2024-05-30

A divizionas. 8 turo anonsas

Šį ketvirtadienį Fanų stadione kunkuliuos MFL El Klasikos aistros. Pirmą kartą šį sezoną akis į akį susitiks daugkartiniai čempionai ir vicečempionai, auksiniai El Dorado ir sidabiniai Eagle Team-Setaltas futbolininkai.

Klasikinės MFL dvikovos fone vyks ir kitos intriguojančios akistatos, bet jos, kaip sakoma toje dainoje, yra tik didingo reginio detalės.

20 val.FK Alytis (12 taškų) – VRFM (6 tšk.) Fanų I ketvirtis

Pirmasis komandų susitikimas MFL istorijoje. Dviejų pergalių miniseriją puoselėjantys alytiškiai grįžta į Fanus po savaitinės pertraukėlės, tuo metu VRFM ekipa grįžta po laimėtų rungtynių su VU MIF komanda. Akivaizdu ir visiškai suprantama, kad VRFM ekipai pasidaryti savo pergalingą dviejų mačų miniseriją bus labai sudėtinga, nes Alytis per penkerias žaistas rungtynes šį sezoną patyrė tik vieną nesėkmę ir apskritai demonstruoja solidų, subalansuotą ir kokybišką futbolą.

VRFM ekipa paskutinėse savo rungtynėse 5:1 įveikė VU MIF, tuo metu Alytis savo paskutinėse taip pat įveikė VU MIF, bet kiek mažesne persvara – 5:4. Visgi pagal šiuos skaičiukus jokių monumentalių išvadų daryti neverta. Alytis yra ryškus šio mačo favoritas, bet VRFM turės savo kozirių ir pasistengs išnaudoti galimybes įgelti varžovams kontratakose.

 Bene rimčiausias A divizono naujokų ginklas – geriausias 2023 m. Lietuvos futsal žaidėjas Albertas Voskunovičius, kuriam visi varžovai skiria padidintą dėmesį. Ir nors Albertas pats šį sezoną įvarčiais dar nepasižymėjo, bet po jo asistų komandos draugai sumušė bene du trečdalius visų golasų.

Kita vertus, Alyčio gretose taip pat netrūksta mažojo futbolo meistrų, o komandinis pajėgumo balansas visgi yra didesnis nei VRFM.
PROGNOZĖ. 5:3FK Eagle Team-Setaltas (15 tšk.) – FK El Dorado (15 tšk.) Fanų II ketvirtis

30-asis komandų susitikimas MFL varžybose. Nuo 2014 metų MFL čempionatuose, taurėse ir Supertaurėse Eagle Team ir El Dorado tarpusavyje sužaidė 29 rungtynes. Jų metu 15 pergalių pelnė eldoradininkai, 12 – Ereliai,o dar 2 susitikimai baigėsi lygiosiomis.

Pernai tituluočiausios MFL komandos tarpusavyje matėsi net 5 kartus: po kartą MFL Supertaurėje ir Taurės turnyre, bei tris sykius čempionate. Ir nors pernai El Dorado laimėjo visus titulus bei trofėjus, tačiau Eagle Team bent jau padarė tai, ko 2023 metais nepavyko padaryti niekam kitam: įveikė čempionus. Tai nutiko čempionato antrojo rato rungtynėse, 11 ture, praėjusių metų birželio 29 dieną. Tąsyk Ereliai 6:3 įveikė atostoginiu režimu judėjusius čempionus ir nutraukė net 26 rungtynes trukusią ir 2022-2023 metais per visus MFL turnyrus išsikėtojusią El Dorado pergalių seriją.

Reikia pasakyti, kad El Dorado nusprendė nepasiduoti liūdesiui ir tuoj pat pakūrė naują pergalių seriją. Ir nūnai ji tęsiasi jau per 17 rungtynių. Tiesa, ši serija galioja tik MFL pirmenybėse, nes Lietuvos Mažojo futbolo asociacijos taurės turnyre gegužės 18 dieną eldoradininkai visgi prisiminė pralaimėjimo skonį, bet tai jiems nesukliudė tapti turnyro nugalėtojais. O praėjusį savaitgalį viešėdami Rygoje jie savo trofėjų kraitį papildė ir vien tik pergalėmis nukalta Baltijos klubų mažojo futbolo taurės turnyro nugalėtojų taure.

Savo ruožtu, Eagle Team-Setaltas savaitgalį ilsėjosi, o MFL čempionate praėjusį ketvirtadienį 5:3 įveikė Griją ir įsirašė sau penktą pergalę (per šešias rungtynes) bei turnyrinės lentelės viršūnėje pavijo El Dorado (penkios pergalės per penkias rungtynes). Ar tai gali sukelti įtampėlę eldoradininkams? Vargu. Tačiau neutraliems žiūrovams papildomos intrigos tikrai suteikia.

El Dorado šį sezoną MFL čempionate žaidžia taip, kaip nori, ir laimi taip, kaip jiems reikia. Susidaro įspūdis, kad čempionai turi beribį pasitikėjimą savo galimybėmis ir gebėjimu bet kada įjungti aukštesnę – pergalingą pavarą. Puolime jie nepersistengia su įvarčiais (20 įmuštų, arba po 4 vidutiniškai), bet gynyboje dirba atsakingai (8 praleisti, geriausias rezultatas A divizione). Žaidimo vadžias savo rankose laiko Artur Juchno, tačiau didžiausias El Dorado privalumas – gausus, kokybiškas ir lygus žaidėjų pasirinkimas.

Eagle Team-Setaltas sezoną pradėjo kliurka MFL Supertaurėje, čempionate taip pat sunkokai išsijudino, o 5-ame ture 2:3 nusileido Alyčiui. Visgi, daugkartiniai vicečempionai žingsnis po žingsnio gerina savo sportinę formą, savitarpio supratimą ir susižaidimą. Tadas Švaikevičius puikiai diriguoja Erelių žaidimui aikštėje, Gediminas Skrockas ir Pavel Pelakauskas daro savo darbą puolime (tai patvirtina ir 28 įvarčiai per šešias rungtynes), gal tik gynyboje kyla bėdelių, apie ką byloja 17 praleistų įvarčių.

Jei abi komandos surinks optimalias sudėtis, galime sulaukti įspūdingo MFL „El Klasika“ tituluojamo reginio. Tiesa, El Dorado patirtis ir meistriškumas visgi yra aukštesnio lygio nei visų kitų MFL komandų, tačiau jei kas ir yra pajėgus rimtai patikrinti jų nusiteikimą ir motyvaciją – tai nebent Eagle Team. Su sąlyga, aišku, jei susirinks optimaliausiai.
PROGNOZĖ. 2:4

21 val.FK Fortitudo (10 tšk.) – FM Vilniaus Vytis (6 tšk.) Fanų I ketvirtis

Antrą ketvirtadienį iš eilės FK Fortitudo egzaminuos A diviziono naujokus. Prieš savaitę Žalia Raudona komanda senbuvių egzaminą išlaikė „ant lygių“, bet fortitudininkai tokia baigtimi anaiptol neliko patenkinti. Nėra abejonių, kad lygiosios jų netenkintų ir šio ketvirtadienio rungtynėse. 

Juo labiau, kad Fortitudo turi nesuvestų sąskaitų su FM Vilniaus Vytis ekipa. 2022 ir 2023 m. B divizione bronzą kalę Vyčiai pernai gegužės 25 d. vykusiame MFL Taurės turnyro ketvirtfinalyje net 8:2 sutriuškino Fortitudo ekipą ir žengė į finalinį ketvertą. Tiesa, ten jiems sužibėti nepavyko, tačiau ketvirtfinalio pergalė nuo to nei kiek nesumenko. Be abejo, prieš metus Fortitudo turėjo rimtų susirinkimo problemų, tačiau net ir ne pačios pajėgiausios sudėties A diviziono senbuviai negalėjo leistis taip stipriai triuškinami B diviziono komandos.

Nūnai FM Vilniaus Vytis jau yra A divizono komanda. Ir praėjusį ketvirtadienį į savo kolekciją įsidėjo dar vienų A diviziono senbuvių skalpą. Tiesa, net 4:9 Vyčiams pralaimėjusi Dinamika irgi turėjo rimtų susirinkimo bei komplektacijos problemų, bet galutiniame taške svarbūs tik rezultatas ir taškai. O jie aną ketvirtadienį rodė FM Vilniaus Vytis dominavimą. 

Kad pavyks analogiškai uždominuoti su Fortitudo – šansų nedaug. Kita vertus, vėlesnis rungtynių laikas yra palankus Vyčiams, ypač FM Vilniaus Vytis gretose žaidžiantiems treneriams, tad galima tikėtis kokybiško jų susirinkimo ir konkurencingo pasirodymo. Jei Fortitudo atsakys tuo pačiu, galim laukti dar vieno kovingo minifutbolo spektaklio, su galimai neprognozuojama atomazga.
PROGNOZĖ. 4:3FK Grija (9 tšk.) – VU MIF (0 tšk.) Fanų II ketvirtis

Pernai B divizione debiutavusi Grija su to diviziono senbuviais VU MIF futbolininkais susitiko du kartus. Pirmasis susitikimas baigėsi Grijos laimėjimu 6:3, bet antrasis, kai jau atrodė, kad būtent Grija yra ryški favoritė, ėmė ir baigėsi VU MIF laimėjimu 5:3. Beje, pirmame tarpusavio mače Studentai 35 min. po Nedo Suoko įvarčio pirmavo 3:2, bet per paskutinę 15 min. atkarpą Artūras Borščevskis sukalė tris įvarčius, 49 min. Domantas Bitaitis pridėjo dar vieną ir Grija šventė pergalę. Tuo metu antrose rungtynėse VU MIF pirmi prasileido, bet dar pirmame kėlinyje atsakė penkiais tiksliais smūgiais ir po pirmų 25 min. pirmavo 5:1. Antrame kėlinyje Grija kiek pasaldino pralaimėjimo kartėlį, bet tik siboliškai.

Be abejo, visi tie pernykščiai viražai šiuo metu nelabai ką pasako apie komandų galimybes bei perspektyvas. Apie tai gerokai rimčiau sako 2024 metų rezultatai bei skaičiai. O jie rodo, kad per 6 žaistas rungtynes 3 pergales iškovojusi Grija yra konkurencingesnė nei visas 6 rungtynes pralaimėjusi VU MIF komanda. Teisybės dėlei reikia pastebėti, kad VU MIF tik 4-ame ture su Žalia Raudona atrodė akivaizdžiai silpnesnė, tuo metu visose kitose rungtynėse stengėsi žaisti savo žaidimą ir anaiptol nebuvo patrankų mėsa ar bokso kriaušė.

Visgi kirba abejonė, ar turas po turo renkant pralaimėjimus VU MIF žaidėjų motyvacija išliks reikiamame lygyje? Juo labiau, kad pralaimėjimai renkami ne tik susitikus su A diviziono senbuviais, bet ir pernykščiais B diviziono kolegomis (FM Vilniaus Vytis, Žalia Raudona ir VRFM). Grija pirmame rate yra paskutinė B diviziono komanda – ir pagal pernykščius bei šio sezono rezultatus – pajėgiausia.

Šiose rungtynėse Grija jau galės manevruoti visais savo puolėjais, galiojančių diskvalifikacijų nebėra, komplektacija turėtų būti optimali, tad VU MIF gynybai bei vartams teks rimčiausias sezono išbandymams. Jei Studentai nesurinks atitinkamos sudėties, jų pasirodymas Fanuose gali būti labai nemalonus ir skausmingas. Nebent Grija pati pasistengs palengvinti varžovams gyvenimą kortelėmis, pašalinimais ir nesportinėmis emocijomis. Visgi labai tikėtina, kad net ir tai VU MIF neišgelbėtų nuo eilinės nesėkmės.
PROGNOZĖ. 8:2


Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas86023120+1118
3FK Alytis85123622+1416
4VRFM84132824+413
5FC Žalia Raudona84133027+313
6FK Fortitudo83322720+712
7FK Grija84043431+312
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika81072046-263
10VU MIF80171834-161

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 10

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
10 Varžybų:6
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
7 Varžybų:7
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:7

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Birželis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: