2022-06-14

B divizionas. Tolstantis lyderių duetas ir kebeknė turnyrinės lentelės dugne

Pirmo rato pabaiga buvo pašventinta smagiais lietaus šuorais, tačiau tai nesutrukdė laimėti diviziono lyderiams: Prima Line ir SFK Novovileisk įveikė likusias Top 4 komandas – VU MIF ir Žalia Raudona, ir padidino atotrūkį turnyrinėje lentelėje. 

Prie Top 4-uko prisiartino puikią pirmo rato atkarpą sužaidusi FK Riešė, o iš dugno bando pakilti MSC, smagiai turą užbaigė ir WorldOne United. Kol kas nei viena diviziono komanda pasidavimo ir rezignacijos ženklų nerodo, tad labai tikėtina, kad ir antri sezono dalis bus pakankamai intriguojanti ir nenuspėjama. 

REZULTATAI.


GYNYBA. Dviejų karščiausių diviziono vidutiniokų mūšis baigėsi kiek netikėtai solidžia FK Riešės pergale 5:1 prieš FM Vilniaus Vytį. Tokiu būdu Vyčiai atsisveikino su turėta trijų laimėtų rungtynių serija, o štai Riešė savo pergalingą žygį pratęsė iki 3.

Įdomu, kad net 18 įvarčių per paskutinius tris turus sumušę FM VV šįkart pasižymėjo tik kartą, kai po Mato Gudačio nesėkmingo bandymo kamuolys atšoko Saimonui Vitkauskui ir pastarasis pažeme pramušė Riešės vartininką. Vargu ar kas būtų prognozavęs jog tai ir bus vienintelis rezultatyvus Vyčių išpuolis. 

Rungtynių pradžia nieko panašaus nežadėjo. Nors Riešė ir rinkosi žaidimą nuo gynybos, bet M. Gudaitis jau pirmomis minutėmis turėjo kelias progas, įmušti galėjo ir kiti Vyčiai. Bet įmušė Riešės žaidėjai – ir padarė tai faktiškai be jokio gynybinio varžovų pasipriešinimo. 6 min. po tolimo vartininko išmetimo pasižymėjo Rytis Jakavonis, 12 min. po kamuolio išmetimo iš užribio laisvai pramušė Igor Karklelis.

O kai 17 min. Eimantas Kotovas įmušė po kampinio – FM Vilniaus Vytis situacija pasidarė dar keblesnė. Riešė išrikiavo gynybinius įtvirtinimus nuo aikštės vidurio – ir tykojo varžovų klaidų  bei rengė kontras. Taktika pasiteisino – FM Vilniaus Vyčiai klimpo varžovų baudos aikštelės prieigose, o pastarieji antrame kėlinyje pridėjo dar du įvarčius – ir pasiėmė pelnytą pergalę.

„Žaidėm labai susikoncentravę, visus lūkesčius sutelkėm į gynybą, žinojom, kad varžovai turi labai pajėgius puolėjus, tad stengėmės jiems apsunkinti gyvenimą. Mūsų gynėjai sudirbo realiai be priekaištų, 100 balų“, – pareiškė Riešės vadovas Tomas Guiskis.

Kalbėdamas apie trijų laimėtų ir jau penkių – nepralaimėtų rungtynių seriją, Tomas teigė, kad sėkmę neša gerėjantis savitarpio supratimas. „Susipažinom, pabendravom, pasikalbėjom, pradėjom geriau suprasti vieni kitus. Tai padeda siekti tikslų. Turime bent 4 naujus žaidėjus, papildžiusius komandą sezono eigoje, tad vis dar lipdomės kaip komanda. Rato pradžioje buvo padaryta klaidų, bet jei jų nekartosime – viskas bus gerai“, – konstatavo T. Guiskis.

Tuo metu po geros serijos kluptelėję Vyčiai aikštę paliko akivaizdžiai nusivylę rungtynių baigtimi. Ir konstatavo, kad Riešė laimėjo ne žaidimu, o kova ir geresniu progų išnaudojimu. Ką gi, būna ir taip. Pirmo rato paskutiniame ture buvo ir daugiau komandų, kurios po rungtynių jautėsi sužaidusios geriau už varžovus, bet likusios be taškų.

LYGYBĖ. Tiesa, International Vilnius ir MSC be taškų neliko – lygiosios 2:2 padalino abiem komandom po tašką. Bet abi taip pat tuo pernelyg nesidžiaugė, nes jautėsi vertos visų 3.

„Valio, 2:2, bet nesidžiaugiam“, – po rungtynių MFL LIVE studijoje rėžė MSC vadovas Adomas Kripas. Kodėl? „Nes pagal visą rungtynių eigą galėjom imti 3 taškus. Taškas – ok, bet vis tiek norėjom visų 3“, – atkakliai tvirtino Adomas.

Vis dėlto, reikia pastebėti, kad nepaisant lygaus rezultato, International Vilnius turėjo daugiau ir rimtesnių progų prie MSC vartų, bet pastaruosius stipriai gelbėjo po 0:9 su Prima Line atsitiesęs vartininkas Lukas Rutkauskas. „Taip, mūsų vartininkas sužaidė superines rungtynes, bet ir mes turėjome progų, taip pat galėjom įmušti, o įmušę – laimėti“, – nenusileido MSC vadovas.

Kaip ten buvo iš tiesų – spręskite pažiūrėję video. Rungtynių pradžia buvo atsargi, gynybinė, abi komandos žvalgėsi ir tyrinėjo varžovus. Tik kai 17 min. Aringas Streckis tolimu smūgiu pataikė į varžovą, o nuo jo – į vartus, žaidimas pagyvėjo. International Vilnius tuoj pat surengė rezultatyvią ataką ir Valentin Senčenko nustebino net ir savo komandos draugus, iš aštraus kampo pramušęs L. Rutkauską. 23 min. dar viena IV ataka perskrodė MSC gynybą it karštas peilis sviestinį batonėlį – ir Tomaš Symulevič padarė rezultatą 2:1 IV naudai.

Antrame kėlinyje abi komandos spardė kamuolį ten ir atgal, o vienintelis tikslus smūgis įkrito po A. Streckio nevilties kupino bandymo iš aikštės vidurio. International Vilnius vartininkas nesužibėjo, prasileido į savo kampą – ir 44 min. rezultatas pasidarė lygus. Nors per likusį laiką abi komandos dar pamėgino pramušti ir trečią, bet to padaryti nepavyko.

„Sakyčiau, kad susitiko dvi lygiavertės komandos, abi žaidė taip pat nekokybiškai, abi neišvengė broko. Tad ir rungtynės buvo tokios, eeee, apie nieką. Išgimdėm tą tašką, valio, norėjom 3, gal net labiau nei varžovai, bet neįmušėm, tai taip ir pasibaigė“, – sudėliojo akcentus A. Kripas.

KALNELIAI. Antroje turo dalyje į Fanų aikštyną išrisnojo diviziono lyderių sunkioji kavalerija: Prima Line susitiko su VU MIF, o SFK Novovileisk su Žalia Raudona. 

Tiesą sakant, išvydus Novovileisk ir Žalia Raudona sudėtis abejonių dėl rungtynių baigties nebuvo. Klausimas kirbėjo tik vienas – kiek įmuš Novovileisk ir kiek leis pažaisti varžovams. Žalia Raudona gretose nebuvo VFA trenerių trijulės, nedalyvavo ir dar keli startinės sudėties žaidėjai, o ir rezervuose buvo vos 2 futbolininkai. Novovileisk sudėtis buvo kokybiškesnė, o ir rezervai – dvigubai didesni.

Tikėtina, kad varžovų komplektacija nuramino Novovileisk futbolininkus. Ir jie jau 2 min. pramiegojo kampinį, po kurio Kipras Urbanavičius pelnė pirmą įvartį. Visgi, 4 min. Deivydas Dzius privertė suklysti varžovų gynėją, o paskui pats rezultatą ir palygino. Dar po kelių minučių Lukas Kaziukevičius sėkmingai pasijungė į puolimą – ir išvedė Novovileisk į priekį 2:1.

Antro kėlinio pradžioje Novovileisk pasinaudojo kiekybine persvara ir po Pavelo Smolkovo tolimo šūvio pasidarė 3:1. O kai 31 min. D. Dzius pelnė 4-ą golasą, atrodė, kad Žalia Raudona dainelė sudainuota ir klausimų čia nebėra. Juo labiau, kad Novovileisk ir toliau atakavo didelėmis pajėgomis, kūrėsi progas, spardė į vartus. O Žalia Raudona atsakė tolimu M. Škadausko pykštelėjimu – pasidarė 2:4. Novovileisk vėl metėsi į ataką, Žalia Raudona apsigynė, surengė kontrišpuolį – ir Matas Radžiukynas iš metro įkalė dar vieną įvartį. Ir jau 3:4.

Tokia įvykių eiga akivaizdžiai neįsipaišė į Novovileisk planą. Naujavilniečių žaidimas kažkiek išsiderino, atakos prarado aštrumą, o Žalia Raudona vis dažniau tikrino varžovų vartininką tolimais smūgiais. Ir gal būtų pritikrinę iki lygiųjų, bet 42 min. P. Smolkovas paspyrė kamuolį į ŽR vartus, gynėjas žiūrėjo į vartininką, vartininkas – į gynėją. O rezultatas pasidarė 5:3 Novovileisk naudai.

Tiesa, žali ir raudoni po minutės įnešė kamuolį su Novovileisk vartininku ir dar kartą sumažino atsilikimą iki minimumo – bet tai ir buvo finalinis rungtynių įvartis.

Nors ir ne pati gražiausia, bet pergalė į Novovileisk kraitį įkratė 3 taškus ir padidino persvarą prieš Žalia Raudona ekipą iki 5 taškų. Tuo metu žali ir raudoni galėjo didžiuotis pastangomis, kovingumu, noru, tačiau taškų sąskaitoje nuo to nepadaugėjo.

LYDERIAI. Centrinėje turo dvikovoje, kur susitiko pirmą vietą divizione užimanti Prima Line ir ketvirtoje esanti VU MIF, tokių rezultato svyravimų kaip kad Novovileisk ir ŽR ketvirtyje nebuvo. Ir kalčiausi dėl to yra Prima Line futbolininkai. Pasirinkę žaidimą antru numeriu jie sėkmingai gesino Studentų atakas, o patys dar pirmame kėlinyje du kartus pramušė VU MIF vartininką Vaidotą Kazlauską – ir po to galėjo ramia sąžine slopinti varžovų polėkį pakurstyti intrigą.

Po rungtynių į tai atkreipė dėmesį ir VU MIF atstovai. „Parašykite, kad ne visada geresnė komanda laimi“, – Apžvalgininkui patarė vienas iš Stundetų. Anot VU MIF vartus saugojusio V. Kazlausko, Prima Line nelabai ir stengėsi žaisti futbolą, tiesiog koncentravosi į gynybą ir stengėsi neleisti žaisti varžovams. O ir įvarčiai krito ne patys rimčiausi. 

„Pirmas buvo rikošeto, dar ir kamuolys kažkaip keistai atšoko. O antras – po įžaisto baudos smūgio. Dauguma mūsų žaidėjų sustojo į gyvatvorę, jie parideno kamuolį laisvam ir tas pataikė į tolimą apatinį. Labai apmaudžios rungtynės, nes mes žaidėme aktyviau, daugiau atakavome, kūrėme, o jie, ypač po įmuštų įvarčių, tiesiog atsispardė ir daužė kamuolį į priekį“, – kalbėjo V. Kazlauskas.

Prima Line žaidėjas Žilvinas Danilevičius iš dalies su šiais teiginiais sutiko. „Nesiginčiju, jie ilgiau kontroliavo kamuolį, apskritai – žaidė gerą futbolą, tačiau tai nereiškia, kad VU MIF buvo stipresnė komanda. Mes turėjome savo žaidimo planą, jo laikėmės, įmušėm du įvarčius ir laimėjome. Aišku, kad tie įvarčiai pakeitė rungtynių eigą, pakoregavo ir mūsų taktiką. Turėdami persvarą mes niekur nebelėkėme, tvarkingai gynėmės iki galutinio arbitro švilpuko. Ir savo tikslą pasiekėm“, – į visus klausimus atsakė Ž. Danilevičius.

Šešios pergalė iš eilės (ir aštuonios per 9 turus) – toks rezultatas Prima Line komandai leidžia ir toliau žibėti diviziono viršūnėje. Tuo metu VU MIF  nuo lyderių jau skiria 10 taškų distancija. Ir panaikinti ją per likusius 9 turus bus labai sudėtinga. Gal net nerealu. Realesnė perspektyva – kautis dėl bronzos su Žalia Raudona ir iš lentelės dugno gelmių pakilusia Riešės komanda. 

FOTOFINIŠAS. Ant pačio vakaro ir pačio stipriausio lietaus į Fanus išstojo dvi apatinio ketvertuko komandos – FK Eksperimentas ir WorldOne United. Abi į turą atėjo nešinos pralaimėjimų serijomis: Eksperimentas penkių, o WOU – trijų. Tiesa, WOU taip pat galėjo turėti penkių pralaimėjimų seriją, bet 5-ame ture tarp pralaimėjimų įsipaišė lygiosios 3:3 su International Vilnius.

Šias rungtynes komandos vertino kaip neabejotiną galimybę pagaliau nutraukti nesėkmių seriją ir pasiimti retai jų kelyje pasitaikančią pergalę. Mačo pradžia daugiau optimizmo suteikė Eksperimentui – jau 7 min., išmetimas iš užribio virto pirmuoju Viliaus Stankevičiaus įvarčiu. Bet po kelių minučių WOU žaidėjas Anton Prokopovič ramiai praėjo aikštės viduriu ir dar ramiau pasiuntė kamuolį į varžovų vartus. Buvo galima pagalvoti, kad tai kažkiek prieš žaidimo eigą, bet kai po 5 minučių krito ir antras įvartis į Eksperimento vartus – tokių minčių nebeliko.

Ir tokia tendencija išliko visas rungtynes – į priekį veržėsi tai viena, tai kita komanda. 16 min. Eskperimento atradimas Lukas Miščiukas rezultatą išlygino, bet 23 min. WOU vadovas Victor Cachay Grande ir vėl išvedė savo komandą į priekį. 33 min. V. Stankevičius pelnė savo antrą įvartį galva – ir rezas vėl patapo lygus 3:3.

Lietus stiprėjo, balos gilėjo, o futbolininkai su vis didesne energija rengė atakas. 44 min. Fahad Al Balushi išvedė WOU į priekį 4:3, bet jau kitoje Eksperimentas dviem perdavimais surengė savo ataką, kurią tiksliu smūgiu koja užbaigė tas pats V. Stankevičius.

Siautėjančios stichijos fone rungtynės artėjo prie finišo, o rezultatas nesikeitė. Visai logiškai dėliojosi perspektyva, kad lygiai kovojusios komandos pasidalins po tašką. Bet lygiosios neįėjo į WOU planus ir faktiškai sulig paskutiniu arbitro švilpuku Emilis Tankūnas pramušė pergalingą įvartį.

„Pagaliau laimėjome, pagaliau turime rezultatą, kurio taip ilgai laukėme. Paskutinis mūsų pasirodymas buvo siaubingas, pralošėm 1:9 Riešei, tad šįkart buvom apsisprendę padaryti viską, kad tik laimėtume. Ir laimėjome prieš senus mūsų pažįstamus – Eksperimento futbolininkus. Man atrodo, kad mes buvome galva geresni, bet varžovai nepaleido mūsų, nuolat lygindavo, o pergalę išplėšėme tik paskutinę sekundę. Pirmame rate rezultatatais tikrai nežibam, nors žaidimas ir nebuvo toks jau blogas, tiesiog kartais per anksti nuleidžiam rankas, nepavyksta iki galo sukovoti. Pernai buvo kitokia sudėtis, dabar yra daug naujų žaidėjų, trūksta savitarpio supratimo. Bet žaisime toliau, kovosime, ir stengsimės, kad visi norėtų laimėti. To ir sieksime“, – po naktinio futbolo pareiškė WOU atstovas Anton Prokopovič.  

LENTELĖ. Po pirmojo rato divizione turime du ryškius lyderius – per abi komandas vos 6 taškus praradusius Prima Line ir SFK Novovileisk. Į medalius pretenduoja Žalia Raudona ir VU MIF, tačiau nederėtų nurašyti ir smagiai paskutiniu metu žaidžiančios Riešės bei po sunkaus starto prakutusio FM Vilniaus Vyčio.

Apatiniame ketvertuke komandos sprendžia savo uždavinius – kabintis, rinkti taškelius ir nelikti paskutinėje vietoje. Nors už tai ir nieko nebus, bet vis tiek – nesmagu.STATISTIKA. 10+11+9 – taip išsidėstė įvarčiai turo eigoje. Iš viso komandos sumušė 30 golasų per 5 rungtynes, vidurkis – lygiai 6 per mačą.

Rezultatyviausiai pasirodė po 5 įvarčius pelniusios Novovileisk, Riešės ir WorldOne United komandos. Su 4 įvarčiais finišavo Žalia Raudona ir Eksperimentas, tačiau taškų kraičio papildymui to neužteko.

Mažiausiai – ant apskrito 0 turą baigė VU MIF, vos 1 įvartį šįkart įspyrė FM Vilniaus Vytis, po 2 – Vilnius International, MSC ir Prima Line.

Prima Line tradiciškai pasižymėjo geriausia gynyba – 0 praleistų. Antras iš eilės sausas turas – ir trečias per 9 mačus. Pagirtina, bet o kaip kitaip surinksi 12 praleistų per pirmą ratą?

Tik 1 prasileido gynybinę uždangą nuleidusi Riešė, po 2 – Vilnius International, MSC ir VU MIF.

Daugiausiai – po 5 kamuolius iš tinklo traukė Žalia Raudona, FM Vilniaus Vytis ir Eksperimentas. Po 4 – Novovileisk ir WOU.

SNAIPERIAI. Daugiausiai įvarčių iš visų turo metu pelnė Eksperimento žaidėjas Vilius Stankevičius – 3. Jam asmeniškai tai buvo pirmieji įvarčiai antrose žaistose rungtynėse. Tiesa, sėkmės komandai tai neatnešė, bet prisistatymas MFL lygoje gavosi neprastas.

Po 2 įvarčius sumušė penki žaidėjai: įvarčių skonį prisiminė MSC snaiperis Aringas Streckis, pasižymėjo Riešės atstovas Igor Karklelis, Novovileisk duetas – Deivydas Dzius ir Pavelas Smolkovas, taip pat ir kitoje pusėje iššovęs Marius Škadauskas (Žalia Raudona).

Snaiperių rikiuotėje permainų nenutiko, nors Nedas Suokas (14 golų), Matas Gudaitis (13) ir Žydrūnas Germanas (12) turą atidirbo ant sauso davinio. 

DRAUSMĖ. 5 rungtynės – 3 įspėjimai. Juos išvydo Domantas Ežerskis (Žalia Raudona), Edas Lakavičius (VU MIF) ir Lukas Miščiukas (Eksperimentas).

PROGNOZĖS. Šį kart Apžvalgininkas su prognozėmis nesužibėjo. Pataikyta tik su Riešės ir Prima Line pergalėmis, tuo met MSC paneigė prognozę apie pralaimėjimą International Vilnius komandai, taip lygiųjų nebuvo Novovileisk ir Žalia Raudona dvikovoje, o WOU išplėšė pergalę iš Eksperimento.

Turo rezultatas 2:3 Komandų naudai, o bendras santykis po 9 turų: Apžvalgininkas 34 – 15 Komandos.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado - ESFA7700428+3421
2FK Dinamika75023628+815
3FK Eagle Team - Setaltas74032816+1212
4FK Rytas7304272709
5FK Fortitudo73041723-69
6Prima Line73042338-159
7SFK Novovileisk71152034-144
8FK Alytis71151534-194

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
15 Varžybų:7
Martynas Rašinskas Komanda:El Dorado - ESFA
10 Varžybų:7
Paulius Obolevičius Komanda:El Dorado - ESFA
8 Varžybų:5
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
8 Varžybų:6
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
8 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
7 Varžybų:7
Deivydas Dzius Komanda:SFK Novovileisk
7 Varžybų:7
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
6 Varžybų:5
Artur Juchno Komanda:El Dorado - ESFA
6 Varžybų:6
Žydrūnas Germanas* Komanda:Prima Line
6 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Mantas Miklaševičius Komanda:SFK Novovileisk
0 2
Matas Jaudzemas Komanda:El Dorado - ESFA
1 0
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
1 0
Deivydas Dzius Komanda:SFK Novovileisk
0 1
Paulius Zaniauskas Komanda:FK Alytis
0 1
Deividas Reimaris Komanda:El Dorado - ESFA
0 1
Daniel Bardovskij Komanda:SFK Novovileisk
0 1
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
0 1
Vitalijus Viršilo Komanda:FK Rytas
0 1
Povilas Kalimavičius* Komanda:FK Alytis
0 1
Birželis   2023
PrAnTrKtPnŠtSk
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Mūsų partneriai: