2019-10-21

B diviziono apžvalga: aiškūs visi prizininkai

Praėjusį ketvirtadienį MFL lygoje B diviziono komandos sužaidė priešpaskutinį turą ir po jo tapo aiškūs visi prizininkai. Jau gerokai anksčiau aukso medalius buvo užsitikrinęs FK „Barbakanas“, po savaitės sidabrą užsitikrino FK „Eksperimentas“, o štai praėjusią savaitę FK „Alytis“ sau rezervavosi bronzos medalius. Kaip tai įvyko ir kas vyko kituose B diviziono mačuose – rasite pateiktoje turo apžvalgoje.

B diviziono XXI-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
127 1 2019-03-28 19:40:00 SFK Novovileisk SIGNALIZACIJA.LT 0:4 III "Fanų" ketvirtis
128 1 2019-03-28 19:40:00 FK Alytis FK Valčiūnai 6:2 IV "Fanų" ketvirtis
247 21 2019-10-17 19:40:00 FSB Zenitas FK Barbakanas 2:5 III "Fanų" ketvirtis
248 21 2019-10-17 19:40:00 MSC WorldOne United 4:5 IV "Fanų" ketvirtis
249 21 2019-10-17 20:40:00 FK Eksperimentas VU MIF 3:2 III "Fanų" ketvirtis
250 21 2019-10-17 20:40:00 SIGNALIZACIJA.LT SFK Novovileisk 3:3 IV "Fanų" ketvirtis
251 21 2019-10-17 21:40:00 FK Volcano FC Žalia Raudona 1:2 III "Fanų" ketvirtis
252 21 2019-10-17 21:40:00 FK Valčiūnai FK Alytis 2:5 IV "Fanų" ketvirtis

37. Rezultatyvumas šiame ture išliko labai panašus, kaip ir dvidešimtajame ture. Šįkart komandos pelnė vienu įvarčiu mažiau – 37, o tai yra 6,17 įvarčio per rungtynes.

Bronza. Ją pagaliau užsitikrino FK „Alytis“. Tą ši ekipa galėjo padaryti ir anksčiau, bet pati keliose rungtynėse prarado svarbius taškus ir tai lėmė, kad kova dėl trečiosios vietos nusitęsė iki pat 21-ojo turo.

„Alyčiui“ šiame ture būtinai reikėjo laimėti ir dar tikėtis FK VU MIF komandos pralaimėjimo. Jo „Alytis“ ir sulaukė, nes VU MIF 2:3 nusileido B diviziono vicečempionams FK „Eksperimentui“, o tada jau pats „Alytis“ 5:2 susitvarkė su FK „Valčiūnais“.

Dabar „Alytis“ turi 40 taškų ir 3 taškais lenkia FK VU MIF, bet kadangi „Alytis“ tarpusavio rungtynėse turi pranašumą, paskutinis sezono mačas jau nieko nereikš.

„Labiausiai džiaugiamės, kad įgyvendinome savo sezono tikslus ir užėmėme 3 vietą. Atskirai verta pasidžiaugti ir tuo, kad pakilome iš duobės ir sugebėjome neblogai sužaisti su „Valčiūnais“. Gerai dalinomės kamuoliu ir pasimėgavome futbolu, ko seniai jau nebuvo tekę patirti“, – po pergalingų rungtynių kalbėjo „Alyčio“ vadovas Mykolas Adamavičius.

Sumaišė. Kaip jau buvome užsiminę, „Alyčio“ triumfą kovoje dėl bronzos lėmė ir tai, kad FK „Eksperimentas“ nugalėjo FK VU MIF ekipą.

VU MIF ekipai pergalė buvo būtina ir jie aikštėje buvo labai užsivedę, bet „Eksperimentas“, kuris susirinko tikrai ne pačios pajėgiausios sudėties, sumaišė studentams visas kortas ir juos nugalėjo.

„Eksperimento“ gretose žaidė ir vienas iš komandos vadovų Edvin Moroz, kuris į aikštelę žengia labai retai, o tai pasako, jog „Eksperimentas“ prieš VU MIF žaidė su eksperimentine sudėtimi.

„Iš pradžių buvo daug žaidėjų, kurie pasakė, kad atvyks į rungtynes, bet kai kas susirgo arba atsirado svarbių reikalų, tad į aikštę reikėjo žengti ir man. Bet net ir su tokia sudėtimi mes laimėjome rungtynes ir sumaišėme kortas FK VU MIF ekipai, kuri buvo labai užsivedusi laimėti prieš mus“, – sakė E. Moroz.

Lygiosios. „Signalizacija.lt“ komandai lygiosios nėra neįprastas dalykas. Po šio turo jų komanda turi net 6, tačiau jų ketvirtadienio varžovams SFK „Novovileisk“ tai buvo pirmosios lygiosios šiame sezone, kadangi rungtynės su „Signalizacija“ pasibaigė lygiu rezultatu 3:3.

Kaip savo klubo profilyje aprašė „Novovileisk“, jie į rungtynes susirinko tikrai ne pačios optimaliausios sudėties, tad jei kas prieš rungtynes būtų pasakę, kad rungtynės pasibaigs lygiosiomis, „Novovileisk“ tai būtų tenkinę. Visgi po rungtynių jiems jau taip neatrodė, kadangi pagal žaidimą „Novovileisk“ buvo arčiau pergalės.

„Į aikštę žengėme atsipalaidavę, su geromis nuotaikomis ir šypsenomis. Nusprendėme traktuoti šį mačą, kaip treniruotę. Prasidėjus rungtynėms, nejautėme stipraus spaudimo iš priešininkų pusės, apsikeisdavome progomis.

Kaip dažnai mums nutinka, 4 minutę praleidome kvailą įvartį. Kamuolys, skriejantis vartininkui į rankas, kažkodėl atsidūrė vartuose. Nenusiminėme, juk tai „treniruotė“. Galbūt todėl jau po minutės išlyginome rezultatą. Po įvarčio, žaidimo iniciatyva atsidūrė mūsų kojose. Sukūrėme dar kelias pavojingas progas.

Pagaliau, 14 rungtynių minutę, viena iš progų tapo rezultatyvi. Tiesa, pirmavome neilgai. Sekančią rungtynių minutę „Signalizacija“ išlygino rezultatą.

Antrame kėlinyje vyko apylygė kova. Ir mes, ir „Signalizacija“ turėjome progų. Supratę, kad netgi būdami nepilnos komplektacijos, tikrai galime įveikti varžovą, „treniruotės“ nuotaiką pakeitėme į rimtą. Kovojome dėl kiekvieno kamuolio ir kiekvieno smūgio.

38 rungtynių minutę žemu, tiksliu smūgiu iš po varžovo kojos pasiuntėme kamuolį į artimą vartų kampą. Pirmavome 3-2. Pergalė atrodė taip arti. Deja, kelioms sekundėms vis dėlto prisnūdome. Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos, „Signalizacija“ ir vėl išlygino rezultatą. Gaila, tačiau, sužaidėme pirmas šio sezono lygiąsias. Tačiau, yra daug pozityvių momentų. Labiausiai džiugina tai, kad daugelis vaikinų, kurie sezono pradžioje gaudavo po 2-3 minutes žaidybinio laiko, sezono pabaigoje sugeba išeiti į aikštę pilnoms rungtynėms ir efektyviai žaisti. Reiškia, augame“, – savo rungtynių aprašymą pateikė „Novovileisk“ ekipa.

Beldžiasi. Į pirmąją turnyrinės lentelės pusę beldžiasi FC „Žalia Raudona“ ekipa. Šiuo metu septintoje vietoje esanti komanda vos tašku atsilieka nuo šeštoje vietoje esančios „Signaliacija.lt“, o per tiek juos priartino pergalė 2:1 prieš „Volcano“ ekipą.

„Ilgai pirmavome 2:0, varžovai buvo pradėję vytis, bet mes kovojome iki galo ir laimėjome. Džiaugiamės, kad gerai sužaidėme kaip komanda bei geru gynybos darbu“, – apie rungtynes kalbėjo „Žalia Raudona“ vadovas Ignas Stasevičius.

Baudiniai. Čempionų titulą jau gerokai anksčiau užsitikrinęs FK „Barbakano“ kolektyvas žemesnės pavaros jungti net neplanuoja. Devyniolikta sezono pergalę „Barbakanas“ iškovojo prieš FSB „Zenitą“ ir jį nugalėjo rezultatu 5:2.

Gan įdomu, kad „Zenitas“ šiame mače pirmavo nuo 2 minutės, bet dar iki kėlinio pabaigos „Barbakanas“ persvėrė rezultatą savo naudai 3:1. Antrajame kėlinyje ta persvara dar labiau išaugo, o prie to daugiausiai prisidėjo Ramūnas Radavičius, įmušęs net tris įvarčius.

Tiesa, reikia paminėti, kad šiose rungtynėse R. Radavičius neįmušė 9 metrų baudinio, bet to paties nepadarė ir „Zenito“ narys Arnoldas Beperšč. Tikrai ne kiekvienose rungtynėse abi komandos neįmuša po baudinį.

Autsaideriai. Pagal turnyrinę lentelę paskutinėse vietoje yra „WorldOne United“ ekipa, o priešpaskutinėje – MSC. Tačiau kas iš tikro yra silpniausia šio sezono lygos komanda?

Bent jau praėjęs ketvirtadienis parodė, kad kol kas prastesnės sportinės formos iš autsaiderių yra MSC ekipa, kadangi WOU ją nugalėjo rezultatu 5:4 ir įsirašė vos antrą sezono pergalę.

Šis mačas buvo labai permainingas. Vos per dvi minutes tris įvarčius įmušusi „WorldOne United“ ekipa pirmavo 3:0, tačiau MSC per septynias minutes įmušė net 4 įvarčius ir jau pirmavo 4:3.

Prieš pat pertrauką Tiago Seco rezultatą visgi išlygino, bet panašu, kad komandos savo kulkas iššaudė per pirmąjį kėlinį, kadangi per antrąjį kėlinį buvo įmuštas vos vienas įvartis, o jį 40 minutę pelnė WOU narys Martynas Rizgelis, kuris ir tapo mačo didvyriu, išplėšdamas savo klubui pergalę.

Rezultatyviausias. Kova dėl rezultatyviausio žaidėjo titulo tikrai nusikels į paskutinį turą. „Hat-tricką“ įmušęs Ramūnas Radavičius šiuo metu turi 28 įvarčius, tačiau „Barbakano“ lyderio į priekį toli nepaleidžia FK VU MIF įvarčių mašina Danielis Šaputko, pelnęs net 27 įvarčius. Taigi, paskutinės sezono rungtynės tikriausiai ir nulems, kad bus šio sezono rezultatyviausias žaidėjas.

Rinktinė. B diviziono dvidešimt pirmojo turo rinktinėje vos trijų komandų žaidėjai. Net tris futbolininkus rinktinėje turi FK „Barbakanas“, o po du atstovus – FK „Eksperimentas“ ir FK „Alytis“.