2021-07-12

A divizionas. Autsaiderių kirčiai lyderiams ir nerealios lygiosios

Nerealus turas, kuriame abi pirmaujančios komandos pralaimėjo diviziono autsaideriams, bet tiek pralaimėtojai liko pirmaujančiais, tiek nugalėtojai – autsaideriams. Tuo pasirūpino visos kitos komandos, tarpusavyje sužaidusios lygiosiomis.

Ir po viso šito divizione turime stačiai unikalią situaciją, kai lyderius – GREEN TOWN – FK Eagle Team ekipą, nuo paskutinėje pozicijoje esančios El Dorado komandos skiria tik 8 taškai. o 2-ą vietą nuo 7-os – apskritai vos 3 taškai!

REZULTATAI.DRAUGIŠKAI. Pirmose turo rungtynėse ir pirmame Fanų aikštės ketvirtyje susitiko draugiškiausios A diviziono komandos – Maracana ir SKK Oniksas-TEC. Beje, prieš rungtynes būta įtarimų, kad susitikimas gali neįvykti, nes tuo pat metu Oniksas turėjo mačą Vasaros futbolo lygoje. Tačiau komanda rado savyje žmogiškųjų resursų ir MFL, ir VFL kovoms. Ir ne šiaip sudalyvauti, o kautis dėl taškų.

Tiesa, MFL pirmenybėse Oniksas-TEC pasiėmė vieną tašką. Bet pasiėmė kietoje, atkaklioje ir permainingoje kovoje. Jau 6 min. Maracana pirmavo 2:0, tačiau Oniksas-TEC atsakė dviem Valdemaro Šaveiko įvarčiais ir rezultatą išlygino. O paskui jau viskas ir klostėsi pagal šabloną: Maracana pirmauja – Oniksas-TEC lygina. 39 min. 5:3, 42 – 5:5. 46 min. – 6:5, ir iš karto – 6:6.


Tiesiog mėgėjų futbolo klasika. Ir ji, regis, labiau patiko Oniksas-TEC komandai. „Prieš keletą savaičių fiksavome lygiąsias su FK Rytas, kur mes pastoviai pirmavome, o baltai-juodi vijosi mus. Vakar tai mūsų varžovai non stop pirmavo, o mes vijomės. Pasivyti pavyko, nepaisant visų perturbacijų su dviem rungtynėmis vienu metu, nepaisant to, kad eilinį kartą rinkamės su eksperimentine ir paskutiniu momentu surinkta sudėtimi, bet jau antrą kartą iš eilės pavyksta atimti taškų iš MFL brazilų, kas iki šiol buvo mums beveik mission impossible“, – pasidžiaugė oficiali SKK Oniksas-TEC paskyra Facebook soc. tinkle. 

Ir ta proga serviravo gražiausią, jų manymu, rungtynių įvartį:


Savo ruožtu, Maracana ekipos treneris Artūras Macijauskas po rungtynių džiaugsmais netryško. „Pirmavome ir rungtynių pradžioje, paskui vedėme 5:3, bet prasileidome kuriozinius įvarčius, klydome, kažkur nespėjome, kažką baudavome ir net pabaigoje, pirmaudami 6:5, vis tiek sugebėjome prasileisti. Ir tai anaiptol ne pirmos rungtynės, kai mes taip paleidžiame rungtynes. Dėl to ir pikta, nes labai lengvai daliname taškus priešininkams“, – konstatavo Artūras.


Ir iš tiesų, po istorinės pergalės 5 ture prieš El Dorado, per kitas trejas rungtynes Maracana surinko tik tašką. Ir dabar su 10 taškų užima 6 vietą čempionate. Kita vertus, tas pats Oniksas-TEC su 11 taškų yra 4-as, o nuo trečios vietos VFM auklėtinius skiria vos 2 taškai. Tiesa, tie patys 2 taškai Maracana ekipą skiria ir nuo paskutinės – 8-os vietos.„Pagal lentelę matome, kad niekas neprarasta, dar galime būti ir pirmi, bet galime būti ir paskutiniai“, – pastebėjo A. Macijauskas.

Kaip pirštu į akį. Ir tai tinka visoms komandoms, nes net ir čempionato lyderiai nėra apsaugoti nuo galimybės po kelių nesėkmingų turų atsidurti apatiniuose stratosferos sluoksniuose.

SŪPUOKLĖS. Čempionate jau buvo ne vienos rungtynės, kai viena komanda energingai startuodavo, paskui smigdavo į dugną, bet tik tam, kad ir vėl pakiltų į viršūnę. Tačiau tokio ekstremalaus pakilimo ir kritimo, bei tokio dramatiško sugrįžimo, kaip kad IndEx ir Dinamika rungtynėse dar reikėtų paieškoti.

IndEx susirinko septyniese, tame skaičiuje – ir futbolą aprangą apsivilkęs komandos vadovas Olegas Romanovskis. Dinamikos rikiuotėje buvo ne tik septyni startinės sudėties nariai, bet ir vienas atsarginis. Buvo galima tikėtis atsargios pradžios, žaidimo antru numeriu, atsimušinėjimo, ilgų pozicinių Dinamikos atakų išnaudojant trečiose rungtynėse iš eilės žaidžiančio vartininko poziciją užėmusį Sergejų Viliaviną. 

Tačiau vargu ar kas galėjo tikėtis, kad 18 min. po Eriko Milašausko, Eduardo Grudinskio ir Valdemaro Voinič smūgių IndEx pirmaus 5:0. Dalis įvarčių krito į tuščius vartus po Dinamika žaidėjų atsikirtimų, dalis – po išėjimų vienas ant vieno ir pan. Regis, tokia įvykių eiga pribloškė ne tik Dinamikos, bet ir IndEx žaidėjus. Tikriausiai pagalvoję, kad į tarpusavio pykčių karuselę įsisukę varžovai jau nebespurdės jie šiek tiek atsipalaidavo – ir netrukus pradėjo traukti kamuolius iš savo vartų tinklo.
Nuo 20 iki 36 min. Dinamika žaidėjai net septynis kartus pramušė IndEx gynybą ir vartininką Pauliu Bartaševičių. Po kiekvieno praleisto įvarčio IndEx septintukas vis sunkiau judėjo aikštėje, o Dinamika žaidėjų veiduose nušvito pergalės šypsenos.

Todėl dar keisčiau, kad baigiantis rungtynėms būtent IndEx žaidėjai rado savyje jėgų ir perlaužė rungtynų eigą. V. Voinič ir Andrius Stankevičius rezultatą išlygino, o paskutinę minutę IndEx turėjo galimybę ir išplėšti pergalę, bet E. Milašausko galva smūgiuotą kamuolį iš devynkės ištraukė S. Viliavinas. 

Po rungtynių Dinamika vadovas, gynėjas ir vartininkas viename asmenyje nebuvo patenkintas komandos žaidimu ir akcentavo netinkamą jo, kaip žaidžiančio vartininko, išnaudojimą. Tuo metu žaidžiantis IndEx vadovas Olegas Romanovskis neslėpė, kad paskutinėms minutėmis išplėštas taškas yra labai saldus. 

„Sąžiningai pasakysiu, esu labai patenkintas. Galvoju, kad mes tašką iškovojome. Būtų pas mus bent keletas keitimų, ar stipresni žaidėjai nei aš, mes tikrai nebūtume paleidę pergalės pirmaudami 5:0. Bet mes sau atsivežėme pirmą įvartį, varžovai suprato, kad gali kabintis – ir po to jau viskas. O pas mus tikrai nebuvo jėgų, vienu momentu visi aikštėje paprasčiausiai stovėjome. Bet vis tiek tašką iškovojome, nepralaimėjome“, – teigė IndEx vadovas. 


REVANŠAS. Antroje turo dalyje įvarčių kraneliai užsisuko, tačiau to ir buvo galima tikėtis. Na, bent jau principinėje El Dorado ir DK Fortitudo dvikovoje įvarčių lietaus niekas neprognozavo. Komandos trečią kartą iš eilės tarpusavio akistatoje apsiėjo su trimis įvarčiais, tik tiek, kad šį kartą pergalę šventė čempionai. 

Nors ir ne pačių optimaliausių sudėčių, tačiau abi komandos susirinko su pakankamai gausiais rezervais, tad kova kiekviename aikštės metre vyko nuo pirmos iki paskutinės minutės. Ir šioje kovoje šiek tiek pranašesni buvo El Dorado futbolininkai. 19 min. po standartinės situacijos tiksliu smūgiu galva pasižymėjo Airingas Streckis, bet antrame kėlinyje po čempionų klaidos prie savo vartų rezultatą išlygino Arnas Levonauskas. Vis dėlto, 44 min. kaltininkas Giedrius Šablinskas ištaisė savo klaidą rezultatyviu – ir kaip paaiškėjo, pergalingu smūgiu, į kurį Fortitudo jau nebeturėjo kontrargumentų.
 
El Dorado iškovojo antrą pergalę iš eilės ir surinkusi 8 taškus sumažino atsilikimą nuo 2-oje pozicijoje esančios Fortitudo komandos iki 5 taškų. O tai, iki čempionato pabaigos likus 13-ai turų, yra visiškas mizeris. Ir net 8 taškai iki lyderių – Eagle Team komandos, neatrodo tokia jau neįveikiama praraja. 

TITULAS. O kad lenktynės A divizione būtų dar įdomesnė, El Dorado savaitgalį nusprendė pasitikrinti jėgas Lietuvos mažojo futbolo asociacijos taurės turnyre. Ir pasitikrino. Laimėjo visus tris mačus ir parvežė į Vilnių pirmą 2021 m. sezono trofėjų. Labai tikėtina, kad ne paskutinį.


STAIGMENA. 8-asis turas paserviravo ne tik dvi rezultatyvias lygiąsias ir darbinę čempionų pergalę, bet ir į didžiausios staigmenos titulą pretenzijas reiškiantį lyderių – GREEN TOWN – FK Eagle Town pralaimėjimą. Tiesa, Ereliai pralaimėjo ne bet kam, o FK Rytas kolektyvui. Ir pralaimėjo ne bet kaip, o prasileidusi vos vieną įvartį. Ir nei vieno neįmušusi. Kaip taip nutiko, kad 43 golasus per 7 turus pelniusi ekipa nesugebėjo pramušti Ryto gynybos? Ogi, anot komandos vadovo Aleksandro Dergačiovo, viskas logiška – kaip susirinko, taip ir sužaidė.

„Realiai iš pagrindinės sudėties turėjome pusantro žaidėjo. Jei jau man pačiam teko išbėgti į aikštę, reiškia reikalai buvo labai prasti. Aišku, mes turėjome žaidybinį planą, kurio laikydamies galėjome pasiekti bent jau lygiąsias. Tačiau viena nedovanotina klaidelė lėmė, kad priešininkai įmušė pirmi, o mums to padaryti nepavyko. Aišku, progų buvo pas abi komandas, buvo ir virpstų, ir skersinių. Galvoju, logiškiausia baigtis būtų lygiosios, nes ir Rytas nieko ypatingo neparodė, nors matė mūsų sudėtį, bet vis tiek žaidė atsitraukę, nuo gynybos. Kita vertus, sveikinimai Rytui, jie nusipelnė pergalės“, – samprotavo Eagle Team vadovas Aleksandras.


Savo ruožtu, FK Rytas vadovas Olegas Miasniankin akcentavo tinkamai išpildytą žaidimo planą. „Komanda susirinko beveik optimaliai, žaidėme kovingai, drausmingai. Kalbėjome, kad turime laimėti galva, o ne kojomis. Taip ir įvyko. Stengėmės kuo mažiau klaidų daryti, neleisti varžovams kontratakuoti. Ir mums tai pavyko. Šį sezoną antrą kartą laimėjome 1:0. Mums šios pergalės reikėjo, kad grąžintume intrigą į čempionatą, nes jei dabar būtume pralaimėję, tikriausiai pavyti Eagle Team būtų labai sudėtinga. Dabar mus skiria vos dvi pergalės, tad divizione viskas gali labai greitai pasikeisti“, – pastebėjo Olegas.


Kad divizione nieks nebeaišku, sutiko ir A. Dergačiovas. Tiesa, anot jo, taip gal net ir geriau, nes įdomiau. „Tikrai nemanau, kad nutiko kažkas baisaus. Mes praradome kelis taškelius, tikėkimės, kad kituose turuose mūsų pagrindiniai žaidėjai prisijungs ir mes toliau rinksime taškus. Svarbiausia neatsipalaiduoti, susirinkti ir žaisti. O tai, kad sumažėjo atotrūkis nuo El Dorado – gal taip bus kaip tik įdomiau?“, – svarstė GREEN TOWN – FK Eagle Team vadovas A. Dergačiovas.

STATISTIKA. 8 turas, 4 rungtynės, 30 įvarčių. Viena vertus – 7,5 per rungtynes – nėr mažai. Kita vertus, kai per pirmą turo dalį sumušami 26 (!) įvarčiai, tai naujo rekordo lūkestis prašyte prašosi realizuojamas. Visgi, antroje turo dalyje komandos griežčiau užsiėmė gynyba ir to pasėkoje surinko vos 4 tikslius smūgius. Ir lūkesčių dėl rekordo nebeliko. O ir koks dar rekordas, kai absoliučiai rezultatyviausia čempionato komanda per 50 minučių nepelno anei vieno įvartausko?

Įvarčių lietumi Fanuose gaivinosi po 7 golus vieni kitiems atseikėję IndEx ir Dinamika futbolininkai, po 6 atskaitė Maracana ir SKK Oniksas-TEC. Įdomiausia, kad tas įvarčių lietus visoms komandoms užaugino vos po 1 tašką. Su 2 įvarčiais 3 taškus pasiėmė El Dorado, su 1 – tuos pačius 3 – FK Rytas. Tuo metu Fortitudo su 1 įvarčiu ir, be abejo, GREEN TOWN – FK Eagle Town su 0, liko be taškų.

Geriausia gynyba pasižymėjo ant 0 sustovėjęs FK Rytas, vos po 1 prasileido El Dorado ir Eagle Team, 2 – Fortitudo. Po 6 – Maracana ir SKK Oniksas-TEC, po 7 – IndEx ir Dinamika.

SNAIPERIAI. Snaiperių statistikoje žybtelėjo po 4 įvarčius suštampavę Artūras Jeršovas (Maracana) ir Valdemar Šaveiko (Oniksas-TEC). 3 įvarčius pramušė Dinamikos žaidėjas Darius Jankovskij, po 2 – jo komandos draugas Justinas Baltrimavičius ir IndEx trijulė – Erikas Milašauskas, Eduard Grudinskij ir Valdemaras Voinič.

Po 8 turų snaiperių lentelėje – dvivaldystė, pirmauja po 14 kartų pasižymėję J. Baltrimavičius ir A. Jeršovas. Po 10 golasų savo sąskaitose pasiliko Erelių duetas – Gediminas Skrockas ir Tadas Švaikevičius.

DRAUSMĖ. Šį kartą raudonomis kortelėmis arbitrai nesišvaistė, apsiėjo su 3 geltonos spalvos stačiakampiais. Vieną tokį prieš save išvydo Maracana kapitonas A. Jeršovas, taip pat po 1 – Ryto ir Eagle Team žaidėjai Edvinas Laurinavičius ir Aleksandras Lebedevas. 

PROGNOZĖS. Apžvalgininko prognozes į šipulius sumalė dvi lygiosios, bet labiausiai – Eagle Team pralaimėjimas FK Rytui, kur vietoje 7:3, gavosi 0:1. Kita vertus, labai arti pirmojo 100-procentinio pataikymo Apžvalgininkas buvo El Dorado ir Fortitudo rungtynėse. Prognozėje rašoma, kad čempionai laimėjo 3:1, o realybėje – pergalė 2:1. 

Ir turim turo santykį Apžvalgininkas 1:3 Komandos. Bendras rezultatas po 8 turų – 23:9 pirmauja Komandos.

TURO RINKTINĖ.

Turnyrinė lentelė

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
VKomandaRPerLygPra+-+/-T
1GREEN TOWN - FK Eagle Team117136237+2522
2FK Fortitudo117134523+2222
3FC IndEx116324235+721
4Maracana115153649-1316
5FK Dinamika114164150-913
6El Dorado113262524+111
7SKK Oniksas - TEC113263950-1111
8FK Rytas113172042-2210

Varžybų rezultatai ir tvarkaraščiai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
Turas 11

Rezultatyviausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Artūras Jeršovas Komanda:Maracana
15 Varžybų:10
Justinas Baltrimavičius Komanda:FK Dinamika
14 Varžybų:8
Gediminas Skrockas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
14 Varžybų:9
Tadas Švaikevičius Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
13 Varžybų:8
Arnas Levonauskas Komanda:FK Fortitudo
13 Varžybų:8
Laurynas Danielius Komanda:FK Fortitudo
11 Varžybų:11
Erikas Milašauskas* Komanda:FC IndEx
11 Varžybų:8
Eduard Grudinskij Komanda:FC IndEx
9 Varžybų:10
Darius Jankovskij Komanda:FK Dinamika
9 Varžybų:9
Valdemar Šaveiko Komanda:SKK Oniksas - TEC
8 Varžybų:9

Nedrausmingiausi žaidėjai

Turnyras: MFL
Sezonas
Divizionas:
FotoInformacija
Robertas Vrublevskis Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
1 2
Eduardas Tučinskis Komanda:FK Rytas
1 2
Matas Venslauskas Komanda:FK Fortitudo
1 1
Vilius Jankūnas Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
1 1
Saulius Legetavičius Komanda:Maracana
1 1
Ignas Griškonis Komanda:SKK Oniksas - TEC
0 2
Dmitrij Raksa Komanda:FC IndEx
0 2
Artūras Jeršovas Komanda:Maracana
0 1
Martynas Rumkis* Komanda:GREEN TOWN - FK Eagle Team
0 1
Aurimas Vasiliauskas* Komanda:FK Fortitudo
0 1
Rugpjūtis   2021
PrAnTrKtPnŠtSk
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Mūsų partneriai: