2020-06-23

A diviziono apžvalga: lyderiai neklumpa

Praėjusį ketvirtadienį visos penkerios rungtynės buvo sužaistos ir A divizione. Stipriausiame MFL divizione lyderiai „El Dorado“ ir „Green Town - Eagle Team“ išlaikė pergalingą tempą nors jis nebuvo vienodas. Užtikrinta pergale sezoną pradėjo ir praėjusių metų prizininkai „Maracana“. Apie jų ir kitų komandų pergales – turo apžvalgoje.

A diviziono II-ojo turo rezultatai:

Eil.Nr. Turas Data Laikas Šeimininkai Svečiai Rezultatas Stadionas
5 2 2020-06-18 19:40:00 FC IndEx SKK Oniksas - TEC 5:4 I "Fanų" ketvirtis
6 2 2020-06-18 19:40:00 Maracana FK Eksperimentas 5:1 II "Fanų" ketvirtis
7 2 2020-06-18 20:40:00 FK Rotalis FK Fortitudo 1:4 I "Fanų" ketvirtis
8 2 2020-06-18 20:40:00 FK Polivektris El Dorado 2:4 II "Fanų" ketvirtis
9 2 2020-06-18 21:40:00 FK Rytas GREEN TOWN - FK Eagle Team 5:6 I "Fanų" ketvirtis

37. A divizione įvarčių ir vėl buvo daugiau nei B divizione. Komandos bendrai įmušė 37 įvarčius, o tai yra net 7,4 įvarčio per rungtynes.

Comeback. Šis angliškas terminas kuo puikiausiai tiko „Green Town - Eagle Team“ ekipai, kur iškovojo antrąją sezono pergalę. Visgi, vienu metu atrodė, kad „Ereliai“ pralaimės, nes net 1:5 atsiliko prieš „Ryto“ klubą. Tačiau „Eagle Team“ susiėmė, pradėjo mušti įvarčius ir likus minutei iki rungtynių pabaigos, jau įsiveržė į priekį rezultatu 6:5 bei galiausiai šventė pergalę.

„Noriu pagirti „Ryto“ komandą. Neatsimenu, kada juos mačiau tokius užsivedusius. Mes patys galbūt rimtai nenusiteikėme rungtynėms ar tikėjomės varžovą apžaisti viena koja. Kai praleidome penkis įvarčius, jau reikėjo išlieti devintą prakaitą, kad laimėtume šias rungtynes. Džiugu, kad tai pavyko padaryti“, – po rungtynių sakė „Eagle Team“ vadovas Aleksandr Dergačiov, kuris dar prieš rungtynes su komanda pasidžiaugė įteiktais šimtųjų rungtynių marškinėliais.

Šviežesni. Kiti lygos favoritai „El Dorado“ iškovojo lengvesnę pergalę ir 4:2 nugalėjo FK „Polivektrį“, kuriems tai buvo pirmosios sezono rungtynės. „Polivektris“ pirmasis pelnė įvartį, tačiau „El Dorado“ gan greitai rezultatą išlygino, o antrajame kėlinyje jį ir persvėrė.

Kaip kalbėjo „El Dorado“ vadovas, jie aikštėje atrodė šviežesni nei varžovai. Koją „Polivektriui“ pakišo ir gautos geltonos kortelės, nes vienu metu į vartus stojo Valentin Baranovskij, kurį „El Dorado“ ekipai pavyko nuginkluoti.

„Emocijos geros, nes pasiekta pergalė, o varžovai, matosi, pailsėję gerai. Mes ilsėjomės taip pat, bet truputį atrodėme geriau, gal todėl, kad jau turėjome keletą rungtynių.

Sakyčiau, kad buvome truputį šviežesni“, – sakė „El Dorado“ vadovas Martynas Rašinskas.

Pasiilgo. Antrajame ture pirmąsias savo rungtynes sužaidė „Maracana“ klubas. Praėjusių metų bronzos laimėtojai sužaidė labai gerą mačą ir 5:1 nugalėjo FK „Eksperimentą“.

„Maracanos“ treneris Arvydas Macijauskas pabrėžė, kad jie labai rimtai ruošėsi rungtynėms su „Eksperimentu“, kuris pirmajame ture nugalėjo „Rotalį“. Prie pergalės prisidėjo ir ilgas atsarginių suolas bei pasiilgtas futbolas.

„Matėme, kad pirmajame ture „Eksperimentas“ nugalėjo „Rotalį“, todėl žinojome, kad tai rimta komanda ir ruošėmės šioms rungtynėms. Visi vyrai buvo pasiilgę futbolo, todėl gausiai susirinko į rungtynes. Turėjome ir naujoką – Albertą Voskunovičių, kuriam pavyko puikiai įsilieti į mūsų taktines schemas. Žaidėme užsivedę, pagal planą ir pavyko užtikrintai laimėti. Prie mūsų susižaidimo prisidėjo ir tas faktas, kad iki sezono pradžios sužaidėme nemažai draugiškų rungtynių“, – kalbėjo A.Macijauskas.

Pavyzdys. Tuo metu „Eksperimentui“ toks „Maracana“ žaidimas paliko didelį įspūdį ir tapo pavyzdžiu, kaip reikėtų žaisti A divizione.

„Nors ir pralaimėjome žymiai stipresnei komandai, nuotaikų tai nesugadino, nes čia A divizionas ir čia su visomis komandomis bus labai sunku žaisti. Šiose rungtynėse vyrai kovojo iki galo, gaila, buvo daug broko ir bloga realizacija. Jeigu įmuštume daugiau nei vieną įvartį, rungtynės būtų buvusios kitokios. „Maracana“ daug judėjo taktiškai, žinojo, ką daryti aikštėje. Jie taip pat yra fiziškai pasirengę tokiam čempionatui. Tikėkimės, kad ir mes ateityje tapsime panašia komanda, kuri galėtų duoti daug kovos kitoms komandoms“, – sakė „Eksperimento“ vadovas Edvin Moroz.

Pirmoji. Pirmąją pergalę šiame sezone iškovojo FC „IndEx“ klubas, kuris 5:4 nugalėjo SKK „Oniksą - TEC“. „IndEx“ šiame mače visą laiką pirmavo, bet patys vos neprisižaidė ir leido varžovams priartėti.

Tačiau pasiekti pergalę pavyko ir „IndEx“ vadovas Eduard Grudinskij liko laimingas iškovotais trimis taškais. Tiesa, vienam iš komandos lyderių labiausiai įsiminė varžovų vartininko trauma.

„Po rungtynių emocijos pozityvios, nors rungtynių metu buvo blogų momentų ir emocijų. Mes visada stengėmės išlikti geros nuotaikos, pozityvios emocijos, nepriklausomai nuo to pralaimėjome ar laimėjome, kad išlaikytume geresni mikroklimatą komandoje. Labiausiai rungtynėse man įsiminė varžovų vartininko ir jų pačių gynėjo susidūrimas pačioje rungtynių pabaigoje. Nuoširdžiai linkime vartininkui kuo greičiau pasveikti ir kuo greičiau grįžti į aikštę. Nesileisiu į smulkmenas, bet mes pasielgėme pagal visas FairPlay garbės taisykles, atsisakėme įmušti 100% įvartį ir paskui dar buvome pasiųsti, tik vienas iš gynėju padėkojo už garbingą žaidimą“, – kalbėjo E.Grudinskij.

„Nuo rungtynių pradžios buvome priekyje, viskas kaip ir vyko gerai ir stabiliai. Antro kėlinio viduryje rezultatas buvo 5:2 ir viskas kaip ir gerai, bet per minutę padarytos dvi žiaurios klaidos ir varžovas mums jų neatleidžia – 5:4! Visą likusį laiką vyrauja įtampa ir intriga, tačiau atlaikome varžovų spaudimą ir išlaikome minimalią persvarą, nes išeiname su trimis taškais! Valio! Pirmi taškai šiame sezone ir tikėkimės čia bus geras startas!“, – džiūgavo „IndEx“ vadovas Eduard Grudinskij.

Pirmasis. „IndEx“ ekipai tai buvo pirmoji pergalė, o „Oniksui - TEC“ – pirmasis pralaimėjimas. „Onikso - TEC“ klubui tai taip pat buvo šimtosios rungtynės MFL lygoje, todėl pralaimėjimas pačių geriausių emocijų nesukėlė.

Pats rungtynes greitosios pagalbos automobilyje užbaigęs, bet rimtų sužalojimų išvengęs „Onikso“ vartininkas Edvardas Ruskan sakė: „Pirmasis pralaimėjimas, žinoma, emocijos ne kokios, bet nepaisant pralaimėjimo, nemanau kad atrodėme blogiau už „IndEx“. Atvirkščiai, sukūrėme daugiau progų. Pradžia buvo uraganinė: 3 minutės – 3 įvarčiai. Nors pirmi pelnėme įvartį, bet vėliau iš karto praleidome du, todėl „IndEx“ galėjo jau nuo pradžios remtis kontratakų taktika. Nepaisant to, dar pirmame kėlinyje galėjome išlyginti ir persverti rezultatą, bet kamuolys niekaip „nėjo“ į vartus. Gaila, kad kiek per ramiai pradėjome rungtynes ir tai atsiliepė galutiniam rezultatui. Tiesą sakant, pamiršau prieš  rungtynes, kad laukia jubiliejinės 100-sios MFL rungtynės. Gal tai labiau motyvuotų komandą? Pabaigoje du gražius įvarčius pelnė Deividas Linauskas, bet iki lygiųjų dar pritrūko vieno įvarčio“, – jau iš ligoninės grįžęs sakė E.Ruskan.

Atsitiesė. Po pirmajame ture patirto pralaimėjimo „Green Town - Eagle Team“ klubui, antrajame ture atsitiesė FK „Fortitudo“ ir 4:1 nugalėjo FK „Rotalį“, kuriam tai buvo antrasis pralaimėjimas iš eilės.

„Fortitudo“ pirmi praleido įvartį, tačiau dar iki pertraukos patys pasižymėjo tris kartus ir įgavo užtikrintą persvarą, kurią antrajame kėlinyje tik dar labiau padidino. „Fortitudo“ ekipai nesutrukdė ir tai, kad vienu metu jie dėl geltonos kortelės žaidė mažumoje.

„Rungtynių pradžia buvo klampi ir sunki, bet po to susižaidėme, atradome savo komandinį žaidimą ir mušėme tris kartus. Varžovai buvo emocingi, mes taip pat, bet galbūt emocijos „Rotaliui“ ir pakišo koją. Mes su tuo ateityje turėsime tvarkytis. Šiaip vyrai atidavė visas jėgas, po rungtynių matėsi, kokie jie yra pavargę. Net kai žaidėme mažumoje, puikiai gynėmės, neleidome varžovams kažko pavojingo sukurti. Kovingumas ir komandinė dvasia leido pasiekti pergalę“, – po rungtynių konstatavo „Fortitudo“ puolėjas Ignas Kirsnys.

Rinktinė. Pergales iškovoję klubai ir turi savo atstovus antrojo turo rinktinėje. FK „Fortitudo“ ir FK „El Dorado“ – po du atstovus, o „Maracana“, FC „IndEx“ ir „Green Town - Eagle Team“ – po vieną.