2024-05-23

B divizionas. 7 turo anonsas

Po šio turo diviziono viršūnėje gali likti tik viena komanda. Ir nebūtinai Inter Vilnius, kurio laukia bene rimčiausias sezono egzaminas su Tornado, o MFL senbuviai MSC. Pergalė prieš kol kas be taškų judančius naujokus FK Vilnoją, papildyta Inter Vilnius pralaimėjimu ir Riešės poilsio diena galėtų užkelti Mėgėjus į pačią viršūnę. Nors ir trumpam, bet vis tiek, sutikime, maloniai.

20 val.FK Eksperimentas (9 taškai) – FK Contra-Prima Line (9 tšk.) Fanų III ketvirtis

Po metų pertraukos komandos atnaujins tarpusavio susitikimų tradiciją. 2021 ir 2022 metais tarpusavio dvikovose sėkmės šypsojosi tuometiniai Prima Line komandai, iškovojusiai visas 4 pergales (bendru rezultatu 18:7). Ir tai nestebina, nes PL tuometu kovojo dėl aukščiausių vietų divizione (o 2022 metais tą aukščiausią vietą ir iškovojo), tuo metu Eksperimentas stumdėsi tarp 10 – 8 vietų.

Panaši prognozė buvo piešiama ir prieš šį sezoną. Po ne pačių smagiausių metų A divizione į B sugrįžusi Contra-Prima Line buvo pavadinta realiausia pretendente į aukso medalius, o Eksperimentui buvo skirta 7-a vieta (iš 10-ies). Tačiau pirmam ratui persiritus per ekvatorių abi komandos yra surinkusios po 9 taškus ir pagal šį kriterijų jas būtų galima pavadinti lygiavertėmis varžovėmis.

Bet iš tiesų tai nelabai. Eksperimentas startavo dviem minimaliais laimėjimais prieš diviziono naujokus, trečiuoju bandymu nuo kitų naujokų atsiėmė pirmą nesėkmę, vėliau jiems pralaimėjimą išrašė MSC, o praėjusiame ture arti nesėkmės būta ir su WorldOne United ekipa. Ir nors aną ketvirtadienį Eksperimento garbę ir orumą apgynė 4 įvarčius pelnęs Deivydas Dzius, bet pergalė prieš taškų neturinčius varžovus nebuvo nei lengva, nei įtikinama.

Savo ruožtu, Contra-Prima Line sugrįžimą į B divizioną pažymėjo labai įtikinamomis pergalėmis prieš tuos pačius diviziono naujokus, po to jiems netikėtą pralaimėjimą išrašė MSC, bet susiėmę contrininkai atsitiesė dvikovoje su Tornado ekipa. Praėjusį ketvirtadienį jie beveik visas rungtynes diktavo savo sąlygas Riešės komandai, bet paskutinėje atkarpoje pabyrėjo, prasileido kelis įvarčius ir patyrė dar vieną nesėkmę.

Tačiau Eksperimentas – ne Riešė, ne Tornado, ir net ne MSC. Eksperimentininkai šį sezoną per 5 rungtynes pelnė 10 įvarčių, iš jų net 6 įmušė D. Dzius. Contra-PL per tą pačią sezono atkarpą jau sumušė 30 įvarčių, lygiai pusę iš jų suspyrė Rokas Slivinskas ir Ernest Usifo, bet puolime aibių prikrėsti gali ir Ignas Griškonis, Artūras Kirkutis, Žilvinas Danilevičius bei kiti atakuojančio personalo nariai. Gynyboje abi komandos juda labai panašiai: Eksperimentas prasileido 13, o Contra-PL – 15 goliukų. 

Tad išvada vis tiek vienareikšmė – favoritė yra Contra-PL, belieka šį statusą patvirtinti aikštėje.
PROGNOZĖ. 2:6FK Vilnoja (0 tšk.) – MSC (10 tšk.) Fanų IV ketvirtis

Šioje poroje favoritų statusas 99,97 proc. priklauso 11-ą sezoną MFL'e žaidžiančiai Mėgėjų sporto centro komandai. Jei sezono pradžia ir kėlė tam tikrų abejonių (6:6 su Tornado ir 1:3 su Maraksiu), tai po to MSC susiėmė, surimtėjo – ir pažėrė trijų pergalių seriją. Jos metu buvo laimėta ir prieš diviziono favoritus Contra-PL, ir prieš senbuvius Eksperimentą, ir prieš naujokus Joga Bonito.

Beje, nors tuos naujokus MSC įveikė 5:2, bet po rungtynių komandos vadovas Adomas Kripas teigė, jog Joga Bonito pirmame kėlinyje užkūrė rimtą pirtį ir tik su trupučiu sėkmės (bei individualiu tam tikrų asmenų meistriškumu) pavyko iš tos situacijos išeiti be nuostolių. Labai gali būti, kad panašus scenarijus MSC laukia ir šį ketvirtadienį.

Nors FK Vilnoja savo debiutiniame sezone dar nenuraškė anei taško, bet paskutinėse rungtynėse Sudervės apylinkių futbolininkai pakuteno nervus Inter Vilnius ekipai, o antrame ture patampė už ūsų ir Eksperimentą. Be abejo, reikia pripažinti, kad bent jau kol kas Vilnoja yra objektyviai silpniausia diviziono grandis, bet nuvertinti varžovų ir į aikštę žengti su išankstinės pergalės nuotaikomis MSC futbolininkai tikrai neturėtų.

Vilnoja 6-ą turą praleido, tad į Fanus atvyks išalkusi futbolo. 5-ame ture Vilnojiečiai iki 36 minutės pirmavo prieš Inter Vilnius, bet per paskutinę atkarpą praleido 3 įvarčius ir patyrė ketvirtą pralaimėjimą. Vis dėlto, tos rungtynės turėjo suteikti naujokams daugiau pasitikėjimo ir pakylėti kovinę dvasią į aukštesnį lygį. Faktas, kad taškų ir pergalių tai negarantuoja, bet šansus nutraukti nesėkmių seriją kažkiek padidina.
PROGNOZĖ. 2:5

21 val.FK WorldOne United (0 tšk.) – Joga Bonito (3 tšk.) Fanų III ketvirtis

Dar vienas senbuvių ir naujokų pasispardymas. Tik šį kartą senbuviai turi mažiau taškų ir yra prastesnėje pozicijoje nei naujokai. Reikia pripažinti, kad nulinis WorldOne United startas divizione tikrai stebina. Bet taip pat nereikia pamiršti, kad pirmose rungtynėse su Rieše WOU likus minutei pirmavo 4:3, ir tik katastrofiškas rungtynių finišas neleido startuoti su pergale (ar bent jau taškais). Taškus savo rankose WOU laikė ir paskutinėse rungtynėse su Eksperimentu, bet 48 min. prasileidę varžovų kontrišpuolį buvo priversti pasiimti eilinę – jau penktą nesėkmę.

Vienok, nors Joga Bonito turi daugiau taškų nei WOU, bet ta persvara yra minimali. Po dviejų startinių nesėkmių JB 3:1 pasigavo Eksperimentą ir iškovojo pirmą MFL pergalę. Bet po to sekė du pralaimėjimai senbuviams Riešei ir MSC, parodę, kad MFL B divizione laimėti bus sunkiau nei SFL 7x7 D grupėje.

Kita vertus, paskutinės dvi Joga Bonito rungtynės parodė, kad naujokai nėra linkę susitaikyti su autsaiderių vaidmeniu ir turi potencialo kabintis į vidutiniokų statusą. Faktas, kad kol kas to noro ir potencialo nepavyksta paversti taškais, bet žaidimo kokybė tikrai pranoksta vietą turnyrinėje lentelėje.

Tą patį galima pasakyti ir apie WOU. 0 taškų ir penki pralaimėjimai nėra tikrojo MFL senbuvių pajėgumo atspindys, o labiau – nelamingai susiklosčiusių aplinkybių išdava. Savo 10-ą sezoną MFL'e žaidžianti WOU neslepia ambicijų ir aukštų tikslų, bet norint juos realizuoti būtina jau dabar pradėti rinktis taškus.
PROGNOZĖ. 4:3FK Inter Vilnius (12 tšk) – FK Tornado (7 tšk.) Fanų IV ketvirtis

Centrinė turo dvikova. Tiesa, komandų pozicijos šiek tiek stebina, bet tam yra ir objektyvus paaiškinimas: Tornado sužaidė tik 4 rungtynes, startavo lygiosiomis, po to iškovojo dvi pergales ir paskutinėse savo rungtynėse neišlaikę tempo nusileido Contra-Prima Line ekipai. Tuo metu Inter Vilnius startavo minimaliu pralaimėjimu Eksperimentui, po to iš 3:6 42 min. su Rieše pasidarė neįtikėtiną pergalę 7:6, užsiaugino sparnus – ir nuskriejo pergalių taku su WorldOne United, Vilnoja ir Maraksiu. Tiesa, pastarosiose rungtynėse pergalės galėjo ir nebūti, bet 47 min. rezultatyviausias IV žaidėjas Alexander Greifenhofer įkalė ketvirtą įvartį – ir pergalingas skrydis prasitęsė.

Visgi, vertinant ligšiolinius varžovus reikia pastebėti, kad Inter Vilnius dar nesusidūrė su tikrais diviziono sunkiasvoriais. Taip, buvo akistata su Rieše, bet toje sezono stadijoje riešininkai dar nebuvo panašūs į sunkiasvorius. O štai Tornado, tikėtina, kad bus. Be abejo, jų svorio kategoriją gali pakoreguoti susirinkimas į rungtynes. Jei ir vėl nepasirodys Sahib Mammadov, Tornado atakuojantis potencialas ir žaidimo kokybė neabejotinai sumenks. Jei pasirodys ne tik veteranai, bet ir vienas kitas jaunuolis – Tornado pajėgumai eksponentiškai išaugs.

Inter Vilnius, panašu, kol kas problemų dėl susirinkimo neturi. Futbolininkai renkasi gausiai, žaidžia energingai, kovingai ir, kaip prikauso pietiečiams – efektingai. Tačiau Tornado gretose yra gerokai stambesnio kalibro mini, salės ir paplūdimio futbolo meistrų, kurie neabejotinai pasistengs išnaudoti varžovų klaideles, dovanėles ir, neretai, pernelyg į puolimą orientuotą žaidimą. Faktas, kad silpnų vietų turi ir tornadininkai.

Jų amžiaus vidurkis jau gan veteraniškas, gal dėl to jie galingai sužaidžia pirmus kėlinius, o antruose važiuoja tik iš inercijos. Būna, kad taip ir išvažiuoja, bet ne visada. Jei nebus pakankamo sudėties gylio – gali neišvažiuoti ir šį kartą.
PROGNOZĖ. 5:7

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas86023120+1118
3FK Alytis85123622+1416
4VRFM84132824+413
5FC Žalia Raudona84133027+313
6FK Fortitudo83322720+712
7FK Grija84043431+312
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika81072046-263
10VU MIF80171834-161

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 10

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
10 Varžybų:6
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
7 Varžybų:7
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:7

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Birželis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: