2023-08-15

B divizionas. Minimalistinis Eksperimentas, aštrios MSC kontros ir lyderių pergalės

14-as turas divizione atnešė dvi darbines lyderių – Grijos ir VRFM pergales, bet taip pat pateikė ir staigmenų. Tiesa, Eksperimento laimėjimas prieš Riešę nustebino tik minimaliu rezultatu, o štai MSC triumfas dvikovoje su Žalia Raudona nustebino viskuo ir visaip. 

REZULTATAI.BENEFISAS. Turą atidarė Vilniaus rajono futbolo mokyklos (VRFM) ir WorldOne United dvikova. Nors VRFM gretose nebuvo pagrindinio atakų katalizatoriaus Alberto Voskunovičiaus, nors vartuose stovėjo jaunas futbolo mokyklos auklėtinis, nors WOU įmušė pirmi ir 3 min. pirmavo 1:0, nors po pirmų 25 minučių komandas skyrė tik du įvarčiai, bet didesnių abejonių dėl dvikovos nugalėtojų nebuvo.

Dideliam VRFM komandos gerbėjų džiaugsmui jau 4 min. Viliam Novicki rezultatą palygino, o 13 min. po gražios atakos Renaldas Greiciūnas ir persvėrė. WOU futbolininkai taip pat turėjo ne vieną progą, atakavo didelėmis pajėgomis, tikrino ne tik vartininko, bet VRFM vartų konstrukcijos atsparumą, bet pačioje kėlinio pabaigoje trečią kartą traukė kamuolį iš savų vartų tinklo. Šį kartą Viačeslav Rodevič patykojo neatsargų WOU vartininko perdavimą ir stipriu smūgiu įkalė trečią.

O kai iškart po pertraukos V. Rodevič įkalė ir ketvirtą, liko tik klausimas – kiek dar įvarčių pribyrės šiose rungtynėse. Galiausiai paaiškėjo, kad abi komandos prispardė 11 įvarčių, smaginosi ne tik VRFM lyderiai, bet du tikslius smūgius atliko ir jų auklėtinis Nikita Mendus.

Tiesa, paskutinį tašką rungtynėse padėjo WOU gynėjas Daniel Williams, bet iš esmės tai jau nieko nekeitė.


„Rungtynes ir vėl pradėjome praleistu įvarčiu. Varžovai pastebėjo, kad mūsų vartus saugoja jaunas žaidėjas, jie iš karto ėmėsi jį tikrinti tolimais smūgiais ir vienas po rikošeto įkrito į vartus. Supratom, kad reikia žaisti, įjungėm aukštesnę pavarą ir didesnių problemų. Nors šį kartą nebuvo Alberto, bet jį labai šauniai pakeitė mūsų auklėtinis Nikita Mendus. Po rungtynių net ir varžovai jį pasveikino, o mes galim tik pasidžiaugti, kad 12-metis žaidėjas taip puikiai jaučiasi su vyrais“, – teigė VRFM kapitonas Artūras Martinkevičius.

MINIMALISTAI. Rezultatas 1:0 MFL aikštynuose yra retas paukštis. Beveik toks pat retas kaip nulinės lygiosios. Tiesą sakant, B divizione šį sezoną nei nulinis, nei minimalistinis rezultatas iki pat praėjusio ketvirtadienio nebuvo pastebėtas. Ir nepasakysi, kad Riešės bei Eksperimento akistatoje nebuvo progų. Vien per pirmas 5 minutes abi komandos turėjo bent kelias labai solidžias galimybes pasižymėti, tik vienu atveju Eksperimentą gelbėjo virpstas ar netaiklūs varžovų smūgiai, kitu kamuolį iš tuščių Riešės vartų išmušė gynėjas.

O 10 min. eksperimentininkams pavyko surengti rezultatyvų išpuolį pagal geriausius MFL primityviojo futbolo kanonus: perdavimas per visą aikštę nuo savų vartų link svetimų, Riešės gynėjas stabdo kamuolį krūtine, Eksperimento puolėjas Marius Volodka prišoka prie atšokusio žaidimo įrankio ir vienu lietimu iš eigos kala į viršutinį vartų kampą.

Neabejoju, kad tuo metu mažai kas (o gal ir apskritai niekas) negalėjo įsivaizduoti, kad tai bus pirmas ir vienintelis rezultatyvus rungtynių smūgis. Juo labiau, kad per kitas 40 minučių abi komandos daug ir stipriai atakavo, kombinavo ir smūgiavo, tačiau kamuolys antrą kartą į vartus eiti kategoriškai atsisakė.

Tad nuaidėjus finaliniam švilpukui paaiškėjo, kad be keitimų žaidusi Riešė minimaliai bet nusileido keturis žaidėjus rezerve turėjusiam Eksperimentui, patyrė penktą nesėkmę iš eilės ir nusmuko į paskutinę vietą divizione. Tuo metu devynių pralaimėjimų seriją nutraukęs Eksperimentas po pusketvirto mėnesio pertraukos galėjo prisiminti pergalės skonį.

„Rezultatas nebūdingas mini futbolui, bet susitiko apylygės komandos, tad taip ir gavosi. Pirmame kėlinyje gal kažkiek mes juos labiau spaudėm, todėl ir pavyko įmušti tą vienintelį įvartį. Antrame šiek tiek perleidome iniciatyvą Riešei, turėjo jie puikių progu, bet arba mūsų vartininkas traukė arba jie virš vartų šaudė“, – rungtynes apibendrino Eksperimento atstovas Stasys Kvietkauskas.

PAMOKA. Tikėtina, kad net ir po pralaimėjimo Riešė nebūtų smukusi į diviziono dugną, jei ne įspūdinga MSC pergalė. Ir pasiekta ne prieš tokius pat autsaiderius ar vidutiniokus, o prieš ambicingą, į medalius nusitaikiusį, su Darvydu Šernu ir VFA treneriais žaidusį Žalia Raudona kolektyvą. Ir ne šiaip pergalė per vargus ar ant sėkmės sparno, bet užtikrintas laimėjimas 7:2.

Įdomiausia, kad rungtynės prasidėjo ŽR įvarčiu, kurį jau 2 min. pelnė Žygimantas Mockus. O kai netrukus į aikštę žengė VFA treneriai Robertas Šuškevič ir Tomas Staniūnas, atrodė, kad MSC šansai atsitiesti minimalizavosi iki nerealių. 

Tačiau atsitiesti MSC ekipai pavyko. O prie to prisidėjo ir patys žali raudoni. 9 min. ŽR vartininkas Utku Boyra užsižaidė su kamuoliu ant vartų linijos ir Aringas Streckis pelnė, galimai, lengviausią MFL karjeros įvartį, įstūmęs kamuolį į vartus. Tiesa, ŽR įvarčio nesureikšmino, surengė kelias pavojingas atakas ir 11 min. po Simo Brazinsko tikslaus smūgio dar kartą išsiveržė į priekį. Kaip vėliau paaiškėjo – antrą ir paskutinį.

13 min. U. Boyra ir vėl nerado variantų su kamuoliu prie savo vartų, parideno jį A. Streckiui, o pastarasis antrą kartą iš metro įkalė jį į ŽR vartus. Žali ir raudoni ir vėl įvarčio nesureikšmino, tuoj pat galėjo atsakyti savuoju, bet neatsakė, pražiopsojo MSC kontrą – ir trečią kartą traukė kamuolį iš tinklo.

Ir nors po to iš žalių ir raudonų stovyklos skambėjo raginimai atsibusti, kovoti ir žaisti toliau, bet paaiškėjo, kad į šiuos raginimus rimčiau įsiklausė MSC futbolininkai. Žaidimo nuo gynybos ir kontratakų skonį pajutę Mėgėjai antrą kėlinį pradėjo dviem Ignoto Beišio įvarčiais, po kurių Žalia Raudona taip ir neatsigavo. 

Be abejo, kova vyko iki paskutinės minutės, tačiau visos ŽR atakos dužo atsimušusios šį MSC vartininką Nedą Kulevičių, o MSC pridėjo dar du įvarčius ir iškovojo bene ryškiausią sezono pergalę.

„Prieš rungtynes turėjom vilčių, kad gal treneriai šias rungtynes praleis, bet atėję pamatėme, kad varžovai susirinko labai rimtai ir gausiai. Mes susirinkom ne taip gausiai, bet su labai dideliu noru laimėti. Tiesa, rungtynių pradžia nesusiklostė, kažkokiu mistiniu būdu praleidom įvartį, bet po to pagavom jų vartininką, išnaudojom gynėjų klaidas ir po pirmo kėlinio pirmavom 3:2. Antrą kėlinį pradėjome labai entuziastingai, įmušėm dar du, tada jau stresas nuslūgo, varžovai pradėjo daugiau atakuoti, atsivėrė, o mes tuo pasinaudojome ir įmušę dar du iškovojome pergalę. Ar tai geriausia pergalė? Turbūt. Turėjome labai geras rungtynes su Grija, bet tada pralošėme, buvo ir daugiau gerų rungtynių, bet nebuvo rezultato. O dabar turime ir gerą žaidimą, ir rezultatą“, – pastebėjo MSC vadovas Adomas Kripas.

Galimybe turnyrinėje lentelėje pasilypėti į 3 vietą nepasinaudojusios Žalia Raudona komandos vadovas Sigitas Stasevičius po pralaimėjimo pripažino, kad varžovai tądien buvo paprasčiausiai geresni. „Pirmas kėlinys ėjosi pagal planą, du kartus pirmavome, bet patys atsivežėme sau du įvarčius. Akivaizdžiai buvo ne mūsų vartininko diena. Jei ne klaidos, gal viskas būtų pakrypę kitaip. O šiaip tai mes visas rungtynes atakavome, žaidėme su kamuoliu ir dominavom, tik įvarčius mušė varžovai. Mes gal 10 progu neišnaudojome, nerealizavome net ir 9 metrų baudunio, o jie krovėsi „kapitalą“ per kontratakas, labai sėkmingai naudojosi mūsų gynėjų pasijungimais į puolimą. Kadangi po pirmo kėlinio atsilikome 2:3, galvojome, kad tuoj pasivysime, bet antro pradžioje prasileidome du greitus įvarčius ir po to jau vytis buvo per sunku. Varžovai labai gerai gynėsi, neleido mums laisvai judėti, patys žaibiškai lėkdavo į kontras ir apskritai, šį kartą buvo stipresni, pagarba jiems“, – samprotavo S. Stasevičius.

MŪŠIS. Turą uždarė Centrinė dvikova, kurioje susigrūmė diviziono lyderė Grija ir į sezono „nepateisintų vilčių“ titulą pretenduojanti Tornado ekipa. Nors grigiškėnai laimėjo 4:1, bet iš esmės tai buvo dviejų lygių, aukšto lygio komandų dvikova, kurioje nugalėtoją lėmė niuansai ir sėkmingesnis Grijos žaidimas lemiamoje atakų fazėje.

4 min. tornadininkai galėjo atidaryti įvarčių sąskaitą, bet Joriaus Dėlkaus perdavimas prieš vatrus buvusiam komandos draugui buvo netikslus. Netrukus savo pretenzijas į įvartį pateikė ir Grijos žaidėjai, o 12 min. po kampinio Ernestas Komarovas iš kelių metrų nukreipė kamuolį į Tornado vartus. Tornadininkai pabandė perimti iniciatyvą, surengė kelis grėsmingus išpuolius, bet 17 min. momentinis koncentracijos praradimas išvirto Grijos kontra ir Romuald Kliukoit įvarčiu.

Du įvarčiai kiek apramino Grijos žaidėjus, tuo metu tornadininkai niekaip neprisišaudė. Po jų smūgių braškėjo vartų konstrukcija, kelis kartus komandą gelbėjo Grijos vartininkas bei gynėjai.

Ugnies į rungtynes įkvėpė antro kėlinio pradžioje kritęs Tornado įvartis. 30 min. J. Dėlkus prasiveržė kairiuoju flangu, atliko tikslų perdavimą į baudos aikštelę, o Erikas Milašauskas vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus. Tornadininkams įvartis suteikė dvigubą energijos ir azarto dozę, Grijos žaidėjai nusileisti neketino – ir aikštėje užvirė tikros futbolo kautynės.

Kapojosi abi komandos iš peties, darbo apsčiai turėjo ne tik gynėjai, bet ir vartininkai, tačiau atakų užbaigime šiek tiek geriau sekėsi Grijai. 37 min. Tornado išsimetimas iš užribio virto Grijos kontrataka, kurią tiksliu smūgiu užbaigė R. Kliukoit, o 45 min. dar vieną kontrą realizavo puikias greičio savybes pademonstravęs Ernestas Glavdelis.

„Rungtynės buvo labai kovingos, bet su abipuse pagarba. Tornado tikrai labai gera komanda, jie tikrai verti didesnio dėmesio. Mes geriau išnaudojome savo progas, gal tik pabaigoje nepasinaudojome savo progomis, kai kontratakose kelis kartus turėjome išėjimus 3 prieš 1. Bet svarbiausia, kad laimėjome. Mes dabar kiekvienoms rungtynėms ruošiamės 110 proc., žinome ko siekiame, dėl ko žaidžiame. Ir planuojame tęsti ką pradėjome iki pat galo“, – pažadėjo Grijos vadovas Tomas Zegalenko.


LENTELĖ. Abi pirmaujančios diviziono komandos laimėjo ir padidino atstumą nuo artimiausių persekiotojų. Šansu pasilypėti į trečią vietą nepasinaudojo nesėkmę patyrusi Žalia Raudona komandą, tuo metu 3 taškais savo sąskaitą pasipildžiusi MSC ekipa šoktelėjo net į 7 vietą, o į turnyrinės lentelės dugną nugrimzdo penktą pralaimėjimą iš eilės patyrusi Riešė. STATISTIKA. Ketverios rungtynės ir 26 įvarčiai, arba 6,5 per rungtynes. 
Rezultatyvumu išsiskyrė 8 įvarčius sumušusi VRFM komanda, 7 atseikėjo turo siurprizą pateikusi MSC ekipa, su 4 pergalę pasiėmė Grija.

Ant 0 visas 50 minučių atidirbo Riešės futbolininkai, po 1 pelnė Tornado ir Eksperimentas, bet pirmiesiems tai reiškė pralaimėjimą, o antriesiems – pergalę. 2 įvarčius pelnė Žalia Raudona, su 3 turą baigė WOU, tačiau jų varžovai buvo rezultatyvesni.

Geriausią gynybą pademonstravo ant 0 sustovėję Eksperimento žaidėjai, vos 1 prasileido Riešė ir Grija, 2 – MSC, 3 – VRFM.

Prasčiausiai su gynyba ir vartų saugumu buvo pas 8 išsitraukusią WOU komandą, 7 gavo žali ir raudoni, 4 – Tornado.

SNAIPERIAI. Dublių turas, nes net 7 futbolininkai pelnė po 2 įvarčius. Tokiu būdu atsižymėjo VRFM trijulė – Viačeslav Rodevič, Eimantas Šukys ir Nikita Mendus, WOU puolėjas Kristian Tankevič, MSC duetas – Aringas Streckis ir Ignas Beišys bei Grijos atstovas Romuald Kliukoit.

Diviziono snaiperių rikiuotės viršūnėje ir toliau laikosi FM Vilniaus Vytis goleodoras Matas Gudaitis (27 goliukai) ir Grijos atakų kūrėjas Artūras Borščevskis (26). Juos vejasi jau 24 įvarčius sukalęs K. Tankevič (WOU), 22 jau turi R. Kliukoit.

DRAUSMĖ. Maksimaliai korektiškas turas. 0 kortelių.

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas teisingai numatė trijų komandų pergales, o VRFM ir WOU rungtynėse balansavo ir ant tikslaus rezultato nuspėjimo briaunos, bet vietoje planuotos VRFM pergalės 7:2 gavosi perviršis – 8:3.

Eksperimentas laimėjo tik 1:0, o Grija – 4:1, nors Apžvalgininko prognozės buvo numatomas įvarčių lietus. Įvarčių lietaus prognozę pateisino Žalia Raudona ir MSC rungtynės, tik tiek, kad įvarčiai krito ne į tuos vartus ir vietoje ŽR pergalės 5:3, gavosi MSC laimėjimas 7:2.

Vienok turo santykis 3 ant 1, o bendroje įskaitoje Apžvalgininko persvara išaugo iki 36:28.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FC Žalia Raudona110062+43
2FK Fortitudo110064+23
3FK Dinamika110042+23
4FM Vilniaus Vytis00000000
5El Dorado00000000
6FK Eagle Team - Setaltas00000000
7FK Alytis00000000
8FK Grija100146-20
9VU MIF100124-20
10VRFM100126-40

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 1

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
3 Varžybų:1
Edvardas Nuobara Komanda:FK Dinamika
2 Varžybų:1
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
2 Varžybų:1
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
2 Varžybų:1
Daniel Gunevič Komanda:FK Dinamika
2 Varžybų:1
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
2 Varžybų:1
Marius Škadauskas Komanda:FC Žalia Raudona
1 Varžybų:1
Deividas Maculevičius Komanda:FK Fortitudo
1 Varžybų:1
Daniel Šaputko Komanda:VU MIF
1 Varžybų:1
Benas Lučiūnas Komanda:FK Fortitudo
1 Varžybų:1

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Marius Škadauskas Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Balandis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Mūsų partneriai: