2023-10-25

A divizionas. Rezultatyvumo pliūpsnis, čempionų šou ir Dinamikos krachas

Priešpaskutinis turas divizione pagerino sezono rezultatyvumo rekordą, tačiau galutinių atsakymų dėl medalininkų ar autsaiderių nedavė. Tik tiek, kad Dinamikos galimybės finišuoti antroje vietoje rimtai sumažėjo, o Prima Line žengė rimtą žingsnį link išlikimo divizione. Bet ir tai dar ne faktai. Juos mes sužinosime tik pasibaigus paskutiniam turui.

REZULTATAI.PANAŠUMAI. Pagrindiniai pretendentai į diviziono sidabrą – Eagle Team-Setaltas ir Dinamika turą pradėjo tuo pat metu: Ereliai su Alyčiu žaidė I Fanų ketvirtyje, o dinamiškieji su Fortitudo – II-ame.

Ir pradėjo turą labai panašiai, tik absoliučiai priešingai: Eagle Team 7 min. atsiliko 0:2, o Dinamika 6 min. pirmavo 2:0. Ir tolesnė įvykių eiga buvo labai panaši, tik kategoriškai priešinga: Erelių žaidėjas Darius Olechnovič rezultatą pašvelnino, bet jau po minutės Benas Paulėkas įmušė trečią įvartį ir Alytis pirmavo 3:1. Tuo metu kitoje aikštėje Fortitudo atstovas Arnas Levonavičius pramušė Dinamikos gynybą, bet Pavel Sorokin netrukus atstatė dviejų įvarčių pranašumą – 3:1.

13 min. Eagle Team atsiliko nuo Alyčio 1:3, o Dinamika 3:1 pirmavo prieš Fortitudo. Tuo metu galėjo susidaryti įspūdis, kad Dinamikai jau galima kabinti sidabro medalius, o Eagle Team pirmą kartą savo istorijoje susipažins su bronzos skoniu.

Tačiau per likusias 37 minutes Fanų aikštyne įvyko tokia neįtikėtina metamorfozė, kokios, tikėtina, MFL istorijoje dar nebuvo. I ketvirtyje Ereliai nuo 13 iki 46 minutės pelnė 9 įvarčius iš eilės ir 47 min. pirmavo 10:3. Tuo metu II ketvirtyje Fortitudo įjungė superturbo režimą ir nuo 14 iki 43 min. sumušė 9 įvarčius beigi 44 min. pirmavo 10:3.

Ir nors paskutinėmis rungtynių minutėmis panašumai truputuką baigėsi, nes Alytis dviem tiksliais pataikymais simboliškai sumažino atsilikimą iki 5:10, o Fortitudo į vieną Daniel Gunevič įvartį atsakė dar dviem savo pataikymais ir laimėjo 12:4, bet iš esmės panašumų priešingumas gavosi stačiai veidrodinis.

Idant būtų išsaugotas veidrodinis efektas, savo komentarus pateikė skirtingų komandų atstovai. 

„Prasta komunikacija, tinginiavimas ir įdėtos per mažos pastangos. Todėl toks ir gavosi rezultatas“, – nedaugžodžiavo Alyčio žaidėjas Augustas Trinkūnas.

„Manau, kad mes jiems esame neparankūs. Šį kartą mūsų gynyba gerai sustovėjo, tinkamai paspausdavom priešininkus kai to reikėjo, įmušėme kelis įvarčius ir galų gale Dinamika subiro“, – savo nuomonę pateikė Fortitudo vadovas Gabrielius Butkevičius.

Šiek tiek daugiau dėmesio rungtynėms skyrė Fortitudo Facebook paskyra. „Antroj varžybų pusėj perlaužėm žaidimą į savo pusę ir baudėm varžovų aukštai išėjusį žaisti vartininką beveik kiekvienoje situacijoje. Po pergalės daug varžybų neanalizavom, leidom rūbinėje tiesiog tvyrauti šventinei nuotaikai :)) Bet tikriausiai esame tiesiog labai nepatogus varžovas Dinamikai. Pasiėmėm dar tris taškelius ir tokiu būdu, turim labai realius šansus finišuoti su mediniais medaliais“, – rašoma Fortitudo FB paskyroje.

SUGRĮŽIMAS. Medaliai medaliais, o štai Arno Levonausko sugrįžimas į Fortitudo gretas gavosi tikrai įspūdingas. Paskutinį kartą už Fortitudo rugpjūčio 24 d. vykusiose rungtynėse su FK Rytas judėjęs ir įvartį mušęs Arnas po to praleido keturis komandos mačus. Tačiau praėjusį ketvirtadienį jis grįžo į rikiuotę ir savo sugrįžimą vainikavo 7 įvarčiais. O gal 9. Arba 8.
 
Žodžiu, tų įvarčių buvo tiek daug, kad pasimetė ne tik Fortitudo raštinė, suskaičiavusi 9 Arno tikslius smūgius, bet ir rungtynių arbitras, įrašęs Arnui 8 pataikymus. Vis dėlto, po ilgo ir kruopštaus Fortitudo – Dinamikos rungtynių įrašo peržiūrėjimo Apžvalgininkas nustatė, kad A. Levonauskas Dinamikos vartininką Sergejų Viliaviną nubaudė 7 kartus. 

Bet ir tai yra naujas asmeninis Fortitudo lyderio rekordas MFL pirmenybėse. Iki šiol asmeninio rezultatyvumo grafoje žibėjo 5 įvarčių rekordas, įsižiebęs paskutinėse 2022 m. sezono rungtynėse. Beje, taip pat su Dinamika.

Apskritai, per paskutinius tris sezonus Arnas į Dinamikos vartus sumušė 23 įvarčius. Iš 61, kuriuos iš viso mušė čempionate. Ir tai padarė per 7 tarpusavio rungtynes. 

Matomai būtent todėl Fortitudo ir yra neparankus varžovas Dinamikai, kad turi tokį žaidėją, kuris vienas pats gali bausti dinamiškųjų vartininką už jo drąsų įsitraukimą į žaidimą.

KOVA. Antroji turo dalis su veidrodiniais principais atsisveikino ir kūrė savas istorijas. Vienoje iš jų Prima Line 3:2 įveikė Rytą ir įsirašė pirmą pergalę tarpusavio mačuose po dviejų pralaimėjimų. 

Būtent šiose rungtynėse vyko atkakli ir lygi kova, abi komandos sumušė vos 5 įvarčius, o pirmą kartą kamuolys vartuose atsidūrė 23 minutę. Ir, beje, atsidūrė Prima Line vartuose. Prastas perdavimas, prarastas kamuolys aikštės viduryje, vienas judesys – ir nuo Igno Griškonio kojos kamuolys rieda į Prima Line vartus.

Tačiau šį kartą pernykščiai B diviziono nugalėtojai parodė charakterį. Aišku, padėjo ir neužtikrintas Ryto vartų sargo Sergejaus Kuosos epizodas, kai 27 min. po Deivido Radžiūno smūgio kamuolys išsprūdo iš rankų ir suspurdėjo tinkle. Nepamaišė ir savalaikis Žilvino Danilevičiaus prisilietimas prie Dano Barono smūgio, po kurio kamuolys 37 min. antrą kartą atsidūrė Ryto vartuose.

Olego Miasniankino komanda po dviejų prasileistų įvarčių baltos vėliavos nekėlė, kovojo iki galo, o kuomet 46 min. Dominik Stankevič galingu šūviu rezultatą išlygino, atrodė, kad Rytui ir PL lemta pasidalinti po tašką. Tačiau po minutės paaiškėjo, kad visgi nelemta. D. Baronas susikūrė progą smūgiui iš kairės, pakišo kamuolį po skersiniu – ir tokiu būdu nukalė Prima Line komandai labai svarbią pergalę.

„Surinkome beveik tokią pat sudėtį, kuri žaidė ir prieš Alytį, o antrame tų rungtynių dalyje pagaliau pajutome, kaip reikia tarpusavyje žaisti. Rungtynėse su Rytu jautėsi tam tikras susižaidimas, ritmas, kovojome iki galo ir pagaliau pelnėme pergalę. Jei rinksimės taip pat ir į paskutines sezono rungtynes, tikiu, kad rezultatas taip pat bus teigiamas“, – pastebėjo Prima Line žaidėjas Žilvinas Danilevičius.

TRIUŠKINIMAS. Tuo metu kitame Fanų ketvirtyje pagrindiniai Prima Line konkurentai kovoje dėl išlikimo A divizione – SFK Novovileisk futbolininkai patyrė bene juodžiausią epizodą komandos gyvavimo istorijoje. Susirinkę 7-iese naujavilniečiai net 0:17 nusileido El Dorado ekipai. Nepadėjo Naujosios Vilnios ekipai ir tai, kad aikštėje buvo du vartininkai, nes abu jie į vienus vartus netilpo, tad Karolis Jan Makevič žengė į aikštę, o 15-metis Jan Trubach stojosi į vartus.  

Iki šiol 17 kartų traukti kamuolį iš savų vartų nebuvo tekę anei vienam Novovileisk vartininkui. Tiesa, šį sezoną buvo rungtynių su 14 ir 13 praleistų (abi su Dinamika), bet 17 – naujas absoliutus Novovileisk antirekordas. Ir reikia pasakyti, kad galėjo būti daug blogiau, nes El Dorado futbolininkai neišnaudojo bent antra tiek mirtinų šansų.

Kita vertus, kai 22 minutę pirmauji 12:0, gali būti sudėtinga tęsti rungtynes su tuo pačiu atsinešimu. Gal ir noro jau nebuvo triuškinti rankas nuleidusius varžovus. Nes kas pasikeis, jei įmuši dar kokius 5 ar 9? Kita vertus, jei El Dorado senbuviai būtų prisiminę, kad rezultatyviausiose komandos rungtynėse 2014 m. sezone jie buvo sumušę 19 įvarčių, gal būtų paraginę savo jaunesnius kolegas rimčiau pasižiūrėti į progų realizaciją ir įsirašyti naują absoliutų MFL rekordą.

Visgi, tikriausiai kyla klausimas, kodėl El Dorado galiausiai visgi sumušė tuos 17 įvarčių? Atsakymas galimai slypi geltonų ir raudonų kortelių statistikoje. 32 min. Edvinas Mučinis demonstratyviai nesutiko su arbitru Andriumi Lotužiu ir buvo pagerbtas geltona bei raudona kortelėmis. El Dorado liko mažumoje, o Novovileisk futbolininkai pajuto galimybę šiek tiek pašvelninti rezultatą. Ir tų galimybių jie tikrai turėjo ne vieną, bet Andrius Juzkiv čempionų vartuose buvo nepramušamas it uola ir už tai, tikėtina, nusipelnė vietos simbolinėje turo rinktinėje.

O 40 min. nutiko dar vienas įdomus epizodas, nes arbitras geltoną kortelę parodė dar vienam El Dorado žaidėjui Giedriui Šablinskui. Ir vėl už kalbas. Aikštėje liko 5 eldoradininkai, o techninėje zonoje nuskambėjo turo citata: „dar viena kortelė – ir gausim techninį pralaimėjimą“. Ne faktas, kad net ir dar vienas pašalinimas būtų virtęs techniniu, bet faktas, kad tokia eiga pažadino prisnūdusį čempionų charakterį. 5-iese eldoradininkai sužaidė vos minutę, o kai komandų kiekybinis santykis galutinai išsilygino – pasipylė ir įvarčiai. Gal ir simboliška, bet tuos įvarčius pylė patys tikrieji komandos senbuviai: 43 min. individualų reidą puikiu smūgiu užbaigė savo pokerį įforminęs Martynas Rašinskas, dar vieną prie savo pokerio pridėjo Arnoldas Kunigėlis, o likusius tris golasus suspyrė ilgametis Martyno bendražygis Darius Pupliauskas. 

„Tai ne klaida.. Būtent taip vakar baigėsi rungtynės su SFK Novovileisk. Pagarba varžovams, kad jie susirinko, kad nuo pat pirmų minučių stojo į kovą ir tik dėl paprastų detalių kamuolys vartų nepasiekė. Nors ir esant didesniam rezultatui jie žaidė, bet komandų pajėgumo skirtumas akivaizdus. Tikimės, kad patirties A divizione pasisėmė ir kitais metais B divizione bus lentelės viršuje, nes noro pas vaikinus yra!“, – tokiu įrašu pasipuošė El Dorado Facebook paskyra.

„Blogiausios mūsų rungtynės istorijoje. Tiesiog gėda. A divizjono komanda taip žaisti negali. Šansų nebuvo jokių, tarp komandų ne tai, kad didelis skirtumas, bet praraja“, – lakoniškai konstatavo Novovileisk atstovas Arnoldas Čepkauskas.

Jei dėl meistriškumo ir jėgų skirtumo klausimų kaip ir nėra, tai su Novovileisk delegavimu į B divizioną El Dorado FB šiek tiek paskubėjo. Po šio turo Naujosios Vilnios ekipa turėjo tiek pat taškų kaip ir Prima Line. Ir dar turėjo vienerias tarpusavio rungtynes, kurios įvyko šį antradienį.
Jose Naujosios Vilnios futbolininkai 6:5 įveikė Prima Line - ir užsitikrino 7 vietą A divizione. O tai reiškia, kad užsitikrino ir teisę kitais metais varžytis su elitinėmis MFL ekipomis.

LENTELĖ. Priešpaskutinis turas buvo paženklintas eline rotacija tarp antros ir trečios vietų. Šį kartą Eagle Team-Setaltas pasinaudojo Dinamikos pralaimėjimu ir susigrąžino antrą turnyrinės lentelės poziciją. Ir labai tikėtina, kad jos Ereliai jau nebeužleis.

Įvyko rotacija ir taro ketvirtos bei penktos vietų. Puikią pergalę iškovojusi Fortitudo ekipa aplenkė pabyrėjusį Alytį.Tikėtina, kad toks išsidėstymas ir pasiliks, nes paskutiniame ture šių komandų laukia susitikimai su turnyrinės lentelės dugno rezidentais – Prima Line ir SFK Novovileisk.STATISTIKA. Artėjant sezono finišą komandos driokstelėjo smagią įvarčių salvę – viso buvo įmušti 53 įvarčiai, arba vidutiniškai 13,25 per rungtynes. Iki šiol rezultatyviausiu buvęs 10-as turas su savo 41 įvarčiu tyliai pasitraukė į pavėsį.

Sezono rezultatyvumo rekordą pastatė 17 įvarčių pelniusi El Dorado ekipa, savo komandų sezono rekordus gerino ir 12 atseikėję Fortitudo, bei 10 įspyrę Eagle Team-Setaltas futbolininkai.

Visiškai ant 0 turą atžaidė Novovileisk, 2 įspyrė Rytas, 3 – Prima Line, 4 – Dinamika, 5 – Alytis.

Geriausią gynybą parodė ant 0 sustovėję eldoradininkai, su 2 praleistais 3 taškus pasiėmė Prima Line, 3 išsitraukė ir be taškų liko Rytas, 4 praleisti nuotaikos negadino Fortitudo ekipai.

Visiškai beviltiškai gynyboje pasirodė net 17 prasileidusi Novovileisk ekipa, nežibėjo ir 12 kartų kamuolį iš savų vartų traukusi Dinamika, neturėjo kuo didžiuotis 10 praleidęs Alytis. Eagle Team prasileido 5, bet kai įmuši 10 – tai gali sau leisti.

SNAIPERIAI. Turo snaiperiu tapo beveik dviejų mėnesių pertraukos į MFL sugrįžęs Arnas Levonauskas. 2021 metų MFL MVP ir Auksinio batelio savininkas į Dinamikos vartus sumušė 7 įvarčius ir lengvai pasigerino asmeninį rezultatyvumo rekordą. Kurį, beje irgi buvo pasigerinęs praėjusiame sezone su Dinamika. Tik tada buvo 5 įvarčiai.

Po 4 įvarčius sumušė El Dorado atstovai Martynas Rašinskas ir Arnoldas Kunigėlis, po 3 pridėjo eldoradininkai Darius Pupliauskas ir Artūr Juchno, su 3-imis rungtynes baigė ir Eagle Team žaidėjas Arnas Upstas. 

O dar trys Erelių atstovai – Darius Olechnovič, Lukas Vaičiūnas ir Vladislavas Ravdanovičius pelnė po 2 įvarčius

DRAUSMĖ. Ketverios rungtynės ir 3 geltonos bei 1 raudona kortelės. Kažkaip gavosi, kad daugiausiai kortelių žibėjo rezultatyviausiose turo rungtynėse: geltoną ir tiesioginę raudoną ant savęs pasiėmė Edvinas Mučinis, geltoną gavo ir Giedrius Šablinskas. Dar viena geltona kortelė buvo parodyta Prima Line žaidėjui Deivydui Radžiūnui.

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas šį kartą pataikė tik į dvi rungtynių baigtis iš keturių, o apie tikslius rezultatus nėra net ką ir kalbėt. Pataikyta buvo su Eagle Team ir El Dorado laimėjimais, tuo metu Fortitudo ir Prima Line pasiėmė savo taškus ir paneigė Apžvalgininko prognozes. 

Turo baigtis – 2:2, o bendras santykis po 20 turų – 62:21.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas
Turas 1

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas
FotoInformacija

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas
FotoInformacija
Balandis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Mūsų partneriai: