2022-06-06

A divizionas. Rekordinė sasyska, Alyčio revanšas ir taktiniai pasižaidimai

Antrojo rato pradžia driokstelėjo rekordinę įvarčių salvę. Jei tiksliau ir konkrečiau, tai driokstelėjo GREEN TOWN - FK Eagle Team, tačiau savo pergalių seriją pratęsė iš dviejų įvarčių minuso išlipęs FK Alytis, turėjo kuo džiaugtis ir į medalius su neslepiamais lūkesčiais žvelgiantys FK Fortitudo vyrai, nelabai liūdėjo ir po trijų nesėkmių laimėjimą pagaliau pasiėmusi El Dorado.

O visi likę pagrindo džiaugsmams neturėjo. Nes koks gi gali būti džiaugsmas po pralaimėjimo.

REZULTATAI.

TAKTIKA. Vilniečių ir Fortitudo akistatos šį sezoną atkakliai laikosi plano sutilpti į 7 įvarčius. Tiesa, Viniečių liūdesiui, iš tų 7 įvarčių standartiškai bent 4 muša Fortitudo. O tai reiškia, kad ir visi 3 taškai standartiškai keliauja į pernykščių MFL vicečempionų kraitį. Taip nutiko pirmame rate, kai Fortitudo laimėjo 4:3. Taip nutiko ir antrame rate.

Tiesa, šįkart siužetas buvo truputėlį labiau paturbintas. Jei pirmame susitikime Fortitudo nuolat veržėsi į priekį, o Vilniečiai – vijosi, tai nūnai jie ne tik lygino, bet ir patys buvo apturėję pranašumą. Tik labai jau trumpam, probėgšmiais, minutėlei kitai.

Fortitudo tradiciškai pasirinko žaidimą nuo gynybos, tačiau toje gynyboje bene pirmą kartą šį sezoną dominavo Arnas Levonauskas. Taip, etatinis Fortitudo goleodoras rungtynėse su Vilniečiais žaidė savotiško libero pozicijoje, dengė laisvas erdves, perimdavo netikslius perdavimus – ir momentaliai pervesdavo žaidimą į ataką. 7 min. būtent po Arno perimto kamuolio prasidėjusi fortitudininkų kontra baigėsi efektingu Igno Kirsnio driblingu prie Vilniečių vartų ir pirmuoju įvarčiu.

Antrojo teko palūkėti visas 20 minučių, o per tą laiką Vilniečiai pagaliau atrakino Fortitudo gynybą ir po gražios kombinacijos Viktor Bartosevič rezultatą palygino. Antro kėlinio pradžioje I. Kirsnys nustebino varžovus smagiu smūgiu iš oro, tačiau 33 ir 34 minutėmis žiūrovus ant kojų jau kėlė Vilniečiai.

Iš pradžių Albertas Voskunovičius galingu smūgiu pramušė Titą Vitkauską, o po minutės etaloninė kelių perdavimų ataka baigėsi tiksliu Ruslano Tamilino smūgiu galva. Atrodė, kad Fortitudo gynyba byra į detales, o savo žaidimą pagavę Vilniečiai tuoj nuskries į pergalingus tolius, bet. 36 min. iš gynybos į puolimą pasijungęs A. Levonauskas pykštelėjo iš toli ir su dėkingo rikošeto pagalba rezultatą palygino.

O dar po minutės Fortitudo žaidėjų presingas davė vaisių, aikštės viduryje perimtas kamuolys pateko į Karolio Zairio kojas – o iš jų nuskriejo į patį viršutinį varžovų vartų kampą. Per likusias 13 minučių Vilniečiai iš visos sveikatos atakavo Fortitudo vartus, lipo, laužė ir daužė, bet fortitudininkai atsilaikė – ir pasiėmė užtarnautą pergalę.

KOMENTARAS„Nors varžovai ilgiau kontroliavo kamuolį, bet mes geriau išnaudojome savo progas – ir laimėjome. Beje, įvarčiai tikrai gavosi neprasti, žiūrovų reakcija buvo labai iškalbinga. Mūsų planas buvo – išlaukti savo progų ir nubausti varžovus. Mėgėjų futbole tai ne visada pavyksta, bet šįkart mes beveik tobulai įgyvendinome savo taktinius sumanymus“, – po rungtynių LIVE studijoje konstatavo I. Kirsnys.

Pergalė Fortitudo ekipai leido turnyrinėje lentelėje pasivyti trečioje pozicijoje buvusią FK Rytas ekipą. Tuo metu Vilniečiai su 6 taškais lieka šeštoje vietoje. „Tikrai verta dėmesio komanda, turinti gerų žaidėjų, galinčių ir su kamuoliu žaisti, ir atakas organizuoti, ir gynyboje darbuotis. Linkiu, kad Vilniečiai atimtų taškus iš mūsų konkurentų, manau, kad taip žaisdami jie dar turės tokių progų. O mes tikimės išsilaikyti pergalių kelyje, panašu, kad atradome sėkmingo žaidimo braižą, atrodome gyviau, užtikrinčiau. Čempionate laukia dar daug rungtynių, bet mūsų tikslas aiškus – užsikabinti medalius. O kokios prabos – bus matyt“, – teigė Ignas.

DOMINATORIAI. Šiaip jau medalių prabos pasirinkimas šį sezoną yra gan aiškus – sidabras arba bronza. Nes auksas iš esmės jau žiba Eagle Team plunksnose. Po pergalės 14:2 prieš TEC Ereliai turi jau 8 pergalių seriją – ir geriausią savo startą MFL istorijoje.

Ką galima parašyti apie rungtynes, kuriose viena komanda kitą įveikia 12 įvarčių pranašumu? Ir tą pranašumą, beje, susikrauna per 36 minutes. Rungtynių pradžia anaiptol nežadėjo tokios akivaizdžios Eagle Team persvaros. Taip, pirmas įvartis krito jau 1 min., kai Ereliai be didesnio pasipriešinimo praskrodė TEC gynybą ir Justinas Vilavičius pasiuntė kamuolį į vartus.

Jau po minutės TEC vartininkas Dominyko Ladygo parideno kamuolį Tadui Švaikevičiui ir pastarasis nesikuklindamas paspyrė jį į tuščius vartus. O ir trečiasis įvartis, kurį 11 min. baudos smūgiu pelnė Marius Linkevičius nebuvo pernelyg sudėtingas.

Tačiau TEC taip pat ramiai ir paprastai mušė savo įvarčius: iš pradžių Valdemar Šaveiko rado spragą Eagle Team gynyboje, o 12 min. po brolio Alberto perdavimo įrideno ir antrą. Įdomiausia, kad TEC gretose buvo ne prieš pat rungtynes iš Ryto perėjęs Albertas Šaveiko, bet ir Simonas Stankevičius, ir Arminas Lapinskas, ir keli perspektyvūs naujokai. O ir žaidimas nebuvo toks jau tragiškas.

Kas nutiko po to? 14 min. TEC vartininkas sugavo kamuolį už savo aikštelės ribų, arbitras paskyrė baudos smūgį, Eagle Team reikalavo raudonos ar bent jau geltonos, bet turėjo pasitenkinti T. Švaikevičiaus įvarčiu. Bet ir vėlgi – 4:2, žaidimas lyg ir apylygis, abi komandos juda, keičiasi, kombinuoja. Ir visai neatrodo, kad Ereliai tuoj ims ir užkurs pirtį varžovams.

SASYSKA. Kaip vėliau paaiškėjo, pirčiai užsikurti tereikėjo vieno neatsargaus žodžio. 16 min. TEC žaidėjas kovodamas dėl kamuolio prie šoninės linijos pargriovė T. Švaikevičių. Žaidybinis epizodas, kam nepasitaiko, ane? TEC žaidėjui pasirodė kitaip, tad po epizodo jis mestelėjo Tadui „k...., b..., Sasyska, n....“. Reikalas nutiko greta Eagle Team stovyklos, niekas lyg ir neįsižeidė, o bet tačiau... „Tadą pavadino sasyska, jis už tai 6 įteikė varžovams“, – po rungtynių lakoniškai konstatavo Eagle Team Facebook paskyra.

Štai taip. Jau po keliolikos sekundžių T. Švaikevičius perėmė kamuolį iš to paties tecininko, pateikė jį M. Linkevičiui, tas ant lėkštutės parideno Aleksandrui Lebedevui – ir jau 5:2. Erelių techninė zona smagiai suošė „sasyska, sasyska“ – ir šou prasidėjo. Per likusias pirmo kėlinio minutes T. Švaikevičius įšovė dar tris įvarčius ir į pertrauką komndos išėjo jau turėdamos 8 ir 2. O jau pačioje antro kėlinio pradžioje T. Švaikevičius atidavė asistą (ir nedidelę skolos dalį už prieš tai buvusius n asistų) Gediminui Skrockui – ir turim 9 ant 2.

Tiesa, po to kurį laiką Eagle Team šaudė tuščiais ir atrodė, kad komandoms apskritai jau viskas aišku, tad ir didelio noro dar žūtbūt primušti įvarčių kaip ir nėra. Tačiau baigiantis rungtynėms Erelių volas vėl sujudėjo – ir Vladislavas Ravdanovičius, Martynas Linkevičius bei Martynas Rumkis rungtynes užbaigė dar 5 įvarčių spurtu.

Žodžiu, tokios tokelės, akivaizdu, kad su MFL senbuviais reikia elgtis pagarbiai, jų neerzinti ir sasyskomis nemaitinti, antraip jie gali supykti, supykę – primušti įvarčių. Tiesa, T. Švaikevičiaus sąskaitoje visgi buvo 5, o ne 6 įvarčiai, nors progų turėjo visiems 10-iai. Matyt visgi terminas „sasyska“ – ne pats rimčiausias motyvatorius, nes užteko tik vienam kėliniui, ir tai tik vienai jo pusei.

Tuo metu TEC komandai motyvacijos labai stipriai trūko. Ypač antroje rungtynių dalyje, kai atrodė, kad Eagle Team aikštelėje žaidžia vieni su savimi, o varžovai laikosi šešėlyje ir stengiasi būti kuo mažiau pastebimi. Visgi norisi tikėti, kad TEC ekipai tai buvo tik bloga diena ofise, kai viskas krenta iš rankų ir kojų, o varžovai – viską pataiko. Tecininkų puolimo potencialas po Alberto Šaveikos perėjimo tikrai atrodo neprastai, komandai tik reikia rasti noro ir jėgų ne tik pulti, bet ir gintis.

PASISPARDYMAS. El Dorado ir Dinamikos rungtynės paliko keistoką įspūdį. Viena vertus, Dinamika ir vėl susirinko be keitimų, vietą vartuose vėl užėmė Sergej Viliavin, o aikštėje buvo ir keli rečiau matomi žaidėjai. Akivaizdu, kad tokiomis sąlygomis El Dorado šansai pasiimti pergalę išaugo ne procentais, o kartais. Ir eldoradininkai tą pergalę pasiėmė, tačiau ne be vargo ir ne be kančių.

Žaidimo braižas buvo gan elementarus: Dinamika masyviai ginasi ir kontratakuoja, El Dorado – rengia pozicines atakas, o pasitaikius progai – spusteli ir bando prigauti prie savų vartų kamuolį raičiojančius varžovus. Iš pradžių atrodė tik laiko klausimas, kada El Dorado pramuš, tačiau pirmi pramušė Dinamikos futbolininkai. Komandos naujokas Titas Boisaitis pasitvarkė aikštės viduryje, o Artūr Blaškevič elegantiškai pasiuntė kamuolį į El Dorado vartus.

Ir vis tiek atrodė tik laiko klausimas, kada El Dorado perlauš rungtynes. Taip ir nutiko, bet prireikės net 17 minučių ir apmaudžios S. Viliavino klaidos, kad kamuolys po Justino Baltrimavičiaus smūgio-perdavimo suspurdėtų Dinamikos vartų tinkle. O baigiantis kėliniui dinamiškųjų gynyba pabyrėjo – ir Martynas Rašinskas bei Deividas Reimaris įtvirtino eldoradininkų pranašumą.

Antras kėlinys ir vėl prasidėjo El Dorado kontrole ir pozicinėmis atakomis, o įvartį mušė Dinamika. Aukštas perdavimas iš aikštės vidurio, Valdemar Voinič galva permeta kamuolį per išbėgusį vartininką – ir 2:3. Po to jau žaidimas iš esmės vyko Dinamikos aikštės pusėje, tačiau El Dorado vis tiek sugebėjo sau apsunkinti gyvenimą, kai pirmaudama 4:2 įsimušė į savus ir suteikė Dinamikai viltį pasigauti bent tašką.

Vienok paskutinis žodis (o tiksliau – trys) priklausė El Dorado ekipai. 40 min. J. Baltrimavičius pasinaudojo dar viena S. Viliavino dovanėle, o pabaigai du rezultatyvius akordus paėmė Deividas Gineitis ir Nikita Juščenko.

Pergalė ne tik užbaigė trijų pralaimėtų rungtynių seriją, bet ir leido El Dorado ekipai nepaleisti iš akiračio dėl bronzos medalių kovojančių konkurentų – FK Rytas ir FK Fortitudo ekipų. Tiesa, žaidimu ir patys eldoradininkai nesidžiaugė, bet 3 taškai atperka visas kančias.

„Prie gražių skaičių apie gražų žaidimą kalbėti sunku. Tokiose rungtynėse turime žaisti užtikrinčiau, stengtis vengti nedovanotinų klaidų ir lengvų įvarčių. Džiugina, kad antras ratas startavo pergale ir pagaliau įsirašome tris taškus“, – rašoma El Dorado Facebook paskyroje.

Tuo metu Dinamikos atstovai lyg ir galėjo pagirti save su neprastu pasirodymu, nes žaisdami be keitimų jie ne tik nesileido mindžiojami, bet net ir patampė nervus eldoradininkams. Tiesa, už moralines pergales MFL varžybose taškų neduoda, tad vos vieną laimėjimą iš aštuonių bandymų turinti Dinamika ir toliau murkdosi turnyrinės lentelės dugne.

REVANŠAS. Kitame Fanų ketvirtyje susitiko dvi pirmaujančio trejeto komandos – ant penkių pergalių bangos į antrą vietą pakilęs Alytis ir trečioje vietoje įsitaisęs Rytas. Intrigos rungtynėms pridėjo ir faktas, kad būtent su Rytu alytiškiai patyrė paskutinį pralaimėjimą čempionate. Ir ne bet kokį, o pirmaudami 3:0 – ir finišuodami 3:4.

Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad Rytas į centrines turo rungtynes pradėjo su 7 žaidėjais, kitaip sakant – startine sudėtim ir be keitimų. Tik vėliau prisijungė 8-as žaidėjas, tačiau Alyčio gretose buvo ne tik startinis septintukas, bet ir dar 4 rezerve. Tikėtina, kad tas gyvosios jėgos pranašumas ir padėjo alytiškiams perlaužti nesėkmingai besiklosčiusias rungtynes.

7 min. Alyčio vartininkas ir gynėjai nesutarė kas turi pirmas būti prie kamuolio – ir Dominikas Stankevič netrukdomas pasiuntė jį į tuščius varžovų vartus. Kad būtų dar įdomiau, antro kėlinio pradžioje, apie 30 minutę Ryto puolėjas Viliam Novicki įmušė ir antrą įvartį.

Jei Rytas būtų įkalęs ir trečią – būtų pats tikriausias DejaVu iš pirmojo rato akistatos. Bet trečio Rytas taip ir neįmušė, nes toliau jau mušė tik Alyčio futbolininkai. 37 min. emocinį užtaisą susprogdino į ataką pasijungęs Erlandas Juška, 46 min. Erlandas prisidėjo ir prie antrojo įvarčio, grakščiai iššokęs prieš Ryto vartininką ir sukliudęs jam užfiksuoti kamuolį po Arno Šeštakausko smūgio. Nors alytiškių jėgos seko, tačiau palaikymo komanda audringai ragino kilti į kovą, o pagrindiniu leitmotyvu tapo šūksnis, kad „dar yra laiko“.

Ir tikrai, laiko dar buvo likę apsčiai – lygiai tiek kiek reikėjo pergalingiems įvarčiams. Tiesa, prieš pergalingą įvartį puikios progos neišnaudojo Ryto futbolininkai, o po to jau suveikė klasikinis futbolo dėsnis – neįmuši tu, tada į ataką pasijungia E. Juška ir po išradingo Teisio Leskausko perdavimo kulniuku smeigia į tolimą apatinį. Rytas dar mėgino surengti paskutinį varžovų vartų šturmą, turėjo ir baudos smūgį, bet savo šansais nepasinaudojo, o ant paskutinių sekundžių dar prasileido ir ketvirtą įvartį.

CHARAKTERIS„Pralošinėjome po pirmo kėlinio 0:1, antrame jie dar vieną įmušė – ir jau buvo 0:2. Labai panašios rungtynės į tas, kurias turėjome su Rytu pirmame rate, nes ketvirtą įvartį įmušėme paskutinę sekundę. Vyrai suprato, kad niekas dar nebaigta, parodė charakterį, kurio mums šiais metais tikrai netrūksta. Apskritai, mums gal net dar geriau, kai varžovai pirmi įmuša, pirmauja, tada vyrai susiima. O kai pirmaujame ir tiesiog reikia ramiai užbaigti, tada neišvengiamai kyla chaosas“, – po rungtynių konstatavo Alyčio atstovas Mykolas Adamavičius.

Pergalė leido Alyčiui įsitvirtinti antroje turnyrinės lentelės pozicijoje ir nuo artimiausių persekiotojų – Ryto ir Fortitudo atsiplėšti 5 taškais. Be to, ne taip toli ir viską laimintys lyderiai – Eagle Team nuo Alyčio skiria tik 6 taškais, arba dvi pergalės tarpusavio mačuose.

„Manau, kad geras rezultatas. A diviziono neišsigandome, žaidžiame kaip mokame, kovojame, stengiamės, chebra gerai renkasi į rungtynes, su teigiamu požiūriu. Ateiname, nes mes gyvename šia komanda, mums ji svarbi, ir tai matosi mūsų rezultatuose. Čempionatas labai įdomus, mes renkamės savo taškus, tęsiame kovą dėl aukščiausių vietų. Ir ta kova dar tikrai nebaigta, nes iki sezono galo liko 13 rungtynių, viskas gali kardinaliai pasikeisti. Ateis vasara, kažkas keisis, pasipildys, atsinaujins. Turime į kiekvienas rungtynes rinktis su ta pačia nuostata, žaisti su tokiu pat užsidegimu, nes jei dabar pradėsime skaičiuoti taškus ir dalintis vietas, tai liksime be nieko“, – gyvenimiškos patirties ir patarimų pažėrė Mykolas.

LENTELĖ.

STATISTIKA. Kai viena komanda muša 14 įvarčių – galima drąsiai prognozuoti turo rezultatyvumo rekordą. Taip ir nutiko: 39 įvarčiai per 4 rungtynes, arba 9,75 vidutiniškai. Iki šiol rekordiniu buvo 5-as turas, kai komandos sumušė 37.

Kaip beveik jau ir įprasta, rezultatyviausiai sužaidė Eagle Team. Tik tiek, kad net Erealiams 14 įvarčių nėra įprastas dalykas. O jų tikrai galėjo būti ir 20, ir daugiau. Tiesa, 14 įvarčių – Eagle Team ekipai ne rekordas, nes 2019 m. su Rieše ir 2014 m. su Amstaff būta ir po 16.

7 įvarčius varžovams išrašė El Dorado, po 4 – Fortitudo ir Alytis.

Mažiausiai – po 2 paspyrė TEC ir Rytas, su 3 pasirodymus baigė Vilniečiai ir Dinamika.

Apie gynybą košmarus sapnuoja 14 išsitraukęs TEC vartininkas. Dvigubai geriau atstovėjo 7 prasileidęs Dinamikos žaidžiantis vartininkas Sergejus. Po 4 prasileido Ryto ir Alyčio vartų sargai.

Geriausiai darbavosi Alyčio ir Eagle Team vartininkai, praleidę po 2 įvarčius, po 3 kartus iš tinklo žvejojo El Dorado ir Fortitudo vartų sargai.

SNAIPERIAI. Kelis turus pailsėjęs Eagle Team goleodoras Tadas Švaikevičius ir vėl ėmėsi mušti įvarčius. Ir primušė visus 5. Kaip jau buvo pastebėta, pirmame rate į TEC vartus Tadas sukalė 7, tad šįkart kartelę kažkiek nuleido. Užtat kiti komandos draugai ją šiek tiek pakėlė.

Marius Linkevičius prie rekordinės Eagle pergalės pridėjo 3, Vladislavas Ravdanovičius – 2 golasus. TEC puolėjas Valdemar Šaveiko taip pat atsakė 2 tiksliais smūgiais. Bet tik jis vienas ir teatsakė.

Po 2 įvarčius pelnė Ignas Kirsnys iš Fortitudo, Justinas Baltrimavičius ir Deividas Reimaris iš El Dorado, bei Erlandas Juška iš Alyčio.

Snaiperių lenktynėse – absoliučiai jokios intrigos. T. Švaikevičiaus kraityje 21 įvartis, o antroje pozicijoje esantis Augustas Trinkūnas turi sukaupęs vos 10 pataikymų.

DRAUSMĖ. Nelengva patikėti, bet taip jau yra: per visą turą niekas niekam neparodė jokios kortelės. Absoliutus 0. Nors TEC vartininkas Dominykas Ladygo du kartus rimtai baudėsi užsidirbti bent jau geltoną, tačiau arbitras Kirilas Sidorovas buvo gailestingas. Ir užtatai sulaukė Eagle Team pastabos: „Linkėjimų skiltyje asmeninis siuntinukas teisėjui. Ne pirmą kartą girdime, jog sąmoningai žaisdamas rankomis už baudos aikštelės ribų varžovų vartininkas tai daro (teisėjų manymu) „netyčia“. Na mums kaip ir pagal rezultatą turėtų būti vienodai, bet čia kažkokia taisyklė nauja gal? Vienu žo, teisėjo vakar kaip ir nereikėjo, bet ten kur jis turėjo būti – buvo absoliučiai anapus. Linkime tobulėti“, – rašoma Eagle Team Facebook paskyroje.

Sunku nesutikti, bent jau su palinkėjimais.

PROGNOZĖS. Šį kartą Apžvalgininkas iš turo kovų arenos išjojo ant balto žirgo. FK Alytis pasistengė laimėti būtent 4:2 – kaip ir buvo prognozuota, o Apžvalgininkui į turnyrinę lentelę pirmą kartą įkrito visi 3 TAŠKAI už tikslų spėjimą. Labai arti prognozės buvo ir El Dorado su Dinamika, tačiau patys sau įsimušę eldoradininkai pakišo palšą kiaulaitę ir laimėjo ne 7:2, o 7:3. Panašiai nutiko ir su Eagle Team. Tik čia jau gavosi didelė kiaula, nes buvo parašyta laimėti 6:2, o Ereliai laimėjo 14:2.

Su prognoze labiausiai paišdykavo Fortitudo. 36 min. rezultatas buvo lygus 3:3 – kitaip sakant, kaip ir buvo prognozuota. Bet po minutės Karolis Zairys nesusivaldė ir įmušė 4-ą. Taip iš puikiai numatytų lygiųjų 3:3 gavosi niekam netinkamas (išskyrus gal nebent Fortitudo) rezultatas 4:3.

Tačiau šaukštelis deguto nieko nepagadino – Apžvalgininkas turą laimėjo 5:1, o bendroje 8 turų sumoje pirmauja 23-11.