2022-07-13

B divizionas. Lyderių pergalės ir eilinės MSC lygiosios

12 turas B divizione atžymėjo antrą čempionato trečdalį. Kitaip sakant, iki finišo liko šeši turai, bet juos komandos sužais po vasaros pertraukėlės. O į ją su geriausia nuotaika išėjo lyderių trio – Prima Line, SFK Novovileisk ir Žalia Raudona, neliūdėjo ir FM Vilniaus Vytis, ir net trečią kartą per keturis turus lygiosiomis sužaidusi MSC ekipa.

REZULTATAI.

CHARAKTERIS. Kai pirmame rate FM Vilniaus Vytis 6:5 nugalėjo VU MIF komandą, esminiu rungtynių leitmotyvu tapo teiginys, kad Studentai neįvertino varžovų, atėjo pasiimti lengvos pergalės, o Vyčiai su Matu Gudaičiu, Saimonu Vitkausku ir Olegu Kricunu juos nemaloniai nustebino laimėdami 6:5.

Šį kartą FM Vilniaus Vytis gretose nebuvo nei Mato, nei Saimono, nei Olego. O ir VU MIF jau turėjo būti nusiteikusi rimtai kovai, nes nominalūs MFL debiutantai jau spėjo įrodyti, kad jų pergalės anaiptol nėra atsitiktinės. Tačiau rezultate gavosi dar vienas Vyčių laimėjimas – šį kartą 5:3.

Beje, rungtynių pradžia nieko gero Vyčiams nežadėjo. Nors abi komandos susirinko negausiai, bet Studentai ilgiau kontroliavo kamuolį ir jau 5 minutę galėjo išsiveržti į priekį, bet kamuolys iš kelių metrų skriejo virš vartų. Vis dėlto, kai 9 min. Vaidotas Jarašius prisitaikė ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į apatinį varžovų vartų kampą, atrodė, kad Studentai teisingame kelyje.

Juo labiau, kad net ir pirmaudami jie tęsė savo atakas, kūrėsi progas – ir jomis nesinaudojo. Be abejo, prie to svariai prisidėjo ir FM Vilniaus Vytis vartus saugojęs neetatinis vartų sargas Olegas Romanovskis, atrėmęs ne vieną pavojingą varžovų išpuolį. O įsibėgėjant rungtynėms vis aštriau atakoje pradėjo reikštis Vyčiai. Prireikė laiko, kad prisitaikytų prie žaidimo be pagrindinio savo snaiperio M. Gudaičio, bet galiausiai sprendimą rado Tadas Paplauskas.

Per šešis sezonus El Dorado komandoje 22 įvarčius pelnęs Tadas FM Vilniaus Vytis gretose pasirodė antrą kartą – ir atsižymėjo pirmuoju savo hettriku. Po jo įvarčio 28 min. FM VV išsiveržė į priekį 2:1, o dar du jo tikslūs smūgiai rungtyniė pabaigoje įtvirtino Vyčių pergalę.

Tiesa, VU MIF nebuvo linkę lengvai susitaikyti su pralaimėjimu. 30 minutę V. Jarašius preciziškai tiksliu smūgiu rezultatą palygino 2:2, o paskui vyko gan atviras futbolas su progomis į abi puses. Esminis lūžis nutiko 42 min., kai Edvinas Šiukšta galingu smūgiu pakišo kamuolį po VU MIF vartų skersiniu.

Studentai metėsi lyginti, Vyčiai naudojosi progomis kontratakuoti. 46 min. T. Paplauskas smūgiavo į vartus, VU MIF žaidėjas smūgį atrėmė ranka – ir ne tik paliko komandą mažumoje, bet ir uždirbo 9 metrų baudinį. Tadas nuo taško smūgiavo preciziškai tiksliai ir jau 4:2.

Net likę mažumoje Studentai bandė atakuoti, bet galiausiai T. Paplauskas padėjo penktą kamuolį į jų tinklą, o paskutinis Nedo Suoko įvartis tik minimaliai pasaldino prėską pralaimėjimo skonį.

Pergalė FM VV komandą pakylėjo į 5 vietą, o pralaimėjimas VU MIF nustūmė į 6-ą poziciją. Vyčių treneris Enestas Malkevičius po rungtynių išskyrė ne tik T. Paplauską, bet ir komandoje debiutavusį Emanuelį Puzakiną. Jo teigimu, šis buvęs FM Ateitis aukėtinis solidžiai prisidėjo prie pergalės. „Emanuelis yra tos 2000 m. Ateities kartos atstovas, žaidęs už Dainavą ir BFA. Nors jis pats neįmušė, bet atliko kelis rezultatyvius perdavimus, vadovavo žaidimui, tvarkėsi aikštės viduryje. Apskritai, sužaidėme komandiškai, sužibėjo Tadas Paplauskas. Bet prie pergalės prisidėjo visi buvę aikštėje“, – konstatavo Ernestas.

Savo ruožtu, VU MIF komandai beliko konstatuoti, kad medaliai tolsta, o kažkokių realių sprendimų siekiant išbristi iš nesėkmių ruožo nesimato. „Net ir sunku pirštu best, kas labiausiai nesigauna. Visose rungtynėse susikuriam progų, žaidimas kaip ir normaliai eina, bet nesusimušam savo įvarčių ir tiek. Be abejo, trūksta pagrindinio mūsų puolėjo, kuris galėtų stabiliai štampuoti įvarčius, bet problemų yra ir daugiau, ir gilesnių“, – trumpai konstatavo VU MIF atstovas Vaidotas Kazlauskas.

LYGYBĖ. Pirmame rate MSC net 6:2 įveikė Eksperimentą – ir pelnė savo pirmąją pergalę bei pirmuosius taškus. Antrasis komandų susitikimas baigėsi lygiosiomis 3:3 – ir MSC komandai jis taip pat atnešė tritaškį, tačiau tik skaičiuojant bendrai paskutines ketverias rungtynes.  Iš tiesų, lygiosios tampa MSC rutina – 9-ame ture taip sužaista su International Vilnius, 11 ture su FM Vilniaus Vytis, o dabar – su Eksperimentu.

Tiesa, eksperimentininkams šios lygiosios turėjo palikti dviprasmį įspūdį. Viena vertus, jie nutraukė aštuonių pralaimėjimų seriją ir po dviejų mėnesių pertraukos į savo kraitį įsidėjo taškelį. Kita pavertus, visgi pirmame kėlinyje Volodymyr Chimarenko dviem tiksliais smūgiais buvo sukūręs gan apčiuopiamą Eksperimento persvarą, o 48 min. eksperimentininkai dar pirmavo 3:2, tad taškas, o ne 3 – gal ir ne pats maloniausias rezultatas.

Visgi savo argumentų turėjo ir MSC. Pirmame kėlinyje jų vartus saugojo tik iš didelio reikalo vartininko aprangą apsivilkęs Linas Sungaila, nes pagrindinis vartininkas truputuką suvėlavo. O bent jau antrą įvartį Edvinas Regelskis, tikėtina, būtų atrėmęs. Be to, net ir be Aringo Streckio jie įmušė 4 iš 6 rungtynėse pelnytų įvarčių. Tik tiek, kad vienas iš tų keturių krito į pačių MSC vartus. Tiesą sakant, pirmame kėlinyje vien Paulius Baradinskas galėjo įmušti 3-4, bet pirmą kartą kamuolys Eksperimento vartuose atsidūrė tik 38 minutę.

44 min. individualiu meistriškumu žybtelėjęs Daniel Taraševič suklaidino kelis varžovus ir rezultatą palygino, bet jau kitoje atakoje MSC gynyba pramigo kamuolio išmetimą iš užribio, o kai pabudo – kamuolys jau buvo tinkle. Ir liūdniausia, kad nuo paties MSC žaidėjo kojos.

Tačiau žaidimo skonį užjutę mėgėjų sporto centro atstovai rankų nenuleido, kapojosi iki galo – ir 48 min. D. Taraševič pasinaudojęs jau Eksperimento gynybos migtelėjimu rezultatą dar kartą palygino.

MSC vadovas Adomas Kripas po rungtynių atkreipė dėmesį į tradicinę komandos bėdą – sugebėjimą pirmiems prasileisti. „Susirinkom pakankamai gerai, net su 3 keitimais, tik vartininkas vėlavo visą kėlinį. Kaip įprasta, pirmi prasileidome, tik šįkart prasileidome visus du. Bet antrame kėlinyje susiėmėme. Iš pradžių įmušėm vieną. Po to  Danielius vienas sugalvojo imtis darbų. Apėjo visus eksperimentininkus kairiu kraštu ir pats užbaigė ataką įvarčiu. Deja, kitoje atakoje rikošetas nuo mūsų gynėjo virto Eksperimento įvarčiu. Bet mes turėjom aikštelėje Danielių, kuris paskutinę minutę vėl laiku atsiduria prie kamuolio ir turim 3:3. Galima sakyti, kad antras kėlinys buvo tikrai kovinis, vertas taško. Ir alaus po rungtynių“, – pareiškė Adomas.

VOLAS. Šį sezoną Žalia Raudona yra bene neparankiausia komanda WorldOne United ekipai. Pirmame rate žali ir raudoni sudorojo WOU 10:3, o antrame – 8:1. Ir jei pirmose rungtynėse dar buvo kažkoks apsikeitimas įvarčiais, tai nūnai žaidimas vyko iš esmės į vienus vartus.

20 minutę po dviejų Simo ir vieno Igno Brazinskų įvarčių Žalia Raudona pirmavo 3:0. Kėlinį ketvirtu įvarčiu užbaigė Ronaldas Nagrockis, o antrą – penktu komandos ir trečiu savo pradėjo Simas Brazinskas.

35 min. rezultatas išaugo iki 6:0. Ir nors 47 min. Kristian Tankevič pagaliau pramušė ŽR gynybą, bet paskutinis žodis priklausė žaliems ir raudoniems – Kipras Urbanavičius ir Matas Radžiukynas dviem rezultatyviais pataikymais nustatė galutinį įvarčių santykį.

„Neturėjom jokių šansų, savo žaidimo taip ir nepagavome, o varžovams leidome pelnyti labai lengvus įvarčius. Trūko susikalbėjimo, geresnio supratimo aikštėje, labai skubėjome mušti įvarčius ir visiškai pamiršome apie gynybą. Taip, turėjome ir mes progų, bet labai sunku žaisti, kai pats neįmuši, o po to iš karto gauni įvartį. Be to, mūsų žaidėjai pasidavė varžovų provokacijoms, įsivėlė į žodines dvikovas ir pamiršo, kad atėjome čia žaisti futbolą, o ne kalbėtis“, – po rungtynių konstatavo WOU vadas Victor Cachay Grande.

Savo ruožtu Žalia Raudona vadovas Sigitas Stasevičius galėjo tik pasidžiaugti savo komandos žaidimu. „Galima sakyti, kad mums žaidimas „ėjo“ nuo pirmų minučių. Pasimokėme iš rungtynių su Rieše, kai antrame kėlinyje paprasčiausiai pritrūko jėgų, be to, turėjome net tris žmones ant atsarginių suoliuko, kas leido visas rungtynes palaikyti aukštą intensyvumą. Žaidimą sustygavo po atostogų grįžęs Matas Radžiukynas, smagiai sužaidė po traumų atsigavę broliai Brazinskai.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai jos klostėsi taip pat kaip ir pirmame rate. Varžovai, kaip ir pirmam rate, prastai gynėsi, bet gan gerai puolė. Abi pusės galėjo pridėti dar bent po keturis įvarčius, bet mums atakų užbaigime sekėsi daug geriau, o ir šiaip, buvome šįkart ryškiai stipresni“, – pareiškė S. Stasevičius.

VOLAS-2. Galinga pergale į vasaros atostogas išėjo ir diviziono lyderiai Prima Line. 12 ture jie net 9:1 sutriuškino International Vilnius ekipą – ir laimėjo 9 kartą iš eilės.

Aišku, vos 7 žaidikus registravę varžovai ir patys kažkiek palengvino Prima Line kelią į pergalę. Tiesa, beveik visą pirmą kėlinį IV dar laikėsi, nors ir prasileido du įvarčius per 10 minučių, bet 11 minutę Vitalijus Pampuška rezultatą pašvelnino ir iki 23 minutės švieslentėje žibėjo skaičiai 2 ir 1.
18 minutę PR žaidėjas Deividas Radžiūnas užsidirbo geltoną kortelę ir suteikė varžovams progą pažaisti daugumoje. Bet IV ta proga menkai tepasinaudojo, nes po kelių minučių įspėjimą gavo Valerij Krasockij. O kad būtų dar apmaudžiau, kol Valerijus atbuvo bausmę Prima Line spėjo įmušti ir trečią įvartį.

Galutinai klausimų dėl rungtynių baigties neliko antro kėlinio pradžioje. Nuo 28 iki 30 minutės PR sukalė tris įvarčius – nuo 9 metrų žymos, iš kairio flango ir iš IV baudos aikštelės. Nors po to International Vilnius dar mėgino atakuoti, bet jau be didesnio polėkio ir įkvėpimo. O per paskutinę 10 minučių atkarpą Prima Line žaidėjai įrideno dar tris kamuolius – ir sudėliojo paskutinius akcentus ant pergalės.

„Žaidėm savo žaidimą, norėjom kamuolio kontrolės, kūrybingų sprendimų paskutinėse atakos stadijose, laimėtų 1x1 dvikovų – ir beveik viską įgyvendinome. Todėl ir rezultatas gavosi neblogas“, – pastebėjo PR atstovas Žilvinas Danilevičius.

Tuo metu International Vilnius atstovas Valerij Krasockij konstatavo, kad rimčiau pasikapoti sukliudė komplektacijos spragos. „Ir  vėl silpnai susirinkome, neturėjome pagrindinio gynėjo, o ir mūsų vartininkas šiek tiek atleido vadeles. Kita vertus, varžovų įvarčiai buvo tikrai geri, kai kurių net ir Staučė nepatrauktų“, – legendinį buvusį Lietuvos rinktinės vartininką paminėjo Valerijus.

SUGRĮŽIMAS. FK Riešė į rungtynes su SFK Novovileisk įskriejo su 7 nepralaimėtų mačų serija bei 5 laimėjimų virtine, pakylėjusia riešininkus iki pat 4-os pozicijos. Tuo metu Naujosios Vilnios komanda per paskutinius du turus buvo surinkusi tik 1 tašką ir atrodė, kad į vasaros pertrauką išėjo keliomis savaitėmis per anksti.

Tačiau centrinėje 12 turo dvikovoje Novovileisk įrodė, kad gal ir nereikėtų skubėti su auksinės intrigos laidotuvėmis. Gausiai susirinkę naujavilniečiai primetė Riešei savo žaidimą, o antroje rungtynių dalyje įrodė savo pranašumą.

Pirmasis kėlinys vyko be ryškesnės persvaros, jo pabaigoje komandos apsikeitė įvarčiais ir išėjo į pertrauką ant lygiųjų. Bet po pertraukos Arnoldas Čepkauskas smeigė įvartį Riešei į paširdžius – ir Novovileisk pradėjo diktuoti varžovams savo sąlygas.

Nuo 33 iki 43 min. Novovileisk sumušė dar tris įvarčius, o paskutinis Riešės žaidėjo Eimanto Kotovo rezultatyvus smūgis tik šiek tiek sušvelnino pralaimėjimą. „Tragiškos rungtynės. Neišnaudojome daugybės savo progų, o prie savo vartų patys padėjome varžovams mušti įvarčius. Galima sakyti, kad mums gal ir jėgų šiek tiek pritrūko, bet kai varžovams taip sekasi, tai net ir stipriausiems rankos nusvyra. Iki rezultato 3:1 viskas gerai buvo, komanda kovojo, stengėsi“, – teigė Riešės atstovas Tomas Guiskis.

Gražia gaida į vasaros atostogas išėjusios Novovileisk komandos atstovas Arnoldas Čepkauskas pastebėjo, kad rungtynės su Rieše nebuvo lengvos, kaip galėtų atrodyt matant rezultatą. „Varžovai pabandė mus nustebinti ir nuo pat rungtyniu pradžios stengėsi presinguoti, dėl to pirmas kėlinys buvo apylygis. Antroje rungtynių pusėje pradėjome žaisti savo žaidimą, pavyko pelnyti greitą ivartį, be to ir Riešės jėgos kiek išseko. Galiausiai įmušėme dar kelis ivarčius ir ramiai pabaigėme rungtynes. Labai smagu prieš pertrauką sugrįžti į pergalių kelią. Pertraukos metu nusimato team building’as dėl to manau sugrįšime dar stipresni“, – pažadėjo A. Čepkauskas.

Iš tiesų, sugrįžti į paskutinį čempionato trečdalį stipresniame Novovileisk futbolininkams tikrai reikėtų. Ne tiek dėl aukso medalių, į kuriuos labai konkrečiai nusitaikė Prima Line, bet ir dėl antros vietos, į kurią taikosi Žalia Raudona. O ir Riešė dar gali sugrįžti į taip vadinamą pergalių kelią ir užsikabinti medalius.

LENTELĖ. 12 rungtynių be pralaimėjimų ir vos 2 prarasti taškai iš 36 – tokie rezultatai leido Prima Line komandai po dviejų trečdalių čempionato tvirtai laikytis pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje. Novovileisk atsilieka jau 7 taškais ir visiškai akivaizdu, kad be PR pagalbos jie į auksinį krėslą neįsės.

Dėl medalių paskutinėje čempionato atkarpoje kaposis ir Žalia Raudona, ir Riešė, ir FM Vilniaus Vytis. Jei išspręs savo problemas, bent jau dėl bronzos galėtų pasigalynėti ir VU MIF.

Likusios keturios komandos spręs savo klausimus ir dalinsis vietas tarp 7 ir 10 pozicijų.

STATISTIKA. Per penkerias rungtynes – 40 įvarčių. Vidurkis – 8 per rungtynes.

Stipriausiai įvarčių kategorijoje padirbėjo 9 kartus atsižymėjusi Prima Line, 8 pridėjo Žalia Raudona.

Po 5 įvarčius sumušė SFK Novovileisk ir FM Vilniaus Vytis. Po 3 susmušė VU MIF, MSC ir Eksperimentas.

Mažiausiai – po 1 goliuką išspaudė WorldOne United ir International Vilnius, su 2 turą baigė Riešė.

Su gynyba problemų turėjo 9 kartus kamuolį iš tinklo traukę International Vilnius futbolininkai, 8 prasileido WOU. Po 5 prasileido Riešė ir VU MIF.

Tik 1 kart varžovams pramušti leido Prima Line ir Žalia Raudona, 2 – Novovileisk, po 3 – FM Vilniaus Vytis, MSC ir Eksperimentas.

SNAIPERIAI. Rezultatyviausiais turo žaidėjais tapo po 3 įvarčius pelnę Simas Brazinskas (Žalia Raudona) ir Tadas Paplauskas (FM Vilniaus Vytis).

Po 2 įvarčius sumušė septyni žaidėjai: Prima Line trio – Egidijus Grinis, Artūras Kirkutis ir Nikita Pčelnikovas, Ronaldas Nagrockis (ŽR), Volodymyr Chimarenko (Eksperimentas), Vaidotas Jarašius (VU MIF) ir Daniel Taraševič (MSC).

Diviziono snaiperių lenktynėse dar vieną žingsniuką į priekį padarė Žydrūnas Germanas. Nūnai Prima Line puolėjo sąskaitoje 19 įvarčių ir jis dviem pataikymais lenkia Matą Gudaitį (FM Vilniaus Vytis).

15 pataikymų turi Nedas Suokas (VU MIF), 14 – Aringas Streckis (MSC), 13 – Matas Radžiukynas (Žalia Raudona).

DRAUSMĖ. Per 5 rungtynes buvo parodytos 5 geltonos kortelės. Jų autoriai – Saulius Lipkevičius (VU MIF), Paulius Baradinskas (MSC), Mauro Alexis Battellini (WOU), Deividas Radžiūnas (Prima Line) ir Valerij Krasockij (International Vilnius).

PROGNOZĖ. Turo rezultatai parodė Apžvalgininko koncentracijos trūkumą. FM Vilniaus Vytis ir Žalia Raudona paneigė jiems nepalankias prognozes, MSC ir Eksperimentas nusprendė sužaisti be nugalėtojų, o Novovileisk ir Riešė nusprendė, kad lygiosios jų netenkina.

Prognozes pateisino tik Prima Line. Tiesa, ne 7:2, o net 9:1 sutriuškindama International Vilnius komandą.

Tad turą 4:1 laimėjo Komandos, bet po 12 turų 45:23 priekyje Apžvalgininkas.