2023-10-17

A divizionas. Sidabrinė Dinamikos paraiška ir naujas įvarčių rekordas

Centrinėje turo dvikovoje Eagle Team-Setaltas įveikusi Dinamika žengė žingsnį link sidabro medalių, o ryškiu šios pergalės akcentu tapo dinamiškųjų puolimo lyderio Dariušo Jankovskio hetrikas, po kurio MFL padangėje įsižiebė naujas rekordinis įrašas: 52 įvarčiai per sezoną. Be abejo, reikia pastebėti, kad sezonas dar nesibaigė, kaip nesibaigė ir kova dėl sidabro. Ir apskritai, kol kas aiškūs tik čempionai – ir Auksinio batelio savininkas.

REZULTATAI.

STARTAS. Prieš rungtynes turo anonse buvo rašoma, kad „jei abi komandos susirinks optimaliai ir maksimaliai – galim tikėtis epinės aukšto lygio ir intensyvumo kovos, kurioje nugalėtoją lems smulkmenos ir niuansai.“

Komandos iš tiesų susirinko gan solidžiai, su paskutiniuose turuose pergales kalusiu pagrindu. Tiesa, Erelių gretose trūko rezultatyviausio žaidėjo Gedimino Skrocko, tačiau pirmosios problemos Eagle Team ekipą ištiko ne puolime, o gynyboje. Jau 20 sekundę dinamiškieji perėmė kamuolį aikštės viduryje, Pavel Sorokin kyštelėjo perdavimą į laisvą erdvę prieš Erelių vartus, o ten įskriejęs D. Jankovskij vienu lietimu pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Nespėjo Eagle Team futbolininkai atsitokėti po praleisto įvarčio, kai naujausias komandos vartininkas Anton Tchekmenev buvo priverstas antrą kartą traukti kamuolį iš tinklo. Sužaidus 1 min. ir 9 sek. Deividas Linauskas suklydo atlikdamas perdavimą prie savų vartų, Dariuš Zachaževskij perėmė kamuolį, parideno jį D. Jankovskiui, o pastarasis antru prisilietimu pelnė savo antrą įvartį.

Kaip vėliau paaiškėjo, dviejų įvarčių „foros“ Dinamikai pilnai užteko. Nors likusias 48 min. ir 51 sek. Eagle Team-Setaltas iš visų jėgų stengėsi pakeisti rezultatą, tačiau išvengti nesėkmės MFL vicečempionams nepavyko. Tiesa, po Mariaus Linkevičiaus ir Luko Vaičiūno tikslių smūgių pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje Erelių atsilikimas sumažėjo iki minimumo – 2:3, bet dar vieno rezultatyvaus pataikymo Eagle Team futbolininkai per likusį laiką neatliko, o D. Zachaževskij įvartis po D. Jankovskio perdavimo 47 min. galutinai įtvirtino Dinamikos pergalę.

Svarbu paminėti ir trečią Dinamikos įvartį, kurio bendraautoriumi tapo neužtikrintai tame epizode sužaidęs Eagle Team vartų sargas. 17 min. tolimu Dinamikos vartininko Sergejaus Viliavino perdavimu nuo savų vartų pradėta ataka baigėsi sumaištimi Erelių baudos aikštelėje ir D. Jankovskio „smūgiu“ nugara, po kurio kamuolys trečią kartą atsidūrė varžovų vartų tinkle. Galima sakyti, kad A. Tchekmenev šiame epizode nesužibėjo, galima sakyti, kad Dinamikai šyptelėjo sėkmė, bet taip pat galima sakyti, kad sekasi stipriausiems.

Kita vertus, kad sėkmės reikia nusipelnyti, antrame kėlinyje įrodė Dinamikos vartininkas S. Viliavinas. Aršiai varžovus spaudę Ereliai susikūrė ne vieną progą, o kelios buvo stačiai 100-procentės, bet nei M. Linkevičiui, nei Lukui Vaičiūnui nepavyko iš kelių metrų pramušti fantastiškus refleksus pademonstravusio Sergejaus. 

Beje, po rungtynių vartuose žaidžiantis Dinamikos vadovas savo nuopelnų nesureikšmino, o daugiau kalbėjo apie komandinį žaidimą ir negailėjo komplimentų varžovams. „Labai gerai pradėjome, žaisdami vienu lietimu susikūrėme kelias progas, abi jas realizavome, jau pirmą minutę pirmavome 2:0. Bet varžovai susiėmė, pradėjo mus spausti ir apskritai, jie šiandien su kamuoliu atrodė geriau nei mes. Žinojau, kad visą laiką neatsiginsime, o įvarčius gavome kaip pagal tvarkaraštį – į rūbinę ir išėjus iš jos. Jei būtume praleidę trečią, manau, kad mums būtų viskas. Bet atsilaikėme, jie pabaigoje bandė didesnėmis pajėgomis atakuoti, lipti, mums pavyko įmušti ketvirtą, o tada jau pasidarė šiek tiek ramiau“, – rungtynes apibendrino S. Viliavinas.

Pergalė pakylėjo Dinamiką į antrą vietą ir leido atidžiau įsižiūrėti į MFL sidabrą. „Tikrai norėtųsi pernykštę bronzą iškeisti į sidabrą, būtų labai malonu. Bet visgi turime suprasti, kad dar nieko nelaimėjome, nieko neiškeitėme, mums dar liko dvi rungtynės, ir ne su pačiais silpniausiais varžovais. Jei norime kažką įrodyti, turime jas laimėti, o jau tada galėsim džiaugtis“, – konstatavo Dinamikos vartų sargas.

Eagle Team-Setaltas vadovai po rungtynių konstatavo, kad su tokiomis prabangiomis dovanomis tikėtis pergalės prieš Dinamiką nelabai realu. Kita vertus, noro ir pasiryžimo kautis iki galo Ereliai tikrai nestokojo, progų taip pat turėjo į valias, o ir sidabras dar anaiptol nuo jų nepabėgo – reikia tik patiems laimėti paskutinius du mačus, sulaukti El Dorado dovanėlės paskutiniame ture – ir sidabrinė Erelių tradicija bus pratęsta.

REKORDAS. Pergalės ir medaliai, aišku, svarbūs futbolo akcentai, bet savo svorį turi ir rekordai. O ypač su pelnytais įvarčiais susiję rekordai. Nuo pat pirmojo MFL sezono rezultatyvumo rekordas priklausė Ernestui Česoniui, 2013 metais sukalusiam 51 įvartį. Ilgainiui rodėsi, kad šis rekordas yra nepajudinamas, tačiau 2022 metais ne juokais įsismaginęs Dinamikos puolėjas Dariuš Jankovskij per 18 rungtynių sumušė 43 įvarčius ir suteikė viltį, kad net ir tokie amžini rekordai gali būti perrašyti.

2023 metais perrašymas įvyko. Po 18 turų DJ sąskaitoje buvo 49 įvarčiai, 19-ame sukrito dar 3, tad šiuo metu naujas MFL individualaus rezultatyvumo sezono rekordas atsistojo ant 52 įvarčių atžymos. Žinant, kad Dinamika tęsia kovą dėl sidabro, per paskutines dvejas rungtynes galima laukti dar ne vieno įvarčio, tad labai tikėtina, jog galutiniame rezultate rekordinė atžyma bus pastūmėta tarp 55 ir 60-ies įvarčių. Ir labai gali būti, kad ilgam.

ATGAIVA. Praėjusiame ture net 1:11 nuo Dinamikos atsiėmęs FK Rytas ketvirtadienį Fanų aikštyną turėdamas ne tik kovinį 7-uką, bet ir du žaidėjus rezerve. Tiesa, vienas iš jų – komandos vadovas Oleg Miasniankin į aikštę taip ir nežengė. Kaip paaiškėjo – ir gerai padarė, nes jo vadovaujama komanda laimėjo 6:3 ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.

„Tiesiog gerai žaidėme. Kantriai, drausmingai, komandiškai. Išnaudojome savo progas, parodėme, kad paskutinės nesėkmės mūsų nepalaužė ir tikrai nusipelnėme šitos pergalės“, – po rungtynių trumpai drūtai pakomentavo O. Miasniankinas.

Vienintelis galimas netikslumas – kad Rytas anaiptol neišnaudojo visų savo progų, nes jau per pirmas kelias minutes rytiečiai galėjo (gal net privalėjo) bausti varžovus už klaidas savo aikštės pusėje. Tačiau nubaudė tik 9 minutę, kai po Novovileisk vartininko klaidos Aurimas Baubkus pasiuntė kamuolį į tuščius vartus. O dar po minutės Ignas Griškonis pasinaudojo spragele varžovų gyvatvorėje ir baudos smūgiu pelnė antrą įvartį.

Kaip ir Dinamikos – Eagle Team rungtynės, taip ir čia dviejų įvarčių „foros“ užteko pergalei. Kaip jau ne kartą buvo šį sezoną, Novovileisk labai aktyviai ir aštriai atakavo, galiausiai aptiko spragų varžovų gynyboje – ir jomis pasinaudojo, tačiau gynyboje ir vėl nesužibėjo.

12 min. Dariuš Šablinskij smūgiu kulniuku pramušė Ryto vartus saugojusio Edvardo Ruskan šarvus, bet po trijų minučių Novovileisk vartininkas Edgar Fedorovič nsugraibė kamuolio po varžovo smūgio, o greta lūkuriavęs Arminas Lapinskas užtikrintai įkalė trečią įvartį. Kaip įprasta, Novovileisk nepasidavė, pirmo pabaigoje vėl sumažino atsilikimą iki minimumo, o antrame kėlinyje, tradiciškai išsikvėpė, numetė gazą ir pabaigoje prasileidę kelis įvarčius liko be nieko.

„Kaip visada, pirmas kelinys apylygis, o po to pasėdome. Pagrindinė tokio nestabilaus žaidimo priežastis, kad kiekvieną kartą žaidžiame skirtinga sudėtimi. Akivaizdžiai trūksta susižaidimo ir vienas kito supratimo. Kas be ko, trumpas atsarginių suolelis neleidžia palaikyti tolygaus tempo visų rungtynių metų. Tačiau nėra kada dejuoti. Kadangi iš diviziono krenta viena komanda, mūsų tikslas – aiškus. Taip pat aiškus ir priešininkas, su kuriuo grumsimės dėl išlikimo divizione“, – teigė Novovileisk atstovas Arnoldas Čepkauskas.

BOSAS. Jei kam neaišku, tai Novovileisk pagrindinis varžovas kovoje dėl išlikimo A divizione – Prima Line. 18 ture PL nesusirinko į Fanus dėl komandos gretas išretinusių ligų ir tokiu būdu be kovos padovanojo Naujosios Vilnios komandai 3 taškus. Praėjusį ketvirtadienį Prima Line surinko startinį 7-uką, davė kovą Alyčiui, tačiau taškų jų sąskaitoje vis tiek liko lygiai 10.

Taip jau gavosi, kad susirinkimu nežibėjo ir Alytis. Tiesa, alytiškiai turėjo ne tik startinį 7-uką, bet ir du žaidėjus atsargoje, tačiau šį kartą aikštėje nebuvo pagrindinių atakų organizatorių ir įvarčių mušėjų – Povilo Kalimavičiaus, Augusto Trinkūno, Beno Paulėko ir Edgaro Baryso. Vienok paaiškėjo, kad šventa vieta tuščia nebūna. Centro puolėjo poziciją aikštėje užėmė Alyčio idėjinis vadovas Mykolas Adamavičius ir savo sprendimą pagrindė dviem įvarčiais.

12 min. Mykolas pykštelėjo vieną, 13 min. – įkalė antrą, o tokios įvykių eigos nesitikėję Alyčio fanai užvedė skanduotę „kas geriausias, kas geriausias, Mikas – geriausias!“. Tuo pat metu techninėje zonoje pasigirdo kalbos, kad Mykolas galėtų pasistengti ir dėl hetriko, tačiau galiausiai teko pasitenkinti dubliu.

Pirmame kėlinyje smagiai judėję alytiškiai iki pertraukos pelnė dar du įvarčius, tačiau M. Adamavičiaus tarp šių įvarčių mušėjų nepateko: 19 min. pasižymėjo Herkus Biekša, 25 min. ketvirtuoju įvarčiu kėlinį užbaigė Ugnius Vainevičius.

Po pertraukos alytiškių veiksmuose jau buvo ryškus atsipalaidavimas, Prima Line sugebėjo išnaudoti kelias savo progas ir po Dano Barono bei Musah Anis Yara įvarčių 38 min. priartėjo iki 2:4, bet dar rimčiau pakurstyti intrigos nesugebėjo. Alytis laiku paėmė minutės petraukėlę, šiek tiek pasikalbėjo, susimotyvavo – ir rungtynes užbaigė be didesnių ekscesų, bet su pergale.

„Sunku kažką pasakyti, nes sudėtis tikrai nebuvo optimali, esame išsimušę iš žaidybinio ritmo. Tik antrame kėlinyje pajutome savo žaidimą, bet kol susistygavome, varžovai jau buvo pabėgę. Gera, kad bent antras kėlinys buvo pozityvesnis, tačiau tenka sutikti, kad bendras rezultatas dėsningas“, – pareiškė Prima Line atstovas Žilvinas Danilevičius.

SAUSAI. Prieš El Dorado ir Fortitudo dvikovą buvo klausimą, kaip ir kokie susirinks čempionai. Buvo klausimų ir dėl motyvacijos, užsivedimo, noro siekti pergalių, kai titulas jau paimtas ir atšvęstas.

Atsakymai buvo pateikti – ir klausimų nebeliko. El Dorado į jiems nieko nelemenčias rungtynes surinko net du šešetus, žaidė rimtai, varžovų nesigailėjo, savęs pernelyg netaupė – ir pelnytai laimėjo. Tiesa, Fortitudo taip pat susirinko labai solidžiai, žaidė nuo gynybos, bet nevengė ir kontratakuoti. Visgi jėgų persvara buvo čempionų pusėje, o baigiantis kėliniui ją dviem įvarčiais realizavo Martynas Rašinskas ir Edvinas Mučinis.

Antrame kėlinyje progų turėjo abi komandos, tačiau per abi pavyko išspausti tik vieną įvartį. 42 min. elegantišką dviejų kulniukų kombinaciją rezultatyviu smūgiu užbaigė antras rungtynes El Dorado gretose žaidęs Kasparas Naskauskas ir šią trijų įvarčių persvarą eldoradininkai ramiai nusinešė su savimi į rungtynių aptarimą. LENTELĖ. 19 turas atnešė kelis pokyčius turnyrinėje lentelėje. Medalininkų mūšį laimėjusi Dinamika sugrįžo ant antrojo laiptelio, o Alytis, pasinaudojęs Fortitudo nesėkme, pasilypėjo ant ketvirto. 

Likus dviems turams nei Dinamika, nei Alytis dar anaiptol nėra tikri dėl savo vietų. Eagle Team ir Fortitudo dar gali susigrąžinti turėtas pozicijas, net ir Rytas dar neiškrito iš kovos dėl 4-os vietos. 

Klaustukai liko ir turnyrinės lentelės apačioje, o atsakymai į juos bus pateikti tik paskutinėje Novovileisk ir Prima Line tarpusavio dvikovoje.STATISTIKA. 24 įvarčiai per 4 rungtynes, arba vidutiniškai 6 per mačą. 
Šį kartą ryškių įvarčių fejerverkų nebuvo, o rezultatyviausia turo komanda tapo prieš savaitę vos 1 įvartį mušęs FK Rytas. 19 ture rytiečiai pelnė 6 įvarčius. Po 4 kartus pasižymėjo aną savaitę 11 įvarčių Rytui sukalusi Dinamika ir Alytis. 

Ant 0 įvarčių turą baigė Fortitudo, po 2 pelnė Prima Line ir Eagle Team, po 3 – El Dorado ir SFK Novovileisk.

Čempionai puolime gal ir nežibėjo, bet gynyboje atstovėjo ant 0. Po 2 prasileido Dinamika ir Alytis, po 3 – Fortitudo ir Rytas.

Su 6 praleistais Fanus paliko Novovileisk vartininkai, po 4 kartus kamuolį iš tinklo traukė Eagle Team ir Prima Line vartų sargai.

SNAIPERIAI. Trečią ketvirtadienį iš eilės turo snaiperiu tapo Dinamikos puolėjas Dariuš Jankovskij. Tiesa, šį kartą jis įmušė ne 7 ir ne 6, o 3 įvarčius. Bet ir to užteko, kad Dinamika laimėtų prieš Eagle Team, o pats DJ pagerintų dešimtmetį galiojusį Ernesto Česonio 2013 metais pastatytą MFL asmeninio rezultatyvumo rekordą – 51 įvartis. Nūnai Dinamikos įvarčių mašinos sąskaitoje jau 52 įvarčiai – ir dar dvi rungtynės atsargoje.

Penki žaidėjai pelnė po 2 įvarčius. Dubliais atsižymėjo Ryto trio: Aurimas Baubkus, Arminas Lapinskas ir Ignas Griškonis, tokiu pat būdu jiems atsakė Novovileisk žaidėjas Dariušas Šablinskas, pirmą dublį šį sezoną sukūrė ir Alyčio idėjinis lyderis Mykolas Adamavičius.

DRAUSMĖ. Ketverios rungtynės ir 1 geltona kortelė. Jos autoriumi tapo Novovileisk žaidėjas Artur Ostrouch. 

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas teisingai suprognozavo Dinamikos, El Dorado ir Alyčio pergales, tik Rytas nesutiko su prognoze ir argumentuotai įrodė, jog jie yra labiau verti pergalės, nei Novovileisk.

Dinamikos ir Eagle Team-Setaltas rungtynėse nedaug trūko ir iki absoliutaus pataikymo, tačiau Dinamika pirmaujant 4:2 Ereliai taip ir nesuorganizavo savo trečiojo įvarčio, tad Apžvalgininkas liko be tritaškio.

Kita vertus, Nikita Mendus ir Ernestas Komarovas MFL spėlionėje šovė tiesiai į 10-uką ir įrodė, kad viskas įmanoma, reikia tik išmanyt mini futbolą.

Žodžiu, turo baigtis – 3:1 Apžvalgininko naudai, o bendras santykis po 19 turų – 60:19.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado21200113627+10960
2FK Eagle Team - Setaltas21141611668+4843
3FK Dinamika21130811893+2539
4FK Fortitudo2192106165-429
5FK Alytis2183106585-2027
6FK Rytas2170146898-3021
7SFK Novovileisk21511564131-6716
8Prima Line21411651112-6113

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 21

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
54 Varžybų:20
Martynas Rašinskas Komanda:El Dorado
33 Varžybų:20
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
26 Varžybų:16
Artur Juchno Komanda:El Dorado
23 Varžybų:18
Arnoldas Čepkauskas Komanda:SFK Novovileisk
18 Varžybų:19
Povilas Malinauskas Komanda:FK Dinamika
18 Varžybų:14
Arnas Levonauskas Komanda:FK Fortitudo
16 Varžybų:13
Ignas Griškonis Komanda:FK Rytas
15 Varžybų:17
Arminas Lapinskas Komanda:FK Rytas
15 Varžybų:20
Lukas Vaičiūnas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
14 Varžybų:19

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
2 1
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
1 2
Meirūnas Olišauskas Komanda:FK Alytis
1 2
Mantas Miklaševičius Komanda:SFK Novovileisk
0 3
Dominik Bogdanovič Komanda:FK Rytas
1 1
Deividas Reimaris Komanda:El Dorado
0 2
Egidijus Grinis Komanda:Prima Line
0 2
Eimantas Skendelis Komanda:FK Rytas
0 2
Deividas Radžiūnas Komanda:Prima Line
0 2
Andrius Viktoravičius Komanda:FK Fortitudo
0 2
Gruodis   2023
PrAnTrKtPnŠtSk
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Mūsų partneriai: