2020-09-14

B diviziono apžvalga: lyderių lygiosios ir naujas veidas trečioje vietoje

B divizione praėjusį ketvirtadienį buvo sužaistas keturioliktasis turas. Nors jame daug įvarčių įmušta nebuvo, tačiau buvo sužaista svarbi lyderių dvikova, o taip pat į trečią vietą pakilo pirmą kartą šioje pozicijoje esantis SFK „Novovileisk“ klubas. Apie šių ir kitų komandų rungtynes skaitykite turo apžvalgoje.

130 14 2020-09-10 21:40:00 FK Riešė FK Volcano 2:0 I "Fanų" ketvirtis

15. B divizione rezultatyvumas dar labiau krito. Keturioliktajame ture buvo įmušta net 12 įvarčių mažiau nei savaitę prieš tai. Iš viso per penkias rungtynes buvo pelnyta 15 įvarčių, o tai vos 3 įvarčiai per rungtynes.

Lyderiai. B divizione keturioliktasis turas lėmė lyderių tarpusavio akistatą. Pirmaujantis FK VU MIF susikovė su antroje vietoje ir trimis taškais mažiau turinčiu FK „Alyčiu“. Kova buvo tikrai graži, futbolas greitas, bet rungtynės pasibaigė lygiosiomis 1:1. „Alytis“ pirmasis pelnė įvartį, bet FU VU MIF, artėjant rungtynėms link pabaigos, rezultatą išlygino ir neleido varžovams prie jų priartėti. Komandas ir toliau skiria 3 taškai.

„Geros ir kovingos rungtynės. Pirmajame kėlinyje mes valdėme rungtynes, antrajame jau varžovai pradėjo spausti. Tikrai geros rungtynės, vyrai pasistengė ir juos galiu tik pagirti. Sakyčiau, kad lygus rezultatas yra dėsningas, atsižvelgiant į rungtynes. Komandas vis dar skiria trys taškai, bet tiek jie, tiek mes pratęsėme nepralaimėtų rungtynių seriją. Sezono dar liko nemažai, todėl manau, kad taškus gali išbarstyti tiek jie, tiek mes, todėl stengsimės tokį žaidimą išlaikyti iki pat sezono pabaigos ir kovoti dėl pirmosios vietos“, - po rungtynių sakė „Alyčio“ vadovas Mykolas Adamavičius.

Nustebę. Savo geru žaidimu liko nustebę patys MTG žaidėjai. MFL debiutantai šiame ture pelnė daugiausiai įvarčių ir net 4:1 nugalėjo „WorldOne United“ ekipą, juos nustumdami net į šeštą vietą. Pačiai MTG ekipai tai buvo vos antroji sezono pergalė.

„Nuotaikos tikrai labai geros. Pasikalbėjus su žaidėjais, daugelis išėjo namo labai maloniai nustebę komandos žaidimu. Rungtynes vertiname puikiai, buvo daug kovos ir noro laimėti. Ilgai kamuolys nerado tinklo, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje įmušėme pirmi ir tai buvo svarbu. Antrajame kėlinyje greitai įmušti dar 2 įvarčiai, leido tikėtis pergalės. Pagaliau rungtynes sužaidėme kaip komanda. Vienas kitą palaikydami, padrąsindami ir tai davė savo rezultatų bei nenustojome kovoti po 1 įmušto įvarčio“, - sakė MTG narys Valdemar Dorniak.

Lygiosios. Šiame ture buvo užfiksuotos dar vienos lygiosios rezultatu 1:1. Taip sužaidė FC „Žalia Raudona“ ir FK „Ąžuolas“. „Ąžuolo“ ekipai tai buvo antrosios lygiosios iš eilės. Tiesa, „Žalia Raudona“ komanda galvoja, kad ji visgi šiose rungtynėse sukūrė daugiau progų ir buvo vertesni pergalės, bet bendrai dėl lygiųjų „Žalia Raudona“ nesisielojo ir labiau džiaugėsi pagerėjusiu komandos žaidimu.

„Nuotaikos geros, nes žaidimo kokybe esame patenkinti. Šį sezoną pagrindinės sudėties žaidėjus persekioja traumos, tai džiaugiamės, kad puikiai tobulėja visi žaidėjai, netgi tie, kurie anksčiau žaisdavo mažai minučių. Varžovai buvo labai pajėgūs, greiti ir techniški, tačiau mes sukūrėme daugiau pavojingų momentų negu jie, o mūsų gynyba irgi žaidė gerai – vos 3-4 klaidos per rungtynes. Šįkart mums tiesiog šiek tiek pritrūko sėkmės progų realizavime. Iš šių rungtynių labiausiai patiko mūsų komandos aktyvi gynyba be kamuolio ir drausmė, laikantis žaidybinio plano“, - sakė „Žalia Raudona“ vadovas Sigitas Stasevičius.

Krenta. MSC ekipa toliau krenta. Jie nukrito jau į ketvirtą vietą, po to kai pralaimėjo ketvirtąsias rungtynes iš eilės. Šįkart MSC 1:3 pralaimėjo SFK „Novovileisk“ klubui. Komandos vadovas Adomas Kripas tuo tikrai nebuvo patenkintas.

„Blogai. Per daug pralaimėjimų ir niekaip iš tos duobės neišlipame. Kai gynyba atrodo pakankamai gerai, su puolimu nesusitvarkome...“, - sakė A.Kripas.

„Noriu pagirti varžovų gynybą, aukšti gynėjai lengvai susitvarkė su mūsų puolimu. Tiesa, mūsų komandoje po truputį atsiranda kova, bet jos per mažai, kad laimėtume“, - pagyrų ir varžovams skyrė A.Kripas.

Treti. O pagyrų jiems tikrai reikia. SFK „Novovileisk“ laimėjo trečias rungtynes iš eilės ir pakilo net į trečią vietą, kurioje komanda dar nėra buvusi. „Novovileisk“ tokia sezono eiga labai džiaugėsi, o pačias rungtynes plačiai aprašė savo facebook puslapyje.

„Tiems, kurie domisi, ne paslaptis, kad MFL B Divizione vyksta labai konkurencinga kova dėl 3 vietos. Net 4 komandos viena kitai kvėpuoja į nugarą. Prieš rungtynes su MSC mes buvome būtent ta paskutinė, ketvirta komanda, turinti mažiausiai taškų iš mūsų magiško ketverto.

Liekant pusvalandžiui iki dvikovos, susirinkę trečiame Fanų stadiono ketvirtyje, stebėjome, kaip vienas iš mūsų tiesioginių konkurentų dėl 3 vietos – „WorldOne United“ gauna malkų nuo autsaiderių – MTG. Toks scenarijus tapo puikia motyvacija atkeršyti MSC už pralaimėjimą pirmame rate. Tuolab, kad surinkome tikrai gerą sudėtį.

Ką gi, teisėjui paskelbus rungtynių pradžią, prasidėjo vakarėlis. Žaidimą pradėjome labai užtikrintai. Stengėmės spausti varžovus ir, kas svarbiausia, nepanikuoti gynyboje. Įdomu tai, kad kėlinio viduryje pasiteisino ne mūsų puolėjų spaudimas, o greita kontrataka po nesėkmingo varžovų kampinio. Atėmęs kamuolį iš puolėjo, mūsų bombardierius, Igor Kozlov, įsibėgėjo dešiniame krašte ir stipriu smūgiu, maždaug iš 17 metrų, paleido kamuolį į tolimą Valerijaus Krasockio vartų kampą. 12 minutė, pirmaujame 1:0.

1:0 - tai slidus rezultatas. Tuo labiau, šį sezoną tik 1 kartą buvome prasileidę mažiau 2 įvarčių (neskaičiuojant techninės pergalės prieš MTG). Taigi, spaudžiam! Po praleisto įvarčio, MSC nukreipė į ataką visas savo jėgas ir visiškai pamiršo apie gynybą.  17 minutę, paskutinis prie savų vartų likęs gynėjas, vietoje perdavimo komandos draugui krašte, sugalvojo parodyti savo šokių įgūdžius mūsų centro saugui, Denis Aksionov, kuris, beje, žaidė paskutines rungtynes už SFK „Novovileisk“. Kas žaidė su Denisu, žino, kad Denisas tokių progų nepaleidžia. Atėmęs kamuolį Dinia greitai susiorientavo ir atliko perdavimą mūsų žaidžiančiam treneriui Artūr Sikorskij. Gerbdamas Deniso kovingumą, Sikora žinojo, kad neturi jokios teisės neišnaudoti duotos progos. Išnaudojo! Pirmaujame 2:0. Su tokiu rezultatu išėjome į pertrauką.

Po pertraukos į aikštę žengėme užtikrintai. Tačiau, futbolo Dievas sumąstė pridėti šiek tiek intrigos šitai dvikovai. Kėlinio pradžioje prasileidome įvartį po varžovų auto. 30 minutė. Pirmaujame 2:1.

Po praleisto įvarčio, geras 7-8 minutes, jautėsi šiokia tokia panika gynėjų žaidime. Tačiau, kai mums pavyko apsiraminti, vėl pratęsėme spaudimą. 44 rungtynių minutę įžaidėme kampinį. Tačiau varžovai perėmė kamuolį ir atrodė, kad įdomi kombinacija niekuo nepasibaigs... Bet taip tik atrodė. Realybėje, varžovų gynėjai neišsiaiškino tarpusavyje, kuris iš jų turėtų išmušti kamuolį. Šiuo išsiblaškymu pasinaudojo, puikias rungtynes turėjęs bei neseniai prie mūsų komandos prisijungęs, Jevgenij Ravda. Smūgis, įvartis ir 3:1. Šis rezultatyvus veiksmas buvo paskutinis šioje sunkioje dvikovoje.

Varžovai davė gerą kovą ir antrame kėlinyje tikrai privertė mus ir mūsų žiūrovus pasijaudinti. Pagarba varžovams. O didžiausia pagarbą išreiškiame Novovileisko vyrams, kurie tikrai galingai kovojo bei mūsų žiūrovams, kurie dėl mūsų pergyvena. Po pergalės žengėme į 3 vietą čempionato lentelėje“, - rungtynes aprašė SFK „Novovileisk“.

Nepatenkinti.Nors FK „Riešė“ laimėjo savąsias rungtynes, jie savo žaidimu neliko patenkinti. Šiame ture „Riešė“2:0 nugalėjo FK „Volcano“, o abu įvarčius pelnė Arnoldas Čepkauskas. Visgi komandos kapitonas Tomas Guiskis turėjo priekaištų visai komandai ir sau pačiam.

„Žaidėme prastai. Nors laimėjome, tikrai neturime kuo džiaugtis. Varžovai tik gynėsi ir leido mums laikyti kamuolį visą laiką. Turėjome įmušti žymiai daugiau įvarčių, bet nesugebėjome to padaryti. B divizione mums tikrai sunku, todėl turime gerinti savo žaidimą. Aišku, trys taškai yra gerai, bet žaidimas tikrai nėra geras“, - sakė T.Guiskis.

Penketas. Po keturioliktajame ture įmuštų įvarčių, dėl rezultatyviausio žaidėjo B divizione titulo varžosi daug žaidėjų, o net penki pirmaujantys žaidėjai yra pelnę vienodą skaičių įvarčių. Aivydas Ruškys („Alytis“), Paulius Baradinskas (MSC), Daniel Šaputko (VU MIF), Igor Kozlov („Novovileisk“) ir Martynas Barkauskas („Ąžuolas“) – visi jie yra įmušę po 10 įvarčių.

Rinktinė. Šio turo B diviziono rinktinėje turime net šešių komandų žaidėjus. Du atstovus turi SFK „Novovileisk“, o po vieną – FK „Alytis“, FK VU MIF, FK „Riešė“, FC MTG ir FK „Ąžuolas“.