2019-05-13

B diviziono apžvalga: rekordinis „Barbakanas“ ir į antrą vietą sugrįžęs „Alytis“

Septintasis turas B divizione praūžė ir pateikė nemažai įdomių rungtynių. MSC ekipa toliau stringa, turnyrinės lentelės apačioje esančios komandos pasidalino po tašką, lyderiaujantis „Barbakanas“ iškovojo istorinę pergalę, o FK „Alytis“ sugrįžo į antrą vietą.

B diviziono VII-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
79 7 2019-05-09 19:40:00 VU MIF SIGNALIZACIJA.LT 1:2 IV "Fanų" ketvirtis
80 7 2019-05-09 19:40:00 FK Barbakanas FK Eksperimentas 3:1 III "Fanų" ketvirtis
81 7 2019-05-09 20:40:00 FSB Zenitas MSC 3:2 III "Fanų" ketvirtis
82 7 2019-05-09 20:40:00 WorldOne United FK Volcano 3:3 IV "Fanų" ketvirtis
83 7 2019-05-09 21:40:00 SFK Novovileisk FK Valčiūnai 5:6 III "Fanų" ketvirtis
84 7 2019-05-09 21:40:00 FC Žalia Raudona FK Alytis 3:4 IV "Fanų" ketvirtis

36. Septintasis turas įvarčių lietumi neišsiskyrė. Per šešis mačus komandos pelnė 36 įvarčius (vidutiniškai po 6 per rungtynes), tačiau tai yra net 11 įvarčių mažiau nei šeštajame ture.

Ilgiausia. Tiek pavadinime, tiek pirmoje pastraipoje išskiriama septintojo turo „Barbakano“ pergalė. „Barbakanas“ 3:1 nugalėjo FK „Eksperimentą“, bet ši pergalė ypatinga tapo ne dėl to. Visus septynis mačus šiame sezone laimėjęs „Barbakanas“ išgyvena aukso periodą. Tai yra ilgiausia komandos pergalinga serija oficialiose varžybose.

Toks pasiekimas pradžiugino komandos vadovą Romualdą Laurinavičių, kuris džiaugėsi ir tuo, kad jo ekipai šiame mače pavyko įmušti greitus įvarčius.

„Nuotaikos puikios. Ilgiausia komandos pergalių serija oficialiose varžybose. Manau, šįkart rezultatas dėsningas. Truputį įstrigo pirmame kėlinyje, kad varžovai, prasileidę 3 įvarčius, nelabai stengėsi spausti mus. Gal tik įmušę įvartį antrame kėlinyje, kiek aktyviau pradėjo žaisti“, – mintimis dalinosi R. Laurinavičius.

„Svarbiausia, jog pavyko įmušti greitus įvarčius, kas keliose prieš tai buvusiose rungtynėse nepavykdavo. Tai nuramino žaidėjus ir galėjome laisviau tęsti rungtynes. Pačios rungtynės buvo kovingos, daug kietos kovos ir fizinio kontakto“, – pridūrė „Barbakano“ vadovas.

Tuo metu „Eksperimento“ vadovas Edvinas Moroz gyrė varžovų vartininką bei ramų žaidimą, o pats liko kiek nusivylęs neišnaudotomis komandos progomis.

„Įspūdžiai prastoki, turėjome daug progų, bet „Barbakano" vartininkas Audrius Dilys buvo nepramušamas. O mes praleidome savo įvarčius pirmame kėlinyje po mūsų vaikiškų klaidų... Manyčiau, jeigu, mes būtume įmušę savo progas, lygiosios būtų dėsningas rezultatas, bet kaip sakoma, laimi stipresnis“, – kalbėjo E. Moroz.

„Varžovai ypač patyrusi komanda, žaidėjai žaidžia labai ramiai ir gerai kontroliuoja kamuolį. Pirmą kėlinį žaidėme prastai gal likus apie 10-15 minučių turėjome daug progų įmušti, bet, deja, nepavyko“, – užbaigė E. Moroz.

„Rezultatas dėsningas, prastas rungtynes sužaidė mūsų gynyba, bet toliau bandome mokytis iš klaidų“, – teigė I. Stasevičius.

Sugrįžo. FK „Eksperimento“ pralaimėjimu pasinaudojo ir į antrą vietą sugrįžo FK „Alytis“, kuris 4:3 nugalėjo FC „Žalią Raudoną“ ekipą. Lygus rezultatas šiame mače buvo tik apie 16 minučių, o toliau visą laiką pirmavo „Alytis“, kurio persvarą varžovams pavyko sumažinti tik rungtynių pabaigoje.

Po šio mačo „Žalia Raudona“ vadovas Ignas Stasevičius pripažino, kad jo komanda sužaidė prasčiau, o pralaimėjimą lėmė klaidos gynyboje.

Atkakli. Atkakli dvikova vyko tarp VU MIF ir „Signalizacija.lt“ komandų. Pergalę rezultatu 2:1 šventė „Signalizacija“, tačiau pergalingą įvartį jie įmušė tik 47 minutę. Apskritai, visi šio mačo įvarčiai buvo įmušti antrajame kėlinyje, o gan nerezultatyvios rungtynės aiškiai parodo, kad rungtynės buvo apylygės.

Pergalingą įvartį įmušęs Simas Sakaitis džiūgavo iškovotais taškais ir pabrėžė, kad VU MIF žaidė tikrai gerai.

„Rungtynės nebuvo labai lengvos, komandos apylygės, tai džiaugėmės iškovota pergalė. Žaidimas nebuvo ypatingai geras, bet pergalė yra, tai ir gerai“, – trumpai kalbėjo S. Sakaitis.

Atsilaikė. Dar vieną pergalę šiame sezone iškovojo FK „Valčiūnai“, kurie rezultatyviausiame turo mače 6:5 palaužė SFK „Novovileisk“ekipą.

Nugalėtojų gretose po du įvarčius pelnė net trys žaidėjai – Robert Geraščenko, Viačeslav Rodevič ir Algirdas Vitkauskas. Tuo metu „Novovileisk“ ekipoje „hat-tricku“ išsiskyrė Deivydas Dzius, o du kartus pasižymėjo Marek Rasinskij.

„Valčiūnai“ labai džiaugėsi savo antrąja pergale šiame sezone, bet taip pat džiaugėsi, kad rungtynės trunka tik 50 minučių. Komandos vadovas Dainius Perednis pripažino, kad, turėdami dar daugiau laiko, „Novovileisk“ tikriausiai būtų panaikinę jų persvarą.

„Kai laimi ir dar ne taip dažnai, įspūdžiai tik geri! Rezultatas, manau, dėsningas! Pavyko nepraleisti greito įvarčio, pavyko įmušti pirmiems, pirmavome visas rungtynes ir išlaikėme bent jau minimalią persvarą“, – kalbėjo D. Perednis.

„Varžovai jauni ir ambicingi, kovojo iki pat rungtynių pabaigos, šaunuoliai! Jeigu dar teisėjas būtų pridėjęs 5 minutes, tikrai jau nebūtume išsaugoję persvaros“, – varžovus pagyrė „Valčiūnų“ vadovas.

Užsitęsė. MSC komandos pralaimėjimų serija užsitęsė. Komanda pralaimėjo jau trečias rungtynes iš eilės ir yra visai nepanaši į tą, kuri žaidė praėjusiame sezone.

Šįkart MSC 2:3 nusileido FSB „Zenitui“, kuris po šios pergalės su 11 taškų pakilo į penktą vietą.

MSC vadovas Adomas Kripas po rungtynių pabrėžė prastą rungtynių pradžią bei išskyrė grubų varžovų žaidimą.

„Pralaimėjimas. Vėl bloga rungtynių pradžia. Nustebino varžovų kalbos ir veiksmai. Rungtynių pradžioje jie garsiai šaukė, kad tai tik futbolas ir atėjome visi tiesiog pasižaisti.

Tačiau, taip kietai, tiek daug griovimo, baudavimo nesu matęs seniai… mes niekada nebuvome ir tikiuosi nebūsime tokia komanda, kaip varžovai. Ir niekada nespardysime varžovams per kojas. Varžovas tiesiog mus griovė ir laužė, neleido žaisti futbolo. Taigi, mums lieka tik gerinti rungtynių pradžią ir pirmąjį kėlinį“, – kalbėjo A. Kripas.

Taškas. Savo kraitį dar vienu tašku papildė „WorldOne United“ ir „Volcano“ ekipos. Pastarajai tai buvo penktasis taškus, o pirmajai – vos antrasis. Po tašką komandos pasidalino sužaisdamos tarpusavyje lygiosiomis 3:3.

Tiesa, arčiau pergalės šiame mače buvo „WorldOne United“. Vienu metu ji pirmavo 3:1, bet savo persvaros neišlaikė, o paskutinį įvartį praleido 50 mačo minutę, kuomet komandos kapitonas Victor Cachay Grande nukreipė kamuolį į savuosius vartus.

Po tokios epizodų sekos natūralu, kad WOU liko nusivylusi, tačiau šios rungtynės parodė, kad ji kovoti gali, mušti įvarčius moka, tik dar reikia gerinti žaidimą gynyboje ir ištvermę.

Rinktinė. B diviziono septintojo turo rinktinėje dominuoja po du atstovus turintys „FSB Zenitas“ ir FK „Barbakanas“. Dar po vieną savo atstovą turi pergales šventę klubai – FK „Alytis“, FK „Valčiūnai“ ir „Signalizacija.lt“.