2023-05-18

A divizionas. 6 turo anonsas

Priešpaskutinis pirmojo rato turas dovanos mums MFL lygos gigantų - El Dorado-ESFA ir Eagle Team-Setaltas dvikovą. Čempionai sezoną pradėjo taip, kaip ir užbaigė praėjusį - galingomis pergalėmis. Tuo metu vicečempionai paskutiniu metu strigtelėjo ir turi nelabai malonią trijų pralaimėjimų seriją.

Dar viena Erelių nesėkmė pradžiugintų Dinamikos, Fortitudo ir Ryto komandas, nes vietų MFL sezono uždaryme yra tik trys, o norinčių - kiek daugiau.

20 val.

Fanų I ketvirtis

El Dorado-ESFA (15 taškų) – Eagle Team-Setaltas (9 tšk.)

Praėjusiame sezone istorinį nesėkmių ruožą apturėjusi Eagle Team-Setaltas komanda A divizione birželį-liepą-rugpjūtį pralaimėjo ketverias rungtynes iš eilės (nuo 10 iki 13 turo imtinai). Tai buvo ilgiausia visų laikų Erelių nesėkmių serija MFL čempionatuose. 

Nūnai Eagle Team turi trijų pralaimėjimų seriją per du A diviziono turus ir vieną MFL taurės etapą. Tuo metu Erelių priešininkė – El Dorado-ESFA į rungtynes ateina nešina 8 laimėtų rungtynių pyne. O jei pridėsime pernykštę 14 pergalių seriją A divizione – tai gausim ir suvis impozantišką 22 laimėjimų eilę.

Nuo 2014 metų MFL čempionatuose, taurėse ir Supertaurėse El Dorado ir Eagle Team tarpusavyje sužaidė 26 rungtynes. Jų metu 13 pergalių pelnė eldoradininkai, 11 – Ereliai,o dar 2 susitikimai baigėsi lygiosiomis. Šiais metais komandos jau spėjo tarpusavyje pasimatyti du kartus – ir abu pasimatymai buvo palankūs El Dorado-ESFA ekipai. Balandžio 1 d. Supertaurės finale ji laimėjo 4:3, o gegužės 4 d. MFL Taurės turnyro pirmame etape triumfavo net 8:2.

Be abejo, paskutinio MFL grandų mūšio rezultatas kažkiek apgaulingas. Eagle Team iki 35 minutės atsiliko tik 1:2 ir neleido varžovams įsisiautėti. Ir net po kelių praleistų įvarčių sumažinę atsilikimą iki 2:4 palaikė intrigą. Tačiau paskutinės keturios rungtynių minutės priklausė El Dorado komandai. Kaip kad priklauso visas šis sezonas.

Čempionai ir Supertaurės savininkai pastaruoju metu gniuždo visus varžovus ne tik galingu puolimu, bet ir nepailstančia gynyba. Per paskutinius tris turus El Dorado įmušė 25, o praleido tik 2 įvarčius. Pridėjus MFL Taurėje pelnytus 8 ir praleistus 2, statistika bus dar iškalbingesnė.

O Eagle Team-Setaltas po tvarkingo starto čempionate pradėjo buksuoti. 3-iame ture 9:4 nugalėję Novovileisk, po to Ereliai pateko į duobę ir per paskutines trejas savo rungtynes pelnė 5, o praleido – 15 įvarčių. 5-ame ture Eagle Team 0:1 nusileido Fortitudo ekipai, ir šis pralaimėjimas, tikėtina, buvo skaudesnis nei nuo Dinamikos ir El Dorado prasileistos strėlės.

Eagle Team-Setaltas akistatoje su principiniais varžovais sieks įrodyti, kad nurašyti juos į nuostolius dar gerokai per anksti. Tačiau El Dorado-ESFA šioje sezono stadijoje yra beveik nepažeidžiama. Ir tikrai padarys viską, kad pratęstų savo pergalių seriją klasikinėse MFL tituluočiausių komandų akistatoje.
PROGNOZĖ. 4:1

Fanų II ketvirtis

Prima Line (6 tšk.) – FK Rytas (6 tšk.)

Pirmasis komandų susitikimas MFL istorijoje nežada nieko gero Prima Line ekipai. Pernykščiai B diviziono nugalėtojai elitinėje MFL kompanijoje startavo trimis pralaimėjimais, bet paskutiniuose turuose atsigriebė įveikdami Alytį ir Novovileisk. Lyg ir viskas gerai. Tik tiek, kad dabar jų laukia A diviziono senbuviai. O tai naujokams nežada nieko gero.

FK Rytas taip pat šį sezoną iškovojo abi pergales įveikdamas Alytį ir Novovileisk, o MFL taurėje dar spėjo pergalėti ir Žalia Raudona komandą. Tačiau praėjusią savaitę Ryto laivas užplaukė ant seklumos. 5 ture Dinamika penkiais šūviais pramušė Ryto korpusą ir nutraukė pergalingą rytiečių žygį.

Faktas, kad Rytas sieks atsigroti ant Prima Line ir sugrįžti į pergalių kelią, o tuo pačiu – ir laikytis kovos dėl medalių (bent jau bronzinių) kurse. Šiuo metu Prima Line ir Rytas yra surinkę po 6 taškus, pelnę po 15 įvarčių, ir tik gynyboje matosi Ryto pranašumas – 19 praleistų prieš 26.

Tikėtina, kad po šio turo skirtumų atsiras ir kitose statistikos skiltyse.
PROGNOZĖ. 2:5

21 val.

Fanų I ketvirtis

FK Alytis (1 tšk.) – Dinamika (12 tšk.)

Vargu ar Alytis prieš sezoną įsivaizdavo tokį scenarijų, kad artėjant prie pabaigos pirmam A diviziono ratui komanda turės tik 1 tašką iš 15 galimų, o vienintelę sezono pergalę bus paėmusi MFL Taurės turnyre.

Tą vienintelį taškelį alytiškiai nugvelbė iš Novovileisk kolektyvo, o paskui, tarsi pagal karmos pusiausvyros dėsnius, taškus iš jų gvelbė kitos komandos. Su Fortitudo kapotasi 40 minučių ant 0, o po to per 10 min. prasileisti 3 įvarčiai. Su Rytu žaista apylygiai, bet pralaimėta 1:6. Su Prima Line – 3:5. Ir desertinė vyšnia ant karvės torto – 1:10 su El Dorado-ESFA. 

Pralaimėjimas čempionams – jokia ne staigmena. Bet po 25 minučių atsiliekant 1:2 per kitas 25 prasileisti 8 – tai jau šiek tiek primena rimtą staigmeną. Jei gynyba ir toliau primins kiaurą rėtį, tikėtis sėkmės su Dinamika gali būti labai sudėtinga. Gal net – neįmanomai sudėtinga.

Dinamika A divizione laimėjo paskutines ketverias žaistas rungtynes, taip pat be didesnio vargo pasiėmė pergalę MFL Taurėje. Sergejaus Viliavino kariauna demonstruoja, kad gali žaist be keitimų, gali žaist su įžaidinėjančiu vartininku, ir gali ne tik laimėti, bet ir laimėti nepraleisdama įvarčio. Bent jau taip nutiko paskutinėse rungtynėse su Rytu, kurias dinamiškieji laimėjo 5:0.

Pernai pirmame rate Alytis demonstravo žvėrišką apetitą ir sunešiojo Dinamiką santykiu 10:5. Bet antrame rate alytiškių alkis atslūgo, Dinamika persitvarkė – ir 5:4 grąžino dalį skolos. O trečiame laimėjusi 6:3 atidavė ir antrą dalį moralinio įsiskolinimo.

Nėr abejonių, kad šį ketvirtadienį Dinamika suks savo plokštelę, kankins alytiškius judindama kamuolį visu aikštės perimetru ir bausdama už klaidas prie savų vartų. Ar gali tuo pačiu atsakyti Alytis? Gali pamėginti. Bet vargu ar pavyks.
PROGNOZĖ. 3:6

Fanų II ketvirtis

FK Fortitudo (9 tšk.) – SFK Novovileisk (1 tšk.)

Prieš sezoną abi komandos deklaravo nevaikiškas ambicijas ir norą kautis dėl vietos MFL sezono uždaryme, tačiau ekspertų prognozėse į jų ambicingus norus buvo pažiūrėta kažkiek pro pirštus. Po penkių turų Novovileisk su 1 taškeliu turėtų labiau rūpintis jų laukiančia kova dėl išlikimo A divizione, tuo metu Fortitudo gali sau leisti visai rimtai pagalvoti apie medalius.

Šiais metais fortitudininkai iškovojo keturias pergales, o pralaimėjo tik A diviziono lyderiams El Dorado-ESFA ir Dinamika ekipoms. Ir jei su dinamiškaisiais davė rimtą kovą, tai prieš čempionus nusiėmė kepurę be didesnio pasipriešinimo. Visgi, praėjusį ketvirtadienį Fortitudo vėl buvo savo rogėse, kai po kietos ir atkaklios kovos 1:0 palaužė motyvuotą Eagle Team-Setaltas kolektyvą.

SFK Novovileisk šiais metais sugebėjo palaužti tik MFL Taurėje sutiktą Eksperimentą, tuo metu visos akistatos su A diviziono senbuviais baigėsi pralaimėjimais. Visgi neabejotinai skaudžiausia tapo paskutinė nesėkmė, nes kitoje aikštės pusėje buvo tokie pat naujokai – Prima Line futbolininkai. Lygių varžovų dvikovoje Novovileisk pabyrėjo – ir prasileido skaudų smūgį 0:3.

Ar pavyks naujavilniečiams atsitiesti su dar vienais A diviziono senbuviais? Bent jau pernai MFL Taurės ketvirtfinalyje įvykusi komandų akistata nepašykštėjo intrigos: Fortitudo pirmavo 1:0, tada atsiliko 1:3, tada lygino, veržėsi į priekį, grįžo atgal ir tik per paskutines dvi minutes pramušusi du įvarčius triumfavo 6:4.

Šį kartą tokio pasakiško scenarijaus tikėtis nederėtų. Fortitudo rimčiau pabyrėjo tik rungtynėse su Dinamika ir El Dorado, o su kitais varžovais savo vartus laikė rūpestyje bei pagarboje. Be to, abi komandos ir puolime nežiba – per penkerias rungtynes pelnė po 11 įvarčių, tačiau prasileido skirtingai: Fortitudo 13, o Novovileisk – 24. 

Panašios proporijos turėtų išsilaikyti ir šį ketvirtadienį.
PROGNOZĖ. 3:1

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FC Žalia Raudona110062+43
2FK Fortitudo110064+23
3FK Dinamika110042+23
4FM Vilniaus Vytis00000000
5El Dorado00000000
6FK Eagle Team - Setaltas00000000
7FK Alytis00000000
8FK Grija100146-20
9VU MIF100124-20
10VRFM100126-40

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 1

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
3 Varžybų:1
Edvardas Nuobara Komanda:FK Dinamika
2 Varžybų:1
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
2 Varžybų:1
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
2 Varžybų:1
Daniel Gunevič Komanda:FK Dinamika
2 Varžybų:1
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
2 Varžybų:1
Marius Škadauskas Komanda:FC Žalia Raudona
1 Varžybų:1
Deividas Maculevičius Komanda:FK Fortitudo
1 Varžybų:1
Daniel Šaputko Komanda:VU MIF
1 Varžybų:1
Benas Lučiūnas Komanda:FK Fortitudo
1 Varžybų:1

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Marius Škadauskas Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Balandis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Mūsų partneriai: