2023-05-17

A divizionas. Fortitudo paraiška, favoritų buldozeriai ir įvarčių sausra

Čempionato lyderiai El Dorado-ESFA ir Dinamika įtikinamai (o gal net ir labiau nei įtikinamai) pagrindė savo favoritų statusą, o Fortitudo įrodė, kad šį sezoną taip pat turėtų kotiruotis tarp pretendentų į medalius. Galvą kelia ir diviziono naujokai Prima Line, tačiau jų kova dar tik prasideda.

REZULTATAI.


BULDOZERIS. Turo anonse Apžvalgininkas lengva ranka prognozavo 5:1 El Dorado-ESFA pergalę rungtynėse su Alyčiu. O gavosi 10:1. Įdomiausia, kad pirmo kėlinio eiga niekaip nežadėjo tokio triuškinimo. Tiesa, jau 6 min. Artur Juchno pasigavo neatsargų alytiškių perdavimą, o Martynas Rašinskas išvedė čempionus į priekį, bet Edgaras Barysas 10 min. rezultatą išlygino.

Lygybė išsilaikė iki 20 minutės, kai prie Alyčio vartų primirštas A. Juchno dar kartą išvedė čempionus į priekį. Bet ir tai dar nepalaužė alytiškių, o antro kėlinio pradžioje E. Barysas su rikošeto pagalba galėjo ir antrą kart palyginti rezultatą. Bet nepalygino. O po to jau ir negalėjo.

El Dorado-ESFA kapitonas M. Rašinskas po rungtynių konstatavo, kad esminiu momentu tapo Tomo Tubučio įvartis, po kurio eldoradininkai pasididino savo persvarą iki 2 įvarčių. O kai po kelių minučių Deividas Reimaris padarė rezultatą 4:1, tikriausiai net ir Alyčio žaidėjai suprato, kad sugrįžti į žaidimą nepavyks.

Tiesa, negalima sakyti, kad alytiškiai nemėgino. Jie bandė spausti, bandė atakuoti, turėjo ir progų, bet galiausiai jų pasipriešinimo rezervai išseko. O El Dorado-ESFA pradėjo smagintis. Nuo 39 iki 50 minutės eldoradininkai sumušė dar šešis įvarčius ir galiausiai ne tik iškovojo užtikrintą pergalę, bet ir pagerino vieneriose rugntynėse pelnytų įvarčių sezono rekordą. 

3-iame ture El Dorado-ESFA įmušė 9 įvarčius į Prima Line vartus, o dabar kartelė pakylėjo iki 10. Tiesa, pernai tas pats Alytis iš El Dorado buvo sulaukęs ir 11 įvarčių, bet vargu ar tai bent kažkiek guodė alytiškius. Po rungtynių komandos vadovas Mykolas Adamavičius dar mėgino ieškoti subyrėjimo priežasčių ir lūžinių momentų, bet galiausiai numojo ranka. Iš tiesų, šį sezoną El Dorado-ESFA demonstruoja totaliai dominuojantį žaidimą ir kontrargumentų jam neranda ne tik Alytis, bet ir visos kitos MFL komandos.

Anot M. Rašinsko, visgi pirmame kėlinyje rezultatas galėjo pakrypti į bet kurią pusę, o aiškios persvaros eldoradininkai neturėjo. „Mes pasidavėme varžovų pasiūlytam žaidimui, gal mus kažkiek užmigdė ir jų vadovo Mykolo kalbos, kad esam  per stiprūs, per galingi ir pan. Aišku, mes nepanikavom, žaidėm ramiai, tarsi žinodami, kad vis tiek laimėsim. Man toks požiūris nelabai patinka, bet galiausiai pasidarėme rezultatą, įtampa atslūgo ir jau galėjom mėgautis žaidimu, o varžovai paprasčiausiai išsikvėpė, pradėjo pyktis tarpusavyje, ir subyrėjo“, – konstatavo M. Rašinskas.

REKORDAS. Prieš sezoną M. Rašinskas turėjo 189 MFL čempionatuose ir taurių turnyruose pelnytus įvarčius, bet į klausimus „kada bus 200?“, kukliai atsakydavo, kad gal rudenį, o gal ir kitais metais. Visgi ilgai laukti neteko. 1 įvartis MFL Taurėje, 10 pataikymų A divizione – ir jau gegužės 11 d. Martynas pasiekė didmeistrišką 200 pelnytų įvarčių ribą. 


„Lieka tiesiog mėgautis futbolu, kaip ir iki šiol, džiaugtis kas padaryta ir viskas. Tie įvarčiai – tai ne kažkoks asmeninis dalykas, o visos komandos nuopelnas. Chebra stengėsi, pasavo, ačiū jiems, rekordas pasiektas, smagu, kad visi kartu sukūrėme istoriją“, – santūriai neeiliniu pasiekimu pasidžiaugė El Dorado-ESFA kapitonas ir snaiperis.

Džiaugiamės ir mes, o tuo pačiu atkreipiame dėmesį, kad šį sezoną dar galima įtvirtinti ir kitus rekordus. Nuo pačio pirmojo čempionato MFL A divizione įvarčius mušęs M. Rašinskas aukščiausiame lygmenyje yra pelnęs lygiai 185 įvarčius. Ar kas galėtų garantuoti, kad per likusias 16 šio sezono rungtynių jis nepasieks 200? O gal rimčiau pasistengus jau šiais metais galima bendrą įvarčių kraitį paauginti iki 250? Arba 300?

Variantų ir galimybių pildyti rekordų metraštį tikrai yra, bet kol kas – tiesiog pasidžiaukime M. Rašinsko pasiekimu ir jo neeiliniais įvarčiais!

PARAIŠKA. Tuo metu kol El Dorado-ESFA ir M. Rašinskas perrašinėjo MFL istoriją, kitame Fanų stadiono ketvirtyje Prima Line ir Novovileisk pratęsė savo tarpusavio dvikovų istoriją. 2021-2022 metais B divizione komandos turėjo keturis pasimatymus, keitėsi pergalėmis, pralaimėjimais ir net lygiosiomis.

Lygiosios buvo prognozuojamos ir pirmam susitikimui A divizione. Ir anot Prima Line žaidėjo Žilvino Danilievičiaus, lygiosios gal ir būtų buvusios logiška dviejų lygių varžovų akistatos baigtimi. Tiesa, 16 min. Prima Line puolimo lyderis Žydrūnas Germanas pramušė Novovileisk gynybą ir išvedė savo komandą į priekį, bet atkakli kova tęsėsi iki pat paskutinės rungtynių minutės.

Ir tik 50-ą minutę Prima Line galutinai sudaužė Novovileisk viltis pasiimti bent tašką:  Edgaras Aršauskas ir Fahad Al Balushi pelnė du įvarčius,  o su jais – ir garantavo Prima Line pergalę 3:0.

„Galima drąsiai konstatuoti, kad geriausiais rungtynių žaidėjais buvo abiejų komandų vartininkai. Jie iš esmės ir pasirūpino, kad intriga ir kova išliktų iki paskutinės minutės. Progų turėjome ir mes, ir varžovai, galėjome pirmauti, bet galėjo būti ir lygiosios. Visgi pabaigoje mums pavyko įmušti savo įvarčius, tad tikrai džiaugiamės šia pergale ir labai svarbiais taškais“, – teigė Ž. Danilevičius.

Po trijų pralaimėjimų A diviziono grandams Prima Line atsigriebė su buvusiais B diviziono varžovais – Alyčiu ir Novovileisk. Tuo metu Naujosios Vilnios komandai ketvirtą kartą iš eilės teko palikti aikštę nuleidus galvas. Vienintelė paguoda – kad tokią pat nesėkmių seriją turi ir Alytis. Nors vargu, ar tai tikrai rimta paguoda.

PARAIŠKA-2. FK Fortitudo ir Eagle Team-Setaltas dvikovos MVP taip pat žibėjo ne aikštėje, o vartuose. Ir jei Erelių vartus saugojęs Tomaš Novoslavskij visgi buvo priverstas kartą išgriebti kamuolį iš tinklo, tai Fortitudo vartų sargas Titas Vitkauskas buvo stačiai nepramušamas. Kaip ir visa Fortitudo gynyba.

Per paskutinius kelis turus dvi skaudžias strėles nuo El Dorado (MFL Taurėje) ir Dinamikos (čempionate) prasileidusi Eagle Team komanda mobilizavosi, įtempė raumenį ir į kovą su Fortirtudo stojo nusiteikusi siekti tik pergalės. Tačiau savo kontrargumentų turėjo ir fortitudininkai. Ir ne tik vartuose bei gynyboje. Ereliai ilgiau kontroliavo kamuolį, sukūrė daugiau pavojingų progų, bet Fortitudo neleido jiems atsipalaiduoti ir atsakinėjo savo išpuoliais bei kontrsmūgiais. Antram kėliniui persiritus link antros pusės vis stipriau aiškėjo, kad šiose rungtynėse nugalėtoją gali lemti vienas tikslus smūgis.

Tą vienintelį ir tikslų smūgį 41 min. atliko Fortitudo naujokas Deividas Maciulevičius. Be abejo, šiek tiek keista, kad būtent tokia vieno perdavimo „nuo vartų iki vartų“ ataka tapo pergalinga, tačiau pelnytiems įvarčiams į dantis nežiūrima. 

Per likusį laiką Eagle Team-Setaltas nuožmiai ir galingai šturmavo varžovų vartus, tačiau Fortitudo taip pat atkakliai ir pasiaukojančiai gynėsi, tad rezultatas nepakito. Jo pasekmė – Fortitudo nutraukė dviejų pralaimėjimų miniseriją (Dinamikai ir El Dorado), o Eagle Team jau turi trijų nesėkmių serialą  (čempionate ir taurėje). Be to, tarpusavio mačuose Fortitudo laimėjo 3 kartą per 18 bandymų, o tuo pačiu – nutraukė keturių pralaimėjimų seką.

BULDOZERIS-2. El Dorado-ESFA šį sezoną laimėjo visas 8 žaistas rungtynes (Supertaurės dublis, MFL Taurės aštuntfinalis ir A diviziono penketuris), o FK Dinamika jau turi 5 pergalių seriją (MFL Taurė ir keturis A diviziono turai). Tik pačiame pirmame čempionato ture dinamiškuosius pakirto eldoradininkai, bet paskui Dinamika įsibėgėjo ir ėmėsi skinti vieną pergalę po kitos. Dažniausiai toje pergalių virtinėje matėme brazilišką komandos versiją „jūs įmušit kiek galėsit, o mes – kiek norėsim“, tačiau su Ryto komanda Dinamika parodė, kad esant reikalui gali ne tik įmušti, bet ir nepraleisti.

Iš tiesų, įmušti 5 įvarčius – Dinamikos kasdienybė. Bet baigti rungtynes su 0 praleistų – absoliutus raritetas. Tiesą sakant, per paskutinius du sezonus Dinamika nei karto neišsaugojo „sausų“ vartų. Ir per pirmus 4 turus kamuolį iš tinklo traukė net 17 kartų (+5 MFL Taurėje). Bet su Rytu Sergejus Viliavias ir Co pademonstravo aukščiausią klasę ne tik puolime, bet ir gynyboje. 

Po rungtynių tai pripažino ir Ryto vadovas Olegas Miasniankinas. Jo teigimu, pr paskutines trejas rungtynes standartiškai po 6 įvarčius varžovams štampavę rytiečiai su Dinamika neturėjo jokių šansų. „Dinamika taip puikiai įvaldė žaidimą su vartininku-aikštės žaidėju, kad mes visas rungtynes tik bėgiojom paskui kamuolį ir niekaip nesugebėjome užsikabinti“, – lakoniškai mačą apibendrino Olegas.

Jau pirmame kėlinyje Dinamika sukalė tris įvarčius į Ryto vartus, antro viduryje pagrindinis komandos snaiperis Dariuš Jankovskij pridėjo ketvirtą, o 50 minutę – ir penktą įvartį. Ir tiek žinių. 

LENTELĖ. Natūralu, kad viską laiminčios komandos ir toliau tvirtina savo pozicijas turnyrinės lentelės viršūnėje. Tuo metu Eagle Team-Setaltas buvo priverstas pasidalinti vieta lyderių trejete su Fortitudo, ir labai gali būti, kad po artimiausio turo Erealiai apskritai atsidurs už pirmojo trejetuko borto.

Į lyderių ketvertą žvalgosi FK Rytas ir Prima Line, o pačiame dugne su minimaliu taškų kraičiu murkdosi Alytis ir Novovileisk. Ir bent jau pirmas ratas šioms komandoms nieko pozityvaus nežada.STATISTIKA. 20 įvarčių per ketverias rungtynes, arba vidutiniškai 5 per mačą. Nerezultatyviausias turas šį sezoną.

Net 15 įvarčių sumušė dvi komandos: El Dorado-ESFA sukalė 10, o Dinamika – 5. Dar 3 pridėjo Prima Line, po 1 – Alytis ir Fortitudo. Tik alytiškiams tas vienas įvartis tapo tam tikru paguodos simboliu, o fortitudininkams atnešė visus 3 taškus.

Ant 0 turą sujudėjo SFK Novovileisk, Rytas ir Eagle Team-Setaltas.
Geriausius gynybinius rodiklius apturėjo sausus vartus išsaugoję Prima Line, Dinamika ir Fortitudo. Po 1 prasileido El Dorado-ESFA ir Eagle Team-Setaltas. 

Prasčiausiai sekėsi net 10 įvarčių prasileidusiam Alyčiui, su 5 praleistais turą baigė Rytas, su 3 – Novovileisk.

SNAIPERIAI. Turo snaiperių laurus pasidalino El Dorado-ESFA atstovai – po 3 įvarčius pelnę Paulius Obolevičius ir Martynas Rašinskas. 

Po 2 įvarčius surinko eldoradininkas Artur Juchno ir Dinamiškieji Vitalij Zubko bei Darjus Jankovskij.

Pastarasis per penkerias rungtynes surinko 12 įvarčių ir žengia pirmoje diviziono snaiperių klasifikacijos vietoje. 10 įvarčių savo sąskaitoje turi MFL rekordininkas M. Rašinskas, 8 – P.Obolevičius.

DRAUSMĖ. Absoliučiai drausmingas turas  be jokių drausminių nuobaudų.

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas teisingai numatė 3 rungtynių baigtis, prašovė tik su prognozuotomis Novovileisk ir Prima Line lygiosiomis.

Tiesa, tikslių rezultatų pataikyti nepavyko: El Dorado-ESFA vietoje santūrių 5:1, pasidarė 10:1, o Fortitudo nusprendė, kad bus gerai ir 1:0 (vietoje 2:1). Dinamika taip pat nusprendė neprasileisti ir įmušti 5 (o ne 4:2). Visgi turą Apžvalgininkas laimėjo jau tradiciniu tampančiu rezultatu 3:1, o bendras santykis – 17:4.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado - ESFA7700428+3421
2FK Dinamika75023628+815
3FK Eagle Team - Setaltas74032816+1212
4FK Rytas7304272709
5FK Fortitudo73041723-69
6Prima Line73042338-159
7SFK Novovileisk71152034-144
8FK Alytis71151534-194

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
15 Varžybų:7
Martynas Rašinskas Komanda:El Dorado - ESFA
10 Varžybų:7
Paulius Obolevičius Komanda:El Dorado - ESFA
8 Varžybų:5
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
8 Varžybų:6
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
8 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
7 Varžybų:7
Deivydas Dzius Komanda:SFK Novovileisk
7 Varžybų:7
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
6 Varžybų:5
Artur Juchno Komanda:El Dorado - ESFA
6 Varžybų:6
Žydrūnas Germanas* Komanda:Prima Line
6 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Mantas Miklaševičius Komanda:SFK Novovileisk
0 2
Matas Jaudzemas Komanda:El Dorado - ESFA
1 0
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
1 0
Deivydas Dzius Komanda:SFK Novovileisk
0 1
Paulius Zaniauskas Komanda:FK Alytis
0 1
Deividas Reimaris Komanda:El Dorado - ESFA
0 1
Daniel Bardovskij Komanda:SFK Novovileisk
0 1
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
0 1
Vitalijus Viršilo Komanda:FK Rytas
0 1
Povilas Kalimavičius* Komanda:FK Alytis
0 1
Birželis   2023
PrAnTrKtPnŠtSk
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Mūsų partneriai: