2021-05-27

A divizionas. 3 turo anonsas

Dar vienas ketvirtadienis, dar ketverios rungtynės, keturi nežinomieji, keturios prognozės.

Esminis klausimas: ar po šio turo jau galėsime pasakyti, kad grandai pilna koja mina ant greičio pedalo ir yra pasirengę susigrąžinti savo pozicijas?

19.40 FK IndEx (4 taškai) - FK Rytas (0 tšk.) I Fanų ketvirtis

Tarpusavio akistatų istorija nuo pat 2016 metų. Ankstyvojoje stadijoje būta įdomių rezultatų - kai 10:2 laimi IndEx, arba 9:8 - Rytas. Bet paskutiniais metais nusistovėjo graži tradicija, kai laimi ir vieni, ir kiti. 

Tarkim, pernai pirmą akistatą 6:4 laimėjo IndEx, o antrą - 6:2 - Rytas. Arba užpernai - iš pradžių 4:1 IndEx, po to 7:3 Rytas.

Apie jėgų balansą byloja ir bendra statistika - per 11 dvikovų komandos pasidalino po 5 pergales, o vienas mačas (2017 metais) baigėsi lygiosiomis.

Šį sezoną sėkmingiau pradėjo IndEx. Jie atėmė tašką iš El Dorado, o antrame ture išlipo iš dviejų įvarčių minuso ir įveikė Dinamiką. FK Rytas po pirmų dviejų turų lieka be taškų, tačiau su dideliu noru, azartu ir emocijomis. Kurios, galimai, kol kas labiausiai ir kiša koją Ryto komandai.

IndEx vadovas Oleg Romanovskij po paskutinių rungtynių pareiškė, kad tokiame išskirtinai lygiame ir lygiaverčiame divizione kiekviena komanda gali laimėti, pralaimėti, ar tiesiog prarasti taškus. "Mano nuomone kiekvieną turą laimės tie, kurie geriau susirinks, kuriems gal šiek tiek labiau pasiseks", - konstatavo O. Romanovskij.

Bent jau sezono pradžioje abiem komandom problemų dėl susirinkimo lyg nebuvo. Tikėtina, kad ir šis turas neturėtų tapti išimtimi, tad pergalę lems vienos komandos didesnis noras laimėti - ir šlakelis sėkmės. 

Nors pernai ir užpernai pirmąsias komandų akistatas laimėjo IndEx, bet nuojauta kužda, kad šį sykį taškų ir pergalių troškulys pas Ryto futbolininkus bus šiek tiek didesnis ir jie pagaliau įrodys, kad gali ne tik kautis, bet ir lamėti. Aišku, IndEx su tuo gali nesutikti.

PROGNOZĖ. 2:4.

FK Dinamika (3 tšk.) - El Dorado (1 tšk.) II Fanų ketvirtis

Čempioniško žaidimo vis dar ieškantys čempionai ir praėjusiame ture dinamiškai startavusi, bet energijos finišui neišsaugojusi Dinamika. 

Kadangi Dinamika yra Rotalio tradicijų tesėjo, galima pastebėti, kad El Dorado kažkokių didesnių problemų su Rotaliu nėra turėjusi. 2019 metais abu mačus laimėjo 4:1 ir 5:1, o pernai - 5:1 ir 4:0. Kaip ir viskas aišku tada, ane?

Tikrai, kad ne. Nes šio sezono Dinamika - tai ne pernykštis Rotalis. Tai pastebėjo ir El Dorado kapitonas Martynas Rašinskas. "Nors šis varžovas mums gan gerai žinomas, bet šiais metais jie yra šiek tiek kitokie, pasistiprinę keliais pajėgiais žaidėjais. Teko stebėti praėjusį turą, akivaizdu, kad komandos žaidimas priklauso nuo to kaip susirinks ir kiek. Vis tik, paskutinėse rungtynėse su IndEx jiems neužteko jėgų visam mačui, pabaigoje sėdo fiziškai. Kita vertus, Justinas Baltrimavičius įrodinėja, kad yra labai stiprus žaidėjas, tikiuosi, kad jam stabdyti turėsime daugiau gynėjų negu prieš Fortitudo. Kad ir kaip būtų, kad ir kaip susirinktume mes, ar varžovai, manau jau laikas pergalei. Tikiuosi taip ir bus!", - vylėsi Martynas.

Šiuo metu tikrai neaišku kas ir kaip susirinks į 3 turo rungtynes. Bet aišku, kad pats Martynas Rašinskas El Dorado ekipai šiose rungtynėse padėti negalės. Tad dvigubai įdomiau, kaip seksis čempionams laužti Dinamikos gynybą ir gintis nuo kontrų be savo kapitono?

Rizikuoju dar kartą užlipti ant grėblio, bet tikiu, kad čempionai pagaliau pramuš. Gal ne įvarčių fontanais, bet pakankamai, kad įsirašytų ne 1, o 3 taškus.

PROGNOZĖ. 1:3.

20.40 GREEN TOWN - FK Eagle Team (3 tšk.) - SKK Oniksas-TEC (3 tšk.) I Fanų ketvirtis

Akis į akį susitiks praėjusiame ture daugiausiai įvarčių prišaudžiusios ekipos. Ir čia stojasi esminis klausimas: koks Oniksas pasirodys I Fanų ketvirtyje? Ar tas kur 1 ture 2:4 sunkiai krutėjo su Dinamika? Ar tas, kur 2 ture 7:3 lengvu valso žingsneliu suko galvas Maracana ekipai? 

Komandos vadovas-vartininkas Edvard Ruskan į šiuos klausimus atsakė gan aptakiai: "Kiekvienos rungtynės gali būti skirtingos. Visgi, artėja vasara, neaišku kur ir kaip judės žaidėjai. Bet manau, kad eisime ir kovosime, svarbiausia, kad susirinktų bent 8 žaidėjai".

Klausimų dėl to, koks pasirodys GREEN TOWN - FK Eagle Team kolektyvas kol kas nekyla. Neabejotinai pasirodys, neabejotinai daugiau nei 8. Kirbena tik vienas klausimėlis, o greičiau - lūkestėlis. Ar pasirodys Tadas Švaikevičius? Ir ar išvysime jo akistatą su Simonu Stankevičium? 2 ture šie du žaidimo organizatoriai ryškiausiai žibėjo savo komandose, tad jų dvikova būtų tikra šventė MFL futbolo mėgėjų akims.

Tikėtina, kad ir komandų dvikova taps puikiu reginiu. Neabejoju, kad SKK Oniksas-TEC rinksis žaidimą antru numeriu, provokuos varžovus atakuoti, gaudys jų klaidas ir bandys bausti kontratakose. Su Maracana tokia taktika pasiteisino 110  proc. Ir visgi, "Ereliai" potencialiai atrodo geriau nei Maracana. Lengviau, greičiau, stipriau. Nepaisant nesėkmingo sezono starto, potencialiai tai geriausia A diviziono komanda. 

GREEN TOWN - FK Eagle Team vadovas Aleksandr Dergačiov po paskutinių rungtynių pareiškė, kad nors čempionato lygis pakilo ir kitos komandos demonstruoja gerą žaidimą, bet grandų nurašyti irgi nereikėtų. Esą jiems reikia tik šiek tiek laiko, ir jie sugrįš į sau įprastas aukštumas.

Tiesą sakant, dėl El Dorado kol kas dar nebūčiau toks tikras. Bet Žaliojo miesto Ereliai, panašu, jau pasirengę skrydžiui aukštyn.

PROGNOZĖ. 6:3.

Maracana (3 tšk.) - FK Fortitudo (6 tšk.) II Fanų ketvirtis

Du kartus iš kavos tirščių būriau Fortitudo nesėkmes - ir abu kartus buvau neteisus. Nuoseklumas, aišku, geras dalykas, bet kartais reikia pripažinti klaidą, atsiprašyti ir daugiau taip nedaryti. Akivaizdu, kad pergales sezono pradžione Fortitudo komandai ne aitvarai neša, ne fartas ir ne atsitiktinumai. Komanda turi savo braižą, turi žaidimo planą ir turi atlikėjų, gebančių tą planą išpildyti.

Bet gal nereikėtų nurašyti ir Maracana? Taip, 2 ture Maracana neatlaikė lūkesčių ir realybės spaudimo, išsibarstė į daugybę emocinių kamuoliukų, o futbolo meistrai persikvalifkavo į Marakešo turgaus prekeivius, arba, arabiškai -  bazarintojus. Bet sunku įsivaizduoti, kad antrą kartą iš eilės VFM "bandai" pavyktų įbristi į tą pačią upę. Didesnė tikimybė, kad ketvirtadienį į Fanus jie susirinks super motyvuoti, pikti ir alkani pergalės.

Iš tiesų, duoti pergalę Maracana ekipai būtų gan paprasta. Tarpusavio mačų istoriją MFL čempionatuose rodo, kad iš 6 dvikovų 5 laimėjo Maracana, ir tik kartą, 2019 metais antrame rate 3:2 laimėjo Fortitudo. 

Tačiau sausi skaičiukai gali būti apgaulingi. Štai pernai pirmame rate 46 min. Fortituto pirmavo 4:3, bet galiausiai neatsilaikė ir 48-50 min. prasileido Arvydo Veikučio ir Artūro Jeršovo raketas. Antros rungtynės baigėsi Maracana laimėjimu 4:3, bet po pirmų 25 minučių 2:1 pirmavo Fortitudo.

Panašu, kad per karantiną Fortitudo laiko nešvaistė ir sezonui pasiruošė. Ar to pasiruošimo užteks visam čempionatui - klausimas. Bet artimiausiam turui-kitam tikrai turėtų pakakti.

PROGNOZĖ. 2:4.

Turnyrinė lentelė

Turnyras:
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1GREEN TOWN - FK Eagle Team64113420+1413
2FK Fortitudo64021914+512
3SKK Oniksas - TEC63122523+210
4FC IndEx63121619-310
5FK Dinamika63032321+29
6Maracana63031720-39
7FK Rytas61141225-134
8El Dorado6024913-42

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras:
Sezonas
Divizionas:
Turas 6

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Justinas Baltrimavičius Komanda:FK Dinamika
12 Varžybų:6
Gediminas Skrockas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
9 Varžybų:5
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
8 Varžybų:4
Laurynas Danielius Komanda:FK Fortitudo
7 Varžybų:6
Artūras Jeršovas Komanda:Maracana
7 Varžybų:6
Arminas Lapinskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
6 Varžybų:4
Simonas Stankevičus Komanda:SKK Oniksas - TEC
5 Varžybų:3
Deividas Linauskas Komanda:SKK Oniksas - TEC
5 Varžybų:5
Erikas Milašauskas* Komanda:FC IndEx
5 Varžybų:4
Arnas Levonauskas Komanda:FK Fortitudo
4 Varžybų:4

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras:
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
1 1
Vilius Jankūnas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
1 0
Darius Jankovskij Komanda:FK Dinamika
0 1
Maksimas Bechterevas Komanda:FC IndEx
0 1
Oleg Krasilnikov Komanda:FC IndEx
0 1
Ignas Griškonis Komanda:SKK Oniksas - TEC
0 1
Marius Linkevičius* Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
0 1
Aurimas Vasiliauskas* Komanda:FK Fortitudo
0 1
Dmitrij Raksa Komanda:FC IndEx
0 1
Sergej Viliavin Komanda:FK Dinamika
0 1
Birželis   2021
PrAnTrKtPnŠtSk
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Mūsų partneriai: