2022-09-07

B divizionas. SFK Novovileisk ir FM Vilniaus Vytis pergalėmis nukalta intriga

Priešpaskutinis B diviziono turas galėjo sudėlioti paskutinius taškus ant medalių savininkų pavadinimų, tačiau SFK Novovileisk ir FM Vilniaus Vytis pasistengė, kad intriga išsilaikytų dar bent savaitėlę.

REZULTATAI.

PERMAININGAI. Turas prasidėjo dar pirmadienį, WorldOne United ir MSC rungtynėmis. Šioje atkaklioje ir permainingoje dvikovoje pergalę 4:3 iškovojo nominalūs aikštės šeimininkai WOU futbolininkai, tokiu būdu faktiškai užsitikrinę sau 7 vietą.

Pirmadieninėse rungtynėse po pirmo kėlinio WOU pirmavo 2:0 ir atrodė, kad didesnės intrigos nenusimato. Juo labiau, kad MSC dėl dalies komandos narių dalyvavimo SFL rungtynėse, neturėjo rimtesnių galimybių rotuoti sudėtimi. Anot komandos vadovo Adomo Kripo, trūko bent šešių stabiliai žaidžiančių futbolininkų, tad į mūšį ėjo visi kurie norėjo ir galėjo.

„Susirinkom, kaip susirinkom. Pirmą kėlinį turėjom du keitimus, antrą kėlinį vieną. Žaidėm, kūrėm, bandėm ir pirmam kėliny gavom 2. Tačiau antrą kėlinį varžovai pradėjo geltona kortele, mes tuo puikiai pasinaudojome ir išlyginome rezultatą. Įpusėjus antrame kėliniui gavom trečią, bet ir vėl greit palyginom. O tada, iš to didelio noro laimėti, paskutinę minutę gavom ketvirtą. Išlyginti jau nespėjome“, – konstatavo A. Kripas.

Iš tiesų, antro kėlinio pradžioje geltoną kortelę užsidirbęs WOU žaidėjas Aleksandras Kormakovas užkūrė MSC mašiną – ir per tris minutes Paulius Baradinskas bei Denas Danyla rezultatą išlygino. Tačiau tas pats A. Kormakovas savo kaltę ir išpirko – 41 min. jis pelnė trečią, o 49 – ir paskutinį įvartį, nukalusį WOU pergalę.

CHARAKTERIS. O ketvirtadienį jau pačiose pirmose rungtynėse susitiko dvi dėl aukso medalių kovojančios ekipos – Prima Line ir SFK Novovileisk. Tiesa, auksinės intrigos užtaisą dar prieš tai gerokai sudrėkino Novovileisk ekipos pralaimėjimai, po kurių atstumas tarp pirmos ir antros vietų išaugo iki 6 taškų. Kitaip sakant, Prima Line užteko lygiųjų – ir diviziono nugalėtojų taurė būtų atsidūrusi jų rankose nelaukiant paskutinio turo.

Tačiau Novovileisk su tuo nesutiko. Net ir be kelių vyresnių futbolininkų, Naujosios Vilnios atstovai sužaidė bene geriausias sezono rungtynes – drausmingas, kietas ir efektyvias. Ir pelnytai laimėjo 3:1. Pirmas įvartis krito tik 22 minutę, kai efektingu smūgiu į viršutinį vartų kampą pasižymėjo Arnoldas Čepkauskas, o esminis rungtynių lūžis nutiko 35-39 minutėmis, kai Novovileisk įmušė dar du įvarčius, o Prima Line dėl antros geltonos kortelės neteko Dovydo Petruškevičiaus ir 10 minučių žaidė mažumoje.

„Puikios rungtynės, susirinkome nusiteikę parodyti, kad vis dar esame verti aukso medalių. Manau, sužaidėme jei ne geriausias, tai vienas geriausių rungtynes šį sezoną, atidavėme visas jėgas ir pelnytai laimėjome“, – po mačo santūriai konstatavo du įvarčius pelnęs Novovileisk atstovas A. Čepkauskas.

Tiesa, reikia pastebėti, kad Prima Line futbolininkai anaiptol nebuvo aikštelėje tik statistai. Surinkęs gausią ir pajėgią sudėtį jie nuo pirmų minučių aktyviai kombinavo, atakavo, smūgiavo, bet bene pirmą kartą šį sezoną – fatališkai šaudė pro šalį. „Susirinkome beveik maksimaliai, tiek keitimų pas mus nėra buvę šį sezoną. Komanda tikrai buvo nusiteikusi laimėti, bet elementariai pritrūko geresnės realizacijos. Atrodė, kad kamuolį valdom ilgiau, mušam daugiau, bet futbolas toks dalykas, kad laimi tas, kas dažniau pasiunčią kamuolį į tinklą“, – pastebėjo Prima Line atstovas Žilvinas Danilevičius.

Elementaru – Novovileisk kamuolį į tinklą pasiuntė tris kartus, o Prima Line išspaudė tik vieną pataikymą, ir tą patį – 49 minutę.

Visgi pralaimėjimas kažkaip katastrofiškai Prima Line padėties nepakeitė – komanda ir toliau žengia pirmoje vietoje, turi 3 taškų persvarą, o paskutinėse sezono rungtynėse susitiks su 9 vietą užimančią MSC ekipa.

Tuo metu Novovileisk turės pasikapoti su VU MIF. „Šansų nedaug, bet vis tiek yra. O kol yra – eisime į aikštę ir kausimės. Vilties dar turime, o kaip bus – pamatysime. Tikimės, kad viskas susiklostys mums palankiai“, – vylėsi A. Čepkauskas.

BENEFISAS. Tuo metu intrigą kovoje dėl bronzos palaikė FM Vilniaus Vytis komanda. Ketvirtoje vietoje žengę vyčiai 9:3 pervažiavo per Eksperimentą ir išlaikė kovinį vieno taško atstumą nuo trečią vietą užimančios Žalia Raudona ekipos.

Nors galutinis rezultatas tarsi ir byloja apie užtikrintą ir lengvą FM VV pergalę. Juo labiau, kad jau 13 min. vyčiai pirmavo 3:0. Tačiau antroje sezono dalyje smagiai užsikūręs Eksperimentas rankų nenuleido ir pirmo pabaigoje rezultatą pašvelnino, o 27 min. Renatas Šinkevičius sumažino atsilikimą iki minimumo. Ir tikriausiai eksperimentininkai dar būtų pasistengę rimčiau pasikapoti su pretendentais į medalius, jei ne viena smulkmenėlė.

Matas Gudaitis. Pirmame kėlinyje trimis taikliais smūgiais atidaręs rungtynes, antrame Matas pridėjo dar keturis pataikymus – ir sudaužė į šipulius bet kokias Eksperimento viltis kautis dėl teigiamo rezultato.
28 ir 29 minutėmis FM Vilniaus Vytis puolėjas dviem įvarčiais atvėsino varžovų entuziazmą (5:2), o pabaigoje, drauge su Edvinu Šiukšta išrašė Eksperimentui gan stambų pralaimėjimą.

„Tiesiog ne mūsų diena buvo. Grubiai klydome, gynyboje darėme tiesiog vaikiškas klaidas, o kai jau rezultatas buvo nepadorus, krito ir motyvacija“, – konstatavo Eksperimento atstovas Stasys Kvietkauskas.

FM Vilniaus Vytis ekipai motyvacijos tikrai nestigo, juo labiau, kad po jų mačo į aikštę turėjo išbėgti kiti pretendentai į bronzą – Žalia Raudona ir FK Riešė.

SMŪGIS. Tiesa, tikrąja to žodžio prasme į aikštę išbėgo tik Riešė, tuo metu Žalia Raudona turėjo prabangą ketvirtadienį pailsėti, nes jų varžovai – International Vilnius komanda į rungtynes nesusirinko. Tokiu būdu ŽR sąskaitą papildė be kovos pasiekti 3 taškai ir atstumas tarp jų ir FM Vilniaus Vyčio išliko toks pat.

O štai Riešės komandai teko prasibėgti – ir be didesnio malonumo. Į bronzinę draugiją pretendavę riešininkai 2:4 nusileido VU MIF komandai ir atsisveikino su viltimis užšturmuoti prizininkų pakylą.

Nors komandos sezono pabaigoje sprendė skirtingus uždavinius, bet į rungtynes susirinko gausiai ir kokybiškai. Ir susirinko ne tik apie medalius dar galvojusi Riešė, bet ir turnyrinės lentelės viduryje įsitrigusi VU MIF komanda.

Rungtynės prasidėjo nuo žvalgybos ir silpnų vietų paieškų. VU MIF koncentravosi į gynybą, Riešė ieškojo progų pozicinėse atakose ir tikrino varžovų vartininko budrumą tolimais smūgiais. Kaip žinia, žaidimo paveikslą keičia įvarčiai. Ir kai 15 min. momentiniu Riešės gynėjų koncentracijos praradimu pasinaudojęs Ernest Barkovski pasiuntė kamuolį į vartus, paaiškėjo, kad Riešei reikia keisti savo žaidimą.

Lengva nebuvo, nes po įvarčio VU MIF dar didesnėmis pajėgomis gynėsi ir ieškojo progų kontratakoms. Vis dėlto 28 min. Rytis Jakavonis rado spragą Studentų gynyboje ir rezultatą palygino. Tačiau didelis noras mušti daugiau sugrįžo bumerangu – Riešės gynyboje atsivėrė spragos, gal kažkiek ir vartininkas nepagelbėjo, tad VU MIF žaidėjai Vilius Junkevičius, Vaidotas Jarašius ir Ignas Kunickas vieną po kito sumušė tris įvarčius – ir pasiėmė jiems nelabai reikalingą pergalę.

„Nors mes neturime jokių turnyrinių tikslų, bet šiandien atrodė, kad ne Riešė, o mes kovojame dėl medalių. Varžovams trūko aštrumo, minties puolime, apskritai jų žaidimas buvo nykokas. O mes sužaidėme geras rungtynes, neblogai gynėmės, išnaudojome savo progas, ir nepaisant to, kad rungtynes baigėme mažumoje – iškovojome užtikrintą pergalę“, – konstatavo VU MIF vartų sargas Vaidotas Kazlauskas.

LENTELĖ. VU MIF pergalė padėjo tašką Riešės ir medalių istorijoje. Tačiau Prima Line, Novovileisk, Žalia Raudona ir FM Vilniaus Vytis istorijos dar anaiptol nebaigtos. Nors geresnius šansus pasiimti auksą ir bronzą turi Prima Line ir Žalia Raudona, tačiau visi atsakymai bus duoti tik paskutiniame čempionato ture.

Tuo metu apatinėje turnyro lentelėje rimtesnių perturbacijų nenusimato. Tiesa, Eksperimentas dar gali aplenkti WorldOne United, o International Vilnius (jei susirinks) galėtų pamėginti susikeisti vietomis su MSC. Bet šansai, atvirai sakant, minimalūs.

STATISTIKA. 29 įvarčiai per 4 žaistas rungtynes. Tikėtina, kad jei būtų įvykusios ir penktosios, tų įvarčių būtų dar daugiau. O dabar gavosi 7,25 įvarčio vidurkis per rungtynes.

Rezultatyvumu driokstelėjo 9 įvarčius sukalusi FM Vilniaus Vytis komanda, po 4 pelnė WorldOne United ir VU MIF, po 3 – MSC, Eksperimentas ir Novovileisk.

Mažiausiai – tik 1 įvartį pramušė rezultatyviausia diviziono komanda Prima Line. Su 2 įmuštais nesėkmingą turą baigė Riešė.

Prasčiausia gynybą – su minus 9 užfiksavo rugpjūtį šiaip jau solidžiai gynyboje stovėjęs Eksperimentas. Po 4 prasileido MSC ir Riešė, po 3 – WorldOne United, FM Vilniaus Vytis ir Prima Line.

Geriausiai prie savo vartų atrodė vos 1 išsitraukę Novovileisk, 2 kartus varžovams pasižymėti leido VU MIF.

SNAIPERIAI. Stiprią paraišką ant rezultatyviausio diviziono žaidėjo titulo pateikė 7 įvarčius Eksperimentui atseikėjęs FM Vilniaus Vytis puolėjas Matas Gudaitis.

3 įvarčiais žybtelėjo WorldOne United žaidėjas Aleksandr Kormakov.

Po 2 kartus pasižymėjo Edvinas Šiukšta (FM VV) ir Arnoldas Čepkauskas (SFK Novovileisk).

Kadangi pernykštis diviziono Auksinio batelio savininkas Žydrūnas Germanas į Novovileisk vartus pramušė tik 1 rezultatyvų smūgį, jo sąskaita paaugo iki 28 įvarčių, tuo metu M. Gudaitis jau turi 36 golasus.

Trečias žengia Matas Radžiukynas su 21 įvarčiu.

DRAUSMĖ. Per ketverias rungtynes arbitrai žaidėjams parodė 6 geltonas ir 1 raudoną korteles. Dvigubą geltoną porciją, automatiškai pavirtusią raudonu žaibu užsidirbo Prima Line atstovas Dovydas Petruškevičius. Tose pačiose rungtynėse po geltoną kortelę išvydo ir Novovileisk žaidėjai Artūr Lukaševič ir Edgaras Lepichinas.

Geltonomis taip pat buvo apdovanoti Lukas Katilius (VU MIF) ir WorldOne United hetttriko autorius Aleksandr Kormakov.

PROGNOZĖS. Apžvalgininko prognozėms turas nebuvo dėkingas. WOU ir MSC mačas apskritai praėjo be prognozės, o International Vilnius – Žalia Raudona, nors ir su prognoze, bet neįvyko.

O iš likusių trijų spėjimų Apžvalgininkas pataikė tik su FM Vilniaus Vytis pergale. SFK Novovileisk ir VU MIF įrodė, kad prognozuoti pralaimėjimai jų netenkino – ir turą 2:1 laimėjo Komandos.

Tiesa, bendras santykis po 17 turų – 55:35 Apžvalgininko naudai.