2019-10-24

XXII-ojo turo anonsas: finišo tiesiojoje liko „El Clasico“ ir formalumai

Šį ketvirtadienį MFL lygos A ir B divizionuose bus kirsta finišo linija, kadangi 22-asis turas simbolizuoja 2019 metų sezono pabaigą. Abiejuose divizionuose visi prizininkai jau yra aiškūs, kad lieka tik formalumai, po kurių paaiškės galutinės turnyrinės lentelės.


Pirmoji banga (19:40)

 A divizione pačios pirmosios kovos komandos, kurios siekia sezoną užbaigti kuo aukštesnėje turnyrinės lentelės vietoje. Apie tikrą mėsmalę lentelės viduryje jau rašėme ne kartą, bet pirmieji A diviziono mačai tą raizgyną gali padėti išpainioti.


Ketvirtoje pozicijoje esantis FK „Rotalis“ sieks šią vietą ir išlaikyti, bet finišuoti aukščiau nei septintoje vietoje nori ir FC „IndEx“. Būtent šios dvi komandos kovos tarpusavyje, o pergalė reikalinga abiems klubams.


Pirmajame tarpusavio mače gegužės mėnesį tą pergalę buvo iškovojęs „IndEx“ klubas, tada laimėjęs rezultatu 3:2. Į būsimą akistatą „IndEx“ žengs po lygiųjų, o „Rotalis“ – po pergalės, tad komandų nuotaikos gali būti skirtingos.


Visgi sezoną užbaigti pergale visada norisi, bet tik šis vakaras parodys, pas ką tas noras bus didesnis.


Panašiai kalbėti galime ir apie kitą A diviziono mačą – „Maracana“ ir „Rytas“. „Maracana“ jau yra užsitikrinusi bronzą, o „Rytas“ kol kas žengia tik aštuntas, bet pergalės atveju gali pakilti aukščiau.


Tačiau ši kova bus ne dėl pozicijų, o dėl principų. Per pastaruosius metus „Maracana“ ir „Rytas“ tapo gan principiniais varžovais. Būtent su „Maracana“ praėjusiais metais „Rytas“ kovojo dėl trečiosios vietos ir ją galiausiai laimėjo.


Būtent su „Maracana“ 2018 metų MFL Taurės finale žaidė „Rytas“ ir jį laimėjo rezultatu 6:2.


Būtent su „Maracana“ Olego Miasniankino kariauna žaidė šiais metais ir lygoje juos įveikė net 7:2, bet taurės rungtynėse pralaimėjo 3:5.


Tikėtina, kad mūsų lauks dar viena įdomi kova, o „Rytas“ gali džiaugtis tuo, kad komandai jau galės padėti Lietuvos mažojo futbolo rinktinės nariai – Valdemar Šaveiko, Dominikas Stankevič ir Mantas Šumskis.


B divizione viename iš pirmųjų mačų FC „Žalia Raudona“ bandys įgelti čempionams FK „Barbakanui“ ir su tuo įgėlimu finišuoti pirmoje turnyrinės lentelės pusėje.


Viskas yra įmanoma, bet čempionai tikrai nežada sezono užbaigti pralaimėjimu. Šiame sezone „Barbakanas“ jau buvo 4:1 įveikęs „Žalia Raudona“ ekipą, todėl sieks ir dar vienos pergalės.


Žinoma, „Barbakanas“ remsis savo lyderiu Ramūnu Radavičiumi, kuris gali tapti rezultatyviausiu B diviziono žaidėju, bet jam tikriausiai reikės mušti įvarčius į „Žalia Raudona“ vartus.


Visgi „Žalia Raudona“ turi savo tikslą ir jo sieks. Prieš šį mačą komandos vadovas Ignas Stasevičius sakė: „Kovosime dėl lygiųjų arba pergalės, nes tokiu atveju dar turėsime šansų pakilti turnyrinėje lentelėje aukštyn“.


Kitame B diviziono mače vienu laipteliu pakilti aukščiau galintis SFK „Novovileisk“ susirems su trečiosios vietos laimėtojais FK „Alyčiu“.


Pastarajai komandai šis mačas jau nieko nereiškia, bet, kaip ir daugelis, ji sezoną nori užbaigti džiugia nata. Komandai taip pat norisi pasiekti revanšą, kadangi pirmąjį tarpusavio mačą „Alytis“ pralaimėjo 2:5.


„Paskutinės rungtynės mums kaip ir nieko nelemia, bet sezoną norisi baigti pergalingai“, – trumpai prieš mačą sakė „Alyčio“ vadovas Mykolas Adamavičius.


Antroji banga (20:40) 

Kiek vėliau A divizione FK „Riešė“ susitiks su SKK „Oniksu“. „Riešė“ iš turnyrinės lentelės dugno jau nepakils, o „Oniksas“ – nepajudinamas iš savo dešimtosios vietos.


Bet kuriuo atveju, abejoms ekipoms sezonas susiklostė ne itin sėkmingai, nors „Onikso“ užimta vieta gavosi simboliška – dešimtmetį švenčiantis klubas liko dešimtas.


Tiesa, praėjusį turą FK „Riešę“ praleido ir neatvyko į rungtynes, tad „Oniksas“ baiminasi, kad varžovai ir vėl gali neatvykti. Pirmoje šio sezono pusėje „Oniksui“ pavyko laimėti 5:1, bet dabar išvis nėra aišku ar rungtynės įvyks.


MFL lygoje „Riešė“ dar nėra įveikusi „Onikso“, tad būtų nesmagu, jei klubas nepabandytų pakeisti šios tendencijos.


„Girdėjome, kad praėjusį ketvirtadienį FK „Riešė“ nesusirinko, tai tikimės, visų pirmą, kad šį ketvirtadienį jie susirinks, nes žmonės sako, jog 17-tas kartas nemeluoja“, – prieš šį mačą varžovus atvykti į rungtynes paskatino „Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan.


Kitose A diviziono rungtynėse įvyks MFL lygos „El Clasico“ – „Eagle Team - Žibintas“ prieš FK „El Dorado“. Visgi šįkart „El Clasico“ tokios didelės svarbos neturės, nes abi komandos jau tikrai finišuos tose pačiose vietose, kaip finišavo praėjusiais metais – „El Dorado“ pirmi, o „Eagle Team“ – antras.


Visgi „El Clasico“ išlieka „El Clasico“, o „Ereliai“ tikrai norėtų bent kartą šiais metais įveikti „El Dorado“. Pastarieji „Eagle Team“ ekipą nugalėjo tiek MFL lygoje, tiek MFL Taurėje, tiek Lietuvos mažojo futbolo čempionate.


„Eagle Team“ vadovo Aleksandro Dergačiovo šiame mače nebus, nes jis vis dar atostogaus, bet jis pats tikisi, kad rungtynės vyks korektiškai.


„Pats atostogauju ir gaila, bet grįšiu tik penktadienį ir praleisiu „El Clasico“. Rungtynės principinės, bet nieko nelemiančios. Tad abiejų komandų vyrams norėčiau palinkėti sužaisti be traumų, draugiškai ir tegul laimi tie, kas bus tą vakarą geresni!“, – sakė A. Dergačiovas.


Tuo metu „El Dorado“ vadovas Martynas Rašinskas kreipėsi į patį Aleksandrą. 


„Minčių jau daug nėra, viskas aišku, reikia susirinkti ir draugiškai sužaidus, po visko atsisėsti prie alaus ir aptarti sezono detales, galbūt kitų metų planus. Šio sezono baigtį su ET jau nuspėjome per praėjusių metų uždarymą, tik tuo metu nežinojome kurie būsime pirmi, o kurie antri. Taip viskas ir įvyko… Ar ne, Aleksandrai?“, – retoriškai „Eagle Team“ vadovo paklausė M. Rašinskas.


B divizione MFL naujokai FK VU MIF sieks išlaikyti ketvirtą vietą savo debiutiniame sezone, o norint tai padaryti, jiems reikės įveikti aštuntoje vietoje esantį FK „Volcano“.


Iššūkis nėra lengvas, bet šiame sezone VU MIF jau kartą jį įvykdė. Pirmąsias tarpusavio rungtynes VU MIF ekipa laimėjo 6:1.


Nors nuo to laiko „Volcano“ tikrai sustiprėjo ir tą parodė rezultatai, tačiau VU MIF turėtume laikyti favoritu.


Tikėtina, kad savo persvarą ši komanda visgi įrodys, o tokiu atveju galėtume tik pasveikinti VU MIF su puikiu debiutiniu sezonu.


Dar kitame B diviziono mače „WorldOne United“ sieks savo pergalių skaičių padidinti iki trijų, o jiems sutrukdyti bandys FK „Valčiūnai“.


Praktiškai visą šį sezoną WOU buvo be pergalių, bet per paskutines tris savaites jie laimėjo du kartus ir dar įmanoma, kad jie gali pakilti į priešpaskutinę vietą ir aplenkti MSC komandą.


Norint padaryti tai, pergalė yra būtina ir dar nemažu skirtumu, bet prieš „Valčiūnus“ tai gali pavykti. Šį sezoną „Valčiūnų“ žaidimas banguoja ir kartais jie sužaidžia labai gerai, o kartais rungtynės buvo visiškai nepavykusios.


Kaip bus šįkart, nėra aišku, bet praėjusių rungtynių rezultatas rodo, kad dvikova gali būti atkakli. Dar balandžio mėnesį „Valčiūnai“ tik 5:4 nugalėjo WOU ekipą, kuri prieš „Valčiūnus“ dar nėra laimėjusi, bet progą tai padaryti jie turės šįvakar.


Trečioji banga (20:40) 

Penktoje vietoje esantis „Polivektris“ gali finišuoti ir ketvirtas, bet jiems šįvakar reikės ne tik įveikti „Western Union“, o ir tikėtis „Rotalio“ pralaimėjimo.


Sezoną „Polivektris“ tikrai užbaigs su dviem Lietuvos mažojo futbolo rinktinės nariais – Ernestu Komarovu ir Valentinu Baranovskij, tad į aikštę jie žengs tikrai stipresni nei prieš savaitę, nors ir tada jiems pavyko užtikrintai nugalėti FK „Rytą“.


„Western Union“ savo ruožtu rudens rate išlieka vis dar be pergalių, todėl sezono pabaigoje iškovoti tą pergalę būtų tikrai puiku.


Pavasario ratą jie buvo užbaigę pergale prieš FK „El Dorado“, tad galbūt tą patį jie galėtų padaryti ir prieš „Polivektrį“.


Tiesa, praėjusių tarpusavio rungtynių rezultatas kol kas nenuteikia taip optimistiškai. FK „Polivektris“ tada laimėjo net 10:3. Taip pat WU ekipa bet kuriuo atveju nei nukris, nei pakils iš devintosios vietos, o tai sufleruoja, jog daugiau motyvacijos turėti visgi gali „Polivektris“.Paskutinėse A diviziono rungtynėse FK „Spartakas“ susirems su FK „Fortitudo“. „Spartakas“ jau yra garantuotas, kad liks vienuoliktoje vietoje, o „Fortitudo“ pozicija dar gali keistis, priklausomai nuo rezultato, tad ir čia panašu, kad daugiau motyvacijos yra „Fortitudo“ pusėje.


„Paskutinės rungtynės nieko nelemia, bet vėl norėčiau, kad bent sukovotumėme, nes jau reikia ruoštis žiemos sezonui“, – sakė „Spartako“ vadovas Dmitrijus Raksa, kurio ekipa praėjusį kartą net 2:13 nusileido „Fortitudo“ ekipai.


B divizione laukia įdomi akistata tarp FSB „Zenito“ ir „Signalizacija.lt“ ekipų.


„Zenitas“ dar gali finišuoti ketvirtas, bet turi ne tik laimėti, o ir tikėtis FK VU MIF pralaimėjimo. Tuo metu „Signalizacija“ gali aplenkti tą patį „Zenitą“, jei sugebės prieš jį laimėti.


Taigi, laukia įdomus mačas ir tiesioginė kova dėl geresnio finišo turnyrinėje lentelėje. Priminsime, kad pirmąsias tarpusavio rungtynes „Signalizacija“ laimėjo 4:2, bet „Zenitas“ šįkart tikrai gali nustebinti.


Paskutinėse B diviziono rungtynėse vicečempionas FK „Eksperimentas“ susitiks su turnyrinės lentelės priešpaskutinėje vietoje esančiu MSC klubu.


MSC sezoną jau seniai palaidojo, o „Eksperimentas“ finišuoti nori aukštai pakelta galva.


Šiame sezone jie jau buvo įveikę MSC rezultatu 4:2, tad dar viena pergalė – šių rungtynių tikslas.


„Norisi laimėti prieš MSC komandą ir pabaigti sezoną pergalingai. Kaip ten bus, pamatysime šįvakar, bet tikimės ko geriausio“, – prieš šį mačą kalbėjo „Eksperimento“ vadovas Edvin Moroz.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado00000000
2FK Rotalis00000000
3SKK Oniksas00000000
4FK Fortitudo00000000
5FK Polivektris00000000
6FK Rytas00000000
7Eagle Team - Žibintas00000000
8Maracana00000000
9FC IndEx00000000
10FK Eksperimentas00000000

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 1

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Birželis   2020
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Mūsų partneriai: