2023-10-25

B divizionas. 21 turo anonsas

Paskutinis čempionato turas MFL mėgėjams dovanoja nerealią intrigą. Po 20 rungtynių pirmaujanti Grija tik 3 taškais lenkia ketvirtoje vietoje esančią VRFM ekipą ir būtent šios komandos užbaigs sezoną tarpusavio dvikova. Tuo metu antroje vietoje žengianti Žalia Raudona ir trečią poziciją užimantis FM Vilniaus Vytis pradės turą dvikovomis su Eksperimentu ir WorldOne United, ir palankiai susiklosčius aplinkybėms – tiek vieni, tiek ir kiti gali finišuoti ne šiaip su medaliais, bet su pačiais tais auksiniais. Bet aplinkybėms susiklosčius nepalankiai – gali likti ir apskritai be jokių apdovanojimų. 

20 val.Fanų III ketvirtis

FM Vilniaus Vytis (35 taškai) – WorldOne United (12 tšk.) 

Pernai debiutinio sezono finišą FM Vilniaus Vytis pasiekė būdamas 4-oje pozicijoje ir tašku atsilikdamas nuo laipteliu aukščiau pasilypėjusios Žalia Raudona ekipos. Vyčių sezonas B divizione baigėsi technine pergale 3:0 prieš nesusirinkusį International Vilnius, o kadangi Žalia Raudona 1:4 nusileido Eksperimentui, tai po viskam Vyčiai Fanų stadiono pirtelėje audringai atšventė debiutinius bronzos medalius.

Nūnai situacija šiek tiek keblesnė. FM Vilniaus Vytis paskutinį turą pasitinka 3-ioje vietoje. Nuo Žalia Raudona jie atsilieka 1, o nuo pirmaujančios Grijos – 2 taškais. Tuo pat metu 4-oje vietoje esančią VRFM ekipą nuo Vyčių skiria tik 1 taškas. Įmanomi įvairiausi variantai, kuriuose FM Vilniaus Vytis užima vietas nuo pirmos iki ketvirtos. Tačiau esminis variantas pakankamai aiškus – pergalė paskutinėse rungtynėse Vyčiams garantuos vietą ant prizininkų pakylos. O kokia ji bus – paaiškės tik pasibaigus visoms 21 turo kovoms.

Tuo metu WOU komanda į sezono finišą ateina būdama 9-oje vietoje ir 2 taškais lenkdama čempionato autsaiderę Riešę. Teoriškai WOU ekipai pergalė leistų nesidaryti į Riešės bei Tornado rungtynes ir ramiai atšvęsti malonų sezono finišą. Bet čia tik teorija. WorldOne United paskutinį kartą pergale džiaugėsi birželio 26 d., kai 10:3 sutriuškino 5-iese žaidusius Riešės futbolininkus. Sugrįžus po liepos pertraukos – nei pergalių, nei taškų, tik pralaimėjimai. Praėjusią savaitę WOU 3:8 nusileido Grijai ir įsirašė šeštą nesėkmę iš eilės.

Labai tikėtina, kad bus ir septinta. FM Vilniaus Vytis aną ketvirtadienį 4:5 pralaimėjo Žalia Raudona komandai ir iš pirmos vietos smuko į trečią. Idant nebūtų dar skaudesnio nuopolio, Vyčiai neturi kitos alternatyvos, kaip tik imti pergalę su WOU – ir laukti pagrindinių konkurentų dovanėlių. 
Pernai FM VV prieš WOU laimėjo 8:3 ir 7:2, šiais metais divizione surengė tikrą įvarčių fiestą 10:8, bet MFL Taurėje buvo kuklesnis – tik 3:1. Dabar kuklintis nėra prasmės, svarbiausia – įmušti daugiau nei varžovai. Kas jau kas, o Vyčiai tai tikrai gali.
PROGNOZĖ. 9:4

Fanų IV ketvirtis

Žalia Raudona (36 tšk.) – FK Eksperimentas (19 tšk.)

Istorija kartais mėgsta pasikartoti. Nors čia konkrečiai reiktų dėkoti tvarkaraščio sudarytojams, kurie subtiliai prisidėjo prie istorijos pasikartojimo. Prieš metus paskutinėse B diviziono rungtynėse Žalia Raudona susitiko su Eksperimentu. Su tuo pačiu Eksperimentu, su kuriuo susitiks ir šį ketvirtadienį. Tada žali ir raudoni prieš paskutinę akistatą turėjo 33 taškus ir žengė 3-ioje vietoje, o Eksperimentas su 13 taškų buvo 8-as.

Po paskutinės anų metų akistatos Eksperimentas su 16 taškų finišavo 8-as, o Žalia Raudona su 33 taškais – 4-oje pozicijoje. Atrodė, kad tokia nesėkminga šiaip jau neblogo sezono baigtis galėjo palaužti kolektyvą, tačiau 2023 metais žali ir raudoni grįžo dar stipresni. Nors jų kelyje buvo duobių bei duobelių, bet finišo tiesiąją Žalia Raudona pasiekė susitelkusi ir nusitaikiusi tik į medalius. Spalį ŽR 5:2 nugalėjo Tornado, o praėjusį ketvirtadienį ypatingos svarbos dvikovoje 5:4 palaužė diviziono lyderius FM Vilniaus Vytis futbolininkus.

Ir dabar tereikia pergalės prieš Eksperimentą, idant Žalia Raudona pirmą kartą komandos istorijoje pasidabintų B diviziono medaliais. Atrodytų, smulkmena, formalumas. Nes kodėl gi Eksperimentas turėtų nepralaimėti? 

Kita vertus, o kodėl Eksperimentas turėtų nenorėti laimėti? Nors eksperimentininkai jau užsitkrino 7 vietą ir iš jos niekur nesujudės, tačiau pralaimėjimai dažniausiai niekam nepatinka, o juo labiau – pralaimėjimai paskutinėse sezono rungtynėse. Pergalės atveju Eksperimentas turėtų 22 taškus, o tai būtų geriausias rezultatas nuo pat sugrįžimo į B divizioną laikų. Tai yra nuo 2021 m. sezono. Be to, Eksperimentas nuo rugpjūčio 10 dienos žaidžia be pralaimėjimų. Tiesa, per šią atkarpą Eksperimentas įveikė Riešę, MSC ir WOU, o lygiosiomis sužaidė su VU MIF, bet vis tiek, komandos žaidimo kokybė į sezono galą ženkliai pagerėjo.

Tik va klausimas, ar tos kokybės užteks pergalingam finišui? Šiais metais pirmose tarpusavio rungtynėse Žalia Raudona 5:2 įveikė Eksperimentą. Tąsyk ŽR neturėjo savo gretose Mato Radžiukyno, o pirmais smuikais griežė Darvydas Šernas ir Robertas Šuškevič. Šį kartą, labai tikėtina, ŽR bus pačios optimaliausios sudėties. Ir turės visus kurie tik gali paeiti, pabėgti, pagriežti. 
PROGNOZĖ. 4:2

21 val.Fanų III ketvirtis

Riešė (10 tšk.) – Tornado (22 tšk.)

Tornado savo debiutinį sezoną B divizione užbaigs 6-oje vietoje. Net jei nutiktų sunkiai tikėtinas dalykas ir tornadininkai praloštų Riešei, o Eksperimentas įveiktų Žalia Raudona, dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio Tornado liktų 6-oje, o eksperimentininkai – 7-oje pozicijose.
Vargu ar tai guodžia Tornado žaidėjus ir vadovus. Komandai prieš sezoną buvo prognozuojami medaliai, paraiškoje buvo kokybiškas rinkinys aukščiausiame MFL lygyje pažaidusių futbolininkų, bet. Kiaurai nesėkmingas startas, banguojantis žaidimas, negebėjimas rinkti taškus ne tik su autsaideriais, bet ir su pirmaujančiomis komandomis lėmė, kad Tornado pirmą savo sezoną baigs būdama tarp vidutiniokų.

Tuo metu Riešė savo devintą sezoną MFL'e gali užbaigti ant paties žemiausio MFL subordinacijos laiptelio. Nes žemiau nei paskutinė vieta žemiausiame divizione nebūna. Taip, 2019 metais būta nutūpta ant paskutinės vietos A divizione, bet visgi juk tai buvo A, o ne B. 

O šiais metais, panašu, kad bus. Per pirmas 9 rungtynes Riešė surinko 10 taškų. Tie patys taškai yra ir po 17 rungtynių. Kitaip sakant, Riešė į finišo tiesiąja ateina su 8 pralaimėjimų serija. Ir nelabai daug šansų, kad ta serija pasibaigs šį ketvirtadienį. Tiesa, reikia pastebėti, kad po rugsėjo petraukos Riešė grįžo rimčiau nusiteikusi ir susimobilizavusi, tik per plauką neatėmė taškų iš Grijos, bet praėjusį ketvirtadienį 3:7 nusileido MSC ekipai. 

Pirmame rate Tornado net 8:1 nupūtė Riešę. Šį kartą taip baisiai gal ir nebus, tačiau pergalę pasiims stipresni.
PROGNOZĖ. 2:6

Fanų IV ketvirtis

VRFM (34 tšk.) – FK Grija (37 tšk.) 

Centrinė turo dvikova. Tvarkaraščio kūrėjams reikia paploti atsistojus, kad iki paskutinio turo išsaugojo šią dviejų debiutantų, o tuo pačiu – ir buvusių bei esamų diviziono lyderių dvikovą.  VRFM diviziono viršūnėje puikavosi pirmoje sezono dalyje, o vėliau lyderių marškinėlius perėmė Grija. Bet susiklosčius tam tikroms aplinkybėms po šio turo viršūnėje vėl galėtų būti VRFM. Aišku, tos aplinkybės turi susiklostyti stačiai neįtikėtinai dėkingai.

Visų pirma, VRFM privalo įveikti Griją. Ir privalo tai padaryti bent 2 įvarčių santykiu, nes pirmame rate buvo pralaimėta 2:4. Kadangi įvarčių santykis pas VRFM yra +37, o pas Griją – +28, pagal šį parametrą VRFM įgytų lemtingą pranašumą. Bet tokio laimėjimo pakaktų tik medaliui. Norint medalį paauksuoti, reikia, kad savo rungtynių nelaimėtų FM Vilniaus Vytis, o Žalia Raudona savas pralaimėtų. O tai jau, sutikite, kvepia okultizmu beigi tamsių atspalvių magija.

Grijos padėtis paprastesnė. Lygiosios Grigiškėnams garantuotų medalius, pergalė – aukso. Be jokių išvedžiojimų, būrimų ar varžovų dovanų. Bet futbole pasitaiko nutinka bele kokie dalykai.

Sugrįžimas po rugsėjo pertraukos abiem komandom nebuvo labai jau įspūdingas. Be Alberto Voskunovičiaus likusi VRFM spalį pradėjo lygiosiomis 2:2 su FM VV, po to nepaaiškinamai 1:2 nusileido MSC ekipai, bet praėjusį ketvirtadienį 8:2 sutriuškino VU MIF kolektyvą. Savo ruožtu Grija į trasą grįžo sunkia pergale 5:4 prieš Riešę, po to 4:6 neatsilaikė prieš FM VV, bet paskutinėse rungtynėse 8:3 sudorojo WOU.

Paskutinėse savo rungtynėse abi komandos sutelkė maksimaliai geriausias šiai dienai sudėtis ir pademonstravo tikrai kokybišką žaidimą. Jei tokios pat pajėgos bus sutelktos šį ketvirtadienį, Fanų stadione susirinkusių komandų gerbėjų laukia emocinga, atkakli ir bekompromisė kova. Dėl medalių ir dėl titulo.
PROGNOZĖ. 4:5

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1FC Žalia Raudona110062+43
2FK Fortitudo110064+23
3FK Dinamika110042+23
4El Dorado00000000
5FK Eagle Team - Setaltas00000000
6FK Alytis00000000
7FM Vilniaus Vytis00000000
8FK Grija100146-20
9VU MIF100124-20
10VRFM100126-40

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 1

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
3 Varžybų:1
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
2 Varžybų:1
Edvardas Nuobara Komanda:FK Dinamika
2 Varžybų:1
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
2 Varžybų:1
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
2 Varžybų:1
Daniel Gunevič Komanda:FK Dinamika
2 Varžybų:1
Marius Škadauskas Komanda:FC Žalia Raudona
1 Varžybų:1
Deividas Maculevičius Komanda:FK Fortitudo
1 Varžybų:1
Daniel Šaputko Komanda:VU MIF
1 Varžybų:1
Benas Lučiūnas Komanda:FK Fortitudo
1 Varžybų:1

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Marius Škadauskas Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Balandis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Mūsų partneriai: