2024-05-15

A divizionas. 6 turo anonsas

Pirmoje turo dalyje nusimato solidus diviziono sunkiasvorių senbuvių pasimatymų dublis, o  antroje savo pažintį atnaujins FK Alytis ir FK VU MIF, bei pernai dėl B diviziono aukso kovojusios Grija ir Žalia Raudona. Bus karšta. Ir stipru.

20 val.FK Dinamika (3 taškai) – FK Eagle Team-Setaltas (9 tšk.) Fanų I ketvirtis

Pernai ir užpernai Dinamika su Eagle Team gan kietai kapojosi dėl medalių, ir nors tarpusavio kapotynėse su skydu dažniau išeidavo dinamiškieji, bet truputuką geresnės prabos medalius pasiimdavo Ereliai. Kalbant skaičiais – per paskutinius 6 tarpusavio susitikimus net 5 kartus pergale džiaugėsi Dinamika, bet tiek 2022, tiek ir 2023 metais sidabrą MFL sezono pabaigtuvėse laistė Eagle Team, o Dinamika liko su bronza.

2024 metais ryškėja didelė tikimybė, kad Ereliai neturės sidabro, o Dinamika – apskritai liks be nieko. Dinamiškieji čempionate (kuris, pastebėkim, sutrumpėjo nuo 21 iki 18 rugntynių) startavo trimis pralaimėjimais ir viena sunkia pergale prieš VU MIF. Jie pralaimėjo ne tik Alyčiui ar El Dorado (tiesa, šiuo atveju pralaimėjo be kovos), bet ir B diviziono atstovams FK Grija futbolininkams. Paskutinis pralaimėjimas ypač skaudus, nes pralaimėta buvo surinkus senbuvių sudėtį, žaidžiant savo žaidimą, netgi pramušus per pirmus keturis turus tik vienu įvarčiu pasižymėjusiam Darjušui Jankovskiui. Ir vis tiek Grija buvo šiek tiek kietesnė, atkaklesnė, energingesnė.

Savo ruožtu Eagle Team pačiose pirmose sezono rungtynėse irgi prasileido smūgį nuo Grijos. Tai nutiko MFL Supertaurės pusfinalyje, po kurio Erelių vadovai teisinosi, kad dar nespėjo susipažinti su visais naujokais, tad ir žaidimas buvo kupinas jiems nebūdingo chaoso. Tiesa, čempionate to chaoso būta mažiau, į komandą sugrįžęs Tadas Švaikevičius su ilgamečiais bendražygiais Gediminu Skrocku, Pavelu Pelakausku, Luku Vaičiūnu ir Nikita Juščenko pakūrė Eagle Team mašiną ir nuvairavo ją į tris pergales. Bet praėjusį ketvirtadienį Tado aikštėje nebuvo, Eagle Team atsimušė į Alyčio šlagbaumą ir pralaimėjo 2:3.

Tad šios rungtynės abiem komandom yra labai svarbios. Jei Dinamika pralaimės, ją nuo medalių skirs jau ne 6, o visi 9 taškai. Jei Eagle Team nelaimės, tikėtina, kad Alytis perims sidabrinės gairelės estafetę. Lygiosios taip pat nebus geras rezultatas, tačiau bent jau Dinamikai tai būtų šiokia tokia paguoda po trijų pralaimėjimų.
PROGNOZĖ. 3:6FK Fortitudo (9 tšk.) – FK El Dorado (12 tšk.) Fanų II ketvirtis 

Centrinės turo rungtynės ir, tikėkimės, rimčiausias čempionų patikrinimas. El Dorado šį sezoną pradėjo taip pat kaip ir praėjusį – pergalėmis MFL Supertaurėje ir čempionate. Tik pernai tos pergalės buvo svaresnės, o pats žaidimas – gyvesnis ir išraiškingesnis. Be abejo, galima iš principo sutikti su El Dorado kapitonu Martynu Rašinsku, kad kol kas jo komandai paprasčiausiais nereikėjo rodyti kažko ypatingo, nes tiek Supertaurėje, tiek ir čempionate jie žaidė su pernai B divizione rungtyniavusiomis komandomis, kurias nugalėjo ir važiuodami ant pirmos pavaros.

Rimtesnis čempionų patikrinimas turėjo būti gegužės 2 d., bet Dinamika nesurinko startinio 7-uko ir čempionai pergalę pasiėmė be kovos. Praėjusį ketvirtadienį El Dorado susitiko su ne pačios pajėgiausios sudėties FM Vilniaus Vyčiu ir laimėjo 4:3. Tiesa, iki 46 min. eldoradininkai pirmavo 4:1, trečią įvartį prasileido tik 50-ą minutę, tad po rungtynių M. Rašinskas nesileido į diskusijas ir kategoriškai atmetė prielaidas apie galimą intrigą ir kovą. Anot jo, jei būtų tikrai reikėję, čempionai būtų sujudėję rimčiau ir laimėję solidžiau. Bet nereikėjo.

Su Fortitudo pirma pavara išvažiuoti į pergalę gali ir nepavykti. Nors fortitudininkai gretose jau nebepamatysime Arno Levonausko, bet komanda pasipildė keliais solidžiais naujokais Ernestu Pilypu ir Benu Lučiūnu, paraiškoje yra ir buvęs FA „Šiauliai“ žaidėjas Darius Jankauskas, puikiai MFL'e debiutavo Simas Kartočius. Apskritai, Fortitudo išlaiko sau įprastą kieto ir kontaktinio žaidimo stilių, tačiau naujokai suteikė daugiau kūrybingumo ir kokybės.

Per keturis mačus Fortitudo surinko 9 taškus, nors jei ne pabyrėjimas mače su Eagle Team, tų taškų galėjo būti ir visi 12. Paskutinėse rungtynėse fortitudininkai turėjo progą pasitikrinti savo puolimo įgūdžius, į VRFM vartus įspyrė 7 įvarčius, o dar bent antra tiek – neįspyrė. Su El Dorado tokios prabangos Fortitudo tikrai neturės. Čia progų bus daug mažiau, o norint laimėti – jų realizacija turės būti artima optimaliai.

Paskutinį kartą Fortitudo savo varžovus įveikė 2021 m. rugsėjo 2 d. Tada fortitudininkai laimėjo 1:0, galutinėje diviziono rikiuotėje užėmė 2 vietą, o El Dorado finišavo 7-oje pozicijoje. Pernai ir užpernai dominavo El Dorado. Į viršūnę sugrįžę čempionai laimėjo visas šešias tarpusavio akistatas bendru rezultatu 36:3 ir įrodė, kad tų 2021 metų pralaimėjimų neužmiršo. 

Ar pakaks tos motyvacijos dar vienai pergalei? Tikėtina, kad nuolatiniai laimėjimai ir dominavimas nugludina aštrius kampus, bet kol El Dorado gretose yra senbuvių branduolys – tikėtis visiško atsipalaidavimo ir kolapso neverta.
PROGNOZĖ. 2:4

21 val.FK Alytis (9 tšk.) – FK VU MIF (0 tšk.) Fanų I ketvirtis

2019-2021 metais Alytis ir VU MIF stumdėsi pečiais B divizione. Ir ne šiaip stumdėsi, o atkakliai kalėsi dėl medalių. Iš pradžių – dėl bronzos, o po to – dėl aukso. Abiem atvejais Alytis finišuodavo laipteliu aukščiau nei VU MIF, bet kova tarp komandų buvo gan rimta ir atkakli. Tik 2021 metais VU MIF šiek tiek atsitraukė, o didžiausiais Alyčio konkurentais tapo Vilniečiai. Bet ir tada Alytis finišavo ant pirmo laiptelio, o VU MIF – ant trečio.

Nūnai Vilniečių komandos MFL'e nebėra, o Alytis ir VU MIF atnaujina savo susitikimų ritualus. Tik ne B, o jau A divizione. Studentų pažintis su elitiniu divizionu nebuvo tokia tragiškai, kaip buvo galima tikėtis iš 5-os 2023 m. B diviziono komandos, bet ir malonia jos nepavadinsi. Keturios rungtynės, keturi pralaimėjimai. Du iš jų – su diviziono senbuviais Dinamika ir Eagle Team, kiti du – su pernykščiais varžovais iš B diviziono – FM Vilniaus Vytis ir Žalia Raudona. Ir jei pirmi trys pralaimėjimai patirti po rimtos kovos, tai paskutinis (1:6 su žaliais raudonais) prasileistas faktiškai į vienus vartus. 

Akivaizdu, kad su Alyčiu lengviau nebus. Trečią sezoną A divizione žaidžiantus alytiškiai šiais metais palieka solidžios, subalansuotos ir rimtam skrydžiui nusiteikusios komandos įspūdį. Pergalės prieš Dinamiką, o ypač prieš Eagle Team tą įspūdį tik patvirtino. Pralaimėjimas Fortitudo ekipai ir labai nelengvas laimėjimas prieš Žalia Raudona parodė, kad ir Alytis yra pažeidžiamas. 

Per šešis tarpusavio susitikimus B divizione Alytis laimėjo 3 kartus, VU MIF – 2, o vienas mačas baigėsi lygiosiomis. Beje, paskutinis pasispardymas 2021 m. rugsėjo 16 d. baigėsi įspūdingu VU MIF triumfu 7:1. Alyčio senbuviai turėtų gan neblogai prisiminti šį triuškinimą ir, tikėtina, pasistengs atiduoti Studentams kelis metus saugotą užantyje skolą. 
PROGNOZĖ. 5:2FK Grija (6 tšk.) – FC Žalia Raudona Fanų II ketvirtis

Pernai Grija ir Žalia Raudona B diviziono finišo tiesiojoje grūmėsi dėl pirmos vietos. Tiesa, tai nebuvo tiesioginis fotofinišas tarp dviejų auksinių pretendentų, nes paskutinėse čempionato rungtynėse Grija ir Žalia Raudona nesusitiko. Jų susitikimai nutiko daug anksčiau – gegužės ir birželio mėnesiais. Pirmoji dvikova gegužės 25 d. baigėsi Grijos pergale 6:4, antroji birželio 8 d. – ŽR revanšu 7:3. 

Sužaidus paskutines rungtynes Grija savo kraityje turėjo 40, o ŽR – 39 taškus. Abi komandos naują sezoną pradėjo MFL Supertaurės rungtynėmis, kuriose abi turėjo progą pasitikrinti su El Dorado ir abi labai panašiai to patikrinimo neišlaikė.

Panašumai tęsėsi ir A divizione. Abi komandos iškovojo po 2 pergales ir patyrė tiek pat pralaimėjimų. Grija įmušė 17, o praleido 15 įvarčių, tuo metu Žalia Raudona sukalė 16, o prasileido 14. Šioje panašumų pynėje vienintelis rimtesnis skirtumas – Grijos pergalė 7:5 prieš Dinamiką, nes Žalia Raudona abu laimėjimas pasiėmė žaisdama su pernykščiais B diviziono varžovais. Kita vertus, Grija sugebėjo 0:1 pralaimėti VRFM ekipa, kurią Žalia Raudona pirmose savo rungtynėse sudorojo 6:2.

Bet šie menki skirtumai iš esmės nieko nereiškia. Abi komandos savo gretose turi pakankamai gan aukšto lygio futbolo meistrų, solidų balansą visose grandyse ir tvirtą tikėjimą savo galimybėmis kautis dėl pergalės. Jei Grija ir Žalia Raudona šį ketvirtadienį į Fanus suburs optimalias sudėtis galime tapti puikaus mini futbolo reginio dalyviais – kieto, atkaklaus, bet tuo pačiu ir kokybiško bei azartiško.
PROGNOZĖ. 6:4

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado5500228+1415
2FK Eagle Team - Setaltas65012817+1115
3FK Alytis54012014+612
4FK Fortitudo63122417+710
5FK Grija63032623+39
6FC Žalia Raudona62132122-17
7FM Vilniaus Vytis52032224-26
8VRFM52031119-86
9FK Dinamika61051530-153
10VU MIF60061328-150

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 7

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
9 Varžybų:5
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
6 Varžybų:4
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
6 Varžybų:5
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
6 Varžybų:6
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
6 Varžybų:6
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
5 Varžybų:5
Ernest Plavskij Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
5 Varžybų:6
Edgaras Barysas Komanda:FK Alytis
5 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Vaidotas Jarašius Komanda:VU MIF
0 1
Ernest Bublevič Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
0 1
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 1
Augustas Trinkūnas Komanda:FK Alytis
0 1
Gegužė   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Mūsų partneriai: