2024-05-09

A divizionas. 5 turo anonsas

Šiame ture rimtas išbandymas laukia Eagle Team-Setaltas ekipos, kurios pergalingame kelyje stovės FK Alytis. Tuo metu El Dorado, FK Fortitudo ir Dinamika patikrins diviziono naujokus. Tiesa, dėl Dinamikos kyla tam tikrų klausimų, nes po praėjusiame ture gauto techninio pralaimėjimo dinamiškųjų perspektyvos atrodo gan miglotai.

20 val.FK El Dorado (9 taškai) – FM Vilniaus Vytis (3 tšk.) Fanų I ketvirtis

Dar vieną ketvirtadienį be MFL futbolo (ir to kas po futbolo) praleidę El Dorado futbolininkai į aikštę žengs ne tai kad pailsėję, bet tiesiog šiek tiek alkanesni futbolo nei įprastai. Ir tai jų varžovams nežada nieko gero. Šiaip jau bet kuriuo atveju bet kokiems varžovams susitikimas su El Dorado nežada nieko gero, tačiau FM Vilniaus Vyčiui ankstyvas rungtynių metas dar ir reiškia, kad jų vartų stačiakampyje stovės jaunasis Margiris Kamblevičius, o ne patyręs Miroslav Aleksiuk. 

Vartininko faktorius A divizione turi didelę reikšmę, tuo įsitikino ir patys Vyčiai. 3-iame ture su MA jie 3:2 įveikė VU MIF ir įsidėjo į savo sąskaitą pirmą tritaškį. 4-ame su MK 4:8 nusileido Eagle Team-Setaltui. Nefaktas, kad MA vartuose būtų išgelbėjęs Vyčius nuo pralaimėjimo, bet jo buvimas stačiakampyje suteikia komandai daugiau užtikrintumo ir ramybės. 

Esminis klausimas, ar El Dorado rimtai pažiūrės į savo varžovus? Šį sezoną čempionate Žalia Raudona ir VRFM kolektyvai įrodė, kad čempionams galima mesti iššūkį, galima juos kažkiek paerzinti pasiūlius kietesnį žaidimą, tačiau išmušti iš balno dar niekam nepavyko. Nepavyks ir šį kartą. Tiesa, El Dorado gretose nebus pagrindinio vartininko Andriaus Juzkiv, kuris su Lietuvos mažojo futbolo rinktine šią savaitę startuoja Europos čempionate, bet Kęstutis Rainys įrodė, kad gali tinkamai pavaduoti 2023 metų MFL MVP.

Beje, tarpusavio mačų istorijoje yra vienintelis įrašas iš 2023 m. MFL Taurės turnyro pusfinalio. Tąsyk eldoradininkai ne pačios pajėgiausios sudėties Vyčius įveikė 6:1. Šį kartą bus daugiau.
PROGNOZĖ. 9:3FK Eagle Team-Setaltas (9 tšk.) – FK Alytis (6 tšk.) Fanų II ketvirtis

Centrinė turo dvikova. Abi komandos čempionate startavo pergalingais dubliais, bet ties trečia pergale Alytis ėmė ir pastrigo. Praėjusį ketvirtadienį alytiškiai po atkaklios kovos 1:2 nusileido Fortitudo ekipa. Tuo metu Eagle Team be didesnio vargo 8:4 susitvarkė su diviziono naujokais FM Vilniaus Vytis ekipa ir savo pergalių seriją pratęsė iki trijų.

Pratęsti iki keturių bus gerokai sudėtingiau. Nors pernai Eagle Team laimėjos visas tris tarpusavio akistatas, bet tai buvo pernai. Šį sezoną Alytis nuo pirmo turo demonstruoja pavydėtiną atsinešimą į rungtynes, gausų, o gal net ir artimą optimaliam susirinkimą, bei kokybiškesnį žaidimą. Tiesa, šį ketvirtadienį alytiškiams teks verstis be Augusto Trinkūno, kuris su Lietuvos mažojo futbolo rinktine išvyko į Europos čempionatą, bet vidinių resursų nuostoliams kompensuoti Alytis turi pakankamai.

Sezono pradžioje su resursais problemų neturi ir Eagle Team. Komandos treneriams daugiau sunkumų kyla siekiant išsiaiškinti visų naujokų vardus, pavardes ir pozicijas aikštėje, bet kol kas pirmais smuikais Erelių būryje griežia ne naujokai, o senbuviai. Gediminas Skrockas, Pavelas Pelakauskas, Lukas Vaičiūnas ir po metų pertraukos į kolektyvą sugrįžęs Tadas Švaikevičius per pirmas tris rungtynes iš viso sumušė 17 įvarčių, o likę komandos nariai – lygiai 1. 

Pagal puolimo rodiklius Eagle Team yra geriausia A diviziono komanda (su sąlyga, kad El Dorado vienas rungtynes laimėjo techniniu būdu 3:0). 18 įmuštų per tris rungtynes – solidus rezultatas. Tačiau 11 praleistų rodo, kad gynyboje ir vartuose pas Erelius dar ne viskas tvarkoje. Savo ruožtu, Alytis pelnė 12 per tris rungtynes, o praleido 8. Be abejo, šią statistiką pakoregavo paskutinės alytiškių rungtynės su Fortitudo, nes po dviejų mačų buvo 11 ir 6. Tai yra – panašiai kaip ir Eagle Team.

Tarpusavio dvikovų balansas palankesnis Ereliams. Iki šiol čempionate, taurėje ir Supertaurėje komandos matėsi lygiai 10 kartų ir 7 pasimatymai buvo sėkmingi Eagle Team ekipai, o likę 3 – Alyčiui. Beje, nuo pat pirmojo susitikimo 2019 metais Eagle Team gretose buvo ir Marius Linkevičius, bet šį ketvirtadienį gali būti pirmas kartas, kai Marius žais prieš savo buvusią komandą.
PROGNOZĖ. 3:2

21 val.FK Dinamika (3 tšk.) – FK Grija (3 tšk.) Fanų I ketvirtis

Prieš sezoną abi komandos matė save ant prizininkų pjedestalo (ar bent jau netoli jo), bet po keturių turų ta vizija nebeatrodo tokia jau rimta. Abi ekipos kol kas surinko po 3 taškus, abi įveikė pernykščius B diviziono dalyvius (Dinamika 4:2 VU MIF, o Grija 6:3 FM Vilniaus Vytį), abi paskutinėse rungtynėse patyrė skaudokas nesėkmes. Tiesa, Dinamika paskutines nesėkmingas rungtynes žaidė dar balandžio 18 dieną, kai 2:6 nusileido Alyčiui, o Grija praėjusį ketvirtadienį 0:1 turėjo pripažinti VRFM pranašumą.

Dinamika taip pat turėjo žaisti praėjusį ketvirtadienį, tačiau rungtynių dieną informavo lygos vadovus, kad nesurenka startinio 7-uko ir į Fanus neatvyko. Tokiu būdu dinamiškiesiems neteko pasitikrinti su El Dorado ekipa, liko neaiškios ir jų realios galimybės mesti iššūkį čempionams. Taip pat lieka neaišku, kaip ir kokia sudėtimi Dinamika susirinks į Fanus šį ketvirtadienį. Tikėtina, kad dėl raudonų kortelių su El Dorado žaisti negalėję Dinamikos atstovai Dariuš Jankovskij ir Vyktor Skrypnishenko jau bus pasirengę padėti komandai, tad dėl startinio 7-uko problemų neturėtų kilti. Bet ar to pakaks, kad Dinamika pagaliau išsijudintų? 

Nuostolių turės ir Grija. Paskutinėse rungtynėse Romuald Kliukoit užsidirbo dvi geltonas, tad šį turą praleis be futbolo. Be to, nebus sudėtyje ir Roko Masenzovo, kuris su Lietuvos mažojo futbolo rinktine šiuo metu dalyvauja Europos čempionate. Tačiau atakuojančių žaidėjų pasirinkimas pas Griją yra pakankamai didelis, kad kompensuotų vieną ar kitą netektį. Daugiau klaustukų dėl gynybos ir vartininko, o bene daugiausiai – dėl emocijų ir psichologinio atsparumo.

Kadangi panašių klaustukų kyla ir dėl Dinamikos, šiose rungtynėse galime tikėtis visos puokštės emocijų, aistrų, kalbų, kortelių ir, kas be ko, įvarčių. 
PROGNOZĖ. 6:4VRFM (3 tšk.) – FK Fortitudo (6 tšk.) Fanų II ketvirtis

Praėjusiame ture abi komandos dantimis, ragais ir nagais išplėšė minimalias pergales: VRFM 1:0 įveikė Griją, o Fortitudo 2:1 palaužė Alytį. Kažko panašaus derėtų tikėtis ir tarpusavio akistatoje – kieto, bekompromisio, į gynybą orientuoto futbolo, kuriame nugalėtoją lems vienas ar keli įvarčiai.

Visgi situaciją kažkiek koreguoja Europos mažojo futbolo čempionatas. Jame su Lietuvos mažojo futbolo rinktine dalyvauja VRFM ekipos lyderis Albertas Voskunovičius, o be jo Vilniaus rajono futbolo mokyklos trenerių, auklėtinių ir draugų kolektyvas yra gerokai labiau pažeidžiamas. Nors Albertas šį sezoną čempionate įvarčiais dar nepasižymėjo, bet vien jo buvimas aikštėje verčia varžovus koreguoti savo žaidimą, skirti jam dvigubą dėmesį ir sudarė palankesnes sąlygas atsiskleisti kitiems VRFM žaidėjams.

Tai anaiptol nereiškia, kad VRFM kapituliuos dar prieš rungtynes, bet jų šansai atlaikyti patyrusių A diviziono vilkų spaudimą yra ženkliai mažesni. Fortitudo čempionate startavo valinga pergale prieš Griją (6:4), po to apmaudžiai paleido taškus su Eagle Team (4:6), bet pasiėmė visą tritaškį su Alyčiu (2:1), tad ir į šį mačą eis su tvirta nuostata siekti tik pergalės.
Abiem ekipom tai bus pirma tarpusavio akistata MFL varžybose ir ši pirma pažinti turėtų būti smagesnė Fortitudo vyrukams.
PROGNOZĖ. 1:4

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500228+1415
2FK Eagle Team - Setaltas65012817+1115
3FK Alytis54012014+612
4FK Fortitudo63122417+710
5FK Grija63032623+39
6FC Žalia Raudona62132122-17
7FM Vilniaus Vytis52032224-26
8VRFM52031119-86
9FK Dinamika61051530-153
10VU MIF60061328-150

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
9 Varžybų:5
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
6 Varžybų:4
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
6 Varžybų:5
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
6 Varžybų:6
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
6 Varžybų:6
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Edgaras Barysas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Vaidotas Jarašius Komanda:VU MIF
0 1
Ernest Bublevič Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
0 1
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
0 1
Gegužė   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: