2017-10-09

B divizionas: "Signalizacija.lt" galutinai nužudė intrigą

MFL pirmenybių B divizione kovoje dėl titulo intriga galutinai išblėso. Netikėta VDA nesėkmė dar būtų palaikiusi šiokį tokį įdomumą, tačiau patys VFM žaidėjai komplikavo savo padėtį pralaimėdami "Signalizacija.lt" komandai. Per likusius tris turus VDA pakanka pelnyti vos 1 tašką. Jei taip neįvyks - pasigaminsiu džemperį su užrašu "nieko nenusimanau apie minifutbolą" ir vaikščiosiu ištisus metus.

REZULTATAI. VFM - "Signalizacija.lt" 4:6 (1:2); "Western Union Foundation" - VDA 2:6 (1:1); BSC - "FK Barbakanas" 1:2 (0:0); "WorldOne United" - "FC Funk Soul Brothers" 1:5 (1:2); "FK Volcano" - "Perkūnas" 4:3 (2:1).

PELNYTAI. Kaip po šio pralaimėjimo metaforiškai išsireiškė VFM, "Norėjome laimėti, bet suveikė signalizacija." Ir suveikė rimtai, net ausyse meistrams ėmė spengti.

"Signalizacijos" vyrai kovai pasirengė rimtai, į stadioną atvyko gerokai anksčiau. Kai eidamas daryti apšilimo šios komandos vadovas Simas Sakaitis mestelėjo "šiandien laimėsime", ne kurie specialistai ir žinovai tik šyptelėjo. Bet, kaip sakoma, juokiasi tas, kuris juokiasi paskutinis.

Nebuvo atsitiktinė ši "Signalizacijos" pergalė. Jau 5 min. atitrūkę 2:0, jie turėjo iniciatyvą visas rungtynes ir neleido "Maracanai" nė karto išlyginti rezultato. Vos tik šie priartėdavo - tuoj mušdavo atsakomąjį įvartį. O kai priešpaskutinę dvikovos minutę "pokerį" užfiksavo Lukas Čeikauskas, galutinai tapo ramu - 6:4.

Kalbintas VFM kapitonas Artūras Jeršovas pritarė apžvalgininko minčiai, kad jo komandai ėmė stigti motyvacijos: "Jos stoka 15 ture jautėsi, ypač po to, kai pralaimėjome OlyBet taurės pusfinalyje. Pradžioje, o tiksliau pirmoje varžovų atakoje tradiciškai praleidome įvartį ir praktiškai neprasidėjus rungtynėms, jau atsiliekame. Ir taip - didžiąją sezono dalį..."

Kapitonas pagyrė "Signalizaciją" už kokybišką gynybą bei gerą progų realizaciją ir jų pergalę pavadino pelnyta. "O mes kol kas - tik skirtingų žaidėjų kratinys, be jokio komandinio ir taktinio braižo. Galima sakyti, vieno žmogaus komanda. Gaila, kad jis nemuša po 7 įvarčius", - pridūrė A.Jeršovas, mintyse turėdamas Artūrą Žarnovskį.

"Gerai nusiteikėme kovai, po pastarųjų nesėkmių pakeitėme taktinį išsidėstymą. Atgal atitraukėme visus kamuolį gebančius laikyti žaidėjus. Tai pasiteisino. Gerai sužaidėme gynyboje, kovingai, puolime išnaudojome progas ir laimėjome. Turėjome kažkada iššauti", - džiaugėsi S.Sakaitis.

Priminus prieš rungtynes mestą pažadą, jis sakė: "Žinojau, kad taip bus. Nuojauta sakė, kad laimėsime, nes jau aną savaitę gerai "nuėjo" žaidimas. O ir pirmose tarpusavio rungtynėse pavasarį pralaimėjome VFM 2:8, bet ten viskas galėjo būti kitaip, jei pradžioje būtume išnaudoję progas, o ne mušę į virpstus. Perpratome jų žaidimą, nukirsdavome atakas. Atsilikdami jie ėmė nervintis, skubėti, kelti aukštus kamuolius ir mes juos susirinkdavome."


PERPRATO. Frazė "Perpratome jų žaidimą" nuskambėjo neatsitiktinai. Pastaruoju metu "Vilnius-Futbolas-Maracana" komandai žaisti MFL tampa vis sunkiau, nes varžovai kovai su jais pasirengia rimčiau. Būtent apie tai po šio pralaimėjimo kalbėjo komandos treneris Artūras Macijauskas: "Greičiausiai pirmame rate nebuvome tokie geri, kaip patiems atrodė. Tiesiog buvome nepažįstami varžovams, o antrame netikėtumo efektas jau išgaravęs." Treneris pridūrė, kad ateityje žaidimo taktikos "For fun" nenorėtų toleruoti - norėtų matyti kovingesnius žaidėjus, spaudžiančius varžovus iki pabaigos. "Jei atvirai, tai gėda. Prisiimu dalį kaltės, kad komanda nebuvo tinkamai nuteikta, nors aš naiviai tikėjausi, kad šioje sezono stadijoje jokių papildomų nuteikimų jau nereikia", - ketvirtadienį atviravo "Macola" vadinamas Artūras.

VDA TENDENCIJA. O tuo tarpu VDA ir toliau žaidžia savo lygoje, kurioje dovanų niekam nedalina. 15 rungtynių - 15 pergalių ir 45 taškai iš 45. Paskutiniame ture VDA 6:2 pranoko "Western Union Foundation", o šią savo pergalę jie pavadino "keista". Pirmiausiai dėl to, kad dėl kamuolio būklės kelis kartus rungtynėse teko daryti prastovas, stabdymų būta ir dėl traumų, tad greitam minifutbolo žaidimo tempui šį kartą sunkiai sekėsi įsibėgėti. Pačiose rungtynėse "Western Union Foundation" įstengė mesti varžovams iššūkį, kai praleisdami įvartį vėliau sugebėdavo išlyginti rezultatą. Sužaidus pusę valandos, rungtynėse dar buvo didelė intriga - 2:2.

"Džiugu, kad "Western Union" ėjo koja kojon su mumis, nors abu įvarčius "atsivežėme" patys. Tačiau patiko, kad varžovai praleidę nepanikavo, su šaltu protu išlaukė mūsų klaidų, už kurias baudė", - oponentus gyrė VDA vadovas Paulius Kutniauskas.

Vis tik lemiamame rungtynių trečdalyje išryškėjo Dailininkų pranašumas. Tado Švaikevičiaus ir Gedimino Skrocko įvarčiai labai greitai suteikė jiems solidų pranašumą, kuris vėliau buvo padidintas iki 6:2.

Jau ne pirmas ir tikrai ne antras atvejis, kuomet išryškėja įdomi tendencija - VDA pirmoje rungtynių dalyje sulaukia aršaus varžovų pasipriešinimo, o kartais netgi turi vytis juos. Tačiau sulig kiekviena minute po truputį slopina oponentų entuziazmą, kol galiausiai pribaigia juos. Paklaustas apie tokią tendenciją, P.Kutniauskas pasakojo: "Visada kol rezultatas lygus ar mes pirmaujame 1-2 įvarčiais, varžovai dar bando kabintis. O kai atsiplėšiame, tos kovos dėl kiekvieno aikštės metro nelieka. Mums visų rungtynių pradžia būna sunki, kol varžovai žaidžia netausodami savęs. Bet tik perimame iniciatyvą, jie nurimsta ir nesiardo."

VARGSTA. Po "Western Union Foundation" nesėkmės trečiąją vietą susigrąžino "FK Barbakanas", iškovojęs labai svarbią ir labai sunkią pergalę 2:1 prieš BSC atstovus. Ši dvikova buvo ir labai emocinga, kadangi "Barbakanui" šios pergalės reikėjo bet kokia kaina. 6:1 - tokiu rezultatu jie nukovė BSC gegužės mėnesį. Bet laikai keičiasi ir gerokai pasistiprinęs BSC dabar davė labai rimtą kovą.

"Šį kartą jie mums kėlė didelių nepatogumų. Rungtynės buvo labai sunkios tiek turnyrine, tiek psichologine prasme. Mums reikėjo šios pergalės, kad sugrįžtume į kovą dėl trečiosios vietos", - situaciją apibūdino "Barbakano" treneris Nerijus Vasiliauskas.

Pirmas kėlinys buvo toks lygus ir atkaklus, kad sunku būtų suskaičiuoti kelis pavojingesnius abiejų komandų išpuolius. Tik antro kėlinio pradžioje Laurynui Šatui pavyko atidaryti "Barbakano" įvarčių sąskaitą. Bet persvara jie džiaugėsi neilgai, nes po penkių minučių kilusioje nedidelėje sumaištyje prie vartų Žygimantas Okulevičius iš arti sugebėjo įgrūsti kamuolį į Audriaus Dilio ginamus vartus. "Barbakanas" kovėsi iki pergalės toliau ir sunkiai, bet savo tikslą pasiekė po antrojo L.Šato įvarčio 44 min.

"Džiaugiuosi komandos gynybiniais veiksmais, tačiau nerimą kelia puolimas. Ir toliau išliekame labai nerezultatyvūs, todėl nepasiekiame lengvų pergalių. Visos jos iškovojamos su didele įtampa ir emocijomis", - pagrindinę "Barbakano" problemą nurodė N.Vasiliauskas.

Vargsta ir BSC komanda, kurios palaikytojai atkakliai laukia geresnių rezultatų ir nekantrauja, kada jie išnaudos savo potencialą. Tačiau atnaujintai sudėčiai vis dar sunkiai sekasi atrasti tarpusavio ryšius aikštėje. "Šios rungtynės buvo apylygės, bet ir vėl mums pritrūko sėkmės. Apskritai mums dar trūksta susižaidimo, o dėl to labai sunku laimėti rungtynes", - pažymėjo BSC vadovas Aurelijus Petrėnas.

NESUSIRENKA. Vieni iš didžiausių šio sezono B diviziono bėdžių yra "WorldOne United" komanda. Anksčiau įveikė ir "Barbakaną" ir "Signalizaciją", dabar "Mėlynieji" prapylė trejas rungtynes iš eilės, per jas pelnydami tik po vieną įvartį. 15 ture "United" 1:5 neatsilaikė prieš naujokus "FC Funk Soul Brothers" komandą. Pagrindinė tokių rezultatų priežastys - įvairios priežastys išguldė "WorldOne" komandos sudėtį ir paprasčiausiai nebeliko kam žaisti.

Apie tai pasakojo šios komandos vadovas Victoras Cachay: "Jau antrą savaitę iš eilės susirinkome žaisti vos septyniese, be keitimų. Praėjusį ketvirtadienį buvo dar blogiau, kadangi neturėjome vartininko, o du vaikinai žaidė traumuoti. Vieniems sutrukdė darbai, kitiems - kitos priežastys. Noriu tikėti, kad kitą savaitę pagaliau turėsime pakankamai žaidėjų."

TOBULĖJA. Reikia kantriai dirbti ir sėkmė tikrai ateis. Tokiu moto vadovavosi "Funk Soul Brothers" ir buvo visiškai teisūs. Jie į savo kraitį dėka kovingumo įsidėjo jau antrą pergalę. Nors "WorldOne" ir nesusirinko, tačiau iš pradžių davė atkaklią kovą ir į varžovų tikslų smūgį atsakė išlyginamuoju įvarčiu. Tačiau ilgas atsarginių suolas (šeši keitimai) suteikė "Broliams" pranašumą, leidžiantį palaikyti žaidimo tempą. Palaipsniui jie ėmė įrodinėti savo pranašumą, o antrame kėlinyje įvarčiai pabiro vienas po kito - 5:1.

"Po truputį komandoje juntamas vis didesnis pasitikėjimas savo jėgomis. O žaidimas tampa kur kas ramesnis, nei būdavo anksčiau, - ekipos progresu pasidžiaugė "Funk Soul Brothers" komandos vadovas Igoris Saksonovas. - Manau, kad šį kartą tikrai buvome pranašesni už varžovus, ilgiau valdėme kamuolį, greičiau iš gynybos pereidavome į puolimą." Vienintelis minusiukas, anot Igorio, yra vis dar šlubuojanti realizacija. Pagerinus ją - įvarčių būtų dar daugiau

DOMINAVO. Rudeniop atgijusi "FK Volcano" komanda palengva artėja link 8-osios vietos. "Vulkanai" per pastarąsias 4 rungtynes surinko 7 taškus. Tai jiems yra labai sėkminga serija atsižvelgus į tai, kad iki tol buvo pelnyti tik 4. O praėjusį ketvirtadienį "FK Volcano" 4:3 įveikė "Perkūną", patyrusį šeštąjį pralaimėjimą iš eilės ir pretenduojantį tapti prasčiausia rudens rato komanda. "Esame patenkinti rungtynėmis. Žaidėme neblogai, dominavome, neleidome varžovams priartėti ir išlyginti, nes visą laiką buvome priekyje ir galiausiai pasiekėme pergalę", - trumpai reziumavo "FK Volcano" žaidėjas Romualdas Andruškevičius. Pratęsus šią produktyvią seriją, "Volcano" sėkmės atveju galėtų tikėtis vietos pirmame septynete ar net šešete.

SEPTYNETAS. Istorinis įvykis - šį kartą į simbolinę B diviziono savaitės rinktinę nepateko nė vienas VFM komandos žaidėjas! Užtat jos nukovusi "Signalizacija.lt" turi du savo atstovus, čia atsidūrė ir naujokų "Funk Soul Brothers" žaidėjas.


Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado1310215119+3232
2FK Rytas1310036036+2430
3Eagle Team - Žibintas139227133+3829
4VFM137154739+822
5FK Riešė135352825+318
6Western Union134454942+716
7FC IndEx135175156-516
8SKK Oniksas133282961-3211
9FK Fortitudo1321103371-387
10FK Spartakas1312102461-375

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 13

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Valdemar Šaveiko* Komanda:FK Rytas
21 Varžybų:12
Gediminas Skrockas* Komanda:VFM
14 Varžybų:12
Arvydas Veikutis Komanda:VFM
13 Varžybų:13
Arminas Lapinskas Komanda:SKK Oniksas
13 Varžybų:11
Valdemar Voinič Komanda:FC IndEx
13 Varžybų:12
Artur Plešakov Komanda:Eagle Team - Žibintas
12 Varžybų:9
Dmitrij Raksa* Komanda:FK Spartakas
11 Varžybų:13
Eduard Grudinskij* Komanda:FC IndEx
11 Varžybų:12
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
11 Varžybų:10
Pavel Pelakauskas* Komanda:Eagle Team - Žibintas
11 Varžybų:11

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Eduardas Tučinskis* Komanda:FK Rytas
0 4
Pavel Pelakauskas* Komanda:Eagle Team - Žibintas
0 4
Aleksandr Černiavskij Komanda:VFM
1 2
Artur Plešakov Komanda:Eagle Team - Žibintas
0 3
Oleg Ivanovskij Komanda:SKK Oniksas
0 3
Giedrius Šablinskas* Komanda:Eagle Team - Žibintas
0 3
Dmitrij Raksa* Komanda:FK Spartakas
0 3
Ignas Griškonis Komanda:Western Union
0 3
Ercan Gurel Komanda:Western Union
1 1
Paulius Lekarevičius* Komanda:SKK Oniksas
1 1
Rūgsėjis   2018
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: