2022-07-03

A divizionas. Pašėlęs „El Klasiko“ ir revanšų turas

Sugrįžimas iš po Joninių stipriai nenusisekė A diviziono lyderiams: tiek GREEN TOWN – FK Eagle Team, tiek ir FK Alytis buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą. Tiesa, jei Ereliai po įspūdingos kovos nusileido savo principiniams priešininkams iš El Dorado, tai alytiškiai kiek netikėtai pateko į Dinamikos pelėkautus.

Pridėkim dar FK Rytas bei FK Fortitudo pergales – ir turim visokeriopai užsikūrusią intrigą dėl visų spalvų medalių.

REZULTATAI.

REVANŠAS. Kai 7 ture FK Rytas susitiko su Vilniečiais, rytiečių sąskaitoje buvo 13 taškų, o horizonte šmėžavo medaliai. Bet tada nutiko pralaimėjimas 2:4, po to nutiko dar trys pralaimėjimai paeiliui – ir medaliai su visu horizontu ūmiai nutolo. Tuo metu Vilniečiai po tos pergalės iškovojo dar dvi pergales ir surinkę 12 taškų turnyrinėje lentelėje maksimaliai priartėjo prie Ryto komandos.

Tačiau Olego Miasniankino chebra įrodė, kad dar turi parako ir ambicijų, ir taip paprastai savo vietos turnyro lentelėje Vilniečiams neužleis. Nors pastarieji į Fanų aikštyną surinko beveik dvi sudėtis, o Rytas – tik vieną, bet kiekybinės persvaros faktorius šį kartą nebuvo lemiantis. Jį nusvėrė kovingumas ir didesnis noras laimėti.

Įdomu, kad Vilniečiai jau 2 min. išsiveržė į priekį, bet į Viačeslavo Rodevičiaus įvartį dar pirmame kėlinyje savo pataikymais atsakė Viliam Novicki ir Dominik Stankevič. Antro kėlinio pradžioje V. Novicki padidino Ryto pranašumą iki dviejų įvarčių (3:1), bet 32 min. Ruslan Tamilin sumažino varžovų persvarą iki minimumo. Tą patį jis padarė ir 48 min., tačiau išplėšti bent taško Vilniečiams nepavyko.

KOMENTARAS. Antroje rungtynių dalyje aikštėje vyko tvirta, vyriška kova, kurioje šiek tiek stipriau pasirodė Ryto futbolininkai. Su tuo sutiko ir Ryto vadovas O. Miasniankinas. „Kovos tikrai būta kietos, balansuojant ant ribos, bet ta riba nebuvo peržengta. Aš sakiau savo chebrai, kad negalime nusileisti varžovams kovingumu. Ir šiandien tai suveikė. Kojos nepatraukėme, žaidėme kietai, tvirtai. Jei būtume pralaimėję kelias dvikovas, gal viskas butų kitaip. Bet nenusileidome – ir laimėjome“, – teigė Olegas.

Nors Ryto gretos buvo retesnės nei varžovų, bet anot O. Miasniankino, tai netapo problema. „Pirmose tarpusavio rungtynėse pamatėme, kaip Vilniečiai žaidžia ir parengėme savo planą. Šįkart mes patys labai drausmingai žaidėme, žinojome savo tikslus, juos ir įgyvendinome. Gal pritrūko realizavimo geresnio, nes progų tikrai turėjome, tad įmušę  daugiau būtume pabaigoje išvengę nereikalingų emocijų. Pabaigoje Vilniečiai bandė lyginti, bet nelabai ką sukūrė, o mes tikrai turėjom gerų progų, tik ne visomis pasinaudojome“, – konstatavo Ryto vadovas.

REVANŠAS-2. Kitame Fanų aikštės ketvirtyje susitiko Alytis ir Dinamika. Pirmame rate komandų akistata virto žaidimu be gynybos, kuriame pergalę 10:5 iškovojo Alytis. Šį kartą gynybos būta gerokai daugiau, o bene didžiausią staigmeną pateikė Dinamikos vartus saugojęs Sergejus Viliavinas, antrame kėlinyje nepraleidęs anei vieno įvarčio.

Tai juo labiau paradoksalu, nes jau 1 minutę Paulius Sakalis pelnė pirmą įvartį, ir nors netrukus Dinamika atsakė savo rezultatyviu išpuoliu, bet po 11 minučių Alytis buvo priekyje 3:1 – ir atrodė, kad dinamiškiesiems bus labai nelengva.

Tačiau šį kartą aikštėje buvo visai kitokia Dinamika, anei 7 ture. Ne tik su 2 keitimais, bet ir su labai kokybišku startiniu 7-etu. Bene didžiausiu netikėtumu Alyčio žaidėjams tapo iki šio turo mažai matytas Dinamikos naujokas Timas Bosakas. Tik 8 ture Dinamikos gretose debiutavęs 18-metis Žalgirio jaunimo sistemos auklėtinis pirmame kėlinyje vienas pats pelnė 3 įvarčius, o po 25 minučių rezultatas buvo lygus 4:4.

Antrame kėlinyje Alytis stengėsi susigrąžinti iniciatyvą, tačiau visas jų pastangas niekais vertė fantastiškai vartus saugojęs S. Viliavinas. Jau pirmame kėlinyje kelis kartus nuo vartų linijos mirtinus varžovų smūgius traukęs Dinamikos vadovas antrame pakilo į dar aukštesnį lygį. Jis ne tik be klaidų įžaidinėjo kamuolį, bet ir gelbėjo komandą nuo varžovų smūgių, buvo nepramušamas net ir situacijose 1 vs 1.

Tuo metu Dinamika 31 minutę penktą kartą pramušė Alyčio gynybą – ir šią minimalią persvarą išsaugojo iki pat finalinio arbitro švilpuko.

KOMENTARAS-2. Po finalinio švilpuko alytiškiams beliko tik pasveikinti varžovus ir pripažinti, kad šįkart nepavyko tinkamai nusiteikti kovai. Nors sudėtis buvo tikrai neprasta, bet, išskyrus pirmo kėlinio pradžia, savo žaidimo Alytis taip ir nesurado. Rezultatas galėjo būti ir ženkliai skaudesnis, nes savo vartus nuostabiai saugojo ne tik S. Viliavinas, bet ir Alyčio vartininkas.

„Gera komanda, žaidžia kokybiškai, taiko aukštą presingą, palaiko kamuolį. Bet mes šiandien labai šauniai padirbėjome, žaidėme nuo gynybos, ir nors buvome atsilikę 1:3, bet parodėme charakterį – ir grįžome į žaidimą, o antrą kėlinį laimėję 1:0 – iškovojome pergalę. Faktas, kad ant 0 antrą kėlinį atlošti – nuostabus pasiekimas. Nes varžovai tikrai turėjo neblogų progų, bet kai kur patys nepataikė, o kelis kartus man pavyko patraukti. Pasisekė, nes paprasčiausiai spėjau kur muš – ir atspėjau“, – kukliai apie savo pasirodymą kalbėjo Sergejus.

Jo komplimentų sulaukė ir tris įvarčius pelnęs T. Bosakas. „Jaunas vaikinas, bet šį kartą žaidė labai brandžiai, pirmame kėlinyje traukė visą komandą, padėjo šiek tiek atsitiesti po mano klaidelių. Nors žaidžia su dėdėmis, jam tik 18-a metų, bet nieko nebijojo, ne tik atakavo, bet ir gynyboje dirbo – tad tikrai nusipelnė aukščiausio įvertinimo“, – pastebėjo S. Viliavin.

Trečią pergalę iš eilės paėmusi Dinamika įpusėjus čempionatui susikūrė gan saugų atotrūkį nuo paskutinės vietos ir sėkmingai sukritus kortoms, galėtų dar pakovoti ir dėl aukštesnių pozicijų. „Pas mus tikrai suburta žiauriai stipri komanda, visi moka žaisti futbolą, gali sukti kamuolį, o ši pergalė įrodo, kad galime įveikti net ir vienus čempionato lyderius“, – konstatavo Dinamika ekipos vadovas.

REVANŠAS-3. Antroje turo dalyje centrinę sceną užėmė klasikinės MFL pjesės aktoriai – El Dorado ir Eagle Team. Pirmieji po Joninių susirinko 8-iese, bet su pilnai subalansuotu kolektyvu, tuo metu antrieji turėjo 5 ant keitimo, bet neturėjo vadovo Aleksandro Dergačiovo, taip pat aikštėje neišvydome gynybos asų – Mariaus Linkevičiaus ir Aleksandro Lebedevo.

Pirmose tarpusavio rungtynėse pirmame čempionato rate Eagle Team 4:1 įveikė El Dorado ekipą ir MFL „El Klasikos“ dvikovose iškovojo trečią pergalę iš eilės. Tuo metu atrodė, kad viską laimintys Ereliai pilna koja mina link antrojo paeiliui čempionų titulo, gi kadaise tris čempioniškus sezonus turėjusios El Dorado komandos laukia pasistūmdymai turnyro lentelės viduryje.

11 ture El Dorado 4:3 palaužė Eagle Team ir iškovojusi ketvirtą pergailę iš eilės pakilo į antrą vietą. Dar įdomiau, kad nuo antrą kartą iš eilės pralaimėjusių Erelių eldoradininkus dabar skiria tik 6 taškai.

El Dorado pergalės siekė nagais, ragais, o labiausiai – širdimi. Pirmame kėlinyje eldoradininkai ir pirmavo, ir atsilikinėjo, ir lygino. Antrame net du kartus veržėsi į priekį, o antrasis kartas buvo ir paskutinis. 36 min. El Dorado kapitonas Martynas Rašinskas permetė kamuolį per savo vartus pametusį Mantą Kulevičių – ir kaip paaiškėjo po 14 minučių – tai buvo pergalingas įvartis.

Be abejo, reikia pastebėti, kad jei Eagle Team būtų išnaudojusi bent menką dalį savo progų, rezultatas galimai būtų buvęs visai kitoks, o šis tekstas apdainuotų Erelių sugrįžimą į pergalių kelią. Tačiau visuotiniu sutarim El Dorado vartus saugojęs Andrius Juzkiv sužaidė beprotiškai fantastiškas rungtynes ir neleido Ereliams nei sugrįžti, nei laimėti.

KOMENTARAS-3. „Buvo įspūdingos rungtynės. Jau pirmą minutę galėjom praleisti, bet Andrius patraukė Tado smūgį – ir tai buvo tik pradžia. Tokio Andriaus mes dar nebuvome matę. Aišku, kovojo visa komanda, turėjom tik vieną keitimą, bet visi kovojome netaupydami jėgų. Vis dėlto, geriausių žodžių nusipelnė mūsų vartininkas, vienareikšmiai sužaidęs geriausias karjeros rungtynes. Ačiū komandai, ačiū varžovams“, – po rungtynių pozityviausiomis emocijomis tryško M. Rašinskas.

Grįžęs mintimis į rungtynes jis pabandė atkurti jų eigą chronologiniu principu. „Pirmi įmušėme (Arnoldas Kunigėlis), bet po to du gavome atgal (abu – Denis Romanov). Baigiantis kėliniui, jau pakeliui į rūbines – išlyginome (A. Kunigėlis). Antro pradžioje Artūras Juchno persvėrė, bet tuoj pat Gediminas Skrockas išlygino. Antro viduryje pamačiau, kad Erelių vartininkas išėjo alaus, pabandžiau perkelti, kamuolys ilgai sukosi – ir įsisuko į vartus. O tada prasidėjo Eagle Team šturmas. Smūgių buvo bele kokių, ir iš toli, ir iš metro, ir vartininkui į nugarą, bet Andrius viską atlaikė. O rungtynių pabaigoje dar palikau komandą mažumoje. Bet komanda ir tai atlaikė“, – kalbėjo Martynas.

Keturių pergalių serija ir 21 taškas lėmė, kad El Dorado pakilo iki pat antros vietos. „Dabar nuo lyderių mus skiria tik 6 taškai. Džiugu, kad pasistengė ir Dinamika, leidusi mums pavyti Alytį. Smagu, kad ir patys sukovojome, ėmėme  visus kamuolius, nesitraukėme nei per žingsnį ir laimėjome širdimi. O svarbiausia, kad Karma man grąžino skolą, nes pernai prie 3:3 neįmušiau, o šį kartą pavyko išplėšti pergalę“, – džiūgavo M. Rašinskas.

LŪŽIS. Šiek tiek mažiau intrigos buvo Fortitudo ir TEC aikštės pusėje. Ten fortitudininkai laimėjo 7:2, bet rezultatas visgi menkai atspindi tą vargą, kurį teko nuvargti siekiant palaužti TEC futbolininkus. Pastarieji susirinko 8-iese, tačiau be anei vieno vartininko. Tad iš pradžių pirštines ant savęs paėmė Ignas Griškonis, vėliau ši garbė teko ir kitiems.

13 min. TEC atsiliko 0:2, bet 40 minutę rezultatas buvo lygus 2:2. Tomo Kaziukevičiaus ir Justino Didikos įvarčius kėlinio pabaigoje kencelino Tadas Jacinavičius ir Darius Baltiejus Jr. Visgi per paskutines 10 minučių Fortitudo sumušė piataką, o TEC jau nebeturėjo jokių kontrargumentų.
Pralaimėję šeštą kartą paeiliui tecininkai tvirtai nusėdo ant diviziono dugno. Tuo metu po dviejų kluptelėjimų atsitiesę fortitudininkai vėl sugrįžo į kovojančių dėl medalių mixą.

„Labai sunkiai įsibėgėjom, atrodė, kad noro gal trūksta, vasaros karštis irgi nepadėjo. Varžovai pirmą kėlinį net geriau žaidė, neleido mums sukti kamuolio. Bet karštis galiausiai padarė savo, nes jie turėjo tik vieną keitimą, o mes – kelis. Be to, jie neturėjo vartininko. Tad antro kėlinio pabaigoje jie sustojo, o mes sujudėjome, įmušėme kelis įvarčius – ir pabėgome, – trumpai apibendrino rungtynes Fortitudo atstovas Gabrielius Butkevičius. – Duobė? Yra keletas komandų, kurios kabinasi į medalius, turi geresnes sudėtis, tad mūsų pralaimėjimai suprantami. Nes ir mes patys nebuvom optimaliai susirinkę. O kai susirenkam, galim žaisti su visais, galima laimėti, galim ir pralaimėti.“

LENTELĖ.

STATISTIKA. 32 įvarčiai per ketverias rungtynes, arba lygiai 8 vidutiniškai.

Rezultatyviausiai turo eigoje sužaidė 7 įvarčius pelnius Fortitudo komanda, 5 kartus pasižymėjo Dinamika, po 4 – El Dorado, Rytas ir Alytis.
2 įvarčius atkalė TEC, po 3 – Eagle Team ir Vilniečiai.

Geriausią gynybą pademonstravo ta pati Fortitudo komanda, prasileidusi nuo TEC tuos pačius 2 įvarčius. Po 3 kartus kamuolį iš tinklo traukė El Dorado ir Rytas, po 4 – Dinamika, Eagle Team ir Vilniečiai.

Daugiausiai – 7 įvarčius gavo TEC vartininkai, su 5 praleistais turą baigė Alytis.

SNAIPERIAI. Pirmą kartą geriausiu turo snaiperiu tapo vos trečią kartą MFL čempionate žaidęs Dinamikos atstovas Timas Bosakas. Iš Vilniaus Žalgirio sistemos atėjęs 18-metis futbolininkas dar pernai su Žalgiris C komanda spardė kamuolį Antroje lygoje, o šiais metais, panašu, gali pridaryti daug nemalonumų Dinamika varžovams.

Po 2 įvarčius pelnė net 8 futbolininkai: Viliam Novicki (Rytas) ir Ruslan Tamilin (Vilniečiai), Paulius Sakalis (Alytis) ir Dariuš Jankovskij (Dinamika), Arnoldas Kunigėlis (El Dorado) ir Denis Romanov (Eagle Team), o taip pat Fortitudo duetas – Ignas Kirsnys ir Justinas Didika.

Pagrindinis čempionato snaiperis Tadas Švaikevičius šį kartą šaudė tuščiais šoviniais, bet turėdamas 22 įvarčius savo sąskaitoje Tadas gali sau leisti. Klausimas tik, ar ilgam? Antroje snaiperių klasifikacijos vietoje esantis D. Jankovskij turi jau 14 įvarčių, po 12 pramušė P. Sakalis ir Augustas Trinkūnas. Atstumas vis dar gan solidus, bet ir turų liko dar visi 10.

DRAUSMĖ. Per 4 rungtynes arbitrai parodė 3 geltonas korteles. Jų autoriais tapo Albert Masliuk (Rytas), Martynas Rašinskas (El Dorado) ir Artūras Bubokas (TEC).

Beje, M. Rašinskui tatai buvo jau 3-ia geltona korta ir pagal šį rodiklį jis tapo Drausmės kategorijos lyderiu.

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas teisingai nuspėjo El Dorado ir Fortitudo pergales, bet Rytas ir Dinamika įrodė, kad buvo stipresnės nei kad buvo prognozuota.

Turas baigėsi lygiosiomis 2:2, o bendras santykis – 29:17 Apžvalgininko naudai.