2022-09-06

A divizionas. Dalykiški favoritai, nepažįstami Vilniečiai ir aistringas Rytas

17 turas ir vėl buvo paženklintas pirmaujančių komandų pergalėmis. Laimėjo (jau 10 kartą iš eilės) El Dorado, laimėjo (9 kart paeiliui) Dinamika, laimėjo (ir vėl) Eagle Team. Naujų spalvų į favoritų pergalingą monotoniją įnešė tik FK Rytas, po emocingos kovos palaužęs Fortitudo.

REZULTATAI.

AISTRA. Ryto ir Fortitudo komandas jau senokai sieja gan glaudūs santykiai, o pernai MFL kovų arenose tarpusavio kovose aistrų fontanai kalė per visus kraštus nepaisant to, kad Fortitudo laimėjo visas trejas akistatas – ir gan dideliu skirtumu.

Tačiau šį sezoną jėgų balansas apsilygino, o to įrodymas – lygiosiomis 1:1 pasibaigę pirmieji du susitikimai. Trečiasis irgi realiai galėjo baigtis lygiosiomis – bet po 49 minutę į Fortitudo vartus įkritusio įvarčio baigėsi Ryto pergale 3:2.

Tiesą sakant, po antradienį apturėto katastrofiško pasispardymo su TEC (1:8) buvo minčių, kad Rytas pamėgins susigrąžinti garbę ir orumą būtent rungtynėse su Fortitudo. Galima tik pagirsti rytiečius, kad jie nesubyrėjo, o susirinko, rimtai ir atsakingai atidirbo, ir bent šiek tiek pagerino savo nuotaiką prieš sezono finišą.

Savo ruožtu, Fortitudo nuotaika po rungtynių anaiptol nebuvo gera. Jau pačioje mačo pradžioje fortitudininkai turėjo kelias progas, o 4 min. Tomas Kaziukevičius klastingu smūgiu užklupo Ryto vartus saugojusį Paulių Bartaševičių nepasiruošusį – ir išvedė savo komandą į priekį. Nors 9 min. Ryto žaidėjas Vitalijus Viršilo tolimu smūgiu rezultatą išlygino, bet 17 min. Vilius Petkevičius po greitos kontros dar kartą persvėrė rezultatą.

Fortitudo persvarą išlaikė iki 40 minutės. O tada eksperimentinis Ryto puolėjas Edvinas Laurinavičius iš kairės pramušė į vartus – ir rezultatas dar kartą tapo lygus.

Tikėtina, kad rungtynės taip ir būtų pasibaigusios, jei ne aistrų proveržis 49 minutę. Fortitudo vartus gynęs Gabrielius Butkevičius herojiškai atrėmė kelis Ryto žaidėjų smūgius, tačiau įsismaginęs stumtelėjo ir Ryto žaidėją Eduardą Tučinskį. Pastarasis krito it pakirstas žaibo, arbitras išsitraukė geltoną stačiakampį, Fortitudo liko mažumoje – ir dar be nominalaus vartininko. Į vartų stačiakampį atsistojęs žaidėjas truktekėjo vieną smūgį, bet Marekas Novosielskis antru bandymu privertė traukti kamuolį iš tinklo.

Per likusį laiką Fortitudo dar spėjo išspausti baudos smūgį, bet kadangi Arno Levonausko šį kartą aikštėje nebuvo, kamuolys skriejo ne į tinklą, o virš vartų – ir pergale džiaugėsi FK Rytas.

KOMENTARAS. Antrą nesėkmę iš eilės identišku rezultatu 2:3 patyrusios Fortitudo komandos atstovas Gabrielius Butkevičius šį pralaimėjimą pasiėmė ant savęs – ir truputį ant teisėjo. „Pavedžiau komandą, rungtynių pabaigoje pasidaviau žinomo Ryto žaidėjo provokacijai, stumtelėjau jį – ir gavau geltoną. Suprantu, kad nereikėjo taip daryti, bet taip pat norėčiau, kad ir arbitras atidžiau stebėtų rungtynes ir atkreiptų dėmesį į nuolatines E. Tučinskio provokacijas. Dėl to kyla visiškai nereikalingos emocijos, įtampa, pykčiai. Ir tai visai nepuošia nei MFL lygos, nei pačio futbolo“, – pastebėjo G. Butkevičius.

Tuo metu trijų pralaimėjimų virtinę nutraukusios Ryto komandos vadovas Olegas Miasniankinas po rungtynių nesileido į kalbas apie teisėjų sprendimus, o tiesiog pasidžiaugė pergale ir žaidimu. „Mes laimėjom, mes patenkinti, varžovai gali turėti savo nuomonę. Mes su Fortitudo visada žaidžiame aistringai, tai mūsų mažas derbis, derbiukas. Šiemet buvo du kartus po 1:1, o dabar laimėjom, įrodėm, kad esame už juos stipresni. Beje, tai buvo ir vienas sezono tikslų“, – MFL Live studijoje pareiškė Olegas.

Anot jo, šiose rungtynėse buvo ir didelis noras žaisti taip, kad nebūtų gėda. Ir skirtingai nei po susitikimo su TEC, šį kartą Rytas gėdytis priežasčių neturėjo. „Norėčiau,kad per likusią sezono dalį žaistume taip pat aistringai, norėdami laimėti. Nes tik tiek mums ir reikia, kad gerai pasirodytume. Mano reikalas įkvėpti komandą, tą ir darysiu. Jei žaisime taip kaip šiandien, tai visiems su mumis bus linksma“, – pažadėjo Ryto vadovas.

FAVORITAI-1. Kitame Fanų stadiono ketvirtyje žaidė Eagle Team ir Vilniečiai. O jei tiksliau – Eagle Team žaidė su Vilniečių pavadinimo komanda, nes tikrų Vilniečių komandos senbuvių aikštėje buvo vos 4, o kitą penketuką sudarė FK Ataka žaidėjai – Aivaras Meškinis, Eimantas Budreckas, Lukas Blažys, Tomas Bielickas ir vartininkas Karolis Jankeliūnas.

Natūralu, kad Eagle Team ekipai prireikė šiek tiek laiko, kad prisitaikytų prie naujos Vilniečių komandos versijos, juo labia, kad pastarieji nerodė jokios pagarbos čempionams ir drąsiai metėsi į ataką. Ir ne šiaip metėsi, o 13 minutę po T. Bielicko įvarčio išsiveržė į priekį. Vis dėlto, ilgainiui Ereliai perprato varžovų žaidimo stilių ir ėmė vis rimčiau atakuoti priešininkų vartus. Baigiantis kėliniui Nikita Juščenko rezultatą išlygino, o 29 min. Gediminas Skrockas išvedė Eagle Team į priekį.

Tiesa, atakuojantys Vilniečiai ginklų nesudėjo ir po Eimanto Budrecko įvarčio atstatė lygybę, bet antroje rungtynių dalyje išryškėjo taktinis ir fizinis Erelių pranašumas. Nuo 33 iki 50 minutės Lukas Vaičiūnas, Denis Romanov ir Artur Skuratovič sumušė keturis įvarčius, ir užtvirtino solidžią Eagle Team pergalę 6:2.

PASTEBĖJIMAS. Po rungtynių Eagle Team savo Facebook paskyroje taip pat atkreipė dėmesį į atnaujintą Vilniečių versiją. „Ketvirtadienį žaidėme prieš FK Vilniečiai, nors iki pietų dar nebuvo aišku ar priešininkai susirinks. Tačiau papildymo jie sulaukė pajėgaus, surinkę nemažai Fk Atakos trenerių ir žaidėjų, tad mačas gavosi ne iš lengvųjų.

Pirmasis kėlinys buvo lygių varžovų dvikova, vieni pirmavo, kiti vijosi, atakų pavojingų buvo nemažai, tiek mes tiek varžovai neišnaudojo labai dėkingų progų įvarčiams pasiekti. Antrojoje rungtynių dalyje išryškėjo mūsų suoliuko ir patirties šiame formate privalumai, todėl sudėliojome taškus ant i ir šventėme pergalę, kuri tikrai nebuvo lengva“, – konstatavo Eagle Team.

ATAKA. Tuo metu Atakos eskadrono vadovas Aivaras Meškinis atskleidė, kad jam asmeniškai tai buvo pirmoji patirtis MFL formato varžybose. „Prieš kelias dienas Vilniečių komandos vadovas Tomas Rudzianiec pasiūlė prisijungti, išbandyti mažąjį futbolą. Šiaip jau man mažų standartų futbolas, apart salės, nelabai., bet Tomas sakė, kad jų komanda pabyrėjo, klausė, ar galėčiau padėti. Pakviečiau dar kelis Atakos žaidėjus, nes tada ir pačiam smagiau žaisti. Bet matau, kad kelių žaidėjų čia neužtenka. Be to, norint suprasti tokį futbolą reikia daugiau pasitreniruoti, bent jau pastebėti kitų komandų žaidimą. Man tai buvo pirmas kartas, ėjome tiesiai į aikštę ir žiūrėjom, kas gausis“, – teigė A. Meškinis.

Nors pirmas blynas kiek prisivilo, bet reikia pastebėti, kad ir varžovas teko neeilinis. „Pastebėjau pas varžovus nemažai matytų veidų, bet nei komandos pavadinimo, nei jų titulų nežinojau. Tik po rungtynių išgirdau, kad pralošėme čempionams ir vieniems iš lyderių. Ką gi, ačiū jiems už tokią patirtį“, – padėko Aivaras.

Nors šiame ture Ataka ir išgelbėjo Vilniečius nuo techninio pralaimėjimo, lieka atviras klausimas, ar per likusius keturis turus naujieji MFL nariai taip pat stabiliai rinksis į rungtynes. To negalėjo patvirtinti ir pats A. Meškinis, tad Vilniečių-Atakos perspektyvos su trenksmu užbaigti sezoną lieka gan miglotos.

FAVORITAI-2. Savo pergalių serijas pratęsė ir pagrindiniai čempionų konkurentai – El Dorado ir Dinamika. Ant pirmo laiptelio pasilypėję eldoradininkai 5:2 nugalėjo Alyčio komandą, kurios nuo ketvirto pralaimėjimo iš eilės neišgelbėjo net ir iš medaus mėnesio sugrįžęs Mykolas Adamavičius.

Tiesa, alytiškiai El Dorado ekipai davė labai rimtą kovą ir nesileido mindomi į Fanų gazoną, kaip kad nutikdavo su eldoradininkų varžovais rugpjūčio mėnesį. Iki 18 minutės švieslentėje žibėjo du nuliai, bet pirmo kėlinio pabaigoje El Dorado pelnė 2, o Alytis atsakė vienu įvarčiu, tad įpusėjus mačui intrigos netrūko.

39 min. Artur Juchno pusiau perdavimu-pusiau smūgiu padidino El Dorado pranašumą iki dviejų įvarčių, bet po kelių minučių Augustas Trinkūnas smūgiu iš kairės vėl pakūrė intrigą. Visgi dar stipriau pakutenti padus lyderiams nepavyko, o Paulius Obolevičius ir Arnoldas Kunigėlis dviem vėlyvais įvarčiais įformino 10-ą El Dorado pergalę per paskutines 10 rungtynių.

Po mačo El Dorado ekipos kapitonas Martynas Rašinskas konstatavo, kad skirtingai nei rugpjūtį, šį kartą dėl pergalės teko pavargti. „Klampios rungtynės. Atrodo viską kontroliavom, viską darėm, bet įvarčių niekaip nesisekė įmušti. Pirmavom 2:1, po to buvo ir 3:1, bet kai A. Trinkūnas sumažino persvarą iki minimumo, atrodė, kad runngtynės gali pakrypti į bet kurią pusę. Visgi galiausiai Pauliukas pramušė taip, kad net vartai pakilo. Paskui dar buvo kuriozinis Arnoldo įvartis, o po jo jau rungtynių baigtis buvo nulemta. Pabaigoje žaidėm mažumoje, bet intrigos nebuvo. Rungtynės buvo sunkios, bet kai neįmuši – tai taip ir gaunasi“, – pastebėjo M. Rašinskas.

FAVORITAI-3. Jei El Dorado klampiose rungtynėse pasiėmė 10 pergalę iš eilės, tai Dinamika laimėjo 9 kartą paeiliui. Tiesa, irgi ne taip lengvai ir efektingai, kaip buvo įpratusi. Mačą su diviziono autsaideriais TEC futbolininkais dinamiškieji pradėjo ramiai, be įtampos, ir taip sau žaidė iki pat kėlinio pabaigos. Tik komandos vadovas Sergeju Viliavin vis bandė užvesti, pažadinti, supurtyti, bet dinamiškieji į tai labai nereagavo.

Nepažadino jų ir pirmas praleistas įvartis, kurį tiksliu smūgiu iš savo aikštės pusės pelnė TEC žaidėjas Deividas Maciulis. Dinamika akivaizdžiai jautė, kad vis tiek įmuš daugiau nei praleis – ir galiausiai tą jausmą pavertė faktu.

17 min. pramušė Povilas Malinauskas, 22 min. pagaliau savo progą išnaudojo Dariuš Jankovskij – ir atrodė, kad Dinamika užtikrintai juda į pergalę. Tačiau pačioje kėlinio pabaigoje TEC dar kartą pasinaudojo varžovų pasyvumu gynyboje – ir po pirmo kėlinio rezultatas liko lygus 2:2.

Visgi antroje rungtynių dalyje Dinamika pagaliau sujudėjo, nuo 30 iki 39 minučių sumušė 4 įvarčius, ir jau tikrai atrodė, kad rungtynės ties tuo baigėsi. Bet su tuo nesutiko D. Maciulis: vienas smagus baudos smūgis 42 minutę, kitas pataikymas 43 minutę – ir intrigėlė vėl atgijo.

Tiesa, baigiantis mačui rimtesnių progų pakibinti Dinamiką TEC neturėjo, bet S. Viliavinas savo komandos pasirodymu neliko sužavėtas ir po dvikovos nepašykštėjo aštresnių pastabų. Tačiau pergalė yra pergalė, o kai laimima devynis kartus iš eilės, tai net ir aštrokos pastabos skamba švelniai ir maloniai.

LENTELĖ. Kadangi visi trys lyderiai sutartinai laimėjo – situacija viršūnėje niekaip nepasikeitė. Vienintelis pokytis įvyko tarp 6 ir 7 vietų, kur rokiruotę atliko Rytas ir Vilniečiai.

STATISTIKA. 30 įvarčių per 4 rungtynes, arba 7,5 vidurkis per mačą.

Rezultatyviausiai žaidė po 6 įvarčius pelniusios Eagle Team ir Dinamika, su 5 turą baigė El Dorado. 4 įvarčiais savo pralaimėjimą pasaldino TEC, 3 įvarčių pergalei užteko FK Rytas komandai.

Trys komandos sumušė po 2 įvarčius – Fortitudo, Alytis ir Vilniečiai. Visos trys liko be taškų.

Prasčiausi gynybos rodikliai buvo pas Vilniečius ir TEC. Abi komandos išsitraukė po 6. Alytis prasileido 5, Dinamika – 4.

Geriausiai gynyboje sudirbo po 2 kamuolius iš tinklo išgriebusios El Dorado, Eagle Team ir Rytas. Fortituto ištraukė 3 kartus – ir gavo 0 taškų.

SNAIPERIAI. Kažkiek netikėtai rezultatyviausiu turo žaidėju tapo TEC atstovas Deividas Maciulis. Garsaus futbolo specialisto Rimanto Turskio auklėtinis atsižymėjo 3 pataikymais į Dinamikos vartus.

Po 2 įvarčius pelnė Povilas Malinauskas (Dinamika), Paulius Obolevičius (El Dorado) ir Artur Skuratovič (Eagle Team).

Snaiperių rikiuotės lyderis Dariuš Jankovskij šį kartą atsižymėjo 1 pataikymu, o jo bendras įvarčių kraitis paūgėjo iki 33. Kadangi artimiausias konkurentas Tadas Švaikevičius ir toliau padeda Eagle Team komandai patarimais iš techninės zono, DJ persvara išaugo iki 9 goliukų.

DRAUSMĖ. Ketverios rungtynės – 3 įspėjimai. Po vieną atsiėmė Gabrielius Butkevičius (Fortitudo), Eduardas Tučinskis (Rytas) ir Giedrus Šablinskas (El Dorado).

Eduardui tai jau trečias įspėjimas, tad artimiausias Ryto rungtynes su Alyčiu jis turėtų prasileisti.

PROGNOZĖS. Kadangi favoritai laimėjo, o Apžvalgininkas statė už favoritus, tai turo santykis – 3:1. Ta prasme, Eagle Team, El Dorado ir Dinamika padarė tai, ką ir turėjo padaryti.

Nedaug trūko, kad El Dorado padarytų tiksliai tiek kiek rekomendavo Apžvalgininkas, bet pasidarę rezultatą 5:2 ant to ir sustojo. O prognozė buvo 6:2. Pasitaupė.

Vienintelis ne pagal prognozę rezultatas – Fortitudo pergalė prieš Rytą. Vietoje 2:1 gavosi 2:3. Nors iki 40 minutės buvo 2:1. Ką padarysi. Toks jau tas futbolas.

Bendras santykis po 17 turų – 42:28 Apžvalgininko naudai.