2022-07-03

B divizionas. 12 turo anonsas

Po šio turo komandos bus įveikusios du trečdalius distancijos. Ir būtent nuo šio turo rezultatų priklausys, ar paskutinio trečdalio metu bus bent kažkokia intriga kovoje dėl aukso. Kita vertus, net jei Prima Line ir toliau tvirtai laikys čempionišką kursą, kitos komandos galės tęsti kovas dėl likusių medalių. Arba dėl vietos turnyrinės lentelės dugne.

19 val.



FM Vilniaus Vytis (16 taškų) - VU MIF (18 tšk.) I Fanų ketvirtis

Praėjusiame ture abi komandos neišvengė nuostolių. FM Vilniaus Vytis lygiosiomis 2:2 sužaidė su diviziono autsaideriais MSC, o VU MIF sugebėjo 1:2 pralaimėti Bottom 4 atstovams - WorldOne United ekipai.

Natūralu, kad komandų nuotaikos turėtų būti nelabai, tačiau Studentų - ypač. Visgi, sezono pradžioje jie buvo vadinami pretendentais į auksą, metodiškai rinkosi pergales, demonstravo kokybišką žaidimą. Ir net kai 5-ame ture patyrė pirmą nesėkmę, atrodė, kad čia tik šiaip, kluptelėjimas, nieko rimto. Juo labiau, kad 6-ame ture VU MIF laukė akistata su diviziono debiutantais, FM Vilniaus Vytis komanda.

Pastaroji per pirmus penkis turus buvo laimėjusi tik kartą, 5-ame ture juos 6:0 pervažiavo Prima Line, tad niaugi Studentai nepervažiuos? Taigi, kad ne. Lietaus merkiamoje naktinių Fanų aikštėje totalinis VU MIF nenusiteikimas virto dramatišku pralaimėjimu debiutantams 5:6.

Dar po penkių turų komandos turnyrinėje lentelėje dalinasi 5-6 vietas, jas skiria vos 2 taškai ir net kalbos apie kažkokias užtikrintas pergales ar persvaras nebėra. Esminis klausimas - komandų motyvacija.

Pralaimėjimas galimai palaidotų viltis pakovoti dėl medalių, o paskutinis čempionato trečdalis virstų formalumu.

Juk iškristi iš diviziono neįmanoma, šešetukas irgi daugmaž garantuotas, tad dėl ko kapotis? Tikėtina, kad šį ketvirtadienį ir sužinosim, kam labiau reikia medalių. Ar bent jau - kam labiau norisi dėl jų kapotis. 

PROGNOZĖ. 3:5

20 val.



MSC (5 tšk.) - FK Eksperimentas (6 tšk.) III Fanų ketvirtis

Autsaiderių susitikimas. Pirmame rate MSC net 6:2 nugalėjo Eksperimentą ir nutraukė savo 5 pralaimėjimų seriją. Dvi pergales per pirmus 5 turus susirinkę eksperimentininkai buvo laikomi rungtynių favoritais, tačiau aikštėje šio statuso nepatvirtino. Anot komandos atstovo Stasio Kvietkausko taip nutiko dėl pačios banaliausios priežasties – nesusirinkimo. „Sunkokai surinkome startinį 7-uką, teko kviestis netgi giliausio rezervo žaidėjus. Pačios rungtynės buvo apylygės, progų panašiai turėjo abi komandos, tik vieni jas išnaudojo, o kiti, deja, ne. Tai ir atsispindi galutiniame  rezultate“, – konstatavo Eksperimento atstovas.

Po 20 minučių MSC pirmavo 2:0, bet kai 22 min. Edvinas Ščiupokas skirtumą sumažino, atrodė, kad visa kova dar laukia priešakyje. Vis dėlto, prieš pat pirmo kėlinio pabaigą Eimantas Mongirdas smeigė trečią, antro pradžioje – pridėjo ir ketvirtą, tad intrigos rungtynėse stipriai sumažėjo. Galutinai ją palaidojo 40 ir 42 minutėmis iššovę Paulius Baradinskas ir Aringas Streckis, o paskutinis Eksperimento įvartis jau nieko nepakeitė.

Tiesa, tai kol kas ir tėra ta pati vienintelė MSC pergalė čempionate. Vis dėlto, MFL senbuviai paskutiniu metu renkasi taškelius lygiosiomis: 9 ture taip susirinko iš International Vilnius, o 11-ame - iš FM Vilniaus Vytis.

Tuo metu Eksperimentas renkasi tik pralaimėjimus. 3-iame ture eksperimentininkai įveikė FM Vilniaus Vytis ekipą, bet ties tuo taškų medžioklė ir baigėsi. Per paskutinius 8 turus patirtos 8 nesėkmės, bendru santykiu 19:41.

Tačiau nurašyti Eksperimento tikrai nederėtų. Komanda keičiasi, ieško naujų lyderių, kabinasi į visus varžovus, tiesiog kol kas nesulaukia sėkmės šypsnio. O su MSC tos sėkmės gali ir neprireikti, nes Eksperimentas tikrai pajėgus ir savo jėgomis išbristi iš gilios nesėkmių serijos.

PROGNOZĖ. 3:4

FC Žalia Raudona (21 tšk.) – WorldOne United (10 tšk.) IV Fanų ketvirtis

Nors komandas turnyrinėje lentelėje skiria gan nemenkas keturių vietų ir 11 taškų atstumas, bet neapsigaukime. Žalia Raudona jau praėjusiame ture neturėjo savo gretose stabiliai komandą į priekį vedusių Mato Radžiukyno ir Domanto Ežerskio, tikėtina, nebus jų abiejų (ar bent jau vieno iš jų) ir šį ketvirtadienį.

Tuo metu WorldOne United džiaugėsi, kad 20 val. prasidedančioms rungtynėms gali surinkti optimaliausią sudėtį - ir tą džiaugsmą įtvirtino pergale 2:1 prieš VU MIF. Be abejo, tose rungtynėse Studentai turėjo ir daugiau, ir geresnių progų, bet galutinis rezultatas rodo, kad svarbu ne turėti, o progomis pasinaudoti. WOU savo šansais pasinaudojo efektyviau - ir įrodė, kad gali pasigauti ne tik savo svorio kategorijos, bet ir Top 4 kalibro varžovus.

Kita vertus, Žalia Raudona su Rieše net ir be viso būrio savo lyderių kovojo apylygiai, o tašką paleido tik paskutinėmis mačo minutėmis. Visgi su WOU taškas žaliems ir raudoniems būtų nepakankamai daug, nes už nugarų jiems nekantriai trypčioja Riešė, FM Vilniaus Vytis ir net VU MIF, pasirengę kibti į B diviziono apdovanojimus. 

Pergalė sustiprintų Žalia Raudona komandos pozicijas kovoje dėl medalių, nes rugpjūtį ir rugsėjį, tikėtina, bus lengviau suburti pajėgiausią sudėtį. O pralaimėjimas apatinio ketverto komandai tas galimybes gerokai sukomplikuotų.

PROGNOZĖ. 2:4

21 val.




Prima Line (31 tšk.) - FC International Vilnius (7 tšk.) III Fanų ketvirtis

Pirmenybių lyderiai Prima Line per 11 turų prarado tik 2 taškus, kai lygiosiomis 2:2 sužaidė su SFK Novovileisk. Tuo metu International Vilnius per 11 turų lygiosiomis sužaidė net 4 kartus, o paskutinis taip pat nutiko su Novovileisk, ir taip pat baigėsi rezultatu 2:2.

Tiesa, tose rungtynėse International Vilnius visas 50 minučių atkakliai gynėsi, sugėrė dešimtis varžovų smūgių, o patys atsakė keliais išpuoliais, iš kurių išspaudė 2 įvarčius, atnešusius dar 1 tašką.

Su Prima Line pakartoti analogišką perfomansą bus sunkiau.Gal net - per sunku. Prima Line praleidžia mažai, o muša pakankamai daug, kad rinktųsi pergales ir taškus. 57 įmušti ir 16 praleistų - geriausi skaičiai B divizione. Praėjusiame ture primalainininkai leido sau šiek tiek atsipalaiduoti, rungtynes pradėjo duobelėje 0:2, bet laiku susiėmė, sumušė 6 įvarčius - ir pratęsė pergalių seriją iki 8 rungtynių.

International Vilnius paskutinę (ir pirmą) pergalę šventė lygiai prieš 8 turus, kai 7:2 nugalėjo Žalia Raudona komandą. Per paskutinius tris turus IV du kartus sužaidė lygiosiomis, tačiau tarp lygiųjų su MSC ir Novovileisk yra didelis skirtumas, nes vienu atveju tarptautiniai vilniečiai buvo arčiau pergalės, o kitu - turėjo laikytis įsikibę į lygiąsias.

Pirmame rate Prima Line 6:2 įveikė International Vilnius komandą, bet savo pranašumą įrodė tik mačo finalinėje stadijoje. 48 min. IV žaidėjas Gediminas Gylys pelnė įvartį ir sušvelnino atsilikimą iki 2:3. Pajutę galimybę grįžti į žaidimą International Vilnius futbolininkai metėsi į ataką – ir vieną po kito gavo tris įvarčius. Savo šansus kontratakose išnaudoję Žydrūnas Germanas ir Aleksandar Stankovič pasirūpino, kad galutinis rezultatas būtų stipriai didesnis, nei realioji Prima Line persvara aikštėje.
Bet juk istorijoje ir turnyrinėje lentelėje lieka tik taškai, o ne žaidimas ar menama persvara?

PROGNOZĖ. 7:2

FK Riešė (20 tšk.) – SFK Novovileisk (24 tšk.) IV Fanų ketvirtis

Centrinė turo dvikova, kurioje susitinka ketvirta ir antra diviziono komandos. Tiesa, nors Riešė yra 4-a, bet pagal paskutinių kelių turų rezultatus jos žaidimo kreivė pranoksta SFK Novovileisk pasirodymus. 
Naujosios Vilnios komandas per pirmą ratą prarado 4 taškus, o antrame - per du turus jau neteko visų 5 taškelių. Jei pralaimėjimą FM Vilniaus Vyčiui buvo galima pateisinti silpnu susirinkimu ir lyderio trauma, tai lygiosios 2:2 su International Vilnius - niekaip nepasiteisina, nes būtent varžovai žaidė be keitimų, o SFK turėjo apsčiai kokybės ir kiekybės pergalei pasiimti.

Tuo metu Riešė per paskutinius 7 turus surinko 19 taškų - ir nūnai iš labai arti apžiūrinėja divizio prizininkų pjedestalą. Paskutinėse rungtynėse riešininkai 3:2 palaužė 3-ioje vietoje esančią Žalia Raudona komandą, o dabar atėjo metas patikrinti ir 2-oje pozicijoje reziduojančius Novovileisk atstovus.

Pirmoji komandų tarpusavio akistata 6-ame ture baigėsi lygiosiomis 1:1. Tada rezultatas buvo priimtas kaipo didelė staigmena, gal net savotiškas Riešės žygdarbis, nes Naujosios Vilnios komanda beveik visas rungtynes tikrino varžovų gynybinius įtvirtinimus ir tai, kad per 50 minučių pramušė juos tik kartą, tapo fantastiško Donato Dromanto ir kitų Riešės gynybinio plano žaidėjų pasirodymo įrodymu.

Nūnai svarstyklės lėkštelės svyra Riešės pusėn, o Novovileisk favoritų statusas kelia tam tikrų abejonių. Bet tai gali turėti ir nepageidaujamų pasekmių, nes žaisti pirmu numeriu su pajėgiais varžovais Riešė dar nėra pasirengusi. O jei gynyboje nebus D. Dromanto, tai ir atmušinėti varžovų atakas gali būti sudėtinga.

PROGNOZĖ. 2:2

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1GREEN TOWN - FK Eagle Team1410047235+3730
2El Dorado1410047024+4630
3FK Alytis148066458+624
4FK Dinamika147076474-1021
5FK Fortitudo146264349-620
6FK Rytas145273741-417
7FK Vilniečiai145094261-1915
8FK TEC1430113484-509

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 14

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
27 Varžybų:12
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
24 Varžybų:11
Paulius Sakalis Komanda:FK Alytis
14 Varžybų:11
Arnoldas Kunigėlis Komanda:El Dorado
13 Varžybų:6
Augustas Trinkūnas* Komanda:FK Alytis
12 Varžybų:11
Arnas Levonauskas Komanda:FK Fortitudo
10 Varžybų:8
Gediminas Skrockas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
10 Varžybų:14
Ruslan Tamilin Komanda:FK Vilniečiai
9 Varžybų:13
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
9 Varžybų:10
Justinas Baltrimavičius Komanda:El Dorado
8 Varžybų:9

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Martynas Rašinskas Komanda:El Dorado
0 3
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
1 1
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
0 2
Arnoldas Arbočius Komanda:FK Alytis
0 2
Justinas Baltrimavičius Komanda:El Dorado
0 2
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
0 2
Augustas Trinkūnas* Komanda:FK Alytis
1 0
Sergej Viliavin Komanda:FK Dinamika
1 0
Agnius Panka Komanda:FK Alytis
0 1
Edvinas Laurinavičius Komanda:FK Rytas
0 1
Rugpjūtis   2022
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Mūsų partneriai: