2020-09-29

A diviziono apžvalga: kovoje dėl medalių - spūstis

MFL A divizione darosi karšta. Po keturiolikto sužaisto turo kova dėl titulo atgijo – „El Dorado“ dar kartą pralaimėjo ir artimiausi varžovai priartėjo jau per keturis taškus. Tuo metu „Rytas“ toliau sėkmingai skina pergales ir jau prasibrovė į medalininkų gretas. Apie šiuos ir kitus įvykius plačiau skaitykite turo apžvalgoje.

 

A diviziono XIV-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
66 14 2020-09-24 19:40:00 FC IndEx FK Eksperimentas 7:3 I "Fanų" ketvirtis
67 14 2020-09-24 19:40:00 FK Rotalis Maracana 1:0 II "Fanų" ketvirtis
68 14 2020-09-24 20:40:00 FK Polivektris FK Rytas 1:2 I "Fanų" ketvirtis
69 14 2020-09-24 20:40:00 GREEN TOWN - FK Eagle Team El Dorado 1:0 II "Fanų" ketvirtis
70 14 2020-09-24 21:40:00 SKK Oniksas - TEC FK Fortitudo 4:7 II "Fanų" ketvirtis

26. A divizione keturioliktasis turas nebuvo toks rezultatyvus, kaip būna dažniausiai. Šįkart komandos pelnė tik 26 įvarčius, 9 įvarčiais mažiau nei tryliktame ture, o vidutiniškai tai gavosi po 5,2 įvarčio per rungtynes.

 

El Clasico. Per mažiau nei savaitę MFL gerbėjai galėjo išvysti antrąjį MFL „El Clasico“ tarp „Green Town – Eagle Team“ ir „El Dorado“ ekipų. Šios komandos padovanojo dar vieną puikią akistatą, kurioje antrą pergalę iš eilės iškovojo „Eagle Team“.

 

Neseniai MFL Taurę į viršų kėlę ir finale 3:0 nugalėję „El Dorado“, šįkart „Eagle Team“ varžovus pranoko tik 1:0, o vienintelį įvartį pelnė Gediminas Skrockas.

 

Abi komandos demonstravo aukšto lygio futbolą, abi komandos turėjo šansų įmušti tų įvarčių daugiau, bet savo šansu pasinaudojo „Eagle Team“.

 

Po rungtynių abejų komandų vadovai padėkojo vienas kitam už gerą kovą ir toliau smalsiai laukia kitų rungtynių.

 

„Noriu padėkoti „El Dorado“ už dar vienas, labai atkaklias bei aukšto tempo techniškas rungtynes. Rungtynės tarp mūsų komandų visada yra iš „atskiros“ lentynos ir, mano manymu, pelnytai yra vadinamos įdomiausiomis. Tai patvirtina ir žiūrovų skaičius rungtynėse. Manau, tai geriausias įvertinimas ir „Eagle Team“ ir „El Dorado“ komandoms bei motyvacija toliau judėti į priekį. Tikrai malonu pasiekti revanšą už pirmo rato pralaimėjimą, rungtynės labai panašios tik su veidrodine baigtimi. Skirtingai nuo MFL Taurės finalo rungtynių, šį kartą abi komandos turėjo po 2-3 itin geras progas įvarčiams pasiekti, bet šį kartą mini futbolo Dievai buvo mūsų pusėje“, - džiaugėsi „Eagle Team“ vadovas Aleksandr Dergačiov.


 

Tuo metu „El Dorado“ vadovas Martynas Rašinskas sakė: „Gražios rungtynės, varžovai leido žaisti, tuo ir naudojomės, sukūrėme nemažai progų, bet kaip niekada šiandien „mylėjome“ virpstą. Sunku daugiau kažką pasakyti, reikėjo tik įmušti. Pirmame rate mes džiaugiamės vieno įvarčio persvara, antrame – „Eagle“. Aišku, lygiosios tikrai būtų teisingiausias variantas. Džiugu, kad su varžovais išmokome parodyti lygai gražias rungtynes ir taip išlaikyti lygį. Na, o po rungtynių visi tampame vėl draugais. Sėkmės jiems ir laukia įdomus finišas!“.

 

Po tokios rungtynių baigties „El Dorado“ su 33 taškais liko pirmoje vietoje, o „Eagle Team“ nuo varžovų atsilieka tik keturiais taškais. Iki čempionato pabaigos liko dar keturi turai, tad kol kas tikrai nėra aišku kas šiais metais taps čempionais.

 

Nepasinaudojo. Dar arčiau (vos per du taškus) „El Dorado“ būti galėjo „Maracana“ ekipa, kuri nepasinaudojo varžovų kluptelėjimu ir pati pralaimėjo savąsias rungtynes. „Maracana“ šiame sezone dar žais su „El Dorado“, tad šių komandų akistata galėjo būti aukso vertės, bet „Maracan“ 0:1 pralaimėjo FK „Rotaliui“ ir dabar su 28 taškais dalinasi 3-5 vietas.

 

Kaip rašė pati „Maracana“ ekipa, komandos žaidėjai tinkamai nesusikaupė rungtynėms ir tai jiems lėmė pralaimėjimą.

 

„Jei iki šių rungtynių dar turėjome erdvės klaidoms, tai dabar jau galime aiškiai konstatuoti – liko keturi finalai. Deja, pralaimėjome svarbias rungtynes gerai pažįstamam „Rotaliui“. Lyg ir žinojome, kad kai jie nori, tai gali būti labai pavojingas varžovas, žinojome ir tai, kad prieš mus jie tikrai norės, bet vis tiek nesugebėjome tinkamai nusiteikti ir parodyti geriausio savo futbolo.

 

Visų pirma, rungtynes pradėjome lyg kažko prisibijodami ar jausdami per didelę pagarbą. Rungtynių pradžia buvo kažkokia nervinga ir įtempta psichologiškai, tačiau labai vangi ir apdujusi fiziškai. Prastovinėjome visą pirmąjį kėlinį mėgindami žaisti protingai, tačiau faktiškai gavosi, jog buvome ypač statiški, menkai agresyvūs. Kiekvienas labiau žiūrėjome futbolą, nei jį žaidėme. „Rotalis“ – priešingai. Žinojo, ką daro, labai disciplinuotai gynėsi, o kai vartuose stovi siena – tai ir žaidėjams daugiau ramybės atlikti savo veiksmus tinkamai. Pelnytų įvarčių skaičius byloja ne tik apie varžovų gynybą, bet ir apie mūsų atakos skurdumą. Antrame kėlinyje, kai jau rezultatas buvo neigiamas, bandėme kurti kažką panašaus į šturmą. Varžovai du kartus liko mažumoje, o mes per tą laiką nelabai ką ir sukūrėme, jei neskaičiuotume kelių pavojingų standartų, kurie, sėkmės atveju, gal ir galėjo virsti įvarčiais. Desperatiškai atakuojant visai komandai, mūsų vartininkas mus gelbėjo nuo daug didesnio rezultato, tad reziumuojant galima teigti, jog nei pergalės, nei taškų mes nenusipelnėme”, - pripažino „Maracana“ ekipa.


 

Sunkiausios. Savo pergalingą žaidimą pratęsė FK „Rytas“ kolektyvas. Prieš tai pirmaujančias keturias komandas nugalėjęs „Rytas“ šįkart sulaukė rimto FK „Polivektrio“ pasipriešinimo. „Rytas“ net pirmasis praleido įvartį, bet galiausiai sugebėjo laimėti rezultatu 2:1.

 

Pergalė „Rytui“ leido su 28 taškais pakilti į trečią turnyrinės lentelės vietą, o komandos vadovas Olegas Miasniankinas pripažino, kad su „Polivektrio“ rungtynės buvo sunkiausios iš paskutinių penkių.

 

„Labai sunkios ir permainingos rungtynės. Pirmieji praleidome, bet atsitiesėme ir persvėrėme rezultatą. Ne veltui „Polivektris“ praėjusiame ture nugalėjo „El Dorado“, kai jie tokie užsivedę, buvo labai sunku žaisti. Sutikčiau, kad šios rungtynės turbūt buvo sunkiausios iš paskutinių penkių. Kitose keturiose rungtynėse mes atiduodavome varžovams iniciatyvą, o čia buvo atvirkščiai. Taip žaisti mums nėra paranku, bet svarbiausia, kad pavyko laimėti ir nesuklupome. Noriu padėti ir komandos nariui Viliamui, kuris atliko labai daug nematomo darbo, šaunuolis!”, - sakė O.Miasniankinas.


 

Spūstis. Kovoje dėl trečiosios ir antrosios vietos susidarė tikra spūstis ir prie jos prisidėjo FC „IndEx“. „IndEx“ sugebėjo 7:3nugalėti FK „Eksperimentą“ ir dabar „IndEx“ taip pat turi 28 taškus. Tiek pat taškų turi ir minėti „Maracana“ bei „Ryto“ klubai, o „Eagle Team“ – tik vienu tašku daugiau.

 

Taigi, artėjant sezono finišui, net keturios komandos labai rimtai kovoja dėl bronzos ir sidabro medalių, o viskam palankiai susiklosčius, jos galbūt kovos ir dėl aukso. Tokio karšto sezono finišo jau seniai nebuvo, o dabar kiekvienas taškas šioms ekipoms tapo aukso ar kito brangaus metalo vertės.


 

Pastiprinimas. Senokai pergalės nešventęs ir diskvalifikacijų bei traumų nualintas FK „Fortitudo“ klubas keturiolikto turo rungtynėse sulaukė pastiprinimo iš Lietuvos mažojo futbolo čempionato bronzos medalių laimėtojų – FK „Imsrės“. Šis pastiprinimas davė daug naudos, įnešė ramumo aikštėje, o „Fortitudo“ iškovojo ilgai lauktą pergalę bei 7:4 nugalėjo SKK „Oniksą – TEC“.

 

„Fortitudo“ vadovas Gabrielius Butkevičius džiaugėsi tokiu komandos žaidimu ir jį norėtų matyti kiekvienose rungtynėse.

 

„Ilgai laukta pergalė. Lyginant šias rungtynes su pastarosiomis, jos buvo ganėtinai ramios. Žaidėme tvarkingai ir gerai, daugumą įvarčių pelnėme po standartų. Kadangi turime problemų su traumomis ir diskvalifikacijos, sulaukėme pastiprinimo iš Jurbarko „Imsrės“ ir tai tikrai jautėsi tiek gynyboje, tiek puolime. Žaidėme tą žaidimą, kurį aš ir norėčiau matyti. Manau, kad pergalė yra ganėtinai pelnyta“, - sakė G.Butkevičius.

 

Savo ruožtu SKK „Onikso – TEC“ vadovas Edvardas Ruskan pripažino varžovų pranašumą ir tikisi, kad sezono finišui komandos žaidimą sustyguos treneris.

 

„Fortitudo“ nors ir išretinti diskvalifikacijų, išėjo kovoti ir žinojo ko nori, mes gi, deja, blykstelėjome tik momentais, todėl ir rezultatas yra dėsningas. Jei ne mūsų vartininkas, rezultatas galėjo būti ir dar nepadoresnis. Netekę galimybės pakovoti dėl medalių, nenusiteikėme tinkamai kovai ir žaidimas „nelipo“. Matomai nesugebėjome rasti tinkamos schemos. Laukiame dar sugrįžtant trenerio Tado, kuris po iškovoto sidabro VFL vasarą nusprendė kiek pailsėti. Gal jis sugebės tinkamai motyvuoti komandą turnyro pabaigai“, - svarstė E.Ruskan.


 

Rinktinė. A diviziono rinktinėje po dvi vietas gavo „Green Town – Eagle Team“ ir FK „Rotalis“, o likusias tris vietas pasidalino FC „IndEx“, FK „Rytas“ ir FK „Fortitudo“.


Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado1813146933+3640
2GREEN TOWN - FK Eagle Team1812337940+3939
3FK Rytas1812248247+3538
4Maracana1811166865+334
5FC IndEx189186975-628
6SKK Oniksas - TEC187296667-123
7FK Rotalis1871103957-1822
8FK Fortitudo1853105151018
9FK Polivektris1841134479-3513
10FK Eksperimentas1821153285-537

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 18

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Albertas Šaveiko* Komanda:FK Rytas
28 Varžybų:17
Erikas Milašauskas* Komanda:FC IndEx
25 Varžybų:15
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
19 Varžybų:16
Arvydas Veikutis Komanda:Maracana
19 Varžybų:15
Arminas Lapinskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
18 Varžybų:16
Gediminas Skrockas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
16 Varžybų:14
Valdemar Voinič Komanda:FC IndEx
12 Varžybų:17
Artūras Jeršovas Komanda:Maracana
11 Varžybų:16
Tomas Birškys Komanda:El Dorado
11 Varžybų:16
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
11 Varžybų:14

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Simonas Solovjovas Komanda:FK Fortitudo
0 3
Viliam Novicki Komanda:FK Rytas
0 3
Martinas Sevruk Komanda:FK Eksperimentas
1 1
Gražvydas Bučys Komanda:Maracana
1 1
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
0 2
Tomaš Novoslavskij Komanda:FK Rytas
0 2
Giedrus Šablinskas Komanda:El Dorado
0 2
Sergej Viliavin Komanda:FK Rotalis
0 2
Arminas Lapinskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
0 2
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
0 2
Spalis   2020
PrAnTrKtPnŠtSk
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Mūsų partneriai: