2023-08-10

B divizionas. 14 turo anonsas

Po dviejų „pirmadieninių“ turų B divizionas grįžta prie įprastinio formato ir 14-ame išvysime 2-ojo pasikartojimą. 

Centrinėje turo dvikovoje pirmenybių lyderė Grija pasitikrins su ambicingu Tornado kolektyvu, su dideliu susidomėjimu šį mačą stebės ir artimiausi lyderių konkurentai – VRFM, bei ne tokie artimi, bet visgi konkurentai – Žalia Raudona. Rimtos kovos reiktų tikėtis ir turnyrinės lentelės apatinės dalies komandų – Riešės ir Eksperimento dvikovoje. Su sąlyga, aišku, kad Riešė susirinks.

20 val.Fanų III ketvirtis

VRFM (27 taškai) – WorldOne United (12 tšk.)

Pirmose tarpusavio rungtynėse naujokai VRFM futbolininkai 6:2 įveikė senbuvius iš WorldOne United. Tąsyk VRFM po pirmų 15 minučių pirmavo 3:0, antro kėlinio pradžioje komandos vadovas Artūras Martinkevičius pridėjo ir ketvirtą, tad antroje dalyje MFL naujokai galėjo leisti į aikštę ir šiek tiek mažiau patirties turinčius komandos narius. Noes WOU du kartus pavyko pramušė VFRM gynybą, bet rimtesnės grėsmės mačo baigčiai tatai nesukėlė.

Abi komandos 12 ture nežaidė, o liepos pabaigoje vykusiame 11-ame ture pademonstravo skirtingus rezultatus. Kaip jau įprasta fantastinį palaikymą nuo šoninės linijos turėję VRFM treneriai, auklėtiniai ir draugai net 13:1 sutriuškino Riešės ekipą, WorldOne United po atkaklios kovos 3:5 turėjo pripažinti MSC komandos pranašumą.

Nėra abejonių, kad kovą dėl aukso tęsianti VRFM ekipa į šias rungtynes susirinks nusiteikusi imti pergalę ir nepaleisti iš akiračio vis dar pirmaujančios Grijos. Tuo metu WOU medalių dalybose nedalyvauja, iškristi iš diviziono taip pat neplanuoja, o jų galimybės kapotis su pranašesniais varžovais tiesiogiai priklauso nuo susirinkimo ir nusiteikimo. 

Šiaip jau WOU kovoti mėgsta, kiekvienose rungtynėse stengiasi ir žaidžia iki galo, tačiau norint įgelti favoritams reikia šio to daugiau. 
PROGNOZĖ. 7:2

Fanų IV ketvirtis

Riešė (10 tšk.) – Eksperimentas (9 tšk.)

Sudėjus į krūvą abiejų komandų iš eilės patirtus pralaimėjimus gautume 13 nesėkmių seriją. Riešė pralaimėjo 4 paskutines žaistas rungtynes (santykiu 9:34), o Eksperimentas – net 9 mačus (santykiu 20:65). Tačiau nepaisant to, kad Eksperimento nesėkmių serija gerokai ilgesnė, stipriai didesnių problemų turi Riešės ekipa.

Kai birželio 8 d. Riešė 2:1 nugalėjo VU MIF, tą pergalę riešininkai nusikalė žaisdami be keitimų ir su nominaliu žaidėju vartininko pozicijoje. Per kitas 4 rungtynes Riešė rungtynėms geriausiu atveju registruodavo 8 žmones, bet teko žaisti ir 5-iese, ir be keitimų, o praėjusiame ture pradėję mačą su Žalia Raudona 7-iese, užbaigė 5-iese. Kodėl? Ogi Donatas Dromantas ir Karolis Leonavičius 32-33 minutėmis užsidirbo raudonas korteles, keitimų pas riešininkus neatsirado, tad taip va ir gavosi.

Natūralu, kad su tokia komplektacija – tokie ir rezultatai. Eksperimentas, bent jau paskutiniu metu, problemų dėl susirinkimo neturi, žaidėjų pakanka, trūksta tik pergalių. Ar bent jau taškų. 12 ture eksperimentininkai rimtai kabinosi į atlapus Grijos futbolininkams, bet vis tiek pralaimėjo 3:5. 13 ture jie ir vėl kabinosi į atlapus Tornado futbolininkams, po pirmo kėlinio atsiliko tik 1:2, bet pralaimėjo 3:9.

Visgi, neslėpkim, ne su Grija ar Tornado, o būtent su Rieše Eksperimentas turi geriausius šansus prisiminti pergalės skonį. Juo labiau, kad 2-ame ture eksperimentininkai 3:1 įveikė savo priešininkus ir įsirašė pirmuosius 3 taškus. Tiesa tąsyk Eksperimentą į priekį truktelėjo pergalingą dublį sukalęs Aivydas Ruškys. Kaip paaiškėjo, tai buvo pirmas ir (kol kas) vienintelis šio MFL snaiperio pasirodymas. 

Nors turnyrinėje lentelėje po 13 turų Eksperimentas užima žemesnę poziciją nei Riešė, bet paskutiniai komandų pasirodymai Fanų aikštyne leidžia manyti, kad po šio ketvirtadienio komandų pozicijos pasikeis. Nebent Riešė ištrauks iš savo kortų kaladės kokį nors tūzą. Kas, neslėpkim, stipriai abejotina.
PROGNOZĖ. 3:6

21 val.Fanų III ketvirtis

FC Žalia Raudona (24 tšk.) – MSC (9 tšk.)

Nuo 2018 metų tarpusavio dvikovų istoriją puoselėjančios ekipos iki šiol apturėjo 11 akistatų, kuriose 6 pergalėmis džiaugėsi Žalia Raudona, 4 kartus laimėjimus šventė MSC, o vienas mačas baigėsi taikiai. Tiesa, reikia pastebėti, kad nuo 2021 metų pergalėmis džiaugiasi tik viena komanda.
Žalia Raudona laimėjo paskutinius penkerius susitikimus su MSC, bendru santykiu 8:30. Bet ir ši statistika galimai apgaulinga, nes liūto dalį įvarčių ŽR sumušė 2021 metais, kai dvi rungtynes laimėjo santykiu 18:1. 

Tai patvirtina ir paskutinio mačo skaičiai. Nors žali ir raudoni laimėjo, bet tik 5:4, ir tik po finalinio varžovų vartų šturmo. 2-ame ture vykusios rungtynės prasidėjo MSC įvarčiais ir 23 min. Mėgėjai pirmavo 3:0. Tiesa, kėlinio užbaigimui Ernestas Miskialovic sumažino ŽR atsilikimą iki 1:3, o antro kėlinio pradžią įvarčiu papuošė Matas Radžiukynas – ir komandas skyrė tik 1 įvartis. 

Visas smagumas nusikėlė į finalinę stadiją. 33 min. MSC puolėjas Paulius Baradinskas padidino savo komandos pranašumą iki 2, bet po minutės Simas Brazinskas MSC persvarą sumenkino iki minimumo. O baigiantis dvikovai tos persvaros suvis nebeliko. 45 min. M. Radžiukynas, o 46 min. S. Brazinskas pasirūpino, kad viršūnėje supleventų žalia ir raudona spalvos. 

Po tų rungtynių abiejų komandų atstovai neslėpė nuostabos, tiek vieni tai darė su džiaugsmu, kiti – su kartėliu. „Jei būtumėte mėginęs spėti rungtynių nugalėtoją likus 5 minutėms iki jų pabaigos, tai tikriausiai būtumėte sveikinęs MSC komandą“, – pripažino Žalia Raudona vadovas Sigitas Stasevičius. „Nusivylimas ir skausmas žaidėjų akyse, paleidome taškus sau iš po nosies, bet yra ir pozityvioji pusė! Dar tik sezono pradžia ir jei toliau kovosime taip, kaip kovojome vakar, gerą rezultatą tikrai pasieksime!“, – po ano mačo buvo rašoma MSC Facebook paskyroje.

Nūnai čempionatui įveikus du trečdalius distancijos matome, kad Žalia Raudona vejasi lyderių trijulę ir tęsia kovą dėl medalių, o MSC stumdosi turnyrinės lentelės apačioje ir geriausiu atveju pretenduoja nebent į 7 vietą. Tačiau baltos vėliavos MFL autochtonai nekelia ir po vasaros atostogų demonstruoja kovines nuotaikais. 12-ame ture su tokiomis nuotaikomis jie 5:3 pakirto WorldOne United, o 13 ture du kartus pirmavo, bet galiausiai 2:5 turėjo pripažinti VU MIF pranašumą. ŽR komanda iš atostogų grįžo 13 ture pergale 5:2 prieš Riešę, bet perlaužti rungtynes sugebėjo tik įgiję dviejų žaidėjų pranašumą prieš raudonomis kortelėmis apdovanotus varžovus.

Rungtynių baigtį apspręs komandų susirinkimas. Jei MSC rinks tokią pat kapelą kaip 12-ame ture, o ŽR susirinks kaip 13-ame – mėgėjai turės šansą. Tačiau jei žali ir raudoni susirinks sau įprastą žaidėjų, trenerių ir sirgalių sudėtį, jų perspektyvos bus gerokai šviesesnės.
PROGNOZĖ. 5:3

Fanų IV ketvirtis

FK Tornado (16 tšk.) – FK Grija (28 tšk.)

Centrinė turo dvikova. Ir ne tik dėl komandų užimamų vietų ir surinktų taškų, bet ir dėl įspūdingo pirmosios akistatos įdirbio. 1-ame ture Tornado ir Grija debiutavo MFL pirmenybėse, tačiau debiutai gavosi stipriai skirtingi. Su dideliais lūkesčiais į B divizioną atėję tornadininkai 1:3 pralaimėjo 2021 m. bronzos medalininkams VU MIF, o grigiškėnai 7:4 susidorojo su 2022 m. bronzos medalininkais FM Vilniaus Vyčiu.

2-ame ture komandos susitiko tarpusavyje – ir surengė nepakartojamą 10 įvarčių spektaklį. Veiksmas prasidėjo 5 min. kritusiu Grijos įvarčiu, bet nuo 8 iki 38 minutės įvarčiai krito tik į Grijos vartus. 39 min. Tornado pirmavo 5:1 – ir atrodė, kad pirmoji pergalė su pirmaisiais 3 taškais keliauja į jų sąskaitą. Bet nenukeliavo. 39 min. Romuald Kliukoit pasiuntė kamuolį į Tornado vartus – ir rezultatas pasidarė 5:2. Toks santykis išliko iki pat 48 minutės. O per likusį laiką Grija sumušė dar tris įvarčius – ir išplėšė lygiąsias 5:5.

„Turim komandoje jaunimo, jie labai norėjo pabaigoje dar įmušti, turėjom tikrai gerų progų, jų neišnaudojome, jie dar labiau užsivedė, dar stipriau bėgo į priekį, gynyboje liko vienas žaidėjas, varžovai tuo ir pasinaudojo. Gavom tuos įvarčius pelnytai, gerai, kad dar taip viskas baigėsi, nes tikrai galėjom ir pralaimėti“, – po rungtynių konstatavo Tornado atstovas Valerij Krasockij.

„Pabaigoje mes neturėjome ko prarasti, kontratakavome, realizavome savo progas – tiek ir tereikėjo. Tornado tikrai labai pajėgi komanda, gerokai pajėgesnė nei mūsų pirmieji varžovai FM Vilniaus Vytis. Bus įdomu stebėti, kaip šios komandos žais tarpusavyje. Gali būti, kad mums šis taškas ateityje turės ir aukso vertę“, – pastebėjo Grijos vadovas Tomas Zegalenko.

Po 13 turų Grija žengia pirmoje diviziono vietoje ir tęsia kovą dėl aukso, tuo metu Tornado užima 6 poziciją, o nuo artimiausių medalininkų turi 9 taškų deficitą. Tačiau tarpusavio rungtynėse vietos ir taškai jokios reikšmės neturės. Nėra abejonių, kad abi komandos stos į kovą atsiraitojusios rankoves ir grumsis tik dėl pergalės. Juo labiau, kad antrą sezono dalį abi pergalėmis pradėjo, ir pradėjo prieš tuos pačius varžovus – Eksperimento komanda. Tik Grija 5:3 laimėjo liepos 27 dieną, o Tornado 9:3 – rugpjūčio 3 d.

Kas laimės šį kartą? Grija žino, kad kiekvienas prarastas taškas gali būti aukso vertės. Tornado supranta, kad neturi ką prarasti ir gali tiesiog žaisti futbolą. Motyvacija prieš atsipalaidavimą. Patirtis prieš jaunystę. Abi komandos turi visko ir labai panašiai. O laimės tie, kurie labiau norės.

P.S. Jau paskelbus šį anonsą paaiškėjo, kad Tornado įregistravo Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės lyderį Mantą Makutunovičių. Jei Mantas pasirodys ne tik popieriuje, bet ir aikštėje, tai neabejotinai pridės kokybės ir meistriškumo Tornado žaidimui. Bet kol nepasirodė, tol ir prognozė lieka Grijos naudai.
PROGNOZĖ. 4:6

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado17160110321+8248
2FK Eagle Team - Setaltas1711158254+2834
3FK Dinamika1711069570+2533
4FK Fortitudo177284548-323
5FK Alytis176384764-1721
6FK Rytas1760115668-1218
7SFK Novovileisk1631124896-4810
8Prima Line1631124095-5510

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 17

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
43 Varžybų:16
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
26 Varžybų:16
Martynas Rašinskas Komanda:El Dorado
24 Varžybų:16
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
18 Varžybų:14
Artur Juchno Komanda:El Dorado
17 Varžybų:15
Arnoldas Čepkauskas Komanda:SFK Novovileisk
14 Varžybų:14
Arminas Lapinskas Komanda:FK Rytas
12 Varžybų:17
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
12 Varžybų:12
Deividas Linauskas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
12 Varžybų:12
Žydrūnas Germanas* Komanda:Prima Line
12 Varžybų:11

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
2 1
Meirūnas Olišauskas Komanda:FK Alytis
1 2
Mantas Miklaševičius Komanda:SFK Novovileisk
0 3
Dominik Bogdanovič Komanda:FK Rytas
1 1
Deividas Reimaris Komanda:El Dorado
0 2
Egidijus Grinis Komanda:Prima Line
0 2
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
0 2
Andrius Viktoravičius Komanda:FK Fortitudo
0 2
Matas Jaudzemas Komanda:El Dorado
1 0
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
0 1
Rūgsėjis   2023
PrAnTrKtPnŠtSk
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Mūsų partneriai: