2022-07-03

B divizionas. Netikėtumų fone – tolstantis Prima Line šešėlis

Iki visiškai absoliučiai monumentaliai ir nepajudinamai didžiausio netikėtumo titulo šiam turui pritrūko tik menkniekio – FK Eksperimentas pergalės (arba lygiųjų) su Prima Line. Mat visos kitos diviziono Top 4 komandos išsijuosusios barstė taškus ir tik Prima Line sugebėjo išvengti taip vadinamo „Joninių sindromo“.

Tai nežada nieko gero kovos dėl aukso medalių perspektyvai, tačiau visos kitos prizinės vietos tampa atviros gausiam pretendentų būriui.

REZULTATAI.

GYNYBA. VU MIF šiais metais du kartus demonstravo WorldOne United komandai, kaip žaidžiamas MFL futbolas. Iš pradžių Studentai „Arimex“ taurės turnyre sutriuškino varžovus 10:1, o pirmame čempionato rate laimėjo 5:1.

Bet visa tai nutiko pavasarį. O birželio 30 d. Fanų stadione žiūrovai išvydo visai kitokį vaizdą: WOU drausmingai gynėsi, VU MIF nesėkmingai daužėsi į varžovų gynybinius įtvirtinimus, pražiopsojo kelias kontras – ir nuaidėjus finaliniam arbitro švilpukui savo pačių dideliam nustebimui suprato, kad pralaimėjo 1:2.

Įdomiausia, kad Studenti netgi pirmavo po 10 minutę į WOU vartus kritusio Vaido Jarašiaus įvarčio, bet dar pirmame kėlinyje Kristian Tankevič rezultatą išlygino, o 31 minutę – po nuostabaus solo reido, kurio metu dviem varžovams patikrino klynus, o vartininkui – refleksus, ir persvėrė.
Nors laiko VU MIF kontrargumentams buvo apsčiai, bet kai nepataikai iš metro į tuščius vartus – kažko kitko tikėtis nesigauna.

Po rungtynių Studentai pasiaiškinimų neturėjo. Neišnaudotos progos puolime, kelios klaidos prie savo vartų – ir voila. Tuo metu WOU vadovas Victor Cachay Grande tikino, kad pergalę lėmė ankstyvsa rungtynių laikas. „Pagaliau žaidėme ne naktį ir galėjome surinkti pajėgiausius savo gynėjus. Tai ir buvo pagrindinis pergalės faktorius. Žaidėme ramiai, organizuotai, nuo gynybos, pasaugodami vienas kitą. Be abejo, labai svarbius įvarčius pelnė Kristianas, nes vien žaisdami nuo gynybos laimėję nebūtume. Tiesą sakant, laimėti galėjo bet kuri komanda, nes progų įvarčiams turėjo ir varžovai, bet šįkart mums labiau pasisekė“, – teigė WOU vadovas.

SUGRĮŽIMAS. Jei VU MIF po pralaimėjimo gan stipriai liūdėjo, tai ilgainiui tas liūdesys galėjo ir išblėsti, nes turo eigoje taškus pabarstė ir daugiau favoritų. Džiaugsmais netryško ir FM Vilniaus Vytis, savo rungtynes su MSC baigęs lygiosiomis 2:2. Prisminus, kad pirmame rate Vyčiai pergalę išplėšė tik rungtynių pabaigoje, lygiosios lyg ir neturėtų labai stebinti.

Tačiau po tos pergalės FM VV laimėjo dar keturis kartus, įveikė net SFK Novovileisk ir reiškė pretenzijas į medalius. O MSC su 4 taškais per 10 rungtynių pretenzijas reiškė tik sau ir nedrąsiai svajojo apie galimybę pakilti iš paskutinės diviziono vietos.

Tad FM Vilniaus Vytis rungtynėse su autsaideriais taikėsi tik į pergalę. Ir visai realiai galėjo ją turėti, nes 28 min. pirmavo 2:0. Dar pirmame kėlinyje varžovų dovanėle pasinaudojo Matas Gudaitis, vėliau antrą įvartį pridėjo Justinas Janušonis.

Bet išsaugoti persvaros Vyčiai nesugebėjo. 31 ir 32 minutėmis MSC surengė dvi rezultatyvias atakas, Aringas Streckis iš pradžių priartino, o po to Paulius Baradinskas, išpirkdamas savo kaltę už M. Gudaičio įvartį – ir palygino.

Per likusį laiką daugiau įvarčių nebuvo, nors progų jiems susukūrė abi komandos. Daugiau šansų turėjo FM Vilniaus Vytis žaidėjai, tačiau MSC vartus saugojęs Juozas Pečiukaitis buvo nepermaldaujamas – ir galutiniame rezultate Vyčiai du taškus prarado, o MSC – vieną surado.

„Nutiko tas kas nutiko. Manau, kad rezultatas dėsningas. Mes susirinkome pakankamai skurdžiai, su puse keitimo, bet ir varžovai nežibėjo, jų keli keitimai nebuvo lygiaverčiai. Vasarą taip jau nutinka. Taško galėjo ir nebūti, bet mūsų ketvirtasis vartininkas Juozas traukė komandą. Kita vertus, mes to taško nusipelnėme. Žaisdami beveik be keitimų ne tik gynėmės, bet ir atakavome, turėjom savo progų, keliomis pasinaudojome. Varžovų progos buvo gal ir geresnės, bet jie jų neišnaudojo. Aišku, jie gal ilgiau žaidė su kamuoliu, suko jį aikštės viduryje, bet mūsų gynėjas Edgaras faktiškai atjungė jų puolėją Matą nuo komandos žaidimo, o kiti varžovai puolime nebuvo tokie jau pavojingi“, – konstatavo MSC vadovas Adomas Kripas.

SMŪGIS. Nedaug trūko, kad dar bent du turo mačai pasibaigtų lygiosiomis 2:2. Centrine turo dvikova tituluotose FC Žalia Raudona ir FK Riešė rungtynėse bene 50 minutę rezultatas buvo būtent toks, tačiau tiksint paskutinėms sekundėms Riešės puolėjas Rytis Jakavonis pramušė žalių ir raudonų gynybą bei išplėšė savo komandai visus 3 taškus.

Riešės komandos vadovas Tomas Guiskis neslėpė, kad rungtynes buvo labai sunkios. „Pirmo kėlinio pirmoje pusėje gavom šalta dušą – du įvarčius į savo vartus. Tačiau po šių praleistų įvarčių pagaliau pradėjome ir patys žaisti, o pirmo pabaigoje man pavyko įmušti, tad kėlinį užbaigėme atsilikdami 1:2. Antras kėlinys buvo labai kovingas. Kėlinio viduryje išlyginome rezultatą, o likus minutei iki paskutinio švilpuko – išplėšėme pergalę. Tikrai labai kovingos ir dramatiškos rungtynės“, – konstatavo Tomas.

Kad rungtynėse netrūko dramos sutiko ir Žalia Raudona vadovas Sigitas Stasevičius. Tik dėl to kovingumo jis turėjo šiek tiek kitokią nuomonę. „Susirinkome be savo įpratų lyderių, be vartininko ir su vos dviem keitimais. Riešės gretose buvo bent penki keitimai – ir būtent jie galiausiai nulėmė rungtynių baigtį, nes pas mus antrame kėlinyje baterijos nusėdo. Pirmas kėlinys buvo superinis – turėjome gal šešias puikias progas, bet Tomas Arėška ir Kipras Junča realizavo tik dvi. O varžovai pirmoje pusėje iš savo dviejų progų realizavo vieną, tad ilsėtis ėjome turėdami minimalią persvarą. Antrame kėlinyje jau Riešė dominavo, jie kūrėsi progas, o mes rimčiau sujudome tik pačioje pabaigoje, kai jie jau buvo išsiveržę į priekį. Apmaudžiausia ne pats pralaimėjimas, o tai, kaip buvo pralaimėta. Riešė tikrai labai stiprus varžovas, bet jie propagavo grubų futbolą, o teisėjas, deja, nesuvaldė situacijos. Bent 3-4 kartus teisėjas neatleistinai klydo Riešės naudai, o tos klaidos ir nulėmė rezultatą“, – teigė Sigitas.

Anot jo, antrame kėlinyje pirmasis Riešės įvartis krito po neužfiksuotos pražangos prieš Žalia Raudona žaidėją, o pastarasis galiausiai už pastabas arbitrui dar ir sulaukė geltonos kortelės. Baigiantis rungtynėms iš kovos buvo eleminuotas ir patikimai ŽR vartus saugojęs aikštės žaidėjas, po susidūrimo su Riešės puolėju patyręs traumą. „Yra kietas žaidimas, ir yra nereikalingas grubumas. Kai kuriuose epizoduose Riešės žaidėjai žaidė grubiai, o teisėjas į tai nekreipė dėmesio. Taip neturėtų būti, nes čia mėgėjų futbolas, ateinam čia pažaisti, o ne traumų rinktis.

Įdomiausia, kad Riešės žaidėjų pražangos nebuvo įvertintos geltonomis kortelėmis, o mūsų žaidėjas gavo įspėjimą už kalbas, kai į jį labai grubiai įvažiavo tiesia koja, o teisėjas net pražangos neužfiksavo. Kai į mūsų vartininką įsrėžė varžovas ir smūgiu keliu į raumenį jį „išjungė“ arbitras privalėjo rodyti bent jau geltoną kortelę. Bet ir to nebuvo. O už kalbas, kaip didžiąjame futbole, iš karto traukė kortelę. Geriau jau su grubiu žaidimu kovotų, nes nuo kalbų traumų nebūna“, – konstatavo S. Stasevičius.

LYGYBĖ. Jei Riešė sugebėjo išplėšti pergalę, tai SFK Novovileisk tik paskutiniu momentu išspaudė tašką iš rungtynių su International Vilnius. Nors pastarieji į principinį mačą rinkosi gan vangiai, rungtyniavo be keitimų ir prieš rungtynes kalbėjo, kad būtų gerai neprasileisti dešimties, bet 48 min. būtent International Vilnius buvo priekyje 2:1.

Dideliam apmaudui, antrą įvartį IV prasileido po varžovų smūgio nuo kampinio. Tiesioginio. Ta prasme, puikiai visas rungtynes žaidęs IV vartininkas Povilas Maciulevičius galimai pamiršo, kad tiesioginis pataikymas nuo kampinio – irgi įvartis. Tikėdamasis eilinio perdavimo į baudos aikštelę jis kiek per toli paliko savo vartus – ir Igor Kozlov tuo pasinaudojo.

Visgi dar vienam įvarčiui Novovileisk taip ir nepribrendo. Nors beveik visų rungtynių metu Naujosios Vilnios futbolininkai energingai atakavo, smūgiavo iš bele kokių distancijų, bet šį kartą jų veiksmuose netrūko ir chaoso elementų, galimai nuo jų šiek tiek nusisuko ir sėkmė. Kaip po mačo juokavo International Vilnius, jie į varžovų vartus smūgiavo gal pusantro kėlinio – o pelnė visus du įvarčius. Novovileisk atliko bent kelias dešimtis smūgių, bet vartininką pramušė irgi tik du kartus.

„Toks dvejopas jausmas. Lyg ir turėtume džiaugtis lygiosiomis, nes žaidėme be keitimų, pas mus buvo ir keli vyresnio amžiaus futbolininkai, tad tikrai buvo labai sunku atbėgioti visas rungtynes. O mes ne tik atbėgiojame, bet dar įmušėme kelis įvarčius. Kita vertus, vienu metu pirmavome, o įvartį praleidome labai skaudų – iš kampinio. Tad kažkoks kartėlis yra“, – pripažino International Vilnius atstovas Valerij Krasockij, po kurio tikslaus smūgio 43 min. IV pirmavo 2:1.

Jo teigimu, pagrindinė tokios baigtis priežastis – netinkamas varžovų nusiteikimas. „Manau, kad rungtynių įraše viskas bus aiškiai matyti. Varžovai mūsų neįvertino, galvojo, kad nugalės viena koja, bet jei mes būtume realizavę visas savo keturias ar penkias progas, tai būtume tikrai laimėję. Aišku, puikiai pasidarbavo mūsų vartininkas, ne kartą gelbėjęs komandą, tad lygiosios tikrai ne pats prasčiausias rezultatas, gal net dėsningas. Nėra ko liūdėti, galime tik džiaugtis“, – pareiškė V. Krasockij.

INTRIGĖLĖ. Po visos puokštės netikėtumų ankstesnėse turo rungtynėse ne mažiau netikėtai prasidėjo ir paskutinė turo dvikova. Jau 6 minutę Eksperimento žaidėjai Volodymyr Chimarenko ir Stasys Kvietkauskas pramušė Prima Line gynybą, o netrukus eksperimentininkai galėjo pridėti ir trečią – bet nepridėjo.

Nuo 7 minutės be geltoną kortelę užsidirbusio Deivido Radžiūno pažaidusi Prima Line galiausiai stabilizavo situaciją aikštėje, pristabdė varžovų išpuolius, o patys kėlinį užbaigė trimis tiksliais Almanto Tamulionio, Žydrūno Germano ir Gedo Jucevičiaus smūgiais.

Antroje rungtynių dalyje jau buvo ramiau, netikėtumo faktoriaus nebeliko, o 38 min. Prima Line pirmavo 6:2. Tiesa, baigiantis rungtynėms V. Chimarenko visgi pelnė trečią Eksperimento įvartį – bet jau buvo „tiū leit, tiū litl“.

„Pralaimėjimas yra pralaimėjimas, savijautą gera kova gal kiek pakelia, žinomm, kad stengėmės, kovojom, bet reikia pripažinti, Prima Line šiuo metu yra stipresnė komanda. Eksperimentas dažniausiai gerai pradeda rungtynes, net per gerai. Norėtųsi, kad ne tik pradėtume, bet ir visas 50 minučių sugebėtume taip sužaisti ir dar geriau užbaigti. Kovojame su visais, bet kol kas nesiseke. Bandysim išnaudoti vasaros pertrauką, pasistiprinti ir ropštis iš šios duobės“, – pažadėjo Eksperimento atstovas Stasys Kvietkauskas.

„Jei varžovai rungtynių pradžioje būtų sumušę visus 3 įvarčius, neabejotinai būtų daugiau įtampos ir pasimetimo. Juo labiau, kad po dviejų praleistų dar mes ir geltoną sau pasidarėme. Eksperimentas buvo užsivedę, turėjo daug keitimų, o mes žaidėme atostogų ritmu. Tikrai džiugu, kad pavyko atsibusti, pereiti prie savo žaidimo ir laimėti. Dar smagiau, kad Riešė, International Vilnius ir WorldOne United pasistengė, įteikė mums savotiškas dovanėles. Būtų liūdna, jei patys būtume jomis nepasinaudoję“, – konstatavo Prima Line atstovas Žilvinas Danilevičius.

LENTELĖ. Išpakavusi dovanėles Prima Line sužinojo, kad atotrūkis nuo artimiausių persekiotojų – SFK Novovileisk padidėjo iki 7 taškų. Tuo metu pretendentų į medalius rikiuotėje įvyko vienas pokytis – Riešė aplenkė VU MIF ir pakilo į 4 vietą. Nuo ten – ranka paduot iki 3-ios. O gal net ir iki antros.

Tiršta ir apatinėje lentelės dalyje – MSC, Eksperimentas ir International Vilnius po bet kurio turo gali apsikeisti pozicijomis. Ir tik WOU susikūrė šiek tiek solidesnį atotrūkį nuo Bottom 3.

STATISTIKA. 25 įvarčiai per 5 rungtynes, arba vos 5 įvarčių vidurkis per rungtynes. Absoliutus rezultatyvumo štiliukas, taip ramu puolime šį sezoną divizione dar nebuvo.

Rezultatyviausia turo komanda tapo 6 įvarčius sumušusi Prima Line, po 3 kartus pasižymėjo Riešė ir Eksperimentas.

Mažiausiai – vos 1 įvartį pelnė VU MIF, o visos kitos 6 komandos sumušė po 2 goliukus.

Geriausia gynyba pasižymėjo vos 1 prasileidusi WorldOne United, po 2 prasileido net šeši kolektyvai.

Prasčiausiai gynyboje sekėsi 6 kamuolius išsitraukusiam Eksperimentui, po 3 kartus varžovams pasižymėti leido Prima Line ir Žalia Raudona.

SNAIPERIAI. Šį kartą nebuvo vieno ryškesnio snaiperio, vietoje to šeši futbolininkai pelnė po 2 įvarčius.Dubliais pasižymėjo pelnė Kristian Tankevič (WOU), Rytis Jakavonis (Riešė), Almantas Tamulionis, Žydrūnas Germanas ir Gedas Jucevičius (visi trys Prima Line) bei Volodymyr Chimarenko (Eksperimentas).

Ž. Germanui dublis leido tapti vienvaldžius snaiperių klasifikacijos lyderiu. Nūnai jo sąskaitoje 18 įvarčių, o vienu įvarčiu turo eigoje atsižymėjęs Matas Gudaitis (FM Vilniaus Vytis) turi 17 golasų.

DRAUSMĖ. Kaip ir snaiperių statistikoje, taip ir drausmės skiltyje nebuvo vieno ryškaus lyderio. Šeši žaidėjai gavo po vieną geltoną kortelę: Andrius Kvietkauskas (Eksperimentas) ir Deividas Radžiūnas (Prima Line), Arnoldas Čepkauskas (SFK Novovileisk) ir Valerij Krasockij (International Vilnius), Kipras Junča (Žalia Raudona) ir Adomas Antanavičius (VU MIF).

Visiems jiems tai buvo pirmieji įspėjimai, tad tikrai nieko rimto.

PROGNOZĖS. Iš penkių galimų spėjimų Apžvalgininkas prašovė su trimis. Ne į temą buvo WOU pergalė, MSC ir FM Vilniaus Vytis lygiosios, bei analogiška SFK Novovileisk ir international Vilnius rungtynių baigtis.

Tačiau Prima Line nepavedė ir pasiėmė jiems prognozuotą pergalę, o bene labiausiai nustebino Riešė, tiksliai pagal spėjimą 3:2 nugalėjusi Žalia Raudona komandą. Iš šito ir gavosi Apžvalgininko pergalė 4:3.

O bendras čempionato rezultatas po 11 turų: 44:19 Apžvalgininko naudai.