2024-05-30

B divizionas. 8 turo anonsas

Po šio turo divizione gali ir vėl pasikeisti lyderiai, bet gali ir nepasikeisti. Vis dėlto vienas pokytis tikrai nutiks, nes po šio ketvirtadienio divizione liks tik viena taškų vis dar neturinti komanda. Arba iš viso neliks!

20 val.FK Eksperimentas (10 taškų) – FK Tornado (10 tšk.) Fanų III ketvirtis

Pernai Tornado du kartus tiesiog išnešė Eksperimentą iš aikštės. Pirmasis tarpusavio susitikimas baigėsi tornadininkų pergale 8:1, antrasis - 9:3. Tačiau galutinėje B diviziono rikiuotėje Tornado ir Eksperimentas finišavo labai artimoje kaimynystėje: Tornado ant 6-o, o Eksperimentas - ant 7-o laiptelio.

Panaši situacija išliko ir šį sezoną. Abi komandos surinko po 10 taškų, abi dalinasi 5-6 vietas. Tik Tornado sužaidė vieneriomis rungtynėmis mažiau, tad pagal prarastus taškus neoficialiai turi tam tikrą pranašumą. Kitas svarbus niuansas - pelnomi įvarčiai. Per savo penkis mačus Tornado sukalė 27 įvarčius, o Eksperimentas - 13 per šešis. Tiesa, Tornado atakuojantį potencialą kažkiek apmalšino naudingiausiu B diviziono balandžio mėnesio žaidėju išrinkto Sahibo Mammadovo pasitraukimas. Per tris pirmus turus 8 įvarčius pelnęs futbolininkas išvyko iš Lietuvos, o tai išsyk sutapo su mažesniu nei lig tol Tornado rezultatyvumu. Kalbant skaičiais  - per pirmus tris turus Tornado sumušė 20, o per paskutinius du - tik 7 įvarčius. 

Savo ruožtu, Eksperimentas per pirmas ketverias rungtynes pelnė 6, o per paskutines dvi - 7 įvarčius. Tad pagal plikus puolimo skaičius eksperimentininkai tornadininkams nelabai kuo ir nusileidžia. Visgi ketvirtadienį žais ne pliki skaičiai, o žmonės. Tornado nuosekliai įrodinėja, kad yra bene labiausiai patyrusi ir aukščiausią mažojo futbolo IQ turinti komanda, tačiau patirtis turi ir kitą pusę, nes vyresni Tornado futbolininkai rungtynių eigoje ne visada spėja paskui jaunesnius ir ištvermingesnius varžovus. Be abejo, turint vartuose Simoną Sabonį gynėjai gali ir kiek pasimuliuoti, tačiau net ir šis vartininkas nėra nepramušama siena ar neįveikiama užtavara.

Eksperimentas neturi individualiai ryškių asmenybių, nors Deivydas Dzius pastaruoju metu ir bando paneigti šį teiginį. Jų stiprybė - komandinis žaidimas, kova ir charakteris. Ar to užteks akistatoje su Tornado? Priklausys nuo pačių tornadininkų susirinkimo bei atsinešimo.
PROGNOZĖ. 3:5 FK Contra-Prima Line (10 tšk.) - FK Maraksis (9 tšk.) Fanų IV ketvirtis

Abi komandos sezoną pradėjo pergalėmis, abi po dviejų turų žengė lyderių gretose, abiem dar prieš sezoną buvo pažadėti medaliai, bet abi pastaruoju metu kažkiek pametė pergalingą kryptį. Contra-Prima Line per paskutinius keturis mačus surinko 4 taškus, tuo metu Maraksis per tris paskutinius pasiėmė 3 taškus. 

Contra-PL praėjusį ketvirtadienį tik paskutinę minutę išsigelbėjo nuo pralaimėjimo rungtynėse su Eksperimentu, o komandos vadovas Žilvinas Danilevičius konstatavo, kad daugiausiai bėdų kilo dėl prasto susirinkimo. Maraksis aną ketvirtadienį apskritai nesirinko, tad klausimų dėl susirinkimo jiems nekilo. Tačiau šį ketvirtadienį jau teks rinktis, o gausiau ir kokybiškiau susirinkusi komanda įgis rimtą argumentą pagalvoti apie pergalę.

Popieriuje Contra-Prima Line yra geresnė komanda, jos gretos netrūksta pernai A diviziono parako uosčiusių žaidėjų, taip pat liko ir 2022 m. B diviziono nugalėtojų branduolys. Bet kai tas branduolys nesusirenka, tada visi buvę laimėjimai ir nuopelnai taip pat netenka reikšmės. FK Maraksis iki šiol savo branduolį stabiliai surinkdavo, o jame taip pat yra A diviziono patirties turinčių žaidėjų, tik bendras komandinis lygis kiek žemesnis nei Contra-PL. Galima mėginti tai kompensuoti kovingumu, pasiaukojimu ir drausmingu žaidimu, tačiau jei Contra surinks savo pagrindinius atlikėjus, aukščiau minėtų savybių gali ir nepakakti.
PROGNOZĖ. 6:3

21 val.FK Riešė (12 tšk.) - MSC (13 tšk.) Fanų III ketvirtis

Centrinė turo dvikova. MSC ir Riešė yra tikri MFL senbuviai, tad ir jų tarpusavio kovų metraštis ilgas ir turiningas. Pirmos akistatos vyko 2015-2017 metais, po to Riešė kelis metus praleido A divizione, o MSC liko B lygyje, tad komandų keliai išsiskyrė. Visgi neilgam. 2020 metais Riešė sugrįžo į B divizioną - ir pažintis atsinaujino. Pirmas dublis buvo palankesnis MSC ekipai, bet po to Mėgėjai stipriai pabyrėjo, o sąlygas ėmėsi diktuoti Riešė. 2021 m. Riešė tarpusavio mačuose triumfavo 13:1 ir 6:1, 2022 m. – 5:2 ir 9:3, o pernai pirmoje akistatoje laimėjo 4:1 ir pergalių seriją pratęsė iki penkių. Galiausiai MSC nusprendė, kad visos serijos turi ne tik pradžią, bet ir pabaigą, tad paskutinėse 2023 m. tarpusavio rungtynėse Riešę įveikė 7:3, pasiuntė riešininkus į diviziono dugną, o patys santūriai finišavo 8-oje pozicijoje.

Šiais metais apie jokį dugną niekas nešneka. Po 7-ių turų MSC apskritai užima pirmą vietą, o tašku atsiliekanti Riešė žengia antroje pozicijoje. Jei prieš sezoną kas būtų pasakęs, jog du MFL senbuviai 8-ą turą pasitiks diviziono viršūnėje - būčiau nuoširdžiai nepatikėjęs. Paskutiniais metais Riešė ir (ypač) MSC dažniau laviravo apatinėse turnyro lentelės sferose, o šie metai jiems žadėjo, geriausiu atveju, vidutiniokų statusą. Visgi abi komandos sutartinai bando paneigti išankstines pesimistines prielaidas ir rodo norą pasikabinti sau medalius. 

Komandų statistika šį sezoną beveik identiška - abi sumušė po 33 įvarčius, praleido 20 (MSC) ir 23 (Riešė). Abi savo gretose turi rezultatyviausius diviziono žaidėjus - po 10 įvarčių jau sukalusius Augustą Valukonį ir Arnoldą Čepkauską, abi turi ir per MFL istoriją daugiau nei po 100 įvarčių pašovusių žaidėjų (MSC turi 1, o Riešė - net 3). Akivaizdu, kad abi komandos labiau mėgsta atakuoti bei gintis, tačiau visgi gynyboje kiek geriau sekasi MSC ekipai, kuri 20 įvarčių praleido per 6 mačus, kai tuo metu Riešė 23 - per 5.

Keturių laimėtų rungtynių seriją turinti MSC praėjusį ketvirtadienį pirmu bėgiu nuvažiavo į rekordinę pergalę 12:5 su Vilnoja. Jei Mėgėjų sporto centro futbolininkai tokiu pat stiliumi mėgins važiuot su Rieše, jų serijai galima iš anksto užsakyti mišias. Jau ne kartą minėtas Riešės puolėjų trio - broliai Valdemar ir Albertas Šaveiko bei Arnoldas Čepkauskas šį sezoną kapitaliai baudžia net ir ne tokias atsipūtusias gynybas, o jei jiems leisi įsismaginti - gali būti pagerintas ir šviežas sezono rezultatyvumo rekordas. 

Visgi įtariu, kad MSC sau tokios prabangos neleis ir stengsis laimėti rungtynes ne puolimu, o gynyba. Tik ar pavyks?
PROGNOZĖ. 7:5FK Vilnoja (0 tšk.) – WorldOne United (0 tšk.) Fanų IV ketvirtis

Absoliučių autsaiderių susitikimas, po kurio, tikėtina, liks tik vienas absoliučiai absoliutus autsaideris. Tai, kad Vilnoja iki šiol dar neturi nei taško, sutikim, stebina gerokai mažiau, nei tai, kad WorldOne United pralaimėjo visas šešias žaistas rungtynes, praleido 32 įvarčius ir savo jubiliejinį, 10-ą MFL sezoną kol kas žaidžia ant 0. Visgi Vilnoja yra MFL debiutantė, komandos gretose faktiškai nematyti MFL žaidimo patirties turinčių futbolininkų, tad ir žaidimas atitinkamas - su mėgėjiško gatvės ar kiemo futbolo tendencijomis, kai daugiau žaidžiama puolime, nei gynyboje, kai per 5 rungtynes mušami tik 12 įvarčių, bet prasileidžiama - net 39.

WOU yra tikri MFL senbuviai, jie per savo dešimtmetį suformavo savitą, kažkiek chaotišką, bet gan efektyvų futbolo stilių, turi patyrusių minifutbolo atstovų, kurie lyg turėtų žinoti visas MFL futbolo paslaptis, o ypač tą esminę - kad minifutbole negalima atsipalaiduoti iki pat paskutinio, finalinio rungtynių arbitro švilpuko. Nepaisant to, šį sezoną WOU net tris kartus pralaimėjo prasileidusi įvarčius 48-50 minutėmis. Tokiu būdu nuplaukė bent viena pergalė ir kelios lygiosios. Nuplaukė - ir jų jau nebesugrąžinsi. 

Tačiau šį kartą WOU tiesiog neturi moralinės teisės pralaimėti. Nes pagal visus parametrus būtent Vilnoja yra silpniausia diviziono grandis, tad jei WOU pralaimės, nebeliks jokių argumentų kalboms apie sėkmę ir nesėkmę, apie teisėjų klaidas ir varžovų stebuklus. Aišku, Vilnojos futbolininkai gali su tuo nesutikti - ir jie turi absoliučią teisę padaryti viską, kad Apžvalgininkas skaudžiai nudegtų su savo skeptiškomis prognozėmis. Bet, vargu bau.
PROGNOZĖ. 4:8

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas86023120+1118
3FK Alytis85123622+1416
4VRFM84132824+413
5FC Žalia Raudona84133027+313
6FK Fortitudo83322720+712
7FK Grija84043431+312
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika81072046-263
10VU MIF80171834-161

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 10

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
10 Varžybų:6
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
7 Varžybų:7
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:7

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Birželis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: