2023-05-11

A divizionas. 5 turo anonsas

Po MFL Taurės turnyrui skirto ketvirtadienio komandos grįžta prie įprastinių čempionato reikalų. Kai kurios grįžta pasikrovusios teigiamos energijos, pasimėgavusios žaidimu, įvarčiais ir pergalėmis. O kitos grįžta sukandusios dantis, skaudžiai nusvilusios, bet, tikėkimės, kupinos noro įrodyti, kad Taurė ir Čempionatas – tai du skirtingi pasauliai. 

20 val.Fanų I ketvirtis

FK Alytis (1 taškas) – El Dorado-ESFA (12 tšk.)

MFL Taurės turnyre aną ketvirtadienį Alytis 9:5 nugalėjo Prima Line ir pirmą kartą šį sezoną turėjo progą atšvęsti pergalę. Tačiau antros šventės teks palūkėti, nes čempionate alytiškių laukia pati nenugalimiausia MFL komanda, vien tik pergales šį sezoną švenčianti El Dorado-ESFA. 

Dvi laimėtos MFL Supertaurės rungtynės, keturios – čempionate ir vienerios MFL Taurėje El Dorado pergalių seriją ištempė iki septynių. Dar 20 pergalių – ir turėsim pirmą tokį absoliučiai pergalingą vienos komandos sezoną MFL istorijoje. Ok, suprantu, kad laimėti absoliučiai visas rungtynes gali būti misija neįmanoma net ir tokiam super agregatui kaip El Dorado, tačiau bent jau šį ketvirtadienį eldoradininkų serija 99,97 proc. tikrumu turės pratęsimą.

Pernai Alytis pirmame A diviziono rate gegužės 19 dieną 2:1 nukalė El Dorado, o lemiamus įvarčius 47 ir 50 minutėmis įmušė fantastiškai sužaidęs Augustas Trinkūnas. Tiesa, po to eldoradininkai perrikiavo savo gretas, įjungė aukščiausią pavarą ir antrame-trečiame ratuose laimėjo 11:2 ir 5:2. 

Šiais metais Augustas figūruoja tik Alyčio paraiškoje, o aikštėje jo dar niekas nematė, kaip kad nematė ir Alyčio pergalių A divizione. Be abejo, laimėjimas prieš Prima Line taurėje pakylėjo kovinę alytiškių dvasią, bet dabar jų kelyje – absoliučiai kito lygio priešininkas.
PROGNOZĖ. 1:5

Fanų II ketvirtis

SFK Novovileisk (1 tšk.) – Prima Line (3 tšk.)

Pernykščiai B diviziono flagmanai elitinėje MFL komandų draugijoje jaučiasi ne taip užtikrintai. Tiesa, tiek Novovileisk, tiek ir Prima Line jau pelnė taškus A divizione, bet visus tuos taškus pelnė susitikę su kitais buvusiais B diviziono flagmanais – Alyčiu. Skirtumas tik toks, kad Naujosios Vilnios futbolininkams susitikimas su alytiškiais atnešė 1, o Prima Line komandai – visus 3.

Iš esmės apčiuopiamo skirtumo tarp komandų nėra. Gal būt Novovileisk šiek tiek rimčiau kibo į atlapus A diviziono senbuviams, o Prima Line, bent jau kol kas, taškus favoritams atidavė lengviau, tačiau skaičiai rodo, jog abi ekipos susiduria su tais pačiais sunkumais – stringančiu puolimu (12 įvarčių įmušė PL, 11 – Novovileisk) ir skylėta gynyba (26 prasileido PL, 21 – SFK).

Komandos iki šiol apturėjo keturias tarpusavio akistatas: 2021 metais sąlygas diktavo Prima Line (5:0 ir 9:4), bet pernai Novovileisk perėmė iniciatyvą (2:2 ir 3:1). 

Naujavilniečiams nuotaiką šiek tiek pakylėti galėjo ir aną ketvirtadienį 3:2 prieš Eksperimentą laimėtos MFL Taurės turnyro rungtynės. Nors rezultatas fantazijos neaudrina, bet pergalė yra pergalė. Tuo metu Prima Line taurėje turėjo pasimatymą su Alyčiu – ir šį kartą iš aikštės išėjo nuleistomis nosimis. Bet juk čempionatas svarbiau nei taurė, tad šį ketvirtadienį aikštėje turėtume išvysti visai kitokią Prima Line.
PROGNOZĖ. 2:2

21 val.Fanų I ketvirtis

FK Fortitudo (6 tšk.) – FK Eagle Team-Setaltas (9 tšk.)

18-as komandų susitikimas A divizione nuo pat 2016 metų. Iki šiol 12 kartų laimėjo Eagle Team-Setaltas, 2 kartus pergale džiaugėsi Fortitudo, o dar 3 dvikovos baigėsi lygiosiomis. Vienok, visi šie skaičiai jau senokai tapo istorija. Kaip kad istorija tapo ir 2021 metų sezonas, kuomet Fortitudo labai rimtai kibo į atlapus Ereliams, iki paskutinio turo atkakliai persekiojo būsimus čempionus ir tik paskutinėse sezono rungtynėse 3:6 nusileidę varžovams įteikė jiems aukso medalius, o sau pasiliko sidabrą.

Pernai jokių tokių intrigų nebuvo nei ženklo. Eagle Team laimėjo visas trejas tarpusavio rungtynes (7:4, 3:0 ir 3:2), tačiau galiausiai auksą iškeitė į sidabrą, o Fortitudo apskritai iš antros vietos nuslydo į šeštą.
Naują sezoną Fortitudo atidarė dviem pergalėmis (su Rytu ir Alyčiu), bet po to atėjo metas pasitikrinti su Dinamika ir El Dorado-ESFA, ir pergalių nebeliko. Fortitudininkai kovojo, stengėsi, kapojosi, tačiau rimtesnių ar savo esme neatremiamų argumentų prieš pernykščius medalininkus nerado. 

Nūnai Fortitudo kelyje – trečias pernykštis medalininkas. Ir ne bet koks, o sidabrinis, su auksiniais potėpiais. Eagle Team-Setaltas per visą savo dalyvavimų MFL čempionatuose istoriją anei karto nefinišavo žemiau antros vietos. Bet juk visos serijos kada nors baigiasi, ane?

Eagle Team-Setaltas sezoną pradėjo pralaimėta MFL Supertaure. Tiesa, po to įveikė tris varžovus iš eilės, bet paskutinėse čempionato rungtynėse 3:5 nusileido Dinamikai. O aną ketvirtadienį Taurėje net 2:8 atsiėmė kruopų nuo El Dorado. Nors sezonas tik prasidėjo ir iki vasaros dar visas mėnuos, bet Erelių sudėtyje atsivėrusios spragos ir vidinių nesutarimų šešėliai vicečempionams nežada nieko gero. 

Savo ruožtu, varžovų problemos Fortitudo komandai žada šį tą gero. Taurėje fortitudininkai ik valios pasismagino su B diviziono lyderiais, žaidė savo malonumui, primušė 11 įvarčių ir pasipildė pozityvumo atsargas. Savaime suprantama, kad su Eagle Team žaidimas bus visai kitoks. Tačiau šio mačo kaina gali būti didelė, gali būti, kad net ir su medalių prieskoniu.  
PROGNOZĖ. 2:1

Fanų II ketvirtis

FK Dinamika (9 tšk.) – FK Rytas (6 tšk.)

Centrinė turo dvikova. Dviejų karščiausių antro plano (nes pirmame absoliučiai dominuoja El Dorado) komandų akistata. Dinamika ir Rytas čempionate startavo pralaimėjimais, o dabar skaičiuoja tik pergales. Tik tiek, kad Dinamika startavo pralaimėjimu su El Dorado, o dabar turi keturių pergalių seriją (trys A divizione ir vienerios taurėje), o Rytas startavo pralaimėjimais Fortitudo ir Eagle Team komandoms, o dabar turi trijų laimėjimų seriją (dvi pergalės divizione ir vienerios – taurėje).
 
Pernai Rytas pirmame rate net 8:1 sutriuškino Dinamiką, bet antrame-trečiame ratuose dinamiškieji grąžino skolą, laimėdami 6:4 ir 9:4. Panaši dinamiškųjų rezultatų dinamika pastebima ir šiais metais: Dinamika prasileidžia nemažai, bet muša – dar daugiau. Iš viso per ketverias rungtynes divizione Dinamika pelnė 20 įvarčių, o varžovams leido pasižymėti 17 kartų. Net ir taurėje, žaisdama su paskutinę vietą B divizione užimančia Rieše, Dinamika prasileido 5 įvarčius, bet įmušė 9.

Rytas čempionate startavo mušdamas 3 įvarčius per dvejas rungtynes, o prasileisdamas – 9. Bet paskui Olego Miasniankino kolektyvas pasikoregavo taikiklius – ir per paskutines trejas rungtynes (čempionate ir taurėje) sukalė 18 įvarčių, o prasileido tik 6.

Pernai nuėmusi bronzos medalių derlių, šiais metais Dinamika taikosi į tauresnius metalus. Jei Eagle Team sunkumai užsitęs, labai tikėtina, kad į bronzą nusitaikys ir FK Rytas. Paskutinį kartą rytiečiai bronziniais apdovanojimais dabinosi 2020 metais, tad kodėl gi nepabandžius iš naujo? Aišku, pergalė prieš Dinamiką Ryto viltims suteiktų labai tvirtą pagrindą. Bet, greičiausiai, dar per anksti.
PROGNOZĖ. 4:2

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500228+1415
2FK Eagle Team - Setaltas65012817+1115
3FK Alytis54012014+612
4FK Fortitudo63122417+710
5FK Grija63032623+39
6FC Žalia Raudona62132122-17
7FM Vilniaus Vytis52032224-26
8VRFM52031119-86
9FK Dinamika61051530-153
10VU MIF60061328-150

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
9 Varžybų:5
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
6 Varžybų:4
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
6 Varžybų:5
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
6 Varžybų:6
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
6 Varžybų:6
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Edgaras Barysas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Vaidotas Jarašius Komanda:VU MIF
0 1
Ernest Bublevič Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
0 1
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
0 1
Gegužė   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: