2022-06-14

A divizionas. Alyčio karma, šlapias futbolas ir sausi favoritų vartai

Visos serijos kažkada baigiasi. Pasibaigė ir Alyčio pergalingas žygis, trukęs net šešis turus. Tuo pasirūpino Vilniečiai, penktuoju bandymu tarpusavio akistatose visgi įveikė alytiškius. 

Kita vertus, Eagle Team pergalių traukinys sėkmingai įveikė jau devintą stotelę – ir nerodo jokių stabdymo ženklų. Bet juk visos serijos kažkada baigiasi, ane?

REZULTATAI.SAUSAI. Pirmoji turo dalis dovanojo tikrą paradoksą – nors iš dangaus pylėsi gausus lietus, pavertęs Fanų stadioną stovinčio vandens pelne, tačiau abejos turo rungtynės baigėsi sausais rezultatais. Tiksliau, sausai baigėsi tik laimėjusioms komandoms. Ir abiem, beje, tai buvo pirmos sausos rungtynės šį sezoną. Tikrai, paradoksas.Pirmoje Fanų stadiono aikštėje sausą pergalę 3:0 iš Fortitudo pasiėmė GREEN TOWN – FK Eagle Team. Antrasis čempionų ir vicečempionų susitikimas stokojo emocinių žiežirbų ir įtampos, o į visus esminius klausimus buvo atsakyta per pirmas 5 minutes. Fortitudo pradėjo nuo gynybos, bet 4 minutė pražiopsojo kamuolio išmetimą iš užribio – ir po Luko Vaičiūno traukė kamuolį iš tinklo. Po minutės traukė ir antrą. Įdomiausia, kad prieš Gedimino Skrocko įvartį Fortitudo turėjo puikią progą pasižymėti, bet ja nepasinaudojo – ir pagal klasikinę futbolo taisyklę – tuoj pat gavo atgalios.

Trečio įvarčio teko laukti iki 36 minutės, bet kai Tadas Švaikevičius pagaliau pykštelėjo į viršutinį vartų kampą – abejonių dėl 9-osios Erelių pergalės nebeliko. 

IŠŠŪKIAI. Analizuodami rungtynes savo Facebook paskyroje Eagle Team atkreipė dėmesį į nelengvas žaidimo sąlygas „pusiau balose“. 

„AIKŠTĖ. Pusiau balose žaisti nebuvo labai pažįstama, tačiau gan greit prisitaikėme ir pagavome kaip reikia judėti greičiau nei varžovas. Per pirmas penkias minutes įmušėm du įvarčius, nes priešininkai dar tik adaptavosi prie to, kaip reikėtų duoti perdavimus, kad jie neužstrigtų kažkur aikštės viduryje. Mes savo ruožtu stengėmės žaisti savo žaidimą, tačiau jis buvo lėtesnis nei įprasta. To pasekoje nesigavo žaisti pakankamai tiksliai, buvo nemažai broko, nepataikymų į tuščius vartus ir kitų linksmybių“, – pastebėjo Erelių Facebook paskyra.

Jei Eagle Team jau puoselėja 9 laimėtų rungtynių seriją, tai Fortitudo po 3 pergalių vėl prisiminė pralaimėjimo skonį. Ta proga Eagle Team raštininkas bakstelėjo pirštu į varžovų sudėtį, kurioje trūko Arno Levonausko ir dar eilės kertinių žaidėjų: „ROTACIJA. Kadangi į baseiną norėjo įšokti visi, stengėmės rotuotis grynai pagal 5-6 minučių žaidimo laiko principą. Smagu jog žaidimas neišsiderino, visi stengėsi, tačiau keistai ramios buvo varžybos. Be kažkokios ypatingos emocijos ar įtampos. Susidarė jausmas jog mes žinojome jog laimėsime, o varžovas atėjo „neatsivežti porcijos“. Matyt jų lyderių nebuvimas ir rotacijos stoka ir davė toną jų žaidimui. Palinkėsime jiems persigrupuoti, atrasti visus pasislėpusius lyderius ir laimėti“.

SAUSAI-2. Tik į vienus vartus įvarčiai krito ir kitame Fanų ketvirtyje, kur akis į akį stojosi El Dorado ir Rytas. Neslėpkim, iš šio mačo buvo tikimasi aistros, kūrybos ir emocijų. O gavosi kažkaip kukliai, santūriai, gal net blankokai. Tiesa, ten El Dorado savo reikalus pasprendė ne per pirmas 5, o per paskutines 12 minučių. Kitaip sakant – intrigėlė tvyrojo bent pusantro kėlinio.

Pažliugusioje aikštėje iniciatyva priklausė El Dorado ekipai, kurios gretose debiutavo du ryškūs naujokai – Arnoldas Kunigėlis ir Artūras Juchno. Abu turėjo ne vieną progą pasižymėti, abu pelnė po įvartį, A. Juchno 18 min. tiksliu perdavimu padėjo ir Edvinui Mučiniui atidaryti rungtynių įvarčių sąskaitą, o A. Kunigėlis 39 min. padėjo pasižymėti Artūrui.

Paskutinius du štrichus 44 ir 50 minutėmis prie El Dorado pergalės pridėjo E. Mučinis ir Giedrius Šoblinskas. El Dorado laimėjo 5:0, o po rungtynių komandos kapitonas Martynas Rašinskas konstatavo, kad tai buvo absoliučiai ne tokios rungtynės, kaip kad pirmame rate. „Šiandien Ryto gretose nebuvo jų pagrindinio dirigento, aktoriaus, tad varžovų komanda buvo visiškai kitokia, nei su juo. Atvirai sakant, Rytas šiandien nesurinko pajėgiausios sudėties, turėjo vos vieną keitimą, o galiausiai dar ir tas keitimas iškrito. Tačiau lengva nebuvo, nors progų turėjom daug, bet pirmą įvartį įmušėm tik pirmo kėlinio pabaigoje, o ir po to dar teko pakovoti, kol tie įvarčiais pasipylė. Tačiau žaidėm ramiai, atsipalaidavę, be įtampos, nes paprasčiausiai nebuvo kam tos įtampos kelti“, – pastebėjo M. Rašinskas. 

Beje, įtampą nuėmė ir elegantiška Ryto komandos dovana Martynui – vaizdajuostė su pirmojo rato tarpusavio akistatos įrašu. „Mano gimimų metų žmonės turėtų žinoti, kad tai yra videka kasetė. Dabar tereikia surasti iš kur nors video grotuvą – ir mėgautis reginiu“, – džiaugėsi Martynas, absoliučiai nesureagavęs į priminimą, kad visus rungtynių įrašus galima rasti Youtubėje, MFL paskyroje.

Pergalė leido El Dorado ekipai pakilti į trečią vietą turnyrinėje lentelėje, o trečią nesėkmę iš eilės patyręs Rytas smuktelėjo į ketvirtą. Komandos vadovas Olegas Miasniankinas po rungtynių sunkiai atsidusęs pripažino, kad rimtai kovai pritrūko sveikų kūnų. „Nesusirinkom. Kažkas susirgo, kažkas traumuotas, kažkas – atostogauja, arba tiesiog negali. O pas juos – visi geriausi, ir dar Juchno tiesiai iš Italijos atvyko. Gaila, kad taip nutiko, negalėjome duoti rimtos kovos, nors ir stengėmės, žaidėme, bet šansų neturėjom“, – teigė Olegas.

PERMAINOS. Tuo metu El Dorado džiaugėsi ne tik solidžia pergale, bet ir naujokų prisirašymu. Tiesa, A. Juchno ir A. Kunigėlis – anaiptol ne naujokai El Dorado ekipoje, nes pirmasis yra ne vieną sezoną žaidęs MFL eldoradininkų gretose, o antrasis su komanda stažavosi SFL žiemos taurės turnyre. „Daug kalbama apie Artūrą, bet aš norėčiau atkreipti dėmesį į Arnoldą. Jis baigė savo pasirodymą Antroje lygoje ir nusprendė tęsti karjerą pas mus. Ir jau pirmose rungtynėse įrodė, kad bus labai solidus pastiprinimas“, – teigė M. Rašinskas.

Neišvengiamai iškilo klausimas ir apie dar vieną permainą El Dorado sudėtyje. Turo išvakarėse paaiškėjo, kad su komanda atsisveikino 9 metus joje praleidęs Nikita Juščenko. O atsisveikinęs – šį turą jau debiutavo Eagle Team gretose. Va taip va. „Mums tai buvo netikėta, nes Nikita yra 95 proc. lankomumas visose rungtynėse, turnyruose, užklasinėje veikloje. Tačiau išsiskyrėme be pykčio, bendru sutarimu. Žmogus ieškojo naujos karjeros stotelės ir pasirinko Eagle Team. Mes jam linkime sėkmės ir primename, kad jis yra visada laukiamas pas mus. Gavos kaip gavos, jokių pykčių neturim. Pagaliau, vienas žaidėjas išėjo, bet mes gavome du naujus žaidėjus per transferų langą“, – priminė El Dorado kapitonas.

KARMA. Jei pirma turo dalis stiprių emocijų pašykštėjo, tai antroje vykusi Alyčio ir Vilniečių dvikova šiuos nuostolius kompensavo su kaupu. Šį sezoną du tarpusavio mačus „Arimex“ taurėje ir čempionato pirmame rate gan užtikrintai laimėję alytiškiai į turą atplaukė ant 6 pergalių bangos. Tačiau šįkart Alyčio kreiserio įgulos gretos buvo gan stipriai išretėjusios – nebuvo pagrindinio vartininko Meirūno Olisevičiaus, nebuvo puolančio gynėjo Erlando Juškos, nebuvo pagrindinio atakų kūrėjo Pauliaus Sakalio, nebuvo ir idėjinio vidurio puolėjo Mykolo Adamavičiaus. Ir apskritai, ant rezervo alytiškiai turėjo vos 1 žmogų.

Tiesa, negalima sakyti, kad Vilniečiai susirinko optimaliai. Jų gretose irgi nesimatė kelių svarbių žaidėjų, rezerve buvo vos 2 futbolininkai, tad irgi ne kažką. Visgi simbolinį pranašumą Vilniečiams suteikė pergalių garantu tampantis Tomas Rudzianiec. 7 ture sugrįžęs po atostogų jie įkvėpė komandą pergalei prieš FK Rytas, kitą turą praleido – ir Vilniečiai nusileido Fortitudo ekipa, o dabar ir vėl buvo su komanda – ir vėl paėmė pergalę.

Aišku, paėmė ne pats Tomas, o visa komanda. Vilniečiai galingai pradėjo rungtynes ir po Alberto Voskunovičiaus bei Ruslano Tamilino įvarčių 5 minutę pirmavo 2:0. Pirmo rato pradžią priminusiomis klaidomis pasitaškęs Alytis po šalto dušo susiėmė, bet jiems prireikė 22 minučių, kad pagaliau atrakintų varžovų vartus. Po Edgaro Baryso tikslaus smūgio alytiškiai turėjo ir dar kelias progas palyginti rezultatą, bet jomis nepasinaudojo – ir netrukus, pagal taisyklę, traukė kamuolį iš savų vartų.

32 min. R. Tamilin pramušė ne tai kad labai jau stipriai ar tiksliai, tačiau Alyčio vartininkui smūgis tapo neįmenama mįsle – ir kamuolys trečią kart suspurdėjo tinkle. Tiesa, tuoj pat klaidele atsakė Vilniečiai, E. Barysas smūgiavo į vartininką, bet Sergejus Kuosa komandos neišgelbėjo ir – intriga užgimė iš naujo.

Paskutinės keliolika minučių Fanų I ketvirtyje iššaukė tikrą emocijų audrą. Abiejų komandų žaidėjai iš paskutinių jėgų kilo į atakas, progos liejosi laisvai, bet kai 45 min. Arnoldas Arbočius vienu lietimu pasiuntė kamuolį į Vilniečių vartus – atrodė, kad Alytis ir vėl išlips sausas iš gilios balos.

Tačiau šįkart Fortūna kortas sudėliojo kitaip. Arba, kaip po rungtynių pastebėjo El Dorado – tiesiog karma Alyčiui grąžino skolą. 48 min. labai arti tikslo buvę Vilniečiai neslėpė nusivylimo – Viktor Bartosevič iš kelių metrų nepramušė vartininko, o T. Rudzianiec pakartotiniu smūgiu pasiuntė kamuolį į dausas. Laikas tirpo, sekundės bėgo nestabdydamas, o Alytis artėjo prie herojiškų lygiųjų. Ir čia priėjo Karma: paskutinės Vilniečių atakos metu kamuolys pasiekė V. Bartosevič kojas, pastarasis slystelėjo, bet net ir gulomis sugebėjo paspirti kamuolį – ir pataikė tiesiai į tolimą apatinį!

4:3 – ir arbitro švilpukas fiksuoja trečią Vilniečių pergalę bei trečią Alyčio nesėkmę A divizione.

KOMENTARAS. „Laimėjom, o tai svarbiausia. Chebra išpildė visus mano norus ir padarė reikiamą rezultatą. Po pirmo kėlinio pirmavom 2:0, antrame pirmavom 3:1, bet pasidavėm provokacijom, pradėjom kalbėt, mojuot rankomis – ir varžovai rezultatą išlygino. Vis dėlto, svarbiausia, kad laimėjom“, – po rungtynių lakoniškai pastebėjo Vilniečių atstovas T. Rudzianiec.

Kalbėdamas apie gaivališką rungtynių finišą T. Rudzianiec visus laurus atidavė pergalingo įvarčio autoriui V. Bartosevičiui. „Likus kelioms minutėms paleidome rungtynes, praleidom įvartį, rezultatas tapo lygus. Netrukus galėjau įmušti, bet nepataikiau į vartus, pasikeičiau – ir iš šalies žiūrėjau kaip Viktoras muša fantastinį įvartį. Krisdamas, o gal gulėdamas ant vejos, pliažo stiliumi, kažkokiu būdu pramušė – ir nuo virpsto kamuolys įskriejo į vartus. Įspūdingas įvartis. Manau, kad papuoš visus MFL gražiausių įvarčių topus“, – tikino T. Rudzianiec.

Kalbėdamas apie pergalių balansą (3 iš 9) Vilniečių vadovas teigė, kad tie pralaimėjimai nebuvo į vieną pusę. „Mes nepralaimim 5-6 įvarčiais, kiekvienai komandai duodam kovą, net ir tai pačiai Eagle Team, o ir su Fortitudo paleidom pergalę iš rankų. Matom, kad labai svarbu pasirinkti teisingą taktiką. Šiandien žaidėm 2-3-1 ir per 5 min. pelnėm du įvarčius, kontroliavom žaidimą, tik antram kėlinyje per daug atsipalaidavom. Bet pergalės, manau, nusipelnėm labiau, nei varžovai“, – konstatavo T. Rudzianiec.

ROKIRUOTĖ. Kitame Fanų ketvirtyje tarpusavyje susikibo dvi turnyrinės lentelės dugne besikapanojančios ekipos – FK TEC ir FK Dinamika. Pirmame rate tecininkai tarpusavio mačą laimėjo 8:4 – ir tai buvo paskutinės laimėtos jų rungtynės, nes po to atėjo trijų nesėkmių serija. Dinamiškieji pergalės laukė dar ilgiau – nuo pat 4 turo, kai pasigavo pabyrėjusius Vilniečius.

Ir panašu, kad Dinamikos žaidėjų pergalės alkis buvo didesnis, o noras laimėti – stipresnis. Be to, šįkart jie vartuose turėjo vartininką, o rezerve – vieną papildomą žaidėją. Žodžiu, visus įmanomus kozirius. Ir jau 6 min. Dariuš Jankovskij dviem tiksliais smūgiais išvedė Dinamiką į priekį. Nors 8 min. Artūras Bubokas rezultatą pašvelnino, bet 18 min. tas pats D. Jankovskij atstatė dviejų įvarčių persvarą.

O kai 30 min. Titas Bosaitis įkalė ir ketvirtą įvartį – Dinamikos pergalė didesnių abejonių nebekėlė.

„Mums tie 3 taškai buvo labai reikalingi, dabar turim 6, pavijom TEC, o dar ir tarpusavio mače juos įveikėm, tad gal pavyks pabėgti iš paskutinės vietos. Gal mes pagausim pagaliau tą bangą ir, kaip ir pernai, pradėsim rinkti taškus ir kilti į viršų. O šiaip, tai buvo vienos lengvesnių rungtynių šį sezoną. Matom, kad TEC turi sunkumų, puikiai juos suprantam, nes ir mums nelengva. Bet ir mes, ir jie kovojam, stengiamės. Gal ir jie pagaus savo žaidimą, kaip mes dabar kad pagavom. Aišku, ne viskas buvo idealu, bet smagu, kad prisijungė keli jauni bachūriukai, kurie prideda greičio ir energijos, nes mūsų veteranams jau to trūksta. Aš manau, kad mes turim džiaugtis galimybe žaisti futbolą, dar smagiau, kai gaunasi gera ataka, logiškas įvartis, kai visi komandos nariai sudalyvauja. Tai ir yra mūsų stiprybė. Labai tikiuosi, kad bus ir daugiau pergalių, nes chebra tikrai užsivedusi ir nori įrodyti, kad tai nebuvo atsitiktinumas“, – po mačo pareiškė Dinamikos vadovas ir žaidėjas Sergej Viliavin. 

LENTELĖ. 9 turas įnešė kelias korekcijas į turnyrinę lentelę. El Dorado pergalė ir Fortitudo bei Ryto pralaimėjimai lėmė, kad į trečią vietą pakilo eldoradininkai. Nuo aukščiausios pozicijos juos skiria net 12 taškų, tačiau antroje esantis Alytis turi tik 3 taškų persvarą, tad čia nusimato rimta kova.

Tuo metu Dinamika po pergalės prieš TEC pakilo į 7 vietą, tecininkams užleisdama paskutinę – 8 poziciją. Bet ir čia dar bus reikalų, nebent TEC neatlaikys nesėkmių svorio ir sezono eigoje pabyrės. Ko, sutikite, niekam nesinorėtų.STATISTIKA. Ką tik džiaugėmės rekordiškai rezultatyviu 39 įvarčių turiu, o dabar turim nerezultatyvų 23 įvarčių turą. Tiesa, absoliutaus antirekordo pavyko išvengti, bet tik dviem įvarčiais. 

Atsakomybę už įvarčių sausrą turėtų prisiimti Eagle Team, po 14 įvarčių benefiso išspaudusi vos 3. Bet, savaime suprantama, neprisiims. Tad belieka besti pirštu į absoliučiai tuščią turą apturėjusias ekipas – ant 0 įmuštų atžaidusį FK Rytas kolektyvą ir tiek pat įvarčių pramušusią Fortitudo komandą.

Daugiausiai – 5 įvarčius pelnė atsinaujinusi El Dorado kapela, po 4 sugrojo Vilniečiai ir Dinamika. Su 3 liko Eagle Team ir Alytis. 2 kartus įvartiniais smūgiais pasimėgavo TEC.

Gynyboje 5 išsitraukė Rytas, po 4 – Alytis ir TEC, 3 – Fortitudo ir Vilniečiai, 2 – Dinamika.

Ant šlapios vejos sausus vartus išsaugojo El Dorado ir Eagle Team.

SNAIPERIAI. Rezultatyviausiu turo žaidėju tapo 3 įvarčius pelnęs Dinamikos atakantė Dariuš Jankovskij. 

Po 2 kartus pasižymėjo Edvinas Mučinis (El Dorado), Ruslan Tamilin (Vilniečiai) ir Edgaras Barysas (Alytis).

Snaiperių rikiuotės lyderis Tadas Švaikevičius apsiribojo 1 įvarčiu, tad jo sąskaitoje nūnai – 22 per 8 mačus. 

Augustas Trinkūnas liko su 10-uku, o į trečią poziciją pakilo D. Jankovskij, surinkęs jau 9 golasus. Tiek pat turi šį turą praleidęs Alyčio Pauleta – Paulius Sakalis.

DRAUSMĖ. Turas pasipuošė 5 geltonomis kortelėmis. Jų savininkais tapo El Dorado atstovas Martynas Rašinskas, Dinamikos debiutantas Edgaras Edas Dirmeikis, Alyčio duetas – Arnoldas Arbočius ir Edgaras Barysas bei Vilnietis Ruslan Tamilin.

Beje, Martynui tai jau antras geltonas stačiakampis ir pagal šį rodiklį jis pakilo į nedrausmingiausių Top4. Dar įdomiau, kad šiame ketverte net tris vietas užima El Dorado žaidėjai, o jiems draugiją palaiko tik Povilas Malinauskas iš Dinamikos.

PROGNOZĖS. Turas šį kartą Apžvalgininkui atnešė 2 taškus už Eagle Team ir El Dorado pergales, bet Komandos rezultatą palygino antroje dalyje, kai Vilniečiai ir Dinamika paneigė jiems nepalankias prognozes. 

Lygiosios 2:2, o bendras santykis po 9 turų ir 36 rungtynių – 25:13.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado - ESFA6600375+3218
2FK Dinamika64022924+512
3FK Eagle Team - Setaltas63032415+99
4FK Rytas63032422+29
5FK Fortitudo63031418-49
6Prima Line62041835-176
7SFK Novovileisk61141627-114
8FK Alytis61141430-164

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 6

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
12 Varžybų:6
Martynas Rašinskas Komanda:El Dorado - ESFA
10 Varžybų:6
Paulius Obolevičius Komanda:El Dorado - ESFA
8 Varžybų:5
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
7 Varžybų:6
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
7 Varžybų:5
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
7 Varžybų:5
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
6 Varžybų:5
Deivydas Dzius Komanda:SFK Novovileisk
6 Varžybų:6
Evaldas Pliavga Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Artur Juchno Komanda:El Dorado - ESFA
4 Varžybų:5

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Mantas Miklaševičius Komanda:SFK Novovileisk
0 2
Daniel Bardovskij Komanda:SFK Novovileisk
0 1
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
0 1
Vitalijus Viršilo Komanda:FK Rytas
0 1
Deividas Reimaris Komanda:El Dorado - ESFA
0 1
Meirūnas Olišauskas Komanda:FK Alytis
0 1
Fahad Al Balushi Komanda:Prima Line
0 1
Paulius Zaniauskas Komanda:FK Alytis
0 1
Egidijus Grinis Komanda:Prima Line
0 1
Deivydas Dzius Komanda:SFK Novovileisk
0 1
Birželis   2023
PrAnTrKtPnŠtSk
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Mūsų partneriai: