2023-05-24

B divizionas. Pirmieji VRFM ir Tornado kartai bei atgimusi auksinė intriga

Penkis turus Vilniaus rajono futbolo mokykla štampavo tik pergales, bet šeštame jų žygį nutraukė Žalia Raudona komanda. Tuo metu prieš sezoną rimta pretendente į medalius laikyta FK Tornado ekipa per pirmus penkis turus surinko tik tašką, bet šeštuoju bandymu pagaliau susėmė visą tritaškį. 

O po tokių pirmųjų kartų paaiškėjo, kad divizione dar anaiptol niekas ne aišku, o kova vyks ne tik dėl paskutinės, bet ir dėl pirmos vietos.

REZULTATAIPERGALĖ. FK Tornado 6-is turus laukė savo pirmosios pergalės B divizione. Tiesą sakant, tos pirmosios pergalės teko palaukti ir 6-ąjame ture, nes pirmas įvartis rungtynėse su MSC krito tik 30 minutę. Bet kai Viktoro Bartosevič įvartį savo taikliu šūviu palaikė Pavelas Smokovas, o pastarąjį 34 minutę papildė Timas Bosakas – Tornado pergalės vizija tapo kaip niekada reali.

Be abejo, MSC su šia vizija sutikti nenorėjo ir bandė spardytis, o 43 min. Airidas Sidarevičius ne tik pabandė, bet ir įspyrė kamuolį į tornadininkų vartus. Laiko dar buvo apsčiai, o Tornado 2-ame ture įrodė, kad net ir 5:1 pirmaudami gali paleisti laimėjimą iš savo rankų. Visgi šį kartą nepaleido. 46 min. V. Bartosevič vėl padidino atstumą iki 3 įvarčių, o paskutinis Pauliaus Baradinsko įvartis rimtesnių pasekmių nebeturėjo.

„Ilgai laukėm šios pergalės. Nežinau, kaip čia gavosi, kad niekaip negalėjome laimėti. Atrodo, visose rungtynėse žaidėme gan normaliai, turėjom progų, gal ne viską realizavom, bet tikrai nebuvom tokie jau tragiški. Šiandien pirmas kėlinys irgi buvo panašus – daug atakavom, susikūrėm labai daug progų, bent 3-4 šimtaprocentinius galėjom įmušti, bet niekaip nepavykdavo. Ir tik antrame kėlinyje pagaliau pramušėme – ir ledai pajudėjo. Tikiuosi, kad ši pergalė leis komandai patikėti savo jėgomis ir mes pradėsime rinkti savo taškus. Nes pridovanojom jų kitiems į kairę ir į dešinę“, – po rungtynių kalbėjo Tornado vadovas Osvald Dunovskij.

Tuo metu MSC galėjo tik su ilgesiu prisiminti pirmadienį, kai po jų kojomis krito pati Grija. Ir konstatuoti, kad šį kartą trūko labai nemažai. „Pritrūko daugiau įvarčių įmuštų. Neišnaudojom savo progų. O varžovai tai padarė. Na ir žaidimas... jie labiau norėjo laimėti nei mes. Galima sakyti, kad mums gal trūko poros keitimų lygiaverčių, bet čia jau toks sliekų ieškojimas. Nes labiausiai trūko noro ir užsidegimo!“, – konstatavo rungtynes iš techninės zonos stebėjęs MSC vadovas Adomas Kripas.

Šeštuoju bandymu pirmą pergalę divizione iškovojusi Tornado ekipa vis dar tūno turnyrinės lentelės apačioje, bet nuo prizinių vietų tornadininkus skiria tik 7-8 taškai. Visgi, anot komandos vadovo, šiuo metu apie medalius niekas negalvoja, o pagrindinė užduotis – rinkti taškus kiekvienose rungtynėse. „B diviziono lygis tikrai ne blogas, su niekuo nėra lengva žaisti. Iš pradžių mes galvojome, kad čia mums bus lengvas pasispardymas, ateisim, vienas-du ir eisim į A divizioną. Bet pamatėme, kad su visais reikia žaisti, kad čia tikrai nėra taip lengva, kaip mes galvojome“, – pastebėjo O. Dunovskij.


PRALAIMĖJIMAS. Kad nebus taip lengva laimėti divizioną 6-ame ture suprato ir VRFM komanda. Per pirmus penkis turus diviziono naujokai iškovojo penkias pergales, įmušė 17 įvarčių, o prasileido tik 5. Tačiau 6-ame pirmą kartą praleido daugiau nei įmušė ir dideliam savo gerbėjų nusivylimui (bei nustebimui) aikštę paliko nuleistomis galvomis.

Tuo metu Žalia Raudona gerbėjų galvos buvo aukštai pakeltos. „Sunkios rungtynės. Beveik visą kėlinį atsilikinėjom 0:1, matėm kokie greiti yra varžovai. Mes irgi greiti, bet tokio greičio, kaip pas juos jau senokai nematėm. Bet išlaikėm tą greitį, du kartus lyginome rezultatą, o rungtynių pabaigoje mums pakrito korta. Ankstesnėse rungtynėse mes dažnokai nerealizuodavome savo progų, o šį kartą bent pusę to, ką turėjome, pavertėme įvarčiais. Kadangi mūsų gynyba šį sezoną neprasta, tai puolimas tapo lemiamu veiksniu. Manau, kad šiandien buvome tiesiog truputėlį geresni už varžovus“, – įvertino Žalia Raudona vadovas Sigitas Stasevičius.


Iš tiesų, jau 5 minutę Viliam Novicki praskrodė visą Žalių ir Raudonų gynybą bei tiksliu smūgiu pelnė pirmą įvartį. Absoliutūs diviziono lyderiai pirmavo iki pat 35 minutės, o tada vartininkas savo baudos aikštelėje sugriovės ŽR žaidėją, arbitras parodė į tašką, o Matas Radžiukynas užtikrintai realizavo 9 metrų baudinį ir rezultatą išlygino. Po praleisto įvarčio VRFM grąžino į aikštę savo lyderius, be to, su geltona kortele pailsėti išėjo M. Radžiukynas, tad visiškai logiška, kad Albertas Voskunovič ilgai nedelsė ir vėl suteikė VRFM vieno įvarčio persvarą. Atrodė, kad dabar VRFM tikrai nebepaleis pergalės, o pasinaudoję varžovų paliktomis erdvėmis – dar ir padidins savo persvarą.

Bet gavosi visai kitaip. 40 min. ŽR žaidėjas Dominikas Miskialovič grubiai nutraukė VRFM kapitono Viačeslavo Rodevič prasiveržimą. Pastarasis aikštę paliko tik su komandos draugų pagalba ir joje daugiau nepasirodė, tuo metu D. Miskialovič po 3 praleistų minučių jau galėjo tęsti žaidimą. Įdomiausia, kad VRFM kiekybine persvara nepasinaudojo, o Žalia Raudona juos dar ir nubaudė dviem įvarčiais: 43 min. po puikios kontratakos pasižymėjo M. Radžiukynas, o 44 min. po tikslaus išmetimo iš užribio kamuolį į vartus nukreipė Jonas Urbanavičius.

VRFM paprašė minutės pertraukėlės, bet rungtynių eigos tai nepakeitė, o 47 min. Simas Brazinskas padidino Žalia Raudona persvarą iki dviejų įvarčių. Reikalo nepagerino ir V. Novicki geltona kortelė ir nors Žalia Raudona taip pat rungtynes baigė mažumoje, o A. Voskunovičius dar paskutiniu baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į patį viršutinį vartų kampą, bet pirmojo pralaimėjimo diviziono lyderiams išvengti nebepavyko.


„Šiemet B divizione visos 10 komandų beveik lygios, lyderiai tikrai gali keistis ir kiekviena komanda būtų verta tų lyderių marškinėlių. O mes šią pergalę priimame kaip geltonus lyderių marškinėlius, jei dar kokias tris-keturias iškovosime, gal tada ir pasijusime lyderiais. O šiaip mes esame juodi darbininkai, šiandien visi aikštėje dirbo, kovojo iki galo, bėgo įjungę visus greičius, o dar ir aplinka, varžovų sirgaliai ir jų palaikymas, prideda žavesio tokiam futbolui“, – pastebėjo S. Stasevičius.

SUGRĮŽIMAS. Pirmadienį absoliučiai subyrėjusi Grija ketvirtadienį prisikėlė naujam žygiui. Prisikėlimo iniciatoriumi tapo į rikiuotę sugrįžęs komandos lyderis Artūras Borščevskis. Geriausiu balandžio mėnesio B diviziono žaidėju išrinktas grigiškėnas į Eksperimento vartus sukalė 4 įvarčius ir padėjo savo komandai laimėti 9:3.

„Įvarčių neskaičiavom, tiesiog žaidėm kaip komanda ir pasiėmėme 3 taškus. Pavyko šiandien labai daug, ačiū komandai už užsivedimą, susirinkimą, kas labai svarbu mėgėjų futbole. Keitimų abi komandos turėjo panašiai, bet pas Eksperimentą trūko kelių lyderių, be to, jie antrame kėlinyje ir fiziškai pasėdo. Pas mus, skirtingai nei pirmadienį su MSC, buvo visi pagrindiniai žaidėjai ir tai labai jautėsi. Mes varžovus visas rungtynes spaudėme, mums tikrai daug kas gavosi, tad galiausiai juos ir palaužėme“, – pastebėjo Grijos atstovas Sergej Markin.

Tiesa, reikia pastebėti, kad pirmoje rungtynių dalyje Eksperimentas sėkmingai priešinosi varžovams, neleido jiems įsisiautėti, o į Ernesto Komarovo ir Viktoro Kozlovo įvarčius savais pataikymais atsakė Artur Serikov ir Volodymyr Chimarenko. Tačiau antras kėlinys priklausė Grijai, o konkrečiai – rezultatyviaisiam diviziono žaidėjui A. Borščevskiui. Nuo 27 iki 35 min. jis pelnė tris įvarčius, dar vieną pridėjo Romuald Kliukoit ir Grija išsiveržė į priekį 6:2.

Per paskutines 10 minučių grigiškėnai padidino savo persvarą iki 8:2, ir nors Roma Danilčev 47 min. dar minimaliai pamažino Eksperimento atsilikimą, bet paskutinį žodį tarė pokerį įforminęs ir galutinį rezultatą įrėminęs A. Borščevskis.

Atsitiesusi po nesėkmės su MSC, Grija ne tik išsilaikė antroje pozicijoje, bet ir sumažino atsilikimą nuo pirmaujančios VRFM komandos iki 2 taškų. Kitaip sakant – net ir auksinė intriga dar anaiptol nėra išsivadėjusi. „Geras divizionas. Davėme truputį intrigos pralaimėję prieš MSC, dabar VRFM pralaimėjo Žalia Raudona komandai, su kuria mes žaisime šį ketvirtadienį. Bet nuo to tik dar įdomiau bus stebėti mūsų diviziono rungtynes“, – samprotavo S. Markin.

FEJERVERKAS. Intrigos bendram diviziono pretendentų ir kandidatų į medalius judesiui prideda ir FM Vilniaus Vytis. Pernykščiai bronzos medalininkai ketvirtadienį 7:2 susidorojo su Rieše ir iškovojo trečią pergalę iš eilės. 

Atrodė, kad tris įvarčius iki 28 minutės sumušęs FM VV straikeris Matas Gudaitis užtikrino savo komandai ramų pasivaikščiojimą pergalės alėja, bet Riešė turėjo kitą nuomonę. 29 min. Karolis Leonavičius grąžino vieną įvartį atgal, o 32 min. Ivan Simonov sumažino Riešės atsilikimą iki minimumo. Tuo metu anaiptol nebuvo aišku, į kurią pusę pakryps rungtynės, nes pasižymėti galėjo abi komandos. Tačiau 34 min. Riešės gynybą prakiurdęs Haris Česnulevičius padidino FM VV pranašumą iki dviejų įvarčių, o toliau jau savo klasę ir meistriškumą pademonstravo M. Gudaitis, nubaudęs riešininkus dar dviem golasais ir galutinai palaužęs varžovų kovinę dvasią.

„Ne viskas buvo taip lengva, kaip rodo rezultatas. Pirmavome 3:0, tada varžovai sumažino iki 3:2, tačiau pabaigoje mes realizavome savo progas, be to, varžovai liko mažumoje dėl geltonų kortelių, tas irgi mums nepamaišė. Todėl toks ir rezultatas. Nes kai buvo 3:2, rungtynių baigtis anaiptol nebuvo aiški, galėjo visaip pakrypti – tiek į vieną, tiek į kitą pusę“, – po rungtynių pastebėjo M. Gudaitis.

Po trijų laimėtų rungtynių iš diviziono dugno į viduriuką pakilusi FM Vilniaus Vytis komanda patyliukais artėja prie prizinių vietų. Tikriausiai neatsitiktinai pergalingas žygis sutapo su rezultatyvia M. Gudaičio serija ir per paskutines trejas rungtynes pelnytais 9 įvarčiais? „Dabar buvo keli sąlyginai silpnesni varžovai, bet tiek man, tiek ir komandai iki optimalios sportinės formos dar šiek tiek trūksta. Po truputį judame į priekį, bet tikrai dar nepasiekėme geriausios savo formos“, – kuklinosi FM Vilniaus Vytis atakų lyderis.

PIRMADIENIS. FM Vilniaus Vytis galėjo turą užbaigti ir ketvirtoje vietoje, jei ne pirmadieninis VU MIF komandos žybsnis. Paskutinėse turo rungtynėse Studentai net 7:3 sunešiojo WorldOne United ekipą ir pasipildę savo taškų sąskaitą iki 10-ies, patys pakilo į 4 vietą.

Rungtynes geriau pradėjo VU MIF, jau 2 min. Adomas Antanavičius pelnė pirmą įvartį, bet po kelių minučių Anton Prokopovič rezultatą išlygino. Tiesa, lygybė išsilaikė neilgai, nes 11 min. apie save priminė ilgokai be įvarčio buvęs Nedas Suokas, o po pirmų 25 minučių Studentai pirmavo jau 4:1.

Antrame kėlinyje abi komandos mažiau dėmesio skyrė gynybai, įvarčiai byrėjo į abu vartus, tačiau nuaidėjus finaliniam arbitro švilpukui paaiškėjo, kad ir per paskutines 25 minutes geresni buvo VU MIF futbolininkai. Su tuo sutiko ir jų varžovai. „VU MIF šį kartą tikrai žaidė geriau už mus, jie puikiai kontratakavo, išnaudojo savo progas, o mes tikrai turėjom didelių problemų. Mums trūko kelių svarbių žaidėjų, buvo ir traumų, bet vis tiek, galutinis rezultatas rodo, kad varžovai buvo tikrai geresni“, – konstatavo WOU vadovas Victor Cachay Grande.

Tuo metu patys VU MIF savo pasiekimus įvertino santūriai. „Keista pergalė – atrodo, įvarčių primušėme, pergalę iškovojome, prie pirmo trejeto vėl priartėjome, bet mintys – tikrai dvejopos. Ne sykį per daug aplaidžiai sužaidėme gynyboje ir kiek talentingesnė komanda (su visa derama pagarba WOU kolektyvui) mus už tą aplaidumą būtų nubaudusi dar ne sykį. O ir puolime nesublizgėjome – nors įmuši septyni, rodos, nėra blogas rezultatas, bet turėjome galimybių įmušti dar tiek pat, bet kartais susidarė įspūdis, jog iš artimų distancijų norėjome ne mušti į vartus, o sąmoningai taikyti į varžovų vartininką (kuris, beje, sužaidė tikrai geras rungtynes)“, – po rungtynių rašė VU MIF Facebook paskyros pildytojas.

LENTELĖ. Pirmasis VRFM kluptelėjimas, sutapęs su Grijos, Žalia Raudona, VU MIF ir FM Vilniaus Vytis pergalėmis, pakurstė naujus intrigos lauželius net ir kovoje dėl pačios aukščiausios pozicijos. Sužaidus trečdalį čempionato VRFM vis dar priekyje, bet jų nenugalimumo aura jau išsklaidyta, o visi kiti pretendentai galanda kirvis ir kalavijus aštrius, bei ruošiasi žygiui į viršūnę.

Į viršūnę žygiuoti dar gali ir Tornado. Sunkiai tikėtina, kad Riešė, MSC, WorldOne United ar net tas pats trejetuke trumpai pabuvęs Eksperimentas velsis į kovą dėl medalių, bet Tornado potencialas yra tikrai gerokai didesnis nei turnyrinės lentelės dugnas ar viduriukas. Tik tiek, kad tą potencialą reikia nuosekliai realizuoti kiekvienose rungtynėse su visais varžovais.STATISTIKA. 44 įvarčiai per penkerias rungtynes – naujas diviziono rezultatyvumo rekordas. Iki šiol daugiausiai – 36 įvarčiai sukrito 2-ame ture, o nūnai komandos nesismulkino ir rezultatyvumo kartelę pakylėjo į naujas aukštumas.

Labiausiai nesismulkino 9 įvarčius pelniusi Grija, po 7 sukalė FM Vilniaus Vytis ir VU MIF, su 4 rungtynes baigė Žalia Raudona ir FK Tornado.

Menkiau prie rekordo prisidėjo (bet visgi prisidėjo) po 2 įvarčius pelniusios MSC ir FK Riešė, po 3 įmušė Eksperimentas, VRFM ir WorldOne United.

Geriausiai gynyboje atidirbo po 2 prasileidusios Tornado ir FM VV, po 3 kartus varžovams pasižymėti leido Grija, Žalia Raudona ir VU MIF.

Beveik be gynybos pažaidė 9 kartus pamuštas Eksperimentas, po 7 išsitraukė Riešė ir WOU, po 4 – VRFM ir MSC.
 
SNAIPERIAI. 6-ame ture pagaliau visu gražumu sparnus išskleidė Matas Gudaitis. Pernykštis diviziono auksinio batelio savininkas į Riešės vartus sumušė 5 įvarčius ir pasididino savo bendrą sąskaitą iki 11.

4 įvarčius pelnė Grijos atakų lyderis Artūras Borščevskis ir nūnai jo kraityje – 13 tikslių smūgių.

Su 3 pataikymais pirmadienį turą užbaigė VU MIF puolėjas Nedas Suokas, bet tai jo bendrą įvarčių santykį pakylėjo tik iki 5.

Po 2 įvarčius rezultatyviausio turo proga sukalė Viktor Bartosevič (Tornado), Matas Radžiukynas (Žalia Raudona) ir Albertas Voskunovič, Ernestas Komarovas ir Romualdas Kliukoit (abi Grija) bei Adomas Antanavičius (VU MIF).

DRAUSMĖ. Turas nestokojo ne tik įvarčių, bet ir visokiausių kortelių. Iš viso buvo parodytos 9 geltonos kortos ir 1 raudona. 2 geltonas, virtusias 1 raudona korta susirinko Žalia Raudona atstovas Dominikas Miskialovič. 

Po 1 geltoną pasiėmė Matas Radžiukynas (ŽR) ir VRFM duetas – Simas Sakavočius bei Viliam Novicki, taip pat Riešės trio –  Ivan Simonov, Karolis Leonavičius ir Tomaš Pavtel, bei Grijos žaidėjas Igor Valevič.

PROGNOZĖS. Šį kartą Ažvalgininkas susiėmė ir pademonstravo neblogai išlavintą nuojautą: iš 5 baigčių teisingai nuspėtos 4, nepataikyta tik su prognozuotomis Žalia Raudona ir VRFM lygiosiomis. 

Arti tikslo būta su Tornado pergalės prognoze (tik gavosi ne 3:2, o 4:2), gerokai toliau – su FM Vilniaus Vytis (4:2), Grijos (3:1) ir VU MIF (2:1) rezultatyviais laimėjimais. Šiaip ar taip turą Apžvalgininkas laimėjo 4:1, tačiau bendroje įskaitoje vis dar pirmauja Komandos – 16:13.

BALANDŽIO RINKTINĖ.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas86023120+1118
3FK Alytis85123622+1416
4VRFM84132824+413
5FC Žalia Raudona84133027+313
6FK Fortitudo83322720+712
7FK Grija84043431+312
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika81072046-263
10VU MIF80171834-161

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 10

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
10 Varžybų:6
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
7 Varžybų:7
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:7

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Birželis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: