2023-06-19

MFL Taurė – El Dorado-ESFA rankose

Birželio 17 dieną Fanų stadione paaiškėjo Minifutbolo lygos Taurės turnyro nugalėtojai. Dėl antrojo MFL trofėjaus Finalinio 4-o varžybose kovojo El Dorado-ESFA, Dinamika, FK Rytas ir FM Vilniaus Vytis. Kitaip sakant – kovojo keturios komandos, o laimėjo – El Dorado.

REZULTATAI.
BURTAI. Prieš kovų startą komandų atstovai ištraukė burtus ir sužinojo savo varžovus. El Dorado-ESFA ir Dinamika sutartinai pasiskirstė sau pirmą ir antrą pusfinalius, o jų varžovais juose tapo FK Rytas ir FM Vilniaus Vytis.


PUSFINALIS-1. Fanų I ketvirtyje susitiko MFL čempionai El Dorado-ESFA ir 2022 m. B diviziono bronzos laimėtojai FM Vilniaus Vytis. Tikėtina, kad šis susitikimas būtų turėjęs rimtesnį intrigos užtaisą, jei FM Vilniaus Vytis į Finalinį 4-ą būtų surinkęs optimalią sudėtį. Deja, dėl vaikų futbolo stovyklų ir kitų reikalų Vyčiai į kovą su eldoradininkais stojo be savo rezultatyviausio žaidėjo Mato Gudaičio, nedalyvavo ir Artur Skuratovič bei Oleg Kricun, nebuvo ir praėjusią komandoje debiutavusio Joriaus Dėlkaus, nebuvo ir komandos trenerio Ernesto Malkevičiaus. 

O su tokiais nuostoliais šansų įgelti čempionams ir favoritams pas FM VV taip pat nebuvo. Reikia pasakyti, kad  Vyčiai rankų nenuleido, gynyboje laikėsi iš visų jėgų, o Tadas Švaikevičius stengėsi atidirbti už visus ir puolime, tačiau El Dorado pranašumas buvo neginčijamas. Tiesa, iš to pranašumo pirmame kėlinyje pavyko išspausti tik Deivido Reimario įvartį, bet antrame Vyčių sėkmės ir atsparumo resursai išseko.

27 ir 29 minutėmis Igor Podužailo ir Artur Juchno padidino minimalią persvarą iki 3:0, 36 ir 37 minutėmis D. Reimaris ir Giedrius Šablinskas El Dorado pranašumą pakylėjo iki 5:0, o toliau jau vyko futbolas jėgų ekonomijos režimu. Tiesa, T. Švaikevičius visgi rado spragą varžovų gynybiniuose įtvirtinimuose ir pelnė Vyčiams garbės įvartį, tačiau paskutinis žodis vis tiek priklausė eldoradininkams.

PUSFINALIS-2. Jei pirmame pusfinalyje komandų kalibras ir jėgų balansas gan stipriai skyrėsi, tai Dinamikos ir Ryto akistatoje nusimatė gerokai lygesnė ir atkaklesnė kova. Ir nors rezultatas 8:0 lyg ir sako, kad nieko panašaus nebuvo, tačiau bent du trečdalius laiko Rytas atkakliai kibo Dinamikai į atlapus ir neleido varžovams lengviau atsikvėpti.

Kaip žinia, rungtynes keičiai įvarčiai, o tąsyk visi įvarčiai krito tik į Ryto vartus. 10 minutę Vitalij Zubko, o 24 min. – Paulius Malinauskas pramušė varžovų gynybą ir leido Dinamikai kiek ramiau atsikvėpti. O juk iki tų įvarčių (o ir po jų) progų turėjo ir Rytas, ir ne šiaip eilinių pusprogių, o tokių, kuomet atrodė, kad kamuoliui nėra kito kelio – tik į vartų tinklą. 

5min. Eduardas Tučinskis galva galėjo pasiusti sviedinį į tuščius Dinamikos vartus, bet pasiuntė šalia. Po keliolikos sekundžių dinamiškieji suklydo prie savo vartų ir Ryto futbolininkai turėjo net dvi puikias galimybes atsidaryti, bet neatsidarė. O 10 min. bene pirmą rimtesnę ataką surengusi Dinamika po V. Zubko pasijungimo ir tikslaus smūgio išsiveržė į priekį.

16 min. Rytas ir vėl buvo arti įvarčio, bet turėdami išėjimą 3 prieš 1 nesugebėjo pramušti S. Viliavino, o pačioje kėlinio pabaigoje po dinamiškųjų kontratakos rytiečiai buvo priversti antrą kartą traukti kamuolį iš savo tinklo. Tokia žaidimo eiga išmušė Rytą iš vėžių, pasigirdo kalbos, priekaištai ir tarpusavio kaltinimai. 

Natūralu, kad antrame kėlinyje Rytui buvo dar sunkiau. Natūralu, kad padėtį palengvinti galėjo tik įvarčiai. Ir kai 30 min. E. Tučinskis iš patogios situacijos smūgiavo į vartus, atrodė, kad įvarčiui teks būti. Tačiau S. Viliavinas smūgį atrėmė, kamuolys atsimušė į virpstą – ir atšoko Dinamikos vartininkui tiesiai į rankas. 

Lemiamas lūžis rungtynėse įvyko sužaidus 34 minutes. S. Viliavino tolimas perdavimas prie varžovų vartų aptiko Dariušą Jankovskį, pastarasis galva atmetė kamuolį P. Malinauskui – ir rezultatas pasitaisė iki 3:0. O kai dar po minutės P. Malinauskas įkalė savo trečią, o komandos – ketvirtą, klaustukų dėl finalo dalyvių nebeliko.

Ryto treneris Olegas Miasniankinas dar mėgino griebtis šiaudo ir sukvietė savo komandą minutės pasitarimui, tačiau reikiamų išvadų rytiečiai nepadarė, o kamuoliai ir toliau skriejo tik į vienus vartus. 38 min. Edgar Danchenko pelnė penktą, 45 min. D. Jankovskij pridėjo šeštą, o po minutės E. Danchenko – ir septintą įvarčius. Paskutiniu šaukštu deguto Ryto statinėje tapo aštuntasis įvartis, kurio autoriumi statistikoje įsirašė Dominik Stankevič.

FINALAS. Prieš finalines MFL Taurės turnyro rungtynes atrodė, kad optimaliai susirinkusi ir net 4 keitimus turinti Dinamika gali rimtai pakedenti kiekybiškai kukliau ir be pagrindinių vartininkų į finalą atvkusią El Dorado-ESFA komandą.

Tačiau visos iliuzijos išsisklaidė per pirmas 6 minutes. Eldoradininkai atsitraukė į savo aikštės pusę, leido varžovams judinti kamuolį horizontaliai, bet ne vertikaliai, perėmę kamuolį – žaibiškai kontratakavo ir faktiškai pirmais dviem išpuoliais pasiuntė Dinamiką į nokdauną. 

3 min. A. Juchno privertė suklysti S. Viliaviną ir išprovokavo varžovų pražangą baudos aikštelėje, o Edvinas Mučinis tiksliu smūgiu pelnė pirmą finalo įvartį. Dar po kelių minučių žaibišką eldoradininkų kontrą pasprendė Deividas Reimaris, nepalikęs jokių šansų S. Viliavinui.

Jei pirmi du įvarčiai buvo nokdaunas, tai 10 minutę gan nepavojingoje situacijoją kamuolį galva į savus vartus nukreipęs Valdemar Voinič realiai nokautavo dinamiškuosius. Dinamikos žaidėjai pradėjo nervintis, klysti, žaisti po vieną, o eldoradininkai gan ramiai gynėsi ir vieną po kito švaistė šansus padidinti savo pranašumą. 

Antrame kėlinyje didesnių pokyčių žaidime neįvyko. Šioks toks sujudimas aikštėje nutiko tik sužaidus pusvalandį, kai į Giedriaus Šablinsko įvartį savo tiksliu smūgiu atsakė V. Voinič. Dinamika lyg ir pakėlė galvas, bet A. Juchno pirmu smūgiu iš aikštės vidurio užklupo S. Viliaviną nepasiruošusį – ir dinamiškųjų galvos vėl nusviro.

Nuo 32 minutės finalinėje dvikovoje vis ryškiai matėsi susitaikymo su mačo baigtimi ženklai. Galiausiai tapo akivaizdu, kad Dinamika jau nebegali, o El Dorado-ESFA – nelabai nori. Tiesa, eldoradininkai net ir nelabai norėdami kūrėsi progas ir rengė atakas, tačiau iš visos tos gausos išpešė tik šeštą Dariaus Pupliausko įvartį.

Po finalinio švilpuko Dinamikos žaidžiantis vadovas S. Viliavinas konstatavo, kad finale jo komandai elementariai pritrūko jėgų. „Nors lyg ir turėjom daugiau keitimų, bet trūko energijos, gyvumo, o labiausiai – mums būdingo žaidimo. Pusfinalyje sužaidėme labai geras rungtynes, o finale to pakartoti jau nebepavyko. Aišku, nepadėjo ir anksti praleisti įvarčiai. Turiu prisiimti atsakomybę, nes finale komandos neišgelbėjau, tačiau klaidos – futbolo dalis. El Dorado žaidėjai buvo fiziškai pranašesni, stipresni, greitesni, jie žaidė taip kaip norėjo ir pelnytai laimėjo“, – po mačo konstatavo S. Viliavinas.

„Kad su Dinamika taip gerai susiklostys rungtynių scenarijus – tikrai nesitikėjome, – tikino El Dorado-ESFA kapitonas Martynas Rašinskas. – Bet greitai sukrito trys įvarčiai, galėjome ir dar daugiau sumušti, bet tada rungtynes būtų tekę nutraukti po pirmo kėlinio, nes jau būtų neįdomu. Tikėjomės iš Dinamikos kažko daugiau, bet ir patys buvome paruošę žaidimo planą, sutarę, kaip turime prieš juos žaisti. Ir manau, kad viską puikiai išpildėme: gerai gynėmės, žinojom, kad jų vartininkas jungsis į žaidimą, pavyko išnaudoti kontratakas ir toliau jau viskas buvo pagal planą“.

Trečią kartą MFL Taurės turnyro finale žaidusi ir antrą trofėjų pelniusi El Dorado-ESFA šiuo metu savo kraityje turi visas MFL taures: Čempionų, Supertaurę ir Taurę. „Jei skaičiuoti tik šio sezono pasiekimus, tai mums dar reikia laimėti čempionatą – ir tada bus visi trys titulai. Manau, kad kol kas judame teisinga kryptimi. Bet dar liko daug rungtynių, po truputį artėjanti vasara ir traumelės retina žaidėjų gretas, bet po truputį renkamės ir žaidžiame. Iki vasaros pertraukos liko du turai, tikiuosi, kad viskas bus gerai, o kaip bus po to – matysime“, – giliamintiškai pastebėjo M. Rašinskas.

STATISTIKA. MFL Taurės turnyro finalinio ketverto dalyviai per trejas rungtynes sumušė 22 įvarčius, o daugiausiai, kaip ir priklauso, atkalė nugalėtojai. El Dorado-ESFA pelnė 12 įvarčių, Dinamika liko su 9, FM VV – su 1, o Rytas – ant 0.

Rezutatyviausiai visame 2023 m. MFL Taurės turnyre pasirodė net 28 įvarčius per keturis mačus sukalusi Dinamika, El Dorado-ESFA sąskaitoje – 25 įvarčiai.

SNAIPERIAI. MFL Taurės turnyro finaliniame ketverte po 3 įvarčius pelnė Deividas Reimaris (El Dorado-ESFA) ir Povilas Malinauskas (Dinamika). Po 2 kartus atsižymėjo eldoradininkai Artur Juchno ir Edvinas Mučinis, bei Dinamikos atstovas Edgar Danchenko.

Absoliučiai rezultatyviausio turnyro žaidėjo laurai atiteko Dinamikos puolėjui Dariušui Jankovskiui. Nors finaliniame etape jis įmušė tik kartą, bet iš viso jo sąskaitoje – 10 įvarčių.

Su 7 turnyrą baigė P. Malinauskas, po 5 sukalė A. Juchno, D. Reimaris ir E. Mučinis.

DRAUSMĖ. Finaliniame MFL Taurės turnyro etape buvo parodytos 2 geltonos kortelės, jų autoriais tapo aikštėje neprasilenkę Eduardas Tučinskis ir Ihor Polovenchenkov.

ČEMPIONAI.
2016 m. pirmojo MFL Taurės turnyro finale FK Eagle Team-Setaltas 8:2 įveikė FK Rytas komandą.
2017 m. finale SKK Oniksas po baudinių serijos 3:2 nugalėjo FC IndEx. 
2018 m. FK Rytas 6:2 nugalėjo Maracana. 
2019 m. El Dorado 4:1 įveikė Eagle Team.
2020 m. Eagle Team finale 3:0 nugalėjo El Dorado.
2022 m. Eagle Team lemiamose rungtynėse 10:2 sutriuškino Žalia Raudona komandą.
2023 m. El Dorado-ESFA 6:1 įveikė Dinamiką.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FK Fortitudo00000000
2FM Vilniaus Vytis00000000
3FK Tornado00000000
4FK Riešė00000000
5FK Vilnoja00000000
6FK Alytis00000000
7VRFM00000000
8MSC00000000
9FK Eksperimentas00000000
10WorldOne United00000000
11FK Eagle Team - Setaltas00000000
12FC Žalia Raudona00000000
13FK Grija00000000
14FK Contra - Prima Line00000000
15FK Joga Bonito00000000
16El Dorado00000000
17FK Dinamika00000000
18VU MIF00000000
19FK Maraksis00000000
20Inter Vilnius00000000

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
Turas 1
DataŠeimininkaiRSvečiai

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
FotoInformacija
Tomas Arėška Komanda:FC Žalia Raudona
4 Varžybų:1
Arnoldas Arbočius Komanda:FK Alytis
2 Varžybų:1
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
2 Varžybų:1
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
2 Varžybų:1
Emil Borovik Komanda:FK Joga Bonito
2 Varžybų:1
Andrea Pignatelli Komanda:Inter Vilnius
1 Varžybų:1
Marius Škadauskas Komanda:FC Žalia Raudona
1 Varžybų:1
Martynas Bačko Komanda:MSC
1 Varžybų:1
Normanas Staniulis Komanda:FK Alytis
1 Varžybų:1
Aleksandr Lebedev Komanda:FK Tornado
1 Varžybų:1

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL Taurė
Sezonas
FotoInformacija
Birželis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: