Rungtynės buvo kupinos netikėtumų mums patiems, nesitikėjome tokio rezultato. Pabandėme žaisti 2 šešetais bei pagal kitą išsidėstymo strategiją, tačiau gavosi taip, kad patys ir aplošėme save“, - pripažino MTG narys Valdemar Dorniak.

Išlaiko. Neseniai pralaimėjimą patyrusi FK VU MIF ekipa spėjo iškovoti jau antrą pergalę nuo to pralaimėjimo bei toliau išlaiko pirmąją vietą, nors „Alytis“ turi tiek pat taškų.

Šįkart VU MIF žaidėjai 5:2 nugalėjo FK „Volcano“. VU MIF pirmoji praleido įvartį, bet greitai rezultatą išlygino ir dar pirmajame kėlinyje jį persvėrė, o antrajame – tik padidino savo pranašumą.

Pabėgo. Labai svarbi akistata praėjusį ketvirtadienį buvo žaidžiama tarp FSB „Zenito“ ir „WorldOne United“ klubų. Šios komandos kovojo dėl trečiosios vietos ir joje liko FSB „Zenitas“, kuris tiesiog sutriuškino WOU ekipą – pergalė pasiekta rezultatu 10:3.

Ši pergalė leido „Zenitui“ kiek pabėgti nuo varžovų ir dabar komanda turi penkių taškų persvarą bei rungtynes atsargoje lyginant su tuo pačiu WOU klubu.

„Neturiu ką pasakyti, 10:3 rezultatas pats kalba už save, bet tai nėra komandos lubos, galėjome ir geriau. 3 įvarčiai praleisti tai nėra gerai ir reikia tobulinti žaidimą gynyboje”, - net ir po tokios pergalės ne viskuo buvo patenkintas komandos vadovas Mark Bogdevič.

Nutraukė. Šešių pralaimėjimų seriją nutraukė MSC ekipa. Jai pavyko rezultatu 3:2 nugalėti „Žalią Raudoną“ klubą. MSC iškovojo pergalę, nors vartuose neturėjo nominalaus vartininko, o į juos stojęs žaidėjas pasirodė fenomenaliai. Po šios pergalės MSC vadovas Adomas Kripas buvo labai laimingas.

„Nuotaikos pačios geriausios, po šešių pralaimėjimų atėjo labai saldi pergalė. Mūsų vartininkas vėlavo ir vėlavo tiek, kad iki šiol jo nėra, bet į vartus stojo Linelis, kuris buvo mūsų MVP, žiauriai gerai atstovėjo. Visą laiką pavyko pirmauti, gynėmės nuo vidurio. Jie mums leido kontroliuoti kamuolį, varžovai dar gavo geltoną kortelę ir tuo mums pavyko pasinaudoti – įsiveržėme į priekį ir tos persvaros jau nepaleidome“, - sakė A.Kripas.

Tuo metu „Žalia Raudona“ ekipa savo žaidimu liko pakankamai patenkinta, tačiau įžvelgė vieną neigiamą dalyką – per mažai rizikavo, o tai ir lėmė pralaimėjimą.

Žaidėme tikrai gerai, sukūrėme daugiau progų nei varžovai, tiesiog pritrūko sėkmės. Pamoka tokia - reikia nebijoti rizikuoti, daugiau mėgautis žaidimu negu siekti rezultato, aukojant žaidimo grožį”, - savo įžvalgomis pasidalino Sigitas Stasevičius.

Dubliai. Dubliai buvo užfiksuoti rungtynėse tarp SFK „Novovileisk“ ir FK „Riešės“. Pastarosios komandos žaidėjas Arnoldas Čepkauskas pirmasis pelnė du įvarčius, o dar pirmajame kėlinyje tuo pačiu atsakė Marekas Rasinskij, kuris išlygino rezultatą.

Tačiau tai ir buvo viskas šiose rungtynėse, antrajame kėlinyje komandos savo progų neišnaudojo ir rungtynės pasibaigė būtent lygiu rezultatu 2:2. Šių rungtynių eigą aprašė „Novovileisk“ klubas.

Ko gero, tai buvo vienos prasčiausių mūsų rungtynių šiemet. Vienos prasčiausių ne pagal rezultatą, bet pagal futbolo kokybę ir pagal nusiteikimą. Mūsų judėjimą aikštėje galima būtų palyginti su cerebriniu paralyžiumi (labai atsiprašome už tokį palyginimą, bet tai tikrai yra artimiausia metafora). Atrodė, kad judėjome ne kaip viena komanda, o kaip būrys pirmą kartą kartu susirinkusių žmonių, nesiorientuojančių erdvėje. Blogai žaidėme be kamuolio, beveik nedarėme rotacijų, o žaidėjui su kamuoliu sunku būdavo rasti adresatą.

Kodėl taip atsitiko? Tikriausiai todėl, kad atėję į aikštę, pastebėjome, kad varžovai prastai susirinko ir žais be keitimų. Per didelis atsipalaidavimas prieš rungtynes privedė iki vaikiškų klaidų, nenoro kovoti ir greitai praleistų 2 įvarčių.  Jau 5 ir 10 rungtynių minutėmis varžovų puolėjas A. Čepkauskas dukart pasiuntė kamuolį į mūsų vartų tinklą.

Laimei, praleidę antrą įvarti, užsivedėme ir pradėjome rimtą spaudimą. Spaudimas davė rezultatą. Po mėnesio pertraukos, šią savaitę grįžęs į aikštę Marek Rasinskij per 3 minutes pasižymėjo dukart ir jau 15 rungtynių minutę rezultatas buvo išlygintas. Deja, išlyginę rezultatą, ir vėl nesugebėjome sukurti nieko ypatingai pavojingo.

Antrame kėlinyje pratęsėme spaudimą. Tačiau kaskart, kai priartėdavome prie varžovų vartų, niekaip nesugebėdavome į juos pataikyti arba nespėdavome laiku smūgiuoti. Kartais kamuolį atremdavo „Riešės“ vartininkas. Varžovai atsakinėdavo mums greitomis kontratakomis, bet irgi be rezultato. Taigi, gaila, bet ir vėl praradome taškus. Galutinis rezultatas liko 2:2“, - rašė SFK „Novovileisk“ ekipa.

Rinktinė. B diviziono rinktinėje dominuoja FK „Alytis“, turintis net tris savo žaidėjus. Dar dvi vietos atiteko FSB „Zenitui“, o po vieną vietą gavo MSC ir FK VU MIF klubai.