2024-05-07

B divizionas. Įvarčių škvalai ir solidi MSC paraiška

Ketvirtą ketvirtadienį į Fanų ketvirčius išrisnojo tik šešios B diviziono komandos. O pergales nusiskynė tik trys. Bet nusiskynė solidžiai, konkrečiai ir įtikinamai.

REZULTATAI.

ŠKVALAS. Riešė ir FK Vilnoja į Fanų ketvirčius sugrįžo po vieno praleisto ketvirtadienio. Prieš mini atostogas abi komandos patyrė mini pralaimėjimus – kas 5:6, o kas tik 1:2. Pastarasis rezultatas bent jau FK Vilnoja gerbėjams teikė vilčių, kad MFL debiutantai artėja prie pirmųjų taškų divizione. Tačiau Riešės atakų škvalas ir fenomenalus Andrejus Kitovas vartuose šias viltis sudaužė į šipulius.

Rezultatas 9:2 gali būti ir apgaulingas, nes pagal realias progas galėjo būti ir 19:9. Vilnoja taip pat energingai atakavo, kūrėsi progas, tikrino vartininko atsparumą, bet riešininkai visai tai darė dažniau, rimčiau ir keleriopai efektyviau. Per pirmas 15 minučių Ivan Simonov, Valdemar Šaveiko ir Arnoldas Čepkauskas tris savo progas pavertė įvarčiais, tuo metu Vilnoja atsakė vienu rezultatyviu išpuoliu.

Antrame kėlinyje naujokai dar bandė pakurstyti intrigą, į Ryčio Jakavonio įvartį atsakė Jokūbas Ercius, bet nuo 34 minutės kamuolius į tinklą siuntė tik Riešės žaidėjai: Albertas ir Valdemaras Šaveiko, Arnoldas Čepkauskas ir, pabaigai, Artiom Nikolajev.

Po šio turo Riešė pasivijo rezultatyviausias diviziono komandas ir priartėjo prie lyderių, tuo metu Vilnoja ir vėl turės progą pamąstyti apie gynybinio futbolo privalumus.

ŠKVALAS-2. Antroje turo dalyje taip pat nulijo įvarčiais. Tornado ir Worldo One United akistatoje jų sukrito lygiai 11, o MSC ir Eksperimentas tenkinosi 6-iais.

Tornado ir WOU susitikime pirmas kėlinys vyko į vienus vartus. Kaip ir aną ketvirtadienį, taip ir šį tornadininkai pabandė visus reikalus sutvarkyti per pirmas 25 minutes. Tiesa, jei aną sykį per šią laiko atkarpą Tornado sumušė 7, tai šįkart – tik 4 įvarčius. Vienok, kadangi Sahib Mamadov iš kart po pertraukos pridėjo dar vieną – tai realiai 5 goliukus be atsako.

O kai WOU pagaliau rado reikiamus atsakymus, buvo jau truputuką per vėlu. Anton Prokopovič ir Kristian Tankevič 35 minutę sumažino atsilikimą iki 2:5, bet Armantas Verbiejus tuoj pat atvėsino varžovų įkarštį savo trečiuoju įvarčiu, o 48 min. Vadim Pinko savo antruoju taikliu smūgiu galutinai palaidojo intrigą. Tiesa, WOU per likusias kelias minutes dar sumušė kelis įvarčius, bet tai tik simboliškai pasaldino pralaimėjimo kartėlį.

Tornado jau antrą ketvirtadienį iš eilės pademonstravo savo atakuojantį raumenį, bet šį sykį tame raumenyne išryškėjo naujas lyderis. Armantas Verbiejus į aikštę žengė bene 13 minutę ir jau pačiu pirmu prisilietimu pelnė įvartį. O po kelių minučių (ir kelių prisilietimų) – ir antrą. Debiutinį hetriką jis įformino 38 minutę ir tokiu būdu efektingai prisistatė MFL bendruomenei.

Savo ruožtu, 10 sezoną MFL'e žaidžianti WOU patyrė trečią nesėkmę iš eilės. Tik šį kartą pralaimėjimas buvo su tam tikra optimizmo gaidele. „Pralaimėjimai visada skaudūs, bet šiose rungtynėse turėjome ir teigiamų momentų. Žaidėme geriau nei iki šiol, susikūrėm daugiau progų, tačiau didžiausių problemų kilo dėl prasto starto, kai po savo klaidų prasileidome kelis įvarčius. Vis dėlto, nenuleidome galvų, kovojome iki galo ir neleidome varžovams dominuoti. Be abejo, Tornado buvo geresnė komanda, bet tikrai ne visa galva. Nors mes ir liekame be taškų, bet tikrai padarėme žingsnį į priekį“, – svarstė WOU atstovas Victor Cachay Grande.

ŠKVALAS-3. Tuo metu MSC ir Eksperimento rungtynėse įvarčių buvo mažiausiai – tik 6. Bet net 5 atsidūrė Eksperimento vartų tinkle. MSC atakuojantį potencialą šiose rungtynėse kilstelėjo pirmą kartą į aikštę su salotiniais marškinėliais žengęs Aivydas Ruškys (beje, pernai kartelį pasimatavęs ir Eksperimento aprangą), tačiau tikru MVP tapo MSC vartininkas Julius Kiveris. Jei ne jo pasiaukojantis triūsas stačiakampyje MSC tikrai nebūtų išvengę bent 3-4 papildomų įvarčių. O nūnai išvengė ir laimėjo.

Pirmame kėlinyje abi komandos žaidė aktyviai, azartiškai, bet nerezultatyviai. 8 min. po A. Ruškio perdavimo pasižymėjo Edgaras Butkevičius, bet 13 min. rezultatą išlygino Deivydas Dzius. Žaidimo braižas nestipriai keitėsi ir antrame kėlinyje, tik tiek, kad MSC iš savo progų išspaudė keturis įvarčius, o Eksperimentas – anei vieno.

Aivydas Ruškys 29 min. įvarčiu pažymėjo savo eilinį sugrįžimą į MFL, o antroje kėlinio dalyje kamuolius į tinklą siuntė šio sezono MSC lyderiai – Augustas Valukonis ir Airidas Sidaravičius.

„Gan lygios rungtynės, tik po to, kai įmušėme trečią varžovai šiek tiek stabtelėjo. Pergalę lėmė mūsų kovingumas. Grūmėmės visoje aikštėje ir dėl kiekvieno kamuolio, neleidome varžovams laisvai jaustis, o patys realizavome savo progas ir laimėjome. Eksperimentas irgi stengėsi, pagirtinai kovėsi, o svarbiausia, žaidė korektiškai, be nereikalingų spardymų per kojas, už ką jiems nuoširdžiai dėkojame“, – po rungtynių pareiškė MSC vadovas Adomas Kripas.

„Progų turėjome panašiai kaip MSC, bet nesisekė įmušti, nes kaip jau visi žino, šiais metais įvarčiai yra mūsų Achilo kulnas. Kita vertus, lyginant su kitais favoritų varžovais, mes prasileidome mažiausiai įvarčių, net ir neturėdami susitraumavusio vidurio gynėjo ir pagrindinio vartininko, tad tai teikia šiokio tokio optimizmo“, – konstatavo Eksperimento vadovas Stasys Kvietkauskas.

LENTELĖ. Čempionate startavusios tarpusavio lygiosiomis Tornado ir MSC po šio turo taip pat draugiškai pakilo į turnyrinės lentelės viršūnę. Tiesa, MSC yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis daugiau nei pagrindiniai konkurentai, tad viršūnėje ilgai neužsibus, o štai Tornado gali ir pabūti. Bent jau iki vasaros.

Be taškų vis dar lieka du kolektyvai – senbuviai WorldOne United ir naujokai FK Vilnoja. Ir labai gali būti, kad artimiausiu metu tų taškų jų sąskaitose nepadaugės.

STATISTIKA. 28 įvarčiai per tris rungtynes, arba 9,33 per susitikimą. Bent jau vidurkio prasme – sezono rekordas.

Rezultatyviausios turo komandos titulą nuskynė Riešė, pelniusi 9 įvarčius. Antrą ketvirtadienį iš eilės su 7 finišavo Tornado, su 5 įvarčiais pergalę nusikalė MSC ekipa.

1 įvartį išspaudė Eksperimentas, 2 – Vilnoja, 4 – WorldOne United.
Geriausią gynybą parodė MSC, prasileidusi tik 1, neprastai atrodė ir 2 išsitraukusi Riešė. Su 4 praleistais turą baigė Tornado.

Net 9 gavo Vilnoja, 7 – WOU, 5 – Eksperimentas.

SNAIPERIAI. Turo snaiperiu tapo pirmą kartą ant Fanų ketvirčio išbėgęs ir 3 įvarčius pelnęs Armantas Verbiejus (Tornado).

Po 2 kartus pasižymėjo šeši žaidėjai: Riešės trio – Arnoldas Čepkauskas ir broliai Albert bei  Valdemar Šaveiko, tornadininkai  Sahib Mammadov ir Vadim Pinko, bei MSC atstovas Augustas Valukonis.

Po dviejų hetrikų dubliu apsiribojęs S. Mammadov B diviziono snaiperių rikiuotėje su 8 įvarčiais išsiveržė į solo pirmą vietą. Antroje su 6 įvarčiais lieka Contra-Prima Line atradimas Rokas Slivinskas. Po 5 įvarčius sumušė net šeši žaidėjai.

DRAUSMĖ. Pirmą kartą teisėjai neparodė nei vienos kortelės. Pataupė.

PROGNOZĖS. Apžvalgininkas teisingai nuprognozavo, kad pergales pasiims Riešė, MSC ir Tornado. Nepataikė tik su rezultatais, nors sviediniai krito labai netoli: 7:2 vietoje prognozuotos Riešės pergalės 9:2, MSC laimėjimas 5:1 vietoje 4:2, Tornado 7:4 vietoje numatyto 9:4.

Vienok, Apžvalgininkas laimi turą 3-0 ir veržiasi į priekį 11-5.