2024-05-15

A divizionas. Pernykščių prizininkų bėdos ir konvejeriu riedantys čempionai

Prireikė vos penkių turų, kad čempionate išryškėtų įprastas pasiskirstymas: El Dorado ir visi kiti. Kadangi FK Alytis pristabdė Eagle Team-Setaltas ekipą, divizione Liko tik vienas be kluptelėjimų per ketvirtadienius žingsniuojantis kolektyvas. Ir tikrai ne faktas, kad kažkas tuos nesustabdomus čempionus artimiausiu metu ims ir sustabdys. Nebent jie patys nusivartys nuo konvejerio.

REZULTATAI.

KONVEJERIS. Turo anonse El Dorado ir FM Vilniaus Vytis akistata buvo neoficialiai įvardinta kaip Galijoto ir Dovydo dvikova. Tiksliau, gal ne taip kad įvardinta, bet suskaičiuota, nes Apžvalgininkas anonse iš El Dorado tikėjosi 9 įmuštų ir 3 praleistų. 

Rezultate gavosi El Dorado pergalė 4:3. Tokia skaičių kombinacija 99,97 proc. atvejų suponuoja prielaidą, kad būta rimtos kovos, įtampos ir įvairiausių baigčių tikimybės. Tačiau čempionų kapitonas Martynas Rašinskas MFL LIVE studijoje tik atlaidžiai šypsojosi ir mojo ranka: ne, baikit, ką jūs, nebuvo ten nei kovos, nei intrigos...

„Mes viską kontroliavom, viską darėm ką norėjom. Iš varžovų pusės buvo keletas pavojingesnių epizodų, bet mes po pirmo kėlinio pirmavome 3:0, antrame šiek tiek atsileidome, bet žaidėme visiškai ramiai, važiavome ant automatinės pavaros, kaip konvejeriu, tad tikrai nebuvo taip, kad būtų reikėję jungti aukštesnę pavarą“, – teigė M. Rašinskas.

Iš tiesų, čempionai šį kartą nuoširdžiai nepersitempė. Jau 2 min. Edvinas Mučinis atidarė įvarčių sąskaitą ir toliau rungtynės tekėjo pabrėžtinai ramia vaga. Juo labiau, kad 14 min. Deividas Piliukaitis padvigubino, o 19 min. E. Mučinis – patrigubino persvarą. Tiesa, antrame kėlinyje FM Vilniaus Vytis parodė nagučius.

Edvinas Volodkovič stengėsi žaisti už save ir už rungtynes praleidusį Matą Gudaitį, 26 min. pelnė įvartį, Vyčiai stengėsi paspausti varžovus, pastarieji pabrėžtinai ramiai raičiojo kamuolį, pabrėžtinai niekur neskubėjo, nieko neforsavo, o kai 41 min. po daugiapakopės kombinacijos Rimvydas Strazdas įmušė ketvirtą – tai ir apskritai sustojo. Keblu pasakyti, ar El Dorado būtų užsikūrusi iš naujo, jei paskutinis varžovų įvartis būtų kritęs ne 50-ą, o, tarkim, 48 minutę. Bet Artur Skuratovič trečiuoju įvarčiu čempionus pavaišino stačiai ant finalinio švilpuko, tad rimtesnių problemų El Dorado kaip ir neapturėjo.

„Kai jie įmušė savo paskutinį įvartį rezultatas buvo 4:3 mūsų naudai. Būtų kitaip chebra būtų įjungusi aukštesnę pavarą, aš tikrai tą manau. Nes matėsi, kad galim, bet... Juo labiau, kad šiuo žaidžiam kokybišką futbolą, sukam kamuoliuką taip, kad varžovai laksto net išsižioję, tad tikrai problemų su žaidimu neturim“, – tikino M. Rašinskas.

Galimai čia reikėtų sakyti, kad problemų su žaidimu neturim „kol kas“. Bet jei El Dorado ir toliau žais viena kaire, labai tikėtina, kad tų problemų neišvengiamai kils. Galimai, net ir kitame ture. Tiesa, į kitą turą visai su kitokia nuotaika žvelgia ir patys eldoradininkai.

„Sekančiame ture laukia gerus rezultatus rodantis ir šį sezoną pasistiprinęs varžovas, kuris po 4 turų yra antroje vietoje – FK Fortitudo. Laukia intriguojanti kova!“, – rašoma El Dorado Facebook paskyroje.

ALYTIS. Centrinėje turo dvikovoje susitiko Eagle Team-Setaltas ir Alytis. Ereliai į šį mačą atksklendė turėdami trijų pergalių seriją ir trijų laimėtų tarpusavio mačų su Alyčiu pynutę. O po 50 minučių kovos paaiškėjo, kad nei to, nei ano Eagle Team nebeturi.

Erelių gretose šį kartą nebuvo Tado Švaikevičiaus, tuo metu Alytis savo sudėtyje neturėjo Augusto Trinkūno. Rungtynių eigoje paaiškėjo, kad Tado indėlio Eagle Team žaidėjai kompensuoti nesugebėjo, tuo metu Alytis iš rankovės ištraukė tūzą Pauliaus Sakalio asmenyje. Paulius per pastaruosius kelis metus ne kartą baudė savo buvusią ekipą, netapo išimtimi ir šis mačas. Būtent jis 8 min. pramušė Eagle Team gynybą ir išvedė Alytį į priekį. Dar po 4 minučių Lukas Janušonis padidino alytiškių persvarą, o kai 20 minutę Edgaras Barysas įkalė trečią – atodė, kad Ereliams gręsia rimtas sutriuškinimas.

Tačiau sutriuškinimo nebuvo. Dar pirmo kėlinio pabaigoje Lukas Vaičiūnas rezultatą kiek pašvelnino, o antrame kėlinyje Eagle Team kalė aukščiausią pavarą ir pradėjo spausti savo varžovus. Spaudimas davė savo vaisių, Ereliai turėjo progų, tačiau pirmą kartą Alyčio vartus saugojęs Danielis Kudarauskas puikiai darbavosi stačiakampyje, jam sėkmingai talkino ir Alyčio gynybą cementavęs Marius Linkevičius, tad galiausiai iš visos gausybės Eagle Team teišspaudė vienintelį Gedimino Skrocko pataikymą. Ir nuaidėjus finaliniam švilpukui turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Praėjusį ketvirtadienį surėmėm špagas su FK Alytis komanda ir varžybos gavosi visai kovingos ir kietos. Teisybės dėlei reikia prisipažinti jog pamažu pradeda nusibosti kaskart praleisti įvarčius pačioje pradžioje – šįkart pradėjome nuo 0:3. Ir nors kėlinio pabaigoje įmušėme įvartį, o antrojo viduryje įkrapštėm antrą, nebeužteko jėgų sukrapštyti bent taškeliui. Pralaimėjome 2:3 ir galime kaltinti tik save dėl miegančios pradžios, kas panašu jau įaugę į mūsų komando braižą.

Alytis šiemet ne to kalibro komanda, kuriai gali leisti atitrūkti ir tikėtis stebuklo, tad mum tai gera pamoka ateičiai. Verta pasakyti jog į varžybas susirinkome ne itin gerai, beabejo trūko Tado kūrybingumo, tačiau negalime sau leisti būti priklausomiems nuo vieno ar kito žaidėjo.
Tenka pripažinti jog pralaimėjome pelnytai, gaila jog pabaigoje nors ir turėjome progelių, tačiau likome su baranka“, – konstatavo Eagle Team Facebook paskyra.

Tuo metu Alyčio Facebook paskyra mėgavosi pergale: „Išties puiki rungtynių pradžia leido mūsų komandai netik primesti savo stilių varžovams, bet ir įmušti tris įvarčius per pirmas 20 min. Tačiau gražų įvartį atgal įmušę Ereliai rezultatą sušvelinino ir į pertrauką išėjome pirmaujant 1:3. Bendrai vertinant – pirmas kėlinys priklausė mums, tikrai dominavome ir žaidėme gražiai. Skirtingas vaizdas buvo antram kėlinyje. Akivaizdi varžovų reakcija po nesėkmingo pirmo kėlinio pastūmėjo mus trauktis arčiau savo vartų, tačiau dėka geros  gynybos, gero abiejų komandų vartininkų žaidimo ir šiek tiek sėkmės, sugebėjome išlaikyti persvarą ir nugalėjome 3:2. 

Alyčio statistikos departamentas informuoja, jog palyginus su pernai, kai po pirmų 5 rungtynių turėjome 1 tašką, o po 8 – 4 taškus, tai dabar surinkti 9 taškai per keturias rungtynes tikrai mums gerai neįprastas sezono startas. Bet tai kol kas tik gera pradžia. Palinkėsime Alyčio komandai neužkelti nosies ir toliau visus gerbėjus džiuginti gerais rezultatais“.

Savo ruožtu, Alyčio vadovas Mykolas Adamavičius MFL LIVE studijoje tarp eilučių užsiminė, kad gerai tai, kas gerai baigiasi. „Pirmame kėlinyje mes pirmavom 3:0, gal chebrytė pagalvojo, kad lengvai laimės. Bet antrame kėlinyje Eagle Team parodė visiškai kitą veidą, davė mums rimtą kovą ir mes tikrai negalim sakyti, kad buvo geresni. Tiesiog pavyko, atsilaikėme, išsaugojome pergalingą rezultatą ir esame labai laimingi“.

NAUJOKAI. 4-ame ture Grija 0:1 nusileido VRFM ekipai, o Dinamika apskritai nesusirinko ir pasiėmė techninį pralaimėjimą 0:3 su El Dorado. Po keturių turų abi komandos turėjo po 3 taškus, tad 5-as turas abiem žadėjo progą atsitiesti. Tiesa, kadangi Grijai aname ture gautos raudonos kortelės negalėjo padėti puolėjas Romualdas Kliukoit, o Rokas Masenzovas su Lietuvos mažojo futbolo rinktine dalyvavo SOCCA Eurocup pirmenybėse, Dinamikos šansai atsitiesti atrodė solidesni.

Rungtynių dieną abi komandos Fanų I ketvirtyje išrikiavo negausias, bet kokybiškai subalansuotas gretas. Dinamikos septintuke buvo visi komandos senbuviai (išskyrus šį sezoną praleidžiantį Vladimirą Zadneprovskį), Grijos startinėje sudėtyje buvo mažiau nei įprastai puolėjų, tačiau balansas dėl to, tikėtina, buvo tik dar geresnis.

Nuo pirmos iki paskutinės minutės aikštėje vyko atkakli, kieta, bekompromisė lygių varžovų kova. Belieka tik apgailestauti, kad rungtynėse dėl techninių kliūčių nebuvo filmuojamos, nes ne tik įvarčiai buvo verti dėmesio, bet ir pats žaidimas buvo vertas dėmesio. Dinamika liko ištikima savo stiliui ir žaidė su aukštai kylančiu vartininku, tuo metu Grija rinkosi žaidimo antru numeriu taktiką ir stengėsi bausti varžovus kontratakose. 

Kadangi galutiniame rezultate pergalę 7:5 iškovojo Grija, galima sakyti, kad jų taktika buvo veiksmingesnė. Kita vertus, visų rungtynių metu išliko intriga, o rezultatas kaitaliojosi abiem kryptimis. 15 minutę po nedidelio spurto Grija pirmavo 3:1, bet 2022 ir 2023 metų diviziono TOP snaiperis Dariuš Jankovskij pagaliau prisišaudė ir dar iki pertraukos dviem smūgiais išlygino rezultatą.

Antro kėlinio pradžioje ant balto žirgo jau buvo Dinamika. 28 min. Vitalij Zubko pramušė Grijos gynybą ir išvedė savo komandą į priekį 4:3. Artėja pergalės fejerverkai? Anaiptol. 31 min. rezultatyvusis Grijos gynėjas Ernestas Plavskij taip smagiai pykštelėjo iš distancijos, kad net Sergejus Viliavinas paplojo katučių. Bet kai po minutės savo trečią įvartį pelnė Aleksandras Mininkovas Dinamikai jau buvo ne iki plojimų. 

Vienok drama ties tuo nesibaigė. 35 min. Povilas Malinauskas dar kartą pasiuntė kamuolį į tikslą ir dar kartą rezultatą palygino. Paskutinės 15 minučių buvo paženklintos emocijų, azarto ir kovos žyme, bet išsisklaidžius parako dūmams paaiškėjo, kad pergalės trimitai skardėjo Grijos garbei. Lūžiniu tapo 44 min. į Dinamikos vartus kritęs Ernesto Komarovo įvartis, po kurio dinamiškieji nesugebėjo atsitiesti, o paskutinę minutę paskurtinį cveką į jų vartus įkalė formalumus sutvarkęs pernykštis Grijos atakų lyderis Artūras Borščevskis.

„Šį kartą mums padėjo, kad varžovų vartininkas labai aukštai žaidė. Aišku, jis ir anksčiau taip žaisdavo, bet šį kartą mes buvome tam pasirengę ir pasinaudojome tokiu jų stiliumi. Turėjome tik septynis žaidėjus, bet visi puikiai sujudėjo, Aleksandras sumušė savo įvarčius, atsidarė ir Artūras, tad viskas gerai. Dinamikos mes nenuvertiname, visi A divizione stiprūs, ką praėjusiame ture parodė ir VRFM, bet šį kartą mes buvome labiau verti pergalės“, – konstatavo Grijos vadovas Tomas Zegalenko.

PAMOKOS. Jei Dinamika nesugebėjo pamokyti diviziono naujokų, tai Fortitudo atidirbo už visus senbuvius. Į VRFM vartus fortitudininkai kamuolį siuntė septynis kartus, o progų turėjo (jų pačių teigimu) – bent dviem ar trim dešimtims. „Rungtynės buvo visai kovingos, nes varžovai žaidė ne tik kietai, bet ir grubiai, o teisėjas nieko nešvilpė ir leido patiems aiškintis. Bet gerai, kad rezultatas buvo toks koks buvo, nes, tikėtina, kad be traumų nebūtume užbaigę“, – MFL LIVE studijoje teigė Fortitudo vadovas Gabrielius Butkevičius.


Pirmas rungtynių įvartis krito 9 minutę, ir krito po VRFM žaidėjo Albert Masliuk pataikymo į savus vartus. 20 minutę Fortitudo jau pirmavo 4:0 (po  Aurimo Vasiliausko, Tomo Kaziukevičiaus ir Ernesto Pilypo įvarčių), bet pirmą kėlinį savo įvarčiu užbaigė VRFM atstovas Viliam Novicki, tad intrigos viltis dar lyg ir buvo gyva.

Vienok antrame kėlinyje mušė tik Fortitudo, o tiksliau – tik šios komandos žaidėjas Simas Kartočius. Nuo 30-os iki 47 minučių jis vienas pats sumušė tris įvarčius ir užtvirtino Fortitudo pergalę 7:1.

Praėjusiame ture Grija ant 0 paleidusi VRFM šį kartą neturėjo kuo pasidžiaugti, nelabai turėjo ką ir pakomentuoti. Akivaizdu, kad be Alberto Voskunovičiaus VRFM praranda savo centrinę ašį, ir nors likę žaidėjai kaunasi ir grumiasi, bet kurti žaidimą ir palaikyti įtampą varžovų gretose jiems nelabai gaunasi.

Tuo metu Fortitudo įsirašė į savo sąskaitą trečią pergalę ir nukreipė žiūronus į kitame ture jų laukiančius čempionus. „Susilyginame su kitomis antroje turnyro lentelės vietoje esančiomis komandomis, o jau šį ketvirtadienį turėsime šansų įrodyti, kad galime kabintis ir į aukščiausias pozicijos, nes susitinkame ne prieš bet ką, o prieš beveik nepralaiminčius FK El Dorado futbolininkus!“.

LENTELĖ. Kadangi Alytis užbaigė Eagle Team-Setaltas pergalingą žygį, diviziono viršūnėje išdidžioje vienumoje liko tik niekam taškų nedalinanti El Dorado ekipa. Žemiau rikiuojasi Alytis, Fortitudo ir Eagle Team, į medalius žvalgosi ir Grija su Žalia Raudona kolektyvu.

Apatiniame ketverte keisčiausiai atrodo diviziono naujokų apsupta FK Dinamika. Be abejo, atstumas nuo senbuvių ketverto – tik 6 taškai, bet jei dinamiškieji nesusiims, jų medalinės ambicijos gali subyrėti dar net neįpusėjus čempionatui.STATISTIKA. Per keturias turos dvikovas komandos pelnė 32 įvarčiu (vidutiniškai 8 per mačą) ir pakartojo rekordinį 1 turo pasiekimą.

Rezultatyviausiai pasireiškė po 7 varžovams įsegę Fortitudo ir Grija. Priminsime, kad 4-ame ture komandos ant abiejų išspaudė 2 įvarčius. 

5 įvarčių taškams neužteko Dinamikai, su 4 pergalę pasiėmė El Dorado.

Antrą turą iš eilės vos 1 įvartį išspaudė VRFM, bet šį kartą taškais net nekvepėjo. 2 įvarčius pramušė Eagle Team-Setaltas, po – FM Vilniaus Vytis ir FK Alytis. Ir pastariesiems tai, beje, lėmė 3 taškus.

Geriausią gynybą pademonstravo tik 1 prasileidę Fortitudininkai, su 2 praleistais turą baigė Alytis, su 3 – Eagle Team ir El Dorado.

Po 7 išsitraukė VRFM ir Dinamika, 5 – Grija, 4 – FM Vilniaus Vytis.

SNAIPERIAI. Turo snaiperiais tapo po 3 įvarčius pelnę Simas Kartočius (Fortitudo) ir Aleksandras Mininkovas (Grija). Po 2 įvarčius suspardė Edvinas Mučinis (El Dorado) ir Edvin Volodkovič (FM Vilniaus Vytis), bei Dinamikos duo – Dariuš Jankovskij ir Povilas Malinauskas.

Po penkių turų snaiperių rikiuotės viršūnėje liko su Lietuvos mažojo futbolo rinktine SOCCA Eurocup čempionate dalyvavęs Matas Radžiukynas (8 įvarčiai), artimiausi jo persekiotojai – po 5 kartus pasižymėję A. Mininkovas ir Ernestas Plavskij (abu Grija), Tadas Švaikevičius, Gediminas Skrockas ir Lukas Vaičiūnas (visi Eagle Team) bei Alyčio atstovas Edgaras Barysas.  

DRAUSMĖ. Per ketverias turo rungtynes arbitrai žaidėjams 2 geltonas korteles. Įspėjimus pasiėmė Edgard Karužel (Grija) ir Rolandas Leliukas (Fortitudo).

PROGNOZĖS. Antrą ketvirtadienį iš eilės Apžvalgininkas iš keturių prognozių pataikė su dviem: El Dorado ir Fortitudo laimėjimais. Tuo metu Alytis ir Grija paneigė prognozuotas Eagle Team ir Dinamikos pergales ir pasistengė, kad turas baigtųsi lygiosiomis 2-2. 

Bendras čempionato balansas po 5 turų: Apžvalgininkas 13 – Komandas 6.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500228+1415
2FK Eagle Team - Setaltas65012817+1115
3FK Alytis54012014+612
4FK Fortitudo63122417+710
5FK Grija63032623+39
6FC Žalia Raudona62132122-17
7FM Vilniaus Vytis52032224-26
8VRFM52031119-86
9FK Dinamika61051530-153
10VU MIF60061328-150

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
9 Varžybų:5
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
6 Varžybų:4
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
6 Varžybų:5
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
6 Varžybų:6
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
6 Varžybų:6
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Edgaras Barysas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Vaidotas Jarašius Komanda:VU MIF
0 1
Ernest Bublevič Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
0 1
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
0 1
Gegužė   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: