2024-06-04

B divizionas. MSC škvalas, favoritų sausra ir pirmoji WorldOne United pergalė

Nors prieš turo kovas buvo minčių, kad diviziono viršūnėje gali būti pokyčių, bet MSC griežtai pareiškė, kad ačiū ne. Įspūdingai sutriuškinę varžovus iš Riešės mėgėjai tvirčiau įsikibo į lyderių marškinėlius. Ir panašu, kad skirtis su jais neketina.

REZULTATAI.

KOMANDA. Tornado futbolininkai įrodinėja, kad net ir be Shabizo Mammadovo yra pajėgūs B divizione grumtis dėl pergalių. Tuo metu Deivydas Dzius įrodinėja, kad jis vienas pats gali sumušti visus Eksperimento įvarčius.

Ketvirtadienį Fanuose abiem atvejais buvo pateikta solidžių argumentų, patvirtinančių vieną ir kitą tiesas. Tornadininkai komandinėmis pastangomis sumušė 6 įvarčius, D. Dzius vienas pats pykštelėjo 3, Tornado laimėjo, o DD pelnė visus Eksperimento įvarčius. Tiesą sakant, D. Dzius šiose rungtynėse galėjo įmušti kad ir visus 6, bet kamuolys ne visada noriai keliavo į varžovų vartų tinklą. Kita vertus, tornadininkai padarė lygiai tiek, kiek jiems reikėjo pergalei. Tikėtina, kad jei būtų reikėję daugiau – tai irgi būtų padarę.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų atakomis, 5 min. savo įvarčių sąskaitą čempionate atsidarė Arsenijus Buinickis, bet jau po minutės D.Dzius rezultatą išlygino. Lygybė rezultate išsilaikė iki 18 min., kai Pavelas Smolkovas galingu smūgiu prakiurdė Eksperimento vartų tinklą ir išvedė Tornado į priekį.

Įprastai pirmoje rungtynių dalyje solidesnę persvarą įpratę susikurti tornadininkai šį kartą nuosekliai judėjo į pergalę visas 50 minučių. Gerą toną puikiu įvarčiu 27 min. uždavė Eduard Grudinskij, ir nors D. Dzius antrame kėlinyje kelis kartus mažino Eksperimento atsilikimą iki minimumo, bet perlaužti rungtynių eigos jam nepavyko. 

40 min. Silvestras Kanopa vėl atstatė dviejų Tornado įvarčių pranašumą, o po kelių minučių A. Buinickis galutinai atsakė į visus klausimus ir savo pirmuoju sezono dubliu įformino finalinį rezultatą 6:3.

„Prieš Tornado tikrai kovojome iki paskutinio švilpuko, bet fortūna šį kart buvo ne mūsų pusėje. Turėjome daug progų, galėjome ir išlyginti, ir išsiveržti į priekį, bet nepavyko. Aišku, Tornado žaidė ramiai, be panikos, jie šįkart susirinko gan gausiai, buvo visi geriausi Lietuvos mini futbolo žaidėjai, tad tikrai buvo labai sunku kovoti prieš tokią patyrusią komandą. Vis dėlto, esu tikras, kad jei rezultatui esant 4:3 būtume įmušę ir išlyginę, tai būtume galėję pakovoti ir dėl pergalės. Bet, kaip sakoma, neįmuši tu – įmuša tau. Mes neišlyginome, po to Tornado mus užspaudė, padidino persvarą, o kai pabandėme juos paspausti visa komanda, tai dar ir šeštą įvartį prasileidome“, – rungtynes apibendrino Eksperimento treneris Edvin Moroz.

SAUSRA. Kitame Fanų ketvirtyje tuo metu judėjo Contra-Prima Line ir FK Maraksis. Prieš sezoną Apžvalgininkas Contra-PL ekipai skyrė pirmą, o Maraksiui – trečią vietas, tad pagal šias prognozes tai buvo būsimų medalininkų akistata. Vienok po šių rungtynių išankstinės prognozės (bent jau dėl Contra-PL aukso) nebeatrodo tokios jau tvirtos ir argumentuotos.

Kietose, o vietomis – net ir grubiose rungtynėse Maraksis du kartus pramušė varžovų gynybą, į savo vartus nieko neprasileido ir iškovojo pergalę. Tai, kad Maraksis įmušė 2 – nestebina. Stebina tai, kad Contra-PL per 50 minučių taip ir neprisitaikė įvarčiui. Paskutinį kartą be įvarčių aikštę paliko 2023 m. balandžio 20 d., kai 0:9 atsiėmė nuo El Dorado. B divizione paskutinį (ir iki praėjusio ketvirtadienio – vienintelį) sykį Prima Line įvarčių nepelnė debiutiniame 2021 m. sezone, kai 16-ame ture 0:3 nusileido VU MIF ekipai.

Nors Contra-PL sudėtyje buvo ir Rokas Slivinskas, ir Ernest Usifo, ir Almantas Tamulionis, ir Ignas Griškonis bei Arminas Lapinskas, tačiau Maraksio gynybos bastionai pasirodė nepramušami, o vartininkas Tomas Tetsmanas – stačiai Buffonas ir Karčemarskas viename. Nepadėjo Contra-PL ir tai, kad paskutinę rungtynių penkminutę jie turėjo vieno, o vienu metu – net ir dviejų žaidėjų pranašumą. Smūgių būta į valias, o štai įvarčių – nei vieno.

Tuo metu Maraksis progų irgi turėjo ne vieną, ir nors realizacija nesužibėjo, tačiau du įvarčius visgi išspaudė. Abiem atvejais sužibėjo puolėjas Volodymyr Chimarenko. 15 min. po puikaus M. Petrausko perdavimo jis nepaliko vilčių varžovų vartininkui, o 30 min. po sumaišties Contra-PL vartininko aikštelėje įstūmė ir antrą įvartį. Kaip paaiškėjo – paskutinį.

„Šiandien neturėjome optimalios sudėties, trūko kelių pagrindinių žaidėjų, o ir atsarginių suolelis nebuvo pats stipriausias, bet užtat buvo labai geras nusiteikimas. Manau, kad mes laimėjome charakteriu, tai buvo mūsų aštuntas žaidėjas. Na ir vartininkas Tomas Tetsmanas tikriausiai apsilankė bažnyčioje, nes pirmą kartą šį sezoną nepraleido įvarčio. O mūsų kapitonas Modestas Petrauskas, nepaisydamas sveikatos problemų, sužaidė visas rungtynes be keitimų ir svariai prisidėjo prie pergalės. Sunkios rungtynės, bet užtat labai saldus laimėjimas“, – konstatavo Maraksio atstovas ryšiams Oleg Korsak.

„Matome, kad pastaruoju metu mūsų komanda neveikia kaip kokybiškas futbolo mechanizmas, prie ko buvome įpratę ankstesniais sezonais. Be abejo, prie to prisidėjo ir varžovų pasiūlytas aukštas kontakto lygis. Ieškosim priežasčių, stengsimės ištaisyti klaidas ir  tobulėti“, – pažadėjo trečiose rungtynėse iš eilės be pergalės likusios Contra-PL atstovas Žilvinas Danilevičius.

FIESTA. Kol potencialūs diviziono favoritai ieškojo savo nesėkmių priežasčių, realūs diviziono lyderiai smaginosi triuškindami kitus potencialius lyderius. 11 sezoną MFL'e žaidžianti MSC komanda 2015 metais čempionate startavo penkiomis pergalėmis ir mėgavosi lyderių marškinėlių skleidžiama šiluma. Po to atėjo ankstyvas ruduo, atšalo ir lyderių marškinėliai iškeliavo pas kitus pretendentus. Nuo to laiko MSC diviziono lyderių marškinėlių taip ir nematė. 

Tačiau 2024 metų gegužę jie sugrįžo pas Mėgėjus. Iš pradžių atrodė, kad gal tik trumpam, vienam turui. Bet praėjusį ketvirtadienį MSC net 11:4 suvartė FK Riešę ir argumentuotai įrodė, kad lyderių titulas jiems visai tinka bei patinka.  

Rungtynių pradžia anaiptol nežadėjo tokio įvarčių fejerverko. Riešininkai startavo kietomis mikrodvikovomis, Mėgėjai atsakė tuo pačiu, nei vieni, nei kiti nesiruošė nusileisti, tad atrodė, kad bus daug kovos, fizinio kontakto, grumtynių – ir nebūtinai daug įvarčių. Tačiau 5 min. Airidas Sidaravičius nuostabiu tolimu smūgiu įkalė į tolimą viršutinį kampą – ir įvarčių versmės atsivėrė.

Jau kitoje atakoje Augustas Valukonis galėjo pelnyti antrą, bet Riešės vartininkas stebuklingai apsigynė. Visgi neilgam, nes po kampinio Augustas galva pramušė tiksliau nei koja ir pranašumą padvigubino. O dar po minutės tiksliu smūgiu iš kairė – ir padidino iki trijų.

Ir tai buvo tik įvarčių vakarėlio įžanga. Nors Riešė irgi stengėsi neatsilikti, irgi atakavo, ir taip pat mušė įvarčius, bet MSC futbolininkai tai darė drąsiau, stipriau ir efektingiau. 13 min. riešininkas Ernestas Zakarevičius pagaliau pramušė MSC gynybą, bet dar pirmame kėlinyje A. Sidaravičius ir A. Valukonis padidino savo ekipos pranašumą iki keturių, o antrame kėlinyje A. Valukonis ir Edgaras Butkevičius – ir iki šešių.

Riešė be kovos nepasidavė, juo labiau, kad po septinto praleisto iš techninės zonos pasigirdo raginimas parodyti bet kažkokį charakterį. Ir Riešė parodė. Arnoldas Čepkauskas tuoj pat tolimu smūgiu sumedžiojo savo įvartį, po kelių minučių po kampinio pasižymėjo Aurimas Jaroslavskis ir kiek priblėsusi intrigos ugnelė atgijo su nauja viltimi. 

Bet neilgam. 38 min. ją vėl prigesino Martynas Bačko, o dar po kelių minučių varžovų gynybą praskrodė A. Sidaravičius – ir intriga pradingo. Tiesa, Valdemar Šaveiko dar sumedžiojo savo įvartį, bet A. Valukonis atsakė dviem, tad galutiniame rezultate MSC pergalė abejonių nekėlė.

„Minifutbole labai svarbu, kas įmuš pirmas. Tada ateina ramybė, užtikrintumas, pasitikėjimas. Būtent taip ir nutiko. Mes vieną po kito įmušėme tris įvarčius ir išsiveržę į priekį toliau žaidėme spinduliuodami totalią ramybę. Tuo pat metu žaidėme drausmingai, iš visų jėgų, kaip vienas kumštis – ir nepaisydami varžovų pastangų ir pasipriešinimo – užtikrintai laimėjome. Tad dar bent vieną turą pabūsim lyderiais. O gal ir ilgiau. Turim labai gerą branduolį, žaidėjai gausiai renkasi į rungtynes, tad turiu nuojautą, kad šiais metais galim turėti šansą. Svarbiausia – juo pasinaudoti“, – teigė MSC vadovas Adomas Kripas.

PIRMOJI. Turo uždangą nuleido ne tik diviziono lyderiai, bet ir autsaideriai. Po 7 turų WorldOne United ir Vilnoja turėjo lygiai po 0 taškų. Ir jei debiutantų vargai nestebino, tai senbuvių sausas startas kėlė nemenkai klaustukų. Šešios rungtynės – šeši pralaimėjimai, kai kurie – skaudūs, o kai kurie – dar skaudesni. 

Visgi septintuoju bandymu WOU prisijaukino pergalę. Nors galutinis rezultatas (8:2) lyg ir norėtų patikinti, kad senbuviai debiutantus užspardė viena kaire, bet įvarčiai sukrito tik per paskutinę dešimtį minučių, o po pirmo pusvalandžio Fanų švieslentė rodė lygybę – 2:2. 

WOU smagiai pradėjo rugntynes, jau per pirmas 3 minutes galėjo įmušti bent 2-3, bet įmušė tik vieną, kai Ričardas Dobrovolskis vykusiai pasinaudojo išradingu Kristian Tankevič perdavimu. Vienok Vilnoja po pirmo praleisti nesubyrėjo, be jokio kuklumo rengė savo atakas, bombardavo WOU vartus ir 10 min. Erik Švaika rezultatą palygino.

Abi komandos noriai atakavo ir ne taip stipriai gynėsi, tad įvarčiai pylėsi ir toliau. 14 min. pastebėjęs pernelyg drąsiai į aikštę įžengusį varžovų vartininką WOU atakų organizatorius Anton Prokopovič elegantišku supertolimu smūgiu vėl išvedė savo ekipą į priekį, bet po penkių minučių Vilnoja atstatė lygybę. Dar prieš Dariaus Švilpos smūgį Vilnoja stačiai privalėjo lyginti, bet WOU vartus gelbėjo virpstas. Tiesa, trumpam, nes po kelių sekundžių vartų konstrukcija jau buvo bejėgė ir WOU vartininkui teko traukti kamuolį iš savų vartų tinklo.

Lygybė išsilaikė iki 31 minutės. Ir net po  Victor Cachay Grande raketos į viršutinį vartų kampą Vilnoja nepasidavė. Sudervės apylinkių futbolininkai stengėsi, atakavo, smūgiavo, tačiau viskas bergždžiai. Atlaikę varžovų išpuolius WOU žaidėjai susiėmė ir per paskutinę dešimtminutę sukalė net penkis įvarčius, taip galutinai ir negrįžtamai nuslopindami Vilnojos ryžtą bei kovingumą. Pradžią triuškinimui 42 min. padarė K. Tankevič, po to sekė trijų įvarčių Romuald Andruškevič benefisas, o paskutinį tašką 49 min. rungtynėse padėjo Dmitrijus Stepanov.

„Išėjom į pergalių kelią, viskas, nuo dabar jau bus tik pergalės, – pusiau juokais, o gal ir ne pažadėjo WOU atstovas A. Prokopovič. – Pirmas kėlinys buvo lygus, po pusvalandžio irgi lygybė. Bet Vilnoja tikrai nieko įspūdingo nedemonstravo, mums tik reikėjo žaisti ramiau ir išnaudoti savo progas. Per paskutines 10 minučių mums tai pagaliau pavyko. Iki šio mačo paleidom labai daug taškų, atrodė, kad nekovojame, o labiau pykstamės tarpusavyje. Norisi, kad būtų draugiška atmosfera, be pykčio, kad būtų geros emocijos. Šios rungtynės kaip tik tokios ir buvo. Dabar bandysim laimėti visas likusias rungtynes ir kabintis į medalius!“.


LENTELĖ. Galingą pergalę iškovojusi MSC komanda įsitvirtino diviziono viršūnėje, o panašiai galingai driokstelėjusi WorldOne United pagaliau įsirašė sau pirmuosius taškus. Nuo antros iki septintos vietos rikiuojasi šešios komandos, turinčios nuo 10 iki 13 taškų. STATISTIKA. Jei ne absoliučiai nulinis Contra-Prima Line puolimas, šis turas neabejotinai būtų pagerinęs rezultatyvomo rekordą. Bet Contra-PL liko ant 0, tad visų kitų septynių komandų pelnytų 36 įvarčių (ir 9 goliukų vidurkio) rekordui nepakako. 
 
Rezultatyviausia turo komanda antrą ketvirtadienį iš eilės tapo MSC, tik šį sykį mėgėjai sumušė ne 12, o 11 įvarčių. 8 įspyrė pirmą pergalę sumedžiojusi WorldOne United, 6 – Tornado.

Ant 0 turą baigė Contra-PL, po 2 išspaudė Vilnoja ir Maraksis, 3 – Eksperimentas, 4 – Riešė.

Geriausiai gynyboje dirbo sausus vartus išsaugoję Maraksio žaidėjai, po 2 prasileido WOU ir Contra-P, 3 kartus varžovams pasižymėti leido Tornado ekipa, 4 – MSC.

Visiškai prastai su gynyba gavosi 11 kamuolių išsitraukusiai iš tinklo Riešei, 8 prasileido Vilnoja, 6 – Eksperimentas.

SNAIPERIAI. Jei MSC antrą turą iš eilės diktavo rezultatyvumo madas, tai Augustas Valukonis lygiai taip pat dominavo snaiperių klasifikacijoje. Ir šį kartą tai padarė pelnydamas net 6 įvarčius.

Po 3 įvarčius pelnė kitas MSC atstovas Airidas Sidaravičius, Eksperimento atakų lyderis Deivydas Dzius ir WOU žaidėjas Romuald Andruškevič. Po 2 sykius atsižymėjo Arsenij Buinickij (Tornado) ir Volodymyr Chimarenko (Maraksis).

Diviziono snaiperių rikiuotėje į pirmą vietą šovė jau 16 įvarčių turintis A.Valukonis. Su 11 pataikymų į antrą poziciją pakilo D. Dzius, tiek pat įvarčių turi ir Arnoldas Čepkauskas (Riešė).

DRAUSMĖ. Turo eigoje per ketverias rungtynes buvo parodytos 7 geltonos kortelės. Po savo  įspėjimą paėmė Maraksio trio – Marek Novosielskij, Volodymyr Chimarenko ir Mark Bogdevič, Riešės duetas  Ivan Simonov ir Edvinas Mackevič, MSC atstovas Aringas Streckis ir Contra-PL žaidėjas Ernest Usifo.

PROGNOZĖS. Antrą ketvirtadienį paeiliui Apžvalgininkas ir Komandos žaidžia lygiosiomis. Pataikyta buvo su Tornado ir WOU pergalėmis, bet Maraksis ir MSC turėjo savo nuomones ir su prognozuotais pralaimėjimais nesutiko. Beje, labai nedaug trūko iki tikslių rezultatų, bet Tornado vietoje 5 įmušė 6, o WorldOne United vietoje 4 prasileido tik 2. 

Tad turas baigėsi lygiosiomis 2-2, o bendroje įskaitoje Apžvalgininkas pirmauja 21-11.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1El Dorado87013214+1821
2FK Eagle Team - Setaltas86023120+1118
3FK Alytis85123622+1416
4VRFM84132824+413
5FC Žalia Raudona84133027+313
6FK Fortitudo83322720+712
7FK Grija84043431+312
8FM Vilniaus Vytis82152745-187
9FK Dinamika81072046-263
10VU MIF80171834-161

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 10

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
10 Varžybų:6
Matas Radžiukynas Komanda:FC Žalia Raudona
10 Varžybų:7
Titas Vitukynas Komanda:FK Alytis
8 Varžybų:7
Edvin Volodkovič Komanda:FM Vilniaus Vytis
8 Varžybų:8
Artūras Borščevskis Komanda:FK Grija
8 Varžybų:8
Edvinas Mučinis Komanda:El Dorado
7 Varžybų:7
Kostas Strielkūnas Komanda:FC Žalia Raudona
7 Varžybų:8
Ernestas Pilypas Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:8
Gediminas Skrockas Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
7 Varžybų:7
Simas Kartočius Komanda:FK Fortitudo
6 Varžybų:7

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Tadas Švaikevičius Komanda:FK Eagle Team - Setaltas
1 1
Marius Linkevičius Komanda:FK Alytis
0 2
Edgard Karužel Komanda:FK Grija
0 2
Robert Šuškevič Komanda:FC Žalia Raudona
0 2
Viačeslav Rodevič Komanda:VRFM
0 2
Rolandas Leliukas Komanda:FK Fortitudo
0 2
Viktor Skrypnishenko Komanda:FK Dinamika
1 0
Aleksandras Mininkovas Komanda:FK Grija
1 0
Dariuš Jankovskij Komanda:FK Dinamika
1 0
Romuald Kliukoit Komanda:FK Grija
1 0
Birželis   2024
PrAnTrKtPnŠtSk
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Mūsų partneriai: