2024-05-07

A divizionas. Neįvykusi Centrinė dvikova ir pirmasis VRFM tritaškis

4-ame ture A divizione turėjo pasirodyti visas komandų 10-ukas, bet nepasirodė. Nepasirodė Dinamika, o tai reiškia, kad neįvyko Centrinėmis turo rungtynėmis užvadinta Dinamikos ir El Dorado akistata. Visgi kitos ketverios akistatos įvyko, o jų metu nutiko ir pirmoji naujokų - VRFM pergalė.

REZULTATAI.CENTRINĖ. Šį sezoną Dinamika Apžvalgininko sprendimu buvo pakylėta į pagrindinių El Dorado konkurentų kovoje dėl čempionų titulo kategoriją. Tokį sprendimą padiktavo ir pernykštis dinamikškųjų polėkis, ir jų amicingi pareiškimai sezono uždarymo renginyje. O ir šiam sezonui surikiuota sudėtis atrodė solidžiai ir gan perspektyviai. Tačiau ties 4-u turu paaiškėjo, kad sudėtis gerai atrodo tik popieriuje, o realybėje jos tiesiog nėra. Tiesa, dar turo išvakarėse dinamiškieji tikino, kad surenka bent 8 žaidėjus, bet ketvirtadienį paaiškėjo, kad visgi maksimum 5. 

Be abejo, prie Dinamikos komplektacijos problemų prisidėjo ir 3-iame ture sužvejotos dvi raudonas kortelės, eleminavusios Dariuš Jankovskij ir Vyktorą Skrypnishenko. Kita vertus, jei dviejų žaidėjų netektis neleidžia komandai žengti į aikštę, kyla klausimų dėl tolesnių perspektyvų, kai prasidės atostogos, pasipils traumos (tfu tfu) arba ims ir pasikartos diskvalifikacijos?

Bet tai tolesnės perspektyvos Dinamikos problemos. 4-ame ture dinamiškieji pasiėmė techninį pralaimėjimą santykiu 0:3, o El Dorado turėjo dar vieną galimybę pailsėti. Nors, tiesą sakant, eldoradininkų kapitonas Martynas Rašinskas tuo anaiptol nesidžiaugė ir neslėpė nusivylimo, kad per pirmus keturis turus A divizione pavyko realiai sužaisti tik dvi rungtynes. 

Belieka tikėtis, kad Dinamika išspręs kadrines problemas, o El Dorado daugiau nereikės ilsėtis ketvirtadieniais ir savo titulus čempionai pasiims aikštėje, o ne techninių pergalių erdvėse.

ERELIAI. Jei El Dorado savo eilinę pergalę pasiėmė be kovos, tai Eagle Team-Setaltas turėjo kažkiek paplušėti. Bet tik kažkiek. Nors galutinis rezultatas 8:4 lyg ir rodo, kad būta ko plušėti, bet iš tiesų tai ne per stipriai. FM Vilniaus Vytis šį kartą vartus sergėjo Margiris Kamblevičius, o ne Miroslav Aleksiuk ir tai taip pat turėjo įtakos prakiurusiems vartams. Neišgelbėjo Vyčių ir jų sunkioji kavalerija, nes Eagle Team pranoko A diviziono debiutantus ne tik kokybe, bet ir kiekybe.


Tiesa, pagal nusistovėjusią tradiciją Ereliai pirmi prasileido, bet į Edvino Volodkevič įvartį dar pirmame kėlinyje atsakė Lukas Vaičiūnas ir Gediminas Skrockas. Galutinai Eagle Team užsivedė antrame kėlinyje, kai įvarčiai pasipylė it iš gausybės rago. Nuo 28 iki 43 minučių Ereliai pelnė 6 golasus visokio skonio futbolo gurmanams ir 45 minutę pirmavo 8:1. O po to, panašu, kad išėjo švęst, nes pre likusias 4-5 minutes įvarčius mušė tik FM Vilniaus Vytis. Sutinkame, juokelis pavalkiotas, bet šioje situacijoje pritinkantis.


Oleg Kricun, Ernest Fedianin ir ant finalinio švilpuko pykštelėjęs Matas Gudaitis kažkiek pašvelnino Vyčių pralaimėjimo kartėlį, bet šiaip tai nieko reikšmingai nepakeitė. Gal tik Eagle Team Facebook paskyros raštininkui suteikė progą kiek patirštinti spalvas: "Iš principo tai jautėsi lygių skirtumas, kai kurie Vyčio žaidėjai gavo patirties kaip reikėtų poziciškai gintis šiame formate. Laikėme kamuolį, puolėme ir vienu metu rezultatas jau atrodė nepadorus. Tačiau paskutinės 10 minučių buvo katastrofiškos. Aišku, galime tai nurašyti ant tuo metu degusio rezultato 8:1, bet toks atsipalaidavimas mūsų pačių tikimės buvo paskutinį kartą".

UŽTIKRINTAI. FK VU MIF antrą ketvirtadienį iš eilės susitiko su pernykščiais B diviziono bendražygiais, ir antrą syk liko prie suskilusios geldos. Tiesa, jei prieš tai FM Vilniaus Vytis ekipa Studentai gan ilgai pirmavo ir taikėsi į taškus, tai su Žalia Raudona neturėjo jokių šansų. Žali ir raudoni net ir be pagrindinio vartininko Utku Boyra gynyboje atidirbo pagirtinai, iš futbolo kelionių sugrįžęs Robertas Šuškevič sucementavo viską, kas buvo paskutiniu metu išklibę, o Matas Radžiukynas su Kompanija pasirūpino, kad puolime kamuoliai gultų į tikslą.

Sužaidus 40 minučių Žalia Raudona pirmavo 5:0, o paskutinę 10 minučių atkarpą sužaidė lygiosiomis 1:1. Tiesa, reikia pasakyti, kad pirmame kėlinyje VU MIF gynyba dar laikėsi, nes iki 20 minutės įvarčių grafoje žibėjo tik vienas M. Radžiukyno pataikymas. Tačiau dar pirmame kėlinyje Matas pakūrė Igno Baranausko įvartį ir nuo savęs pridėjo trečią, o antrame kėlinyje sudarė sąlygas įvarčių skonį pajusti Kostui Strielkūnui ir Dominykui Junčai. 

41 min. Vaidotas Jarašius simboliškai pašvelnino atsilikimą, bet paskutinis žodis vis tiek priklausė ŽR ekipai, o konkrečiai - geriausiam rungtynių žaidėjui M. Radžiukynui.

"Nuotaikos tikrai puikios! Pirmą kėlinį nebuvo sunku, laimėjom 3:0, o mūsų žaidybinis pranašumas buvo dar didesnis, nes varžovai per pirmas 25 minutes turėjo vos kelias progeles. Antrame kėlinyje kovos buvo daugiau ir ji buvo lygesnė, nes mes tradiciškai turėjom tik 3 keitimus ir mums natūraliai pradįjo “sėsti” baterijos. Tačiau varžovai nerealizavo gal 5 gerų progų (prie to prisidėjo ir puikiai padirbėjęs mūsų antras vartininkas), o mes iš savo 5 progų antrame kėlinyje dar tris įmušėm", - konstatavo Žalia Raudona vadovas Sigitas Stasevičius.

MŪŠIS. Antroje turo dalyje įvarčių fontanai nuseko, o į areną išėjo kieto, agresyvaus ir kontaktinio futbolo apologetai. Tikėtina, kad visiškai neatsitiktinai Fortitudo ir Alyčio bei Grijos ir VRFM rungtynėse buvo įmušti 4 įvarčiai ir parodytos 6 geltonos bei 1 raudona kortelės.

Fanų I ketvirtyje susitikusios Fortitudo ir Alytis labai rimtai taikėsi į lygiąsias, tačiau 49 min. fortitudininkas Simas Kartočius paleido kamuolį pažeme, Alyčio vartininkas Meirūnas Olišauskas, šiaip jau tą vakarą traukęs daug ir bele kokius, visgi nespėjo susigrupuoti, kamuolys praslydo po pažastimi - ir rezultate pasidarė 2:1 Fortitudo naudai.
Nors lygiosios, tikėtina, irgi nebūtų nieko stipriai nuvylusios, bet visgi Fortitudo pergalė turėjo truputį daugiau pagrindo. Visų pirma, fortitudininkai pirmi išsiveržė į priekį po 28 min. voratinklius iš viršutinio Alyčio vartų kampo pravaliusio Tado Šilkausko smūgio. Alytis savo atsaką pateikė 46 minutę, ir pateikė ne mažiau efektingu Nojaus Jančiausko smūgiu, bet paskutinę rezultatyvią ataką surengė Fortitudo. Ir todėl po rungtynių pelnytai mėgavosi saldžiu pergalės skoniu.

"Gera kova buvo, smagios rungtynės, todėl ir pergalė saldi. Juo labiau, kad visos rungtynės buvo įtemptos. Pagarba teisėjui, kad puikiai jas suvaldė. Beje, įvartį gavom būdami daugumoj, tad būtų labai apmaudu, jeigu rungtynes būtume pabaigę lygiosiomis, ar net pralošę, nes mano subjektyvia nuomone, mes tą dieną buvom šiek tiek labiau verti gauti tuos tris taškus", - teigė Fortitudo vadovas Gabrielius Butkevičius.

"Daug kovos, daug kontakto, daug noro ir energijos - visas pirmas kėlinys ant to buvo pastatytas abiejų komandų žaidime. Progų pirmoje pusėje turėjome panašiai, o baigėme 0:0. Antras kėlinys iš esmės panašus - iki įvarčio varžovai dar turėjo gerą progą, kai neįmušė iš metro į tuščius vartus. Bet netrukus uždėjo bombą po virpstu ir pradėjo pirmauti 1:0. Toliau Fortitudo nusprendė daugiau gintis nei atakuoti, o toliau sekusi varžovų geltona kortelė mums pranašumo nesuteikė - Augustas gavo geltoną atgal, ir abėjoms komandoms turint po 5 žaidėjus aikštėje Nojus pasprendė į tolimą. Atrodo 1:1 buvo teisingiausia žiūrint iš bendro konteksto, bet varžovai ėjo iki galo ir savo pasiekė. Pralaimėjimas 1:2. Paminėjimo vertas Meirūnas, vakar gelbėjęs ne vieną kartą ir Nojus, perėmęs gal kokia 80 kamuolių", - rungtynes apibendrino FK Alytis Facebook paskyra.

MŪŠIS-2. Dar rimtesnės kirstynės nutiko Grijos ir VRFM rungtynėse. Pernykščiai B diviziono konkurentai pratęsė kietų ir emocingų dvikovų tradiciją, tik skirtingai nei pernai, šį kartą kovos futbolo aikštėje būta gal net daugiau nei pačio futbolo. 

Vienintelis rungtynių įvartis krito 40 minutę, kai Grija žaidė bent 7 minutes mažumoje, po Romuald Kliukoit pašalinimo. Alberto Voskunovičiaus diriguojama VRFM komanda kantriai įžaidinėjo kamuolį, alino varžovus versdama juos be perstojo judėti gynybiniu ritmu - ir galiausiai savo tikslą pasiekė, kai po kelių perdavimų kamuolį į tuščius vartus pasiuntė Viačeslav Rodevič.

Tokiu būdu VRFM A divizione į savo sąskaitą įsirašė pirmuosius (3) taškus, o taip pat atsirevanšavo Grijai už pernykščius pralaimėjimus B divizione. 
"Rungtynės buvo labai karštos, bet su FK Grija jos visada būna būtent tokios. Daug kietos kovos, daug emocijų, bet svarbiausia - pasiekta pergalė ir pirmi 3 taškai A divizione. Kodėl tik vienas įvartis? Turėjome keletą gerų progų, buvo virpstas, buvo geras varžovų vartininko žaidimas, bet svarbiausia, kad mes visgi įmušėme savo įvartį po geros kombinacijos. Kitas svarbus aspektas buvo neduoti Grijai įmušti, už ką esu dėkingas visai komandai, kuri puikiai dirbo gynyboje. Ir taip pat didelis ačiū mūsų vartininkui Aleksandrui, kuris daug kartų gelbėjo vartus. Beje, FK Grija Facebook paskyroje po mūsų rungtynių mačiau įrašą, apie “teisėjo fiasko”. Tai ta proga noriu pateikti iliustraciją iš tų rungtynių, ir tokiu būdu visiems vaikams (ir ne tik) priminti, kodėl prieš rungtynes reikia dėtis apsaugas. Šiaip jau Grija visas rungtynes daužė mūsų žaidėjus, bet galiausiai dėl visko apkaltino teisėją? Čia jau tikrai neturiu daugiau ką pridurti", - teigė VRFM ekipos kapitonas Artūras Martinkevičius.

Iš tiesų, Grijos Facebook paskyroje po rungtynių buvo publikuotas lakoniškas įrašas: "1-0 pralaimėjimas, turbūt pats rečiausias rezultatas minifutbolui, o pačio futbolo lyg nebūta. Ir vyšnia ant torto, teisėjo fiasko. Judam toliau, bet turiu spėjimą, kad antram rate bus tik dar karščiau".
Komandos vadovas Tomas Zegalenko teisėjo Vitalij Gomolko darbui skyrė kiek daugiau dėmesio. "Rungtynes galima apibendrinti taip - Teisėjas 1-0 Grija. Nepasakyčiau, kad mes prasčiau žaidėme, turėjome savo progų, aštrių atakų, smūgių. Bet teisėjas, panašu, turėjo prieš mus kažkokių asmeninių nuoskaudų, nes vienodais epizodais visada priimdavo mums nepalankų sprendimą. Pažiūrėjome jo statistiką MFL, jis per 26 rungtynes parodė 45 geltonsa korteles. Tai su tokiu teisėju tik į baletą registruotis reikia, o ne futbolą žaisti", - samprotavo Grijos vadovas.

LENTELĖ. El Dorado ir Eagle Team-Setalas pratęsė pergalingus žygius,  tuo metu kluptelėjęs Alytis akimirksniu sulaukė kompanijos ir nūnai dalinasi 3-5 vietas su Fortitudo ir Žalia Raudona ekipomis.

Pirmuosius taškus į savo sąskaitą įsirašė VRFM komanda, o ant taškų bado dietos lieka tik FK VU MIF kolektyvas.STATISTIKA. Per keturias turos dvikovas komandos pelnė 23 įvarčius, arba vidutiniškai po 5,75 per rungtynes. Pirmojo turo vidurkis buvo 8 įvarčiai, antrojo - 7,75, trečio - 7,5. Tikėtina, kad ir ktevirto turo vidurkis būtų aukštesnis, tačiau El Dorado ir Dinamika neturėjo progos prie jo prisidėti.

8 įvarčius pelnė Eagle Team-Setaltas, 6 - Žalia Raudona, 4 - FM Vilniaus Vytis.

Ant 0 pelnytų atžaidė Grija, po 1 pramušė Alytis, VU MIF ir VRFM. Ir būtent VRFM ekipai tas įvartis buvo pergalingas.

2 įvarčių pergalei pakako Fortitudo komandai.

Geriausią gynybą parodė ant 0 atstovėjusi VRFM komanda, po 1 prasileido Žalia Raudona, Fortitudo ir Grija.

Tik 2 praleisti nieko gero nedavė Alyčiui, 4 praleisti nieko labai nepagadino Eagle Team ekipai. 

Sunkiausiai gynyboje sekėsi 8 išsitraukusiems FM Vilniaus Vytis futbolininkams, 6 prasileido VU MIF. 

SNAIPERIAI. Turo snaiperiu tapo 3 įvarčius pelnęs Matas Radžiukynas (Žalia Raudona), po 2 kartus pasižymėjo Eagle Team atstovai - Lukas Vaičiūnas, Pavelas Pelakauskas ir Tadas Švaikevičius.

Po keturių turų snaiperių rikiuotės viršūnėje spindi jau 8 įvarčius surinkęs M. Radžiukynas, 5 turi T. Švaikevičius, po 4 - net šeši žaidėjai.

DRAUSMĖ. Per ketverias turo rungtynes arbitrai žaidėjams geltoną kortelę parodė 8 kartus, o dar kartelį ištraukė ir raudoną. 

Dviejų geltonų ir vienos raudonos komplektą susirinko Grijos puolėjas Romuald Kliukoit. 

Po vieną įspėjimą pasiėmė Regnar Krot (Grija) ir  Viačeslav Rodevič (VRFM), taip pat Emil Grochackij (FM Vilniaus Vytis), Ernest Bublevič (Eagle Team),  Augustas Trinkūnas (Alytis) ir Rolandas Leliukas (Fortitudo).

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas iš keturių prognozių pataikė su dviem: Eagle Team ir Žalia Raudona laimėjimais. Tuo metu VRFM paneigė nuprognozuotą Grijos pergalę, o Fortitudo nesutiko lygiosiomis užbaigti savo mačo su Alyčiu.

Tad turas sužaistas ant lygių 2-2, o bendras santykius Apžvalgininkas 11 - 4 Komandos.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500228+1415
2FK Eagle Team - Setaltas65012817+1115
3FK Alytis54012014+612
4FK Fortitudo63122417+710
5FK Grija63032623+39
6FC Žalia Raudona62132122-17
7FM Vilniaus Vytis52032224-26
8VRFM52031119-86
9FK Dinamika61051530-153
10VU MIF60061328-150

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
9 Varžybų:5
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
6 Varžybų:4
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
6 Varžybų:5
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
6 Varžybų:6
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
6 Varžybų:6
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Edgaras Barysas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Vaidotas Jarašius Komanda:VU MIF
0 1
Ernest Bublevič Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
0 1
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
0 1
Gegužė   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: