2024-05-02

A divizionas. 4 turo anonsas

Šis turas A divizione bus kitoks nei įprastai, nes jo metu visos komandos pasirodys Fanų aikštėse, naujokai pasižais su naujokai, senbuviai – su senbuviais, o didžiausią susidomėjimą kels čempionų ir bronzinių prizininkų – El Dorado ir Dinamikos akistata.

20 val.FK Eagle Team-Setaltas (6 taškai) – FM Vilniaus Vytis (3 tšk.) Fanų I ketvirtis

Daugkartinių A diviziono sidabro medalių laimėtojų ir dukartinių B diviziono bronzinių prizininkų dvikova lyg ir turėtų būti gan lengvai nuspėjama. FM Vilniaus Vytis stengsis duoti rimtą kovą favoritams, bet turtingiausia medaliais MFL komanda atsakys rezultatyviomis atakomis ir įvarčiais, bei pasiims dar vieną pergalę.

Pirmose rungtynėse Ereliai panašiu stiliumi palaužė kitus kovingus naujokus – FK VU MIF ekipą, o antrose – įveikė ir Fortitudo. Abiem atvejais varžovai gan ilgai palaikė įtampą, kurį laiką net ir pirmavo (2:0 ir 3:1), bet finišo tiesiojoje Eagle Team futbolininkai išskleisdavo sparnus ir nuskriedavo į pergalę. Tiesa, reikia pasakyti, kad sezono pradžioje Eagle Team-Setaltas vis dar bando integruoti į komandinį žaidimą naujokus, tad didžiausia našta tenka senbuviams – Gediminui Skrockui, Pavelui Pelakauskui, Lukui Vaičiūnui ir po metų pertraukos į komandą sugrįžusiam Tadui Švaikevičiui. Būtent jie bendromis pastangomis ir sumušė visus 10 įvarčių, būtent jie ir kelia didžiausią pavojų varžovų vartams.

Tuo metu FM Vilniaus Vytis debiutinį pasirodymą A divizione pradėjo pralaimėjimu 3:6 su Grija, bet praėjusį ketvirtadienį valingose rungtynėse 3:2 įveikė VU MIF ir įsirašė sau pirmąją pergalę MFL Elite. Esminis skirtumas tarp pirmų ir antrų rungtynių – Vyčių sudėtis. Antrame mače aikštėje išsirikiavo visa sunkioji FM VV kavalerija – rezultatyviausias 2022 ir 2023 m. komandos žaidėjas Matas Gudaitis, kapitonas Oleg Kricun, Artur Skuratovič ir vartininkas Miroslav Aleksiuk. Jei visi jie bus ir šį ketvirtadienį, Vyčių šansai patikrinti Erelių nervus bus didesni. Jei nebus – tai nebus ir šansų.

Dar vienas įdomus niuansas – T. Švaikevičiaus faktorius. 2019-2022 metais Tadas žaidė Eage Team ekipoje, o pernai atsidūrė Vyčių gretose ir B divizione per 16 rungtynių pelnė 22 įvarčius. Tačiau kuomet paaiškėjo, kad Vyčiai šį sezoną žais A divizione, Tadas nusprendė grįžti į Eagle Team ekipą. Ir per pirmus du turus pelnė 3 įvarčius. Labai tikėtina, kad jo pasirodymas prieš buvusius komandos draugus ir nulems sunkesnę (ar lengvesnę) Erelių pergalę. 
PROGNOZĖ. 6:3FK Dinamika (3 tšk.) – FK El Dorado (6 tšk.) Fanų II ketvirtis

Centrinė turo dvikova: galiojantys čempionai prieš galiojančius bronzinius prizininkus. Favoritai ir komanda, kurią Apžvalgininkas prieš sezoną pavadino pagrindine pretendente nukarūnuoti El Dorado ekipą.

Tiesa, čempionato pradžia anaiptol nėra tokia, kokios norėjo Dinamika. Pastaruosius du sezonus mini futbolo madas su aikštėje žaidžiančiu vartininku diktavę dinamiškieji kol kas primena blankų savo pačių šešėlį. Pirmame ture jie tik po sėkmingo finišo 4:2 įveikė FK VU MIF, o antrame apskritai subyrėjo ir 2:6 nusileido Alyčiui. Tose rungtynėse Dinamika ne tik pralaimėjo, bet ir dėl raudonų kortelių prarado Dariušą Jankovskį bei Vyktorą Skrypnishenko. Ir nors D. Jankovskis sezoną pradėjo taip pat blankiai kaip ir visa komanda, tačiau be jo tikėtis sėkmės su El Dorado – misija stačiai neįmanoma.

Savo ruožtu, El Dorado sezoną pradėjo be išorinio blizgesio, bet pakankamai solidžiai ir užtikrintai. Eldoradininkai antrus metus iš eilės iškovojo MFL Supertaurę, o čempionate startavo pergalėmis prieš naujokus – Žalia Raudona (6:0) ir VRFM (5:2). Čempionai į kiekvienas rungtynes renkasi gausiai, išlaiko savo žaidimo standartus ir padaro lygiai tiek, kiek reikia pergalei. 

Pernai El Dorado ir Dinamika matėsi keturis kartus. Pats pirmas sezono susitikimas įvyko pačiose pirmose MFL čempionato rungtynėse ir tąsyk eldoradininkai laimėjo 6:2. Antras susitikimas nutiko MFL Taurės finale, jį El Dorado laimėjo labai panašiu stiliumi ir panašiu rezultatu – 6:1. Trečią ir ketvirtą akistatas El Dorado laimėjo mušdama po 8 įvarčius, o praleisdama 2 ir 4. Ir apskritai, nuo pat 2019 metų El Dorado laimėjo visas dvikovas su Dinamika, išskyrus 2021 m. tercetą, kuomet į gilią duobę patekę čempionai visus tris kartus buvo priversti pripažinti dinamiškųjų pranašumą.

Visgi nūnai už lango ne 2021 ir net ne 2023 metai. Dinamika kol kas braška per visas siūles ir vargu ar turės ką pasiūlyti El Dorado garvežiui.
PROGNOZĖ. 3:8FC Žalia Raudona (3 tšk.) – FK VU MIF (0 tšk) Fanų IV ketvirtis

Diviziono naujokai turės progą prisiminti senus gerus laikus B divizione, juo labiau, kad susitikimas vyks jiems įprastame IV Fanų ketvirtyje. Nuo 2019 metų Žalia Raudona ir VU MIF tarpusavyje matėsi 10 kartų, 5 kartus pergalėmis džiaugėsi ŽR, 4 – VU MIF, o viena dvikova baigėsi lygiosiomis. Šis unikalus atvejis nutiko pernai, gegužės 11 dieną nutikusiose tarpusavio rungtynėse, kurios pasibaigė rezultatu 2:2.  

Ar labai nustebintų lygus rezultatas ir šį ketvirtadienį? Nelabai. Abi komandos A divizione kabinasi į kievieną varžovą, tačiau kol kas tos pastangos ypatingų vaisių neatnešė. Tiesa, Žalia Raudona pirmame čempionato ture 6:2 pasigavo tokius pat naujokus VRFM, bet po to sekė pralaimėjimas 0:6 su El Dorado ir 4:5 – su Alyčiu. Abiem atvejais žali ir raudoni stipriai kapojosi su diviziono senbuviais (o su Alyčiu net ir pirmavo 3:0), tačiau įgelti jiems nesugebėjo.
 
Nesugebėjo įgelti ir VU MIF. Studentai A divizione taip pat sužaidė tris rungtynes, kiekvienose kovojo, varžėsi, priešinosi – ir pralaimėjo. Startavo 2:4 su Dinamika, pratęsė 3:5 su Eagle Team, o praėjusį ketvirtadienį 2:3 nusileido FM Vilniaus Vytis ekipai. Įdomiausia, kad paskutiniuose dviejuose mačuose VU MIF gan netrumpai pirmavo, bet vis tiek liko be taškų. 

Natūralu, kad šis ketvirtadienis abiem komandom yra labai svarbus, nes abi komandos natūraliai tikėsis nutraukti nesėkmių serijas ir pasipildyti taškų bagažą. Be abejo, jei Žalia Raudona sulauks kelis pastaruosius turus praleidusių Darvydo Šerno ir Roberto Šuškevič, jų šansai bus didesni. Jei nesulauks, tada šansai bus apylygiai. Ir lygiosios tikrai nebus pats blogiausias variantas.
PROGNOZĖ. 3:2

21 val.FK Grija (3 tšk.) – VRFM (0 tšk.) Fanų II ketvirtis

Pernai Grija ir VRFM ilgą laiką B divizione grūmėsi dėl vietos ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio. Pirmoje grumtynių fazėje geriau sekėsi VRFM ekipai, kuri startavo penkiomis pergalėmis ir iki 8-o turo laikėsi viršūnėje. Tačiau tada atėjo susitikimas su Grija. Kietose, atkakliose ir pašėlusiai emocingose rungtynėse Grija laimėjo 4:2, perėmė lyderių marškinėlius iš VRFM – ir išlaikė juos iki pat paskutinio turo.

Paskutiniame ture Grija ir VRFM susitiko dar kartą. Pergalė VRFM ekipai būtų leidusi pavyti (o gal ir aplenkti) Griją, tuo metu Grigiškių ekipa žinojo, kad laimėjusi – užsitikrintų pirmą vietą. Ir vėl buvo daug kovos ir emocijų, tačiau su įtampa geriau susitvarkė Grija. Laimėjusi 6:1 ji pasidabino aukso medaliais, o VRFM finišavo ant 4-ojo laiptelio.

Ir visgi šį sezoną abi komandos pradėjo A divizione. Jei Grija su šia mintimi jau buvo apsipratusi ir susitaikiusi, tai VRFM toks ėjimas tapo netikėtu ir, nesėpkim, nebūtinai maloniu siurprizu. Pirmas pasirodymas A divizione tik patvirtino skeptikų prognozes, nes VRFM  2:6 nusileido Žalia Raudona ekipai. Tačiau praėjusį ketvirtadienį VRFM gerbėjų bendruomenė pamatė gerokai pozityvesnį vaizdą aikštėje: naujokai priėmė čempionų El Dorado iššūkį, pasiūlė jiems kietą ir agresyvų futbolą, kovėsi iki paskutinės minutės, ir nors pralaimėjo 2:5, bet savo akcijas, tikėtina, stipriai pakylėjo.

Tačiau su Grija lengviau tikrai nebus. Pernykščiai B diviziono nugalėtojai MFL Supertaurės pusfinalyje įveikė Eagle Team, o pirmame čempionato ture tik pačioje dvikovos pabaigoje nusileido Fortitudo komandai. 2-ame ture Grija pergale 6:3 pasveikino su debiutu A divizione pernykščius B diviziono bronzinius prizininkus FM Vilniaus Vytį, o praėjusį ketvirtadienį turėjo galimybę šiek tiek pailsėti nuo mini futbolo.
 
Susidaro įspūdis, kad nuo mini futbolo kažkiek ilsisi ir pernai Griją į pergales tempęs Artūras Borščevskis. 2023 metais B divizione 37 įvarčius pelnęs futbolininkas šiais metais nepasižymėjo rezultatyviais smūgiais nei MFL Supertaurėje, nei čempionate. Tikriausiai būtent dėl to Grijos snaiperiu po dviejų rungtynių yra 4 įvarčius pelnęs gynėjas Ernestas Plavskij. Tačiau jei Grija tikisi veltis į kovą dėl medalių, įvarčių reikės ir iš A. Borščevskio. 

Savo ruožtu, VRFM sėkmės stipriai priklauso nuo Alberto Voskunovičiaus. Jei jis reguliariai lankysis MFL rungtynėse, naujokai tikrai neliks be taškų. Tik klausimas, ar tie taškai nutiks anksčiau, ar visgi – vėliau.
PROGNOZĖ. 5:4FK Fortitudo (3 tšk.) – FK Alytis (6 tšk.) Fanų I ketvirtis

2022 m. balandžio 2 d. tuometinis B diviziono nugalėtojas FK Alytis MFL Supertaurės pusfinalyje pasisveikino su tuometiniais A diviziono vicečempionais FK Fortitudo lygiosiomis 2:2 ir pergale po baudinių serijos. Po to Alytis dar iškovojo Supertaurę, o čempionate užėmė 4 vietą, 6-oje palikęs Fortitudo.

Pernai abi komandos iki paskutinio turo stumdėsi pečiais dėl 4-os vietos, o išsisklaidžius dulkėms paaiškėjo, kad medinius medalius užsikabino fortitudininkai, 2 taškais aplenkę alytiškius. Lygybę rodė ir tarpusavio dvikovų statistika, nes per tris tarpusavio mačus komandos pasidalino po pergalę, o paskutinis susitikimas trečiame rate baigėsi lygiosiomis 2:2.

Šį sezoną abi komandos pradėjo išsaugojusius pagrindinių žaidėjų branduolius ir pasipildžiusios vienu-kitu naujoku: Fortitudo pristatė buvusį FA „Šiauliai“ žaidėją Ernestą Pilypą, o Alytis – ilgametį Eagle Team atstovą Marių Linkevičių. Tiesa, čempionato karavanui jau pajudėjus visą MFL bendruomenę supurtė žinia apie Fortitudo lyderio Arno Levonausko mirtį. Net ir kovodamas su sunkia liga Arnas planavo prisijungti prie komandos, jei ne aikštėje, tai bent jau techninėje zonoje, tačiau šiems planams nebuvo lemta išsipildyti. 

Čempionate Fortitudo startavo valinga pergale 6:4 prieš Griją, bet praėjusį ketvirtadienį 4:5 turėjo pripažinti Eagle Team pranašumą. Tose rungtynėse fortitudininkai iki pat 30 minutės pirmavo 3:1, tačiau persvaros neišsaugojo. Tuo metu Alytis čempionate kol kas skina tik pergales.

Pirmose savo rungtynėse alytiškiai 6:2 suvarpė Dinamiką, o antrose – 5:4 įveikė Žalia Raudona ekipą. Pastarosiose rungtynėse Alytis 20 minutę atsilikinėjo 0:3, bet pademonstravo tvirtą dzūkišką charakterį ir išplėšė 3 taškus.

Tvirto charakterio šį ketvirtadienį reikės abiem komandom. Taip pat ir tvirtų kojų bei šaltų nervų. Nėra abejonės, kad kova bus labai kieta, intensyvi, o vienos ar kitos komandos pergalę lems smulkmenos bei detalės. Šiuo metu detalėmis ir smulkmenomis kiek geriau balansuoja Alytis, bet Fortitudo taip pat turi savų argumentų.
PROGNOZĖ. 2:2

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500228+1415
2FK Eagle Team - Setaltas65012817+1115
3FK Alytis54012014+612
4FK Fortitudo63122417+710
5FK Grija63032623+39
6FC Žalia Raudona62132122-17
7FM Vilniaus Vytis52032224-26
8VRFM52031119-86
9FK Dinamika61051530-153
10VU MIF60061328-150

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
9 Varžybų:5
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
6 Varžybų:4
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
6 Varžybų:5
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
6 Varžybų:6
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
6 Varžybų:6
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Edgaras Barysas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Vaidotas Jarašius Komanda:VU MIF
0 1
Ernest Bublevič Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
0 1
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
0 1
Gegužė   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: